زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
همانطور که در قدیم بیان می شد، " آب در همه جا هست ولی نه آب آشامیدنی". جمله  مناسب تر برای این زمان این است  که "آب، آب در همه جا هست، اما آیا می توان آن را نوشید؟" و اگر اینطور نیست، پروسه تصفیه آب قابل اعتماد است؟ متأسفانه، این روزها، مکان هایی که

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

همانطور که در قدیم بیان می شد، ” آب در همه جا هست ولی نه آب آشامیدنی”. جمله  مناسب تر برای این زمان این است  که “آب، آب در همه جا هست، اما آیا می توان آن را نوشید؟” و اگر اینطور نیست، پروسه تصفیه آب قابل اعتماد است؟

متأسفانه، این روزها، مکان هایی که در آن آب سالم برای نوشیدن باشد، وجود ندارد، مهم نیست که چقدر بکر و زلال به نظر بیاید، ولی مناسب برای آشامیدن نیستند.

آب در طبیعت اغلب حاوی میکروارگانیسم های مضر، باکتری ها و انگل هایی است که می تواند موجب بیماری های مختلفی نظیر ژیاردیا، دیزنتری، هپاتیت و کرم روده شود. خوشبختانه، با این حال، ما قصد داریم تا چند روش ساده را برای چگونگی پاکسازی آب برای مصرف آن بیان کنیم:

I. نحوه پاکسازی آب – فرایند تصفیه آب: جوشاندن

ساده ترین روش برای تصفیه آب جوشاندن آن است.

شما باید آب را برای سالم شدن حداقل به مدت پنج دقیقه جوشانده و بعضی تجربه ها نشان داده که مدت زمان بیشتری نیاز به جوشاندن دارد. نقطه ضعف جوشاندن آب برای آشامیدن آنست که سطح اکسیژن آب پایین می آید و کیفیت آب آشامیدنی از بین می رود. شما می توانید برای بازگرداندن کیفیت آب آشامیدنی آن را به سادگی در ظرف در بسته تکان دهید.

II. فرایند تصفیه آب: تصفیه کننده ها

دستگاه های تصفیه شیمیایی در بازار وجود دارد. ید مایع، و یا قرص ید می تواند چاره ساز باشد.

یک تا دو قرص یا قطره ید می تواند حدود یک لیتر آب را پاک کنید. بطری آب یا ظرف خود را تکان دهید و بیست دقیقه قبل از نوشیدن صبر کنید. آب ضدعفونی شده با ید رنگ تیره تر و کمی مزه ناخوشایند دارد.

می توانید این مزه را با اضافه کردن یک مخلوط نوشابه پودری از بین ببرید، اما قبل از اضافه کردن، مطمئن شوید که بیست دقیقه منتظر مانده اید، زیرا در این امر با تداخل ید مواجه خواهد شد.

سایر روش های شیمیایی تصفیه آب که به طور مشابه با ید کار می کنند عبارتند از قرص کلر، پرمنگنات پتاسیم یا قرص های halazone.

شما حتی می توانید چند قطره سفید کننده اضافه کنید، اگرچه این کار توصیه نشده است. هنگام استفاده از تصفیه شیمیایی مهم است که مطمئن شوید تمام سطح آب از آلودگی پاک شده است.

بعد از انتظار بیست دقیقه، درب بطری آب یا ظرف خود را کمی شل کنید و اطراف درب آن را بشویید. چیز خوبی در مورد استفاده از قرص ظرف بسیار کوچک و قابل حمل آن است که می تواند داخل جیب گنجانده شود، این قرص ها یک مزیت دارد و آن اینست که دیگر نیازی به حمل اجاق گاز و کتری، و یا منتظر ماندن زمان جوشاندن آب نیست. تصفیه آب شیمیایی می تواند با حداقل زمان انجام شود.

III . فرایند تصفیه آب: فیلتر

یک روش سوم تصفیه آب، استفاده از فیلترهای تصفیه آب است. فیلترها در همه اشکال، اندازه ها و محدوده قیمت موجود هستند. تصفیه آب به وسیله فیلترها اینگونه است که با عبور آب از طریق یک فیلتر زغال چوب یا سرامیک و سپس به صورت شیمیایی آن را انجام می دهند. به طور معمول، آنها یک شیلنگ با شناور دارند که از منبع آب به فیلتر و یک شیلنگ دوم برای آب تمیز می آید که از فیلتر به بطری آب می رود.

هنگام استفاده از این نوع فیلتر، مهم است که شیلنگ ها از آلودگی رد نشوند. شیلنگ تمیز را در یک کیسه پلاستیکی جداگانه نگه دارید تا هرگز در کنار شیلنگ آلوده نباشد. مزیت این روش نحوه تصفیه  آب این است که هیچ بو یا طعم بد  وجود ندارد. فیلترهای تصفیه آب برای زمانی که آب کدر یا کثیف است، مزیت بیشتری دارد، زیرا فیلترها باعث حذف آن نیز می شوند. اشکال این است که رسوب که فیلتر میکنید، به سرعت فیلتر را تکان میدهند. بعضی از آنها را می توان تمیز کرد، اما معمولا شما نیاز به خرید یک فیلتر جایگزین دارید. مانند همه تجهیزات فنی، هزینه و شکستن چیزهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

IV . فرایند تصفیه آب: روش های ابتدایی

فراتر از این روش های رایج، تکنیک های ابتدایی بیشتری برای این امر مهم وجود دارد.

یکی از روش های تصفیه آب عبور آب از میان خاک یا شن و ماسه است تا جایی که آب زلال دیده شود. یکی از راه های این کار اینست که حفره ای را در نزدیکی محل منبع آب بکنید و از آبی استفاده کنید که از طریق سوراخ فیلتر می شود. بدانید که اگر چه خاک یک فیلتر خوب برای رسوب و ذرات دیگر است، ولی این تضمین برای چیزهایی مانند باکتری نیست. این مساله حتی برای آب بهاری هم صدق می کند،آبی که بسیاری از مردم تصور می کنند بدون اینکه تصفیه شود بی خطر است.

تقطیر یک روش است که می تواند برای جمع آوری آب یا جمع آوری آب شیرین از آب نمک استفاده شود.

برای جمع آوری آب از زمین، یک حفره عمیق بکنسید و یک ظرف جمع آوری یا بطری آب را در مرکز قرار دهید.

سوراخ را با یک ورق پلاستیکی شفاف بپوشانید. در وسط پلاستیک باید یک سنگ یا جسم سنگین بگذارید، به طوری که آن را به داخل ظرف هدایت کند.

سپس، دو طرف پلاستیک را محکم در اطراف سوراخ، با پوشش خاک بپوشانید.

پلاستیک شفاف مانند گلخانه عمل می کند. آب آن در خاک با حرارت بالا تبخیر می شود. هنگامی که آن را به پلاستیک می رساند، آن را به پایین هدایت می کند و به داخل ظرف می افتد. اگر آبی که در اختیار دارید آب نمک است، می توانید آن را با قرار دادن یک ظرف کوچک در داخل یک ظرف بزرگتر تقطیر کنید. آب نمکی در ظرف بزرگتر و آب زلال در ظرف کوچکتر می رود.

درب را روی ظرف ها قرار دهید طوری که وسط درب به ظرف کوچکتر هدایت شود، سپس آب را به جوش بیاورید. همانطور که آب جوش می زند، آب شیرین تبخیر می شود، به درب ضربه زده و به ظرف کوچکتر میریزد و نمک یا سایر مواد معدنی در ظرف بزگتر باقی میماند.

یک جایگزین اگر شما ظرف کوچکتری نداشته باشید، یک پارچه روی ظرف بزرگتر قرار دهید، این پارچه بخار را جذب می کند. هنگام برداشتن آن دقت کنید که دستتان نسوزد.

برای یکی دیگر از روش های ابتدایی چگونگی تصفیه آب، مقاله ما در مورد آب جوش با سنگ ها را ببینید.

علاوه بر مواردی که یاد شد، مراقب باشید که چه آبی را از کجا و چه موقع برای آشامیدن انتخاب می کنید.

آیا گیاهان اطراف آن سالم هستند؟

آیا حیوانات مرده در این نزدیکی هست که ممکن است آب را آلوده کرده باشند؟

آبی را که راکد است را جمع آوری نکنید. به طور کلی، آب که در بالای رودخانه قرار دارد، پاکتر از آبی است که در پایین است، اما باز هیچ تضمینی وجود ندارد.

برای آب آشامیدنی از روی ناچاری به هر آبی اعتماد نکنید زیرا آب جاری رسوب بیشتری دارد. شما می توانید با قرار دادن کامل بطری خود در زیر آب از رسیدن مقدار زیادی رسوب جلوگیری کنید. این باعث می شود تمام خاک و ذراتی که روی سطح آب شناور هستند داخل بطری شما نشود.

با راه های بسیاری که برای تصفیه آب وجود دارد، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی آب تصفیه نشده را بنوشد.

در حقیقت آموزه هایی وجود دارد که درصد ریسک نوشیدن آب ناسالم را کم می کند و نگرانی درباره آن بی مورد است. اما یک مورد از بیماری هایی که منجر به تب در کشورهای عقب مانده می شود نه تنها ناراحت کننده است، بلکه تهدید کننده زندگی است.

اسهال و استفراغ می تواند باعث بی آب شدن جدی شود و توجهات را تا حد امکان به خود جلب کند.

اگر می خواهید وقت خود را در خارج از منزل صرف کنید، همیشه اطمینان حاصل کنید که حداقل یک روش، اگر نه دو یا چند روش برای تمیز کردن آب داشته باشید. شناخت روشهای تصفیه آب حیاتی است.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.