زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
ایمپلنت دندان یکی از بادوام‌ترین روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته است. اگر قصد کاشت دندان دارید و می‌خواهید در مورد طول عمر ایمپلنت دندان اطلاعات دقیقی داشته باشید...

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟ این سوال احتمالا اولین سوال شما از دندانپزشک خواهد بود. ایمپلنت دندان یکی از بادوام‌ترین روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته است. اگر قصد کاشت دندان دارید و می‌خواهید در مورد طول عمر ایمپلنت دندان اطلاعات دقیقی داشته باشید، در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که دوام ایمپلنت‌ها چقدر است؟ چه عواملی روی طول عمر آن تاثیر دارد؟ آیا می‌توان با اقداماتی عمر ایمپلنت را افزایش داد؟ چقدر احتمال دارد ایمپلنت دچار مشکل شود؟ کدام عوارض روی طول عمر ایمپلنت تاثیر دارند؟

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت دندان یکی از روش‌های پرطرفدار جایگزینی دندان از دست رفته است. کاشت دندان نیاز به جراحی دارد. در این روش برشی روی لثه ایجاد شده و پایه فلزی ایمپلنت درون استخوان فک قرار می‌گیرد. روکش ایمپلنت کاملا شبیه به دندان طبیعی بوده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

ایمپلنت دندان دوام بسیار بالایی داشته و می‌توان تا سال‌های طولانی آن را حفظ کرد. جنس پایه فلزی ایمپلنت از تیتانیوم است. تیتانیوم فلزی زیست‌سازگار است و به دلیل نحوه ادغام با استخوان عمر طولانی دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که طول عمر ایمپلنت دندان و میزان دوام آن در طول ۱۰ سال ۹۴٪ است. در طی ۱۵ سال نرخ دوام آن به ۹۱٪ می‌رسد. به‌طورکلی طول عمر ایمپلنت‌های دندان به ۲۵ سال می‌رسد. البته فاکتورهای مختلف در میزان ماندگاری تاثیر دارند.

روش‌ها و فناوری‌های جدیدی هرروزه معرفی می‌شوند که ماندگاری ایمپلنت را افزایش می‌دهند. حتی اگر شخصی دچار تراکم پایین استخوان یا مشکلی مانند دندان‌قروچه باشد، با تکنیک‌های جانبی و روش‌های مختلف کاشت ایمپلنت می‌تواند تا سال‌های طولانی از این دندان جایگزین استفاده کند.

The average lifespan of a dental implant is 25 years. Durability in the first 10 years is 94%.

چه عواملی باعث کاهش طول عمر ایمپلنت دندان می شوند؟

در بیشتر افراد ایمپلنت تا سال‌های طولانی دوام داشته و روشی دائمی محسوب می‌شود. اما گاهی عوامل مختلف و برخی عوارض روی روند بهبود و وضعیت استخوان فک تاثیر می‌گذارند. این عوامل باعث کاهش ماندگاری ایمپلنت می‌شوند. از مهم‌ترین عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱. مراقبت نکردن از ایمپلنت دندان

مراقبت از ایمپلنت بخش مهمی از روش کاشت دندان است. رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می‌تواند دندان‌های طبیعی را نیز از بین ببرد. با تجمع پلاک در دهان احتمال بیماری لثه افزایش پیدا کرده و لثه و استخوان فک آسیب می‌بینند. اگر تجمع پلاک اطراف ایمپلنت در مراحل اولیه تشخیص داده شود، قابل درمان است. اما اگر شخص دچار پری ایمپلنتیت شود، آسیب جدی بوده و باید ایمپلنت خارج شود. به همین دلیل بعد از کاشت ایمپلنت رعایت بهداشت دهان و دندان مهم‌تر از قبل می‌شود.

۲. کمبود تراکم استخوان فک

پایه فلزی ایمپلنت درون استخوان فک محکم می‌شود. اگر استخوان به اندازه کافی وجود نداشته باشد، ایمپلنت شل شده و کارایی خود را از دست می‌دهد. دندانپزشک قبل از جراحی کاشت ایمپلنت استخوان فک را معاینه کرده و عکس با اشعه ایکس تجویز می‌کند. درصورتی‌که تراکم و حجم استخوان پایین باشد، جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس ضروری می‌شود.

گاهی هم ممکن است بعد از کاشت دندان به‌مرور حجم استخوان کاهش پیدا کند. بیماری اطراف ایمپلنت، پوکی‌استخوان یا بیماری که روی استخوان تاثیر می‌گذارد، باعث کاهش تراکم استخوان می‌شوند.

۳. کشیدن سیگار

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که احتمال شکست ایمپلنت و کاهش ماندگاری آن در افراد سیگاری بیشتر است. در افراد عادی ۵% احتمال شکست وجود دارد؛ اما در افراد سیگاری این عدد به ۱۱% می‌رسد. سیگار روی جریان خود تاثیر گذاشته و روند بهبودی بعد از جراحی را کند می‌کند. همچنین خطر بیماری لثه در این افراد بیشتر است.

۴. دندان قروچه

در افرادی که دندان قروچه دارند، احتمال کاهش عمر ایمپلنت دندان افزایش پیدا می‌کند. این عارضه می‌تواند باعث شکستگی پایه ایمپلنت، اباتمنت یا روکش آن شود. افرادی که دچار دندان قروچه هستند، حرکاتی مانند ساییدن و ضربه را به طور مکرر انجام می‌دهند و باعث اختلال در روند ادغام ایمپلنت با استخوان فک می‌شوند.

۵. شرایط پزشکی

برخی شرایط پزشکی روی دوام ایمپلنت تاثیر دارند. اگر دچار هر یک از بیماری‌های زیر هستید، در مورد طول عمر ایمپلنت با دندانپزشک خود صحبت کنید.

 • دیابت
 • پوکی‌استخوان
 • سیستم ایمنی ضعیف
 • اختلالات خونریزی
 • اختلالات قلبی عروقی مانند نارسایی احتقانی قلب و تصلب شرایین
 • فشارخون بالا

۶. سن بیمار

در افراد مسن احتمال شکست ایمپلنت بیشتر است. زیرا ممکن است افراد مسن دچار بیماری‌های زمینه‌ای و استخوانی باشند. همچنین روند ترمیم کند می‌شود.

۷. داروها و انواع درمان

برخی داروها نیز روی ایمپلنت تاثیر گذاشته و باعث کاهش عمر آن می‌شوند. از جمله:

 • داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی
 • داروهای رقیق‌کننده خون
 • پرتودرمانی

۸. تجربه پایین جراح

تجربه و دانش دکتر ایمپلنت دندان در میزان ماندگاری ایمپلنت تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل زمان انتخاب دندانپزشک باید به مهارت و تجربه او دقت داشته باشید. جراح کم‌تجربه ممکن است اشتباهات زیر را انجام دهد و باعث کاهش عمر ایمپلنت دندان شود.

 • انتخاب ایمپلنت با کیفیت پایین
 • قراردادن نامناسب ایمپلنت
 • ضربه به بافت لثه یا عصب هنگام کاشت ایمپلنت
 • قراردادن روکش دائمی قبل از ادغام کامل ایمپلنت با استخوان فک

برای افزایش عمر ایمپلنت دندان چه کاری می توان انجام داد؟

اگر در روند کاشت ایمپلنت مشکلی ایجاد نشود و عوامل خطر کاهش طول ایمپلنت در مورد شما صدق نکند، تا سال‌های طولانی ایمپلنت حفظ می‌شود. برای افزایش عمر ایمپلنت به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • جراح باتجربه و حرفه‌ای انتخاب کنید.
 • بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید و حداقل روزی دو بار از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.
 • هر ۶ ماه یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • سیگار و تنباکو را ترک کنید.
 • اگر دچار دندان قروچه می‌شوید از محافظ دهان استفاده کنید.
 • مصرف غذاهای شیرین را محدود کنید.

به نقل از shinedentalsunbury دررابطه‌با مراقبت از ایمپلنت:

To maintain the health of the implant, you must keep your gums and teeth healthy. Make sure you brush twice a day for at least two minutes and floss once a day. Rinsing with an antiseptic mouthwash after flossing is also a good way to remove food particles and freshen your breath.

عمر ایمپلنت دندان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به‌طورکلی ایمپلنت حدود ۲۵ سال عمر می‌کند. اما ماندگاری آن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. نوع مراقبت از ایمپلنت، تراکم استخوان فک، سیگارکشیدن، دندان قروچه، بیماری زمینه‌ای، مصرف داروهای خاص، سن بیمار و میزان تجربه و دانش جراح در میزان ماندگاری ایمپلنت تاثیرگذار هستند.

 

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.