زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
مزایای لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان تکنیک زیبایی در دندانپزشکی برای اصلاح طرح لبخند است که متقاضیان زیادی دارد. این روکش در انواع مختلف مانند لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در بازار عرضه می‌شود که لمینت سرامیکی نسبت به نوع کامپوزیتی باکیفیت‌تر است. افرادی که دندان‌های زرد رنگ، لک یا تیره، شکستگی یا لب‌پریدگی دندانی یا

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

مزایای لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان تکنیک زیبایی در دندانپزشکی برای اصلاح طرح لبخند است که متقاضیان زیادی دارد. این روکش در انواع مختلف مانند لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در بازار عرضه می‌شود که لمینت سرامیکی نسبت به نوع کامپوزیتی باکیفیت‌تر است. افرادی که دندان‌های زرد رنگ، لک یا تیره، شکستگی یا لب‌پریدگی دندانی یا فاصله بین دندانی دارند بهترین گزینه برای این روش دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی هستند. استفاده از لمینت، معایب ظاهری دندانی را برطرف می‌کند و فواید و مزایای مختلفی دارد. در ادامه همراه با باشید تا با مزایا و فواید لمینت دندان آشنا شوید.

مزایای لمینت دندان

لمینت سرامیکی روکشی است که روی دندان‌ها می‌گذارند تا زیبایی ازدست‌رفته دندان‌ها را بازگرداند. از مزایای لمینت دندان می‌توان به سفید و تمیزتر شدن دندان‌ها، ترمیم شکستگی، لب‌پریدگی و ترک‌خوردگی دندانی و فرم‌دهی دندان و اصلاح لبخند اشاره کرد.

در ادامه نگاهی به مزایای لمینت دندان می‌اندازیم:

متن انگلیسی:
Veneers are almost always recommended as a cosmetic dental procedure and rarely are “needed.”
ترجمه متن:
با وجودی که لمینت دندان تقریباً همیشه به عنوان یک روش دندانپزشکی زیبایی توصیه می‌شوند امابه ندرت “نیاز” می‌شوند.

wayzatadental

۱. لبخندی درخشان و سفید برای همیشه

مصرف سیگار، نوشیدن چای و قهوه و خوراکی‌های رنگی به‌مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان‌ها شده و کم‌کم لکه‌های زرد و قهوه‌ای روی دندان‌ها ایجاد می‌کند. برای ازبین‌بردن این لکه‌ها و سفیدکردن دندان‌ها می‌توان از جرم‌گیری، بلیچینگ و سفیدکردن مینای دندان استفاده کرد. فایده لمینت سرامیکی این است لبخندی به سفیدی برف و یکنواخت و منظم به شما هدیه می‌دهد. خوشبختانه ونیر سرامیکی نسبت به رنگ‌پذیری مقاومت بالایی دارد و دیگر جای نگرانی نیست.

۲. برطرف کردن نواقص جزئی زیبایی دندان

دیگر فایده لمینت درمان ناهنجاری‌های فک و بی‌نظمی دندان، رفع ایرادات جزئی دندانی مثل فاصله بین دندانی، لکه‌های کوچک یا شکستگی‌های اندک است. البته این تشخیص دندانپزشک است که برای برطرف‌کردن ایراد دندانی‌تان باید از کدام روش استفاده کنید.

متن انگلیسی:
.Dental laminates can also fix uneven and misaligned teeth. These can even treat craters and bulges
ترجمه متن:
لمینت‌های دندانی می‌توانند دندان‌های ناهموار و نامرتب را ترمیم کنند. این روش حتی می‌تواند دهانه‌ها و برآمدگی‌ها را نیز درمان کنند.

smilesdental

۳. بازسازی مینای آسیب دیده دندان

مسواک‌زدن بیش از اندازه، برخی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های اسیدی و رفلاکس معده ممکن است به مینای دندان آسیب بزنند. یکی از مزایای لمینت دندان بازسازی مینای دندانی است که دچار فرسایش شده است.

۴. ماندگاری و طول عمر بالا

دیگر مزیت این ونیرها طول عمر نسبتا بالای آن‌ها است که اگر توسط دندانپزشک متخصص نصب شده باشد و با رعایت نکات مراقبتی تا ۱۵ سال دوام خواهد داشت.

۵. مشاهده فوری نتیجه درمان

شاید بهترین مزیت لمینت دندان همین باشد که نتیجه بلافاصله قابل‌مشاهده است و نیازی به دوره نقاهت ندارد.

مزایای لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی در مقایسه با سایر مواد مشابه مزایای متعددی دارد:

 • لمینت‌های سرامیکی شبیه جنس دندان‌های طبیعی سفید و نیمه‌شفاف هستند.
 • قیمت مقرون‌به‌صرفه دارند.
 • لمینت‌های سرامیکی نسبت به نوع رزین کامپوزیت مقاومت بالاتری در مقابل لک و تیرگی ناشی از سیگار، چای یا قهوه دارند.
 • مهم‌ترین مزیت لمینت‌ سرامیکی ظاهر طبیعی و واقعی است.
 • لمینت سرامیکی به‌نسبت لمینت‌های پلاستیک یا کامپوزیت از دوام بالاتری برخوردارند و تا ۱۵ سال عمر می‌کنند، درحالی‌که نوع پلاستیک یا کامپوزیت نهایت تا ۷ سال دوام داشته باشند.
 • تنوع رنگی بالایی دارند.

مزایای لمینت متحرک دندان

مهم‌ترین مزیت لمینت متحرک دندان لبخند زیبایی است که به شما هدیه می‌دهد. قابلیت متحرک بودن باعث می‌شود که هروقت خواستید روکش را از دهان خارج کنید؛ درحالی‌که در پروتز یا لمینت‌های ثابت این امکان وجود ندارد. از دیگر مزایای لمینت متحرک دندان عدم‌نیاز به تراشیدن دندان‌ها و بی‌حسی است. به‌علاوه اینکه لمینت متحرک نیازی به مراحل آماده‌سازی ندارد و هروقت بخواهید، می‌توانید لمینت متحرک را خریداری کنید. همچنین این نوع لمینت نسبت به نوع ثابت قیمت پایین‌تری دارد.

مزایای لمینت دندان بدون تراش

لمینت بدون تراش روکشی است که برای رفع عیوب ظاهری جزئی دندان‌ها استفاده می‌شود. معمولا لمینت بدون تراش بیشتر برای افرادی است که تمایلی به تراشیدن مینای دندان ندارند؛ روکش روی مینای دندان نصب می‌شود. از مزایای لمینت دندان بدون تراش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفظ سلامت دندان‌های زیر روکش
 • عدم نیاز به داروی بی‌حسی
 • مقاومت و استحکام کافی
 • ظاهر طبیعی و زیبا
 • زمان آماده‌سازی و نصب کوتاه
 • ماندگاری لمینت دندان حداقل ۱۰ ساله است.
 • عدم حساسیت دندان‌ها به غذاهای سرد و گرم چرا که رشته‌های عصبی کمترین آسیب را می‌بینند.

معایب لمینت دندان

درست است که این روش عیوب ظاهری و جزئی دندانی را برطرف می‌کند و ماندگاری نسبتا بالایی دارد اما نباید از معایب آن غافل شد و حتما پیش از هر اقدامی باید عوارض لمینت دندان را در نظر گرفت.

 • برخی افراد بعد از نصب این ونیرها به حساسیت دندانی دچار شده و حین خوردن غذاهای سرد و گرم اذیت می‌شوند. البته معمولا حساسیت دندانی موقتی است و با دهان‌شویه و خمیردندان مخصوص کمتر می‌شود.
 • روش درمان غیرقابل بازگشت است. یعنی این نوع روکش‌ها دائمی هستند و بعد از نصب دیگر شکل اولیه دندان‌ها برنمی‌گردند. چرا که برای نصب لمینت سرامیکی دندان، دندانپزشک باید لایه نازک مینا را بتراشد.
 • غیرقابل ترمیم هستند. اگر لمینت دندان دچار لب‌پریدگی یا شکستگی شود قابل‌ترمیم نیست و تنها راه چاره تعویض است. هرچند که لمینت‌های سرامیکی جنس سخت و محکمی دارند و به‌راحتی نمی‌شکنند.
 • لمینت دندان هزینه نسبتا بالایی دارد.

چه کسانی باید از لمینت دندان استفاده کنند؟

احتمالا سوالی که برای شما به وجود آمده است این است که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است. افرادی که از مشکلات دهان و دندانی زیر رنج می‌برند باید از لمینت دندان استفاده کنند:

 • دندان‌های زرد یا لک دندانی که با بلیچینگ درست نمی‌شود.
 • ترک‌خوردگی سطحی دندانی
 • دندان‌های لب‌پرشده یا شکستگی‌های کوچک
 • فواصل بین دندانی جزئی
 • دندان‌های نامرتب یا کج (جزئی)
 • دندان‌های باریک یا کوتاه یا دندان‌های نامتناسب از نظر اندازه
 • دندان‌های بدشکل

می‌خوای دندونات رو لمینیت کنی؟ همین حالا نوبت بگیر!

مزایای لمینت نسبت به کامپوزیت چیست؟

هرچند که ونیر کامپوزیت دندان خودش مزایای بیشماری دارد اما معمولا لمینت بهتر از کامپوزیت است چرا که:

 • لمینت در مقایسه با کامپوزیت مقاومت و استحکام بیشتری نسبت‌به ضربه و تغییر رنگ دارد.
 • ظاهر لمینت طبیعی‌تر است و بیشتر شبیه دندان‌های واقعی هستند.
 • طول عمر لمینت‌ها به‌خاطر جنس خاصی که دارند بیشتر است. البته ماندگاری به رعایت نکات مراقبتی بعد درمان، تخصص دندانپزشک و مهارت او نیز بستگی دارد.
 • برای رفع ترک‌خوردگی یا بدرنگی شدید دندان، لمینت سرامیکی دندان بهتر از کامپوزیت عمل می‌کند.

ظاهر لمینت نسبت‌به کامپوزیت طبیعی‌تر است و بیشتر شبیه دندان‌های واقعی هستند.

مزایای لمینت دندان نسبت به ارتودنسی چیست؟

لمینت هیچ‌وقت نمی‌تواند جایگزین ارتودنسی دندان شود چرا که ارتودنسی روش درمانی تخصصی برای درمان ناهنجاری‌های دندانی است؛ اما لمینت صرفا روش ترمیمی و زیبایی به‌شمار می‌آید. در مواردی که دندان‌ها خیلی کم دچار بی‌نظمی یا نامرتبی باشند، یا فاصله بین دندانی بسیار کم باشد می‌توان لمینت سرامیکی را به ارتودنسی ترجیح داد. مزایای لمینت دندان به ارتودنسی عبارتند از:

 • درمان کوتاه‌تری دارد (۲ تا ۳ جلسه) درحالی‌که برای ارتودنسی بین ۶ ماه تا ۳ سال بیمار درگیر پروسه درمان است.
 • نتیجه درمان بلافاصله قابل‌مشاهده است.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

مزایای لمینت زیاد است. لمینت دندان نوعی روکش نازک سفیدرنگ شبیه مینای دندان است که روی دندان‌های آسیب‌دیده، شکسته، لب‌پرشده، بدرنگ و زرد، نافرم یا نامنظم قرار می‌گیرد. این پوشش‌ها دو نوع لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی دارند که نوع اول به‌شکل مستقیم روی دندان کار می‌شود.

برای لمینت دندان سرامیکی باید دندان تراشیده شود و بعد از قالب‌گیری و آماده‌سازی قالب در لابراتوار، روکش لمینت روی دندان قرار می‌گیرد. لمینت مزایا و معایب خاص خودش را دارد اما وقتی با دقت نگاه می‌کنیم، مزایای لمینت دندان بر معایبش می‌چربد. البته یادتان باشد که تمام این مزایا زمانی به‌کارتان می‌آیند که دندانپزشک صحیح را انتخاب کرده باشید.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.