زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر تمامی دندان‌های خود را از دست داده‌اید، یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن دندان‌هایی با ظاهر طبیعی کاشت دندان به روش all-on-4 است. در این روش تنها با ۴ ایمپلنت می‌توان جایگزینی برای همه دندان‌ها داشت.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر تمامی دندان‌های خود را از دست داده‌اید، یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن دندان‌هایی با ظاهر طبیعی کاشت دندان به روش all-on-4 است. در این روش تنها با ۴ ایمپلنت می‌توان جایگزینی برای همه دندان‌ها داشت. اگر تصمیم دارید ایمپلنت all-on-4 را انتخاب کنید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که این روش کاشت دندان چگونه انجام می‌شود؟ چه افرادی می‌توانند از این روش استفاده کنند؟ تفاوت آن با ایمپلنت‌های قدیمی چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ میزان موفقیت با این ایمپلنت چقدر است و برای آن چقدر باید هزینه کرد؟

کاشت دندان به روش all-on-4 چیست؟

اگر به هر دلیلی مانند ضربه، تصادف یا بیماری دندان‌های خود را از دست داده‌اید، این مشکل تاثیرات زیادی در زندگی شما دارد. علاوه بر چالش هنگام خوردن غذا و جویدن، فرم کلی صورت تغییر کرده و نوع صحبت تفاوت پیدا می‌کند. در این شرایط سن شما بیشتر از سن واقعی‌تان نشان داده می‌شود.

بهترین روش برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته ایمپلنت دندان است. اما قراردادن تعداد زیادی پایه ایمپلنت چالش‌برانگیز است. پروتز دندان مصنوعی هم به دلیل ثابت نبودن مورد پسند خیلی از افراد نیست. اگر شما هم چنین مشکلاتی دارید، بهترین گزینه کاشت دندان به روش all-on-4 است.

در این تکنیک دندانپزشک در فک بالا یا پایین تنها ۴ ایمپلنت قرار می‌دهد. مجموعه کامل دندان‌های ثابت روی همین ۴ ایمپلنت قرار گرفته و محکم می‌شوند. پایه‌ها از جنس تیتانیوم بوده و به‌عنوان ریشه دندان عمل می‌کنند. برخی پزشکان به این روش ایمپلنت یک‌روزه می‌گویند. زیرا تنها در یک جلسه می‌توانید با یک پل ثابت روی ایمپلنت‌ها دندان‌های فک بالا یا پایین را جایگزین کنید.

از اولین کسانی که مزایای کاشت دندان به روش all-on-4 را تشخیص دادند، پروفسور پائولو مالو و سازنده ایمپلنت نوبل بیوکر بودند. در سال ۱۹۹۰ پروفسور پائولو مالو با حمایت مالی شرکت نوبل بیوکر مطالعاتی روی اثربخشی این تکنیک انجام داد و در سال ۱۹۹۸ اولین بیمار با این روش ایمپلنت معالجه شد.

تفاوت کاشت دندان به روش all-on-4 با ایمپلنت های قدیمی

ایمپلنت‌های دندان یک پایه تیتانیومی کوچک دارند که به‌عنوان ریشه در استخوان فک نصب می‌شود. روی هرکدام از پایه‌ها اباتمنت و روکش دندان قرار می‌گیرد. اگر برای جایگزینی کامل فک بالا یا پایین بخواهید از روش ایمپلنت قدیمی استفاده کنید، حداقل باید ۶ تا ۸ ایمپلنت نصب شود تا بتوان پل ثابت را روی آنها قرار داد.

اما در روش ایمپلنت all-on-4 تنها دو ایمپلنت در جلوی فک و دو ایمپلنت زاویه‌دار در پشت نیاز است. به همین دلیل جراحی کم تهاجمی بوده و سرعت بهبودی سریع‌تر می‌شود. در این روش به دلیل زاویه ۴۵ درجه ایمپلنت‌های پشتی تراکم و حجم پایین استخوان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

کاشت دندان به روش all-on-4 برای چه افرادی مناسب است؟

اگر همه یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اید، ایمپلنت به روش all-on-4 گزینه بسیار خوبی است. با وجود هر یک از شرایط زیر می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید.

 • همه دندان‌های خود را از دست داده‌اید.
 • حجم و تراکم استخوان فک کاهش پیدا کرده است.
 • از دندان مصنوعی استفاده می‌کنید.

به نقل از nuffielddental در رابطه با مناسب نبودن ایمپلنت all-on-4 برای برخی افراد:

گاهی ممکن است تراکم و حجم استخوان به‌قدری کاهش پیدا کرده باشد که نتوان ایمپلنت را در بافت استخوان نصب کرد. در این شرایط درمان با روش all-on-4 مناسب نبوده و باید از ایمپلنت زیگوماتیک استفاده شود.

مراحل کاشت دندان به روش all-on-4

برای کاشت دندان به روش all-on-4 باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. عکس‌برداری با اشعه ایکس یا سی‌تی‌اسکن انجام می‌شود تا تراکم استخوان مشخص شود.
 2. در روز جراحی بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود.
 3. دندانپزشک برش‌های کوچکی روی لثه ایجاد می‌کند تا ایمپلنت‌ها را قرار دهد.
 4. پس از قراردادن ایمپلنت‌ها دندان‌های موقت روی آنها قرار می‌گیرد.
 5. دندانپزشک باید میزان بازسازی استخوان و بهبود زخم‌ها را بررسی کند تا بتواند درمان را ادامه دهد.
 6. پروتزهای اصلی ۴ تا ۶ ماه بعد از جراحی روی ایمپلنت‌ها قرار می‌گیرند.

بعد از قراردادن ایمپلنت‌ها در فک، دندان‌های موقت قرار گرفته و بعد از ۴ تا ۶ ماه پروتز اصلی نصب می‌شود.

آیا all-on-4 بهترین روش جایگزینی دندان است؟همین حالا مشاوره بگیر! 

مزایا روش ایمپلنت all-on-4

روش ایمپلنت all-on-4 مزایای زیادی داشته و به همین دلیل دندانپزشکان به افراد زیادی این روش کاشت دندان را پیشنهاد می‌دهند. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دندان‌های جدید در یک جلسه و در عرض چند ساعت گذاشته می‌شود.
 • برای ایمپلنت کل فک به‌جای ۸ ایمپلنت ۴ ایمپلنت نصب می‌شود. در نتیجه هزینه و آسیب کمتر خواهد بود.
 • طبیعی‌ترین روش برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته است. درصورتی‌که پروتز دندان مصنوعی این مزیت را ندارد.
 • افرادی که تراکم استخوان کمی دارند، قبل از کاشت دندان نیاز به پیوند استخوان نخواهند داشت.
 • مشکلات مربوط به پروتز دندان مصنوعی مانند ساییدگی، اصطکاک روی لثه‌ها و مشکلات این‌چنینی وجود ندارد.

معایب و عوارض روش ایمپلنت all-on-4

روش ایمپلنت all-on-4 در کنار تمام مزایایی که ذکر شد، معایبی هم دارد. البته این معایب در تمامی روش‌های ایمپلنت وجود داشته و باید پیش از تصمیم‌گیری برای کاشت دندان از آنها مطلع بود. مهم‌ترین معایب عبارتند از:

 • اگر دندانپزشک ایمپلنت‌ها را در جای نامناسب قرار دهد، باعث بروز مشکلاتی مانند دیده‌شدن ایمپلنت در اطراف لثه، حجیم دیده‌شدن دندان‌ها و مشکل در گفتار یا غیرطبیعی شدن دندان‌ها می‌شود.
 • بعد از جراحی در برخی مواقع احتمال عفونت لثه وجود دارد.

برخی عوارض مانند قرمزی، تورم و کمی درد بعد از جراحی کاملا طبیعی بوده و پس از چند روز برطرف می‌شود. اما اگر این علائم بهبود پیدا نکرد یا بدتر شد، حتما به دندانپزشک اطلاع دهید.

معایب و عوارض روش ایمپلنت all-on-4 مزایا روش ایمپلنت all-on-4
اگر دندانپزشک ایمپلنت‌ها را در جای نامناسب قرار دهد، باعث بروز مشکلاتی مانند دیده‌شدن ایمپلنت در اطراف لثه، حجیم دیده‌شدن دندان‌ها و مشکل در گفتار یا غیرطبیعی شدن دندان‌ها می‌شود. طبیعی‌ترین روش برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته است. درصورتی‌که پروتز دندان مصنوعی این مزیت را ندارد.
مشکلات مربوط به پروتز دندان مصنوعی مانند ساییدگی، اصطکاک روی لثه‌ها و مشکلات این‌چنینی وجود ندارد.
بعد از جراحی در برخی مواقع احتمال عفونت لثه وجود دارد. برای ایمپلنت کل فک به‌جای ۸ ایمپلنت ۴ ایمپلنت نصب می‌شود. در نتیجه هزینه و آسیب کمتر خواهد بود.
—– افرادی که تراکم استخوان کمی دارند، قبل از کاشت دندان نیاز به پیوند استخوان نخواهند داشت.
—– دندان‌های جدید در یک جلسه و در عرض چند ساعت گذاشته می‌شود.
مراقبت های بعد از کاشت دندان به روش all-on-4

 

بعد از کاشت دندان به روش all-on-4 نیاز به مراقبت‌های خاصی نیست. برای مراقبت از ایمپلنت باید به بهداشت دهان و دندان توجه زیادی داشته و روزانه مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. هر چند وقت یک بار برای معاینه کلی به دندانپزشک مراجعه کرده تا احتمال عفونت ایمپلنت بررسی شود. اگر ایمپلنت شما دچار عفونت شود، ممکن است دندانپزشک مجبور شود آن را کامل خارج کند.

هزینه کاشت دندان به روش all-on-4

قیمت ایمپلنت دندان باتوجه‌به برند ایمپلنت، محل کاشت، تجربه دندانپزشک و موقعیت کلینیک تعیین می‌شود. ایمپلنت‌ها انواع مختلفی داشته و نمی‌توان قیمت آن را تعیین کرد. اگر از ایمپلنت ایرانی استفاده کنید، قیمت هر ایمپلنت حدود ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان و اگر از برندهای کره‌ای استفاده کنید، حدودا ۹.۰۰۰.۰۰۰ تومان خواهد شد. برندهای اروپایی و آمریکایی نیز بین ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان قیمت دارند.

برای نصب ۴ ایمپلنت در هر فک این هزینه ۴ برابر می‌شود. علاوه‌برآن باید هزینه کشیدن دندان و قراردادن پروتز و روکش‌ها را محاسبه کنید. به همین دلیل بهتر است برای تعیین قیمت دقیق با دندانپزشک خود مشاوره داشته باشید.

نتیجه گیری

کاشت دندان به روش all-on-4 یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی است که همه یا بیشتر دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند. در این روش ۴ ایمپلنت در فک بالا یا پایین قرار گرفته و پل ثابت روی آنها نصب می‌شود. دو ایمپلنت در جلوی فک بوده و دو ایمپلنت در پشت با زاویه ۴۵ درجه قرار می‌گیرند. در این روش به دلیل زاویه‌دار بودن ایمپلنت‌ها نیازی به جراحی پیوند استخوان نیست.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.