زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
سم به ماده ای گفته می شود که در صورت خوردن، استنشاق و یا جذب توسط بدن موجب آسیب و یا مرگ شود. از نظر تکنیکی هر ماده ای می تواند یک سم کشنده باشد، اگر بیش از اندازه آب بنوشید خواهید مرد و آنچه که مهم است مقدار دوزی است که به بدن وارد

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

سم به ماده ای گفته می شود که در صورت خوردن، استنشاق و یا جذب توسط بدن موجب آسیب و یا مرگ شود. از نظر تکنیکی هر ماده ای می تواند یک سم کشنده باشد، اگر بیش از اندازه آب بنوشید خواهید مرد و آنچه که مهم است مقدار دوزی است که به بدن وارد می شود. کشنده ترین سم ها آنهایی هستند که در دوزهای بسیار کم می توانند باعث مرگ و آسیب جدی شوند.

رایسین (ریسین)

رایسین سمی است که از دانه کرچک به دست می آید. خوردن دانه ای به اندازه یک ماسه از این سم باعث مرگ خواهد شد. رایسین ریبوزوم ها را غیر فعال نموده و باعث توقف تولید پروتئین خواهد شد که در نهایت باعث مرگ می شود. هیچ پادزهری برای این سم وجود ندارد، اما اگر دوز مصرفی کم باشد امکان زنده ماندن وجود دارد. بلعیدن بذرهای کرچک باعث مسمومیت نمی شود اما باید برای کودکان و حیوانات خانگی محدودیت اعمال کرد.

سم بوتولینوم (بوتاکس)

باکتری کلاستریدیوم بوتولینوم یک سم عصبی بسیار کشنده به نام بوتولینوم تولید می کند. اگر این باکتری بلعیده شود ممکن است مسمومیت با بوتولیسم ایجاد شود. این ماده می تواند در کنسروهای خراب و یا گوشت بد وجود داشته باشد. بوتولینوم به عصب ها حمله نموده و باعث فلج عضلانی می شود. این فلج می تواند به سیستم تنفسی رسیده و باعث مرگ شود. بوتولینوم را می توان در بوتاکس یافت که با فلج نمودن برخی از عصب ها موجی کاهش چین و چروک در پوست می شود.

تترادوتوکسین

تترادوتوکسین یا TTX یک سم اعصاب است که با مسدود نمودن کانال های سدیم باعث قطع ارتباط مغز و بدن می شود. یک دوز کوچک از این ماده می تواند باعث از بین رفتن حس و فلج شود، اما دریافت مقدار دوز بیشتر می تواند اندام های اساسی را از کار بیندازد. حدودا شش ساعت طول می کشد تا این سم کشنده اثر کامل خود را بگذارد، به محض از کار افتادن دیافراگم تنفس متوقف می شود.

این سم در برخی حیوانات آبزی مانند ماهی توفو، ستاره دریایی، ماهی های قرمز و غیره وجود دارد. TTX از طریق بلع، استنشاق و یا ورود مستقیم به خون می تواند کشنده باشد.

آماتوکسین

آماتوکسین سمی مهلک است که در قارچ های آمانیتا یافت می شود. خوردن یکی عدد از این قارچ ها می تواند برای پایان دادن به زندگی یک انسان کافی باشد. اگرچه کشنده ترین سم موجود در این لیست نیست اما به دلیل احتمال مواجه بالا با آن، خصوصا برای کسانی که عادت دارند با قارچ وحشی آشپزی کنند، می تواند جزو خطرناک ترین سم ها باشد.

سم کشنده سیانور

سیانور یک سم کشنده است که به آهن موجود در خون چسپیده و از حمل اکسیژن به سلول ها جلوگیری می کند. دوز کشنده می تواند در چند دقیقه باعث مرگ شود. این سم در طبیعت شایع است و بدن می تواند مقدار کمی از آن را متابولیزه کند. سیانور در دانه های سیب، گیلاس، بادام و زردآلو وجود دارد. از هیدروژن سیانید به عنوان یک سلاح شیمیایی استفاده می شود. سایر ترکیبات شایع حاوی این سم عبارتند از سیانور سدیم و کلسیم سیانید. بوی این ماده مانند بادام تلخ است، در حقیقت بوی تلخ بادام ناشی از وجود سیانور در آن است.

گاز اعصاب

هر کدام از عوامل اعصاب می توانند در لیست کشنده ترین مواد شیمیایی قرار بگیرند. سارین و سایر ترکیبات آن از سایر مواد کشنده تر هستند. به عنوان مثال سارین حدود 500 برابر از هیدروژن سیانید سمی تر است. برای مسمومیت با این گاز نیازی به استنشاق نیست و از طریق پوست قابل جذب است. جان سالم به در بردن از مقادیر کم این سم محتمل است اما آثار عصبی دائمی را متوجه قربانی می کند.

بتراچوتوکسین

بتراچوتوکسین نیز یک سم اعصاب است که کانال های سدیم را مختل می کند. پادزهری ندارد و قرار گرفتن در معرض آن باعث مرگ سریع می شود. این سم را می توان بر روی پوست قورباغه نیزه ای که در جنگل های گرمسیری زندگی می کند پیدا نمود.

سم کشنده پولونیوم

بسیاری از عناصر شیمیایی مانند جیوه و سرب بسیار سمی هستند. اما در این میان عناصر سنگین و پرتوزایی مانند پولونیوم بسیار سمی تر هستند. دوز کشنده این عنصر بسیار کمتر از سایر سم های موجود در این لیست است و تنها 7 تریلینیوم (12-^۱۰) گرم از آن برای کشتن یک انسان بزرگسال کافی است. از این نظر می توان پولونیوم را کشنده ترین سم در میان مواد بررسی شده نامید.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.