زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
کاربرد مواد نانو در کارواش
در سال های اخیر با توسعه صنعت خودرو، بازار خدمات خودرو نیز به طور روز افزون در حال گسترش است. یکی از خدمات محبوب و پرکاربرد در این بازار شستشو خودرو یا همان کارواش است. از گذشته تا به امروز کارواش ها آب فراوانی را مصرف می کردند؛ به طور متوسط هر ماشین در کارواش

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

در سال های اخیر با توسعه صنعت خودرو، بازار خدمات خودرو نیز به طور روز افزون در حال گسترش است. یکی از خدمات محبوب و پرکاربرد در این بازار شستشو خودرو یا همان کارواش است. از گذشته تا به امروز کارواش ها آب فراوانی را مصرف می کردند؛ به طور متوسط هر ماشین در کارواش حدودا 80 الی 100 لیتر آب نیاز دارد. اما با توجه به مشکل کمبود منابع آبی و خشکسالی، روش های جایگزینی برای شستشو خودروها پدید آمد. در این روش ها از مواد نانو در کارواش ها استفاده می کنند. این فرایند به آب فراوان و فاضلاب برای تخلیه نیاز ندارد و تمام فرایند شستشو در 10 دقیقه و توسط 2 کارگر قابل انجام است.

محصولات نانو:

در فناوری نانو، یک ماده را در سطحی کوچکتر از اتم های سازنده ی آن دستکاری می کنند. نسبت سطح یک ماده در ارتباط با حجم آن، نقش مهمی در عملکرد آن ماده دارد. به همین دلیل مواد ساخته شده در ساختار نانو خواص متفاوتی با مواد مشابه در مقیاس بزرگتر دارند.

مولکول های نانومولکول های نانو

مواد نانو تعداد بیشتری از اتم های خود را در سطح، نسبت به مواد در حالت عادی دارند. این خاصیت بر استحکام، نقطه ذوب و سختی این محصولات تاثیر می گذارد، و این مواد همچنان خاصیت جذب UV خود را حفظ می کنند. همچنین این مواد کارایی بهتر و عمر طولانی تری دارند. تمام این خواص، خواص مطلوب برای محافظت از سطوح خودروها هستند.

کاربرد مواد نانو در کارواش:

فلزات به طور ذاتی دارای بار منفی هستند و موادی آبدوست به حساب می آیند. در واقع قطرات آب روی سطوح محافظت نشده خودرو ها پخش می شوند و با مرطوب کردن آنها باعث ایجاد خوردگی می شوند.

تمیزی بدنه خودرو پس از شستشو با مواد نانوتمیزی بدنه خودرو پس از شستشو با مواد نانو

مواد نانو یک سد آبگریز روی بدنه خودرو ایجاد می کنند که از ایجاد خوردگی و آلودگی روی بدنه جلوگیری می کنند. شستشو خودروها در کارواش ها با استفاده از مواد نانو، به کاربران امکان شستشو بدون آب را می دهد. این مواد با pH خنثی به طور مستقیم بدنه خودرو را تمیز و رنگ بیرونی آنها را صیقل می دهند.

عوامل تمیز کننده در محصولات نانو:

مایع پخش کننده ذرات نانو، اتر اکتیل فنل پلی اکسی اتیلن، دودسیل دی متیل آمونیوم اکسید، امولسیون سیلان کتون، گلیسیرین، آب اسید بوریک و آب مقطر مواد سازنده این محصولات هستند. زمانی که این اجزا با نسبت مشخص مخلوط می شوند مسئولیت ضدعفونی، پرداخت و محافظت از رنگ را بر عهده می گیرند.

  • پلی اکسی اتیلن اکتیل فنل اتر: عامل پاک کننده
  • امولسیون سیلان کتون: عامل روشن کننده
  • مایع پخش کننده ذرات نانو: محافظت از رنگ و جلوگیری از ساییدگی، جذب کننده اشعه ماوراء بنفش و پاک کننده لکه های سخت
  • گلیسیرین: ضد یخ زدگی
  • اسید بوریک: عامل میکروب کش

پس از ترکیب این مواد با نسبت های خاص بدنه وسیله نقلیه تمیز، ضد خوردگی و صیقلی می شود.

طرز تهیه مواد نانو (مواد شوینده در کارواش):

با رعایت نسبت وزنی مواد، ابتدا آب مقطر را در ظرف فولادی ضد زنگ با حرارت به دمای 50 درجه می رسانند. سپس پلی اکسی اکتیل فنول اتر و گلیسیرین را به آن اضافه می کنند. پس از 10 دقیقه این مواد را هم زده و امولسیون سیلان کتون و مایع پخش کننده ذرات نانو را اضافه می کنند. سپس تا 30 دقیقه به هم زدن ادامه می دهند. پس از آن مواد را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهند در دمای محیط خنک شوند. پس از خنک شدن آب اسید بوریک را به آنها اضافه و پس از 10 دقیقه هم می زنند. در نهایت پس از طی این مراحل ماده ی نانو برای شستشو خودروها آماده می شود.

شامپوهای نانو:

شستشو خودرو عمر بدنه را افزایش می دهد از این رو یک روش اجباری محسوب می شود. اما شستشو مداوم باعث ساییدگی لایه پولیش روی بدنه می شود. برای جلوگیری از این آسیب باید از روش بدون تماس استفاده شود که شامپوهای نانو حداکثر کارایی را برای این منظور دارند. این شامپوها حاوی موادی هستند که به بدنه خاصیت آبگریزی می دهند. در هنگام استفاده از این شامپوها، کف تولید شده خود به خود از بین رفته و بعد از آن تنها با یک پارچه پولیش نرم بدنه خودرو را تمیز می کنند.

ساختار شامپوهای نانو:

شامپو های نانو از سه ماده جزئی و اصلی زیر ساخته شده اند:

  • مواد شوینده: این جز تمام کثیفی ها در خود حل می کند و به رنگ آسیبی وارد نمی کند و آن را جلا می دهد.
  • حالت دهنده: توضیح دقیق در مورد کارایی این مواد در دسترس نیست.
  • ترکیب پولیش: در زمان برخورد آب با فلز خوردگی ایجاد می شود. ترکیب پولیش یک لایه اضافی با ضخامت چند صدم میلی متر روی سطح می ساد و یک اثر ضد آب ایجاد می کند. به دلیل خاصیت آبگریزی ایجاد شده، بدنه خاصیت ضد خوردگی پیدا می کند.

این محصولات از ساییش و خوردگی بدنه خودروها جلوگیری می کنند و بدون نیاز به آب وسایل نقلیه را تمیز می کنند.

مزایای مواد نانو در کارواش چیست؟

این محصولات غیر سمی، سازگار و ایمن با محیط زیست و زیست تخریب پذیر هستند.  همچنین رنگ های درخشان موجود در رنگ خودرو را به نمایش می گذارند. از وسیله نقلیه در برابر عناصر مختلف حفاظت می کنند و آنها را برای مدت زمان طولانی تری تمیز نگه می دارند. از این مواد و روش استفاده از آنها در هر زمان و هر مکان می توان بهره برد. محصولات نانو بر پایه آب هستند، از این رو از آنها در سطوح خشک و مرطوب می توان استفاده کرد.

روش شستشو با مواد نانو در کدام وسایل نقلیه قابل اجراست؟

مواد نانو فرمول کاملا طبیعی دارند و با جذب کثیفی ها، آلودگی ها را کاهش داده و از بین می برند همچنین از خراشیدگی وسایل نقلیه جلوگیری می کنند. از این رو این محصولات را برای ماشین ها، کامیون ها، قایق ها، وسایل نقلیه تفریحی و هواپیما ها می توان به کار برد.

روش استفاده از مواد نانو:

محصولات نانو را روی سطح خودرو اسپری و با حوله یا اسفنج پاک می کنند.

روش استفاده از محصولات نانو روش استفاده از محصولات نانو

در انتها بدنه خودرو را با حوله خشک و تمیز، خشک می کنند.

جمع بندی:

با افزایش روز افزون خودروها، ارائه خدمات آن ها نیز با پیشرفت بیشتری رو به رو است. یکی از این خدمات شستشو خودرو ها است، که برای افزایش عمر بدنه یک روش اجباری محسوب می شود. البته شستشو بی رویه وسایل نقیله می تواند به رنگ و بدنه آنها آسیب وارد کند و باعث خراش و خوردگی سطوح آنها شود. از طرفی مصرف بی رویه آب، در شستشو خودروها با توجه به بحران کمبود آب چندان پسندیده نیست. از این رو دانشمندان با ارائه محصولاتی تحت عنوان محصولات نانو، امکان شستشو وسایل نقیله بدون نیاز به آب را فراهم کردند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.