زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
در برخی افراد جراحی لثه برای ایمپلنت ضروری است. این جراحی به دلایل مختلفی انجام می‌شود. اگر برای کاشت دندان اقدام کرده و دندانپزشک جراحی لثه را به شما توصیه کرده است، در این مطلب همراه ما باشید

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

در برخی افراد جراحی لثه برای ایمپلنت ضروری است. این جراحی به دلایل مختلفی انجام می‌شود. اگر برای کاشت دندان اقدام کرده و دندانپزشک جراحی لثه را به شما توصیه کرده است، در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که چرا جراحی لثه پیش از کاشت دندان انجام می‌شود؟ انواع این جراحی چه تفاوتی با هم دارند؟ بعد از این عمل چه اقدامات مراقبتی باید انجام داد؟ این عمل چه مزایا و چه عوارضی دارد؟

چرا جراحی لثه برای ایمپلنت انجام می شود؟

برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته می‌توان از ایمپلنت دندان استفاده کرد. ایمپلنت دارای یک پایه فلزی است که روی آن روکش قرار می‌گیرد. اگر شما هم قصد کاشت دندان دارید، احتمالا در مورد قیمت ایمپلنت دندان تحقیق کرده‌اید. اما زمان برآورد قیمت باید هزینه‌های جانبی را نیز در نظر داشته باشید. جراحی لثه یکی از موارد جانبی است که انجام آن برای برخی افراد ضروری است.

معمولا برای درمان بیماری‌های لثه این جراحی پیشنهاد می‌شود. اما گاهی ممکن است جراحی لثه برای ایمپلنت لازم باشد. گاهی برای دسترسی بیشتر و امکان روکش ایمپلنت این جراحی انجام می‌شود. گاهی هم جراحی جنبه زیبایی داشته و برای بهتر دیده‌شدن خط لثه عمل انجام می‌شود.

به نقل از medicalnewstoday در رابطه با عوارض انجام ندادن جراحی لثه:

در صورت عدم درمان، بیماری لثه ممکن است منجر به ایجاد انواع مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی عروقی، دیابت و تولد نوزادان زودرس و کم‌وزن شود. بیماری لثه همچنین می‌تواند به یک وضعیت سلامتی جدی تبدیل شود که بر دندان‌ها، لثه و استخوان‌ها تاثیر می‌گذارد و منجر به عفونت و مرگ استخوان و بافت می‌شود. این شرایط ممکن است به جراحی برای ترمیم و درمان بیماری نیاز داشته باشد. پیش از انجام ایمپلنت لازم است این جراحی انجام شود.

انواع جراحی لثه برای ایمپلنت

جراحی لثه برای ایمپلنت انواع مختلفی دارد. گاهی جراحی تنها جنبه زیبایی داشته و گاهی برای پیشگیری از عوارض جدی بعد از ایمپلنت این جراحی توصیه می‌شود. باتوجه‌به هدف جراحی، یکی از روش‌های زیر باید انتخاب شود.

۱. جراحی فلپ لثه (جراحی پاکت لثه)

زمانی که رسوبات و باکتری‌ها در قسمت‌های عمیق لثه نفوذ کرده باشند، این جراحی انجام می‌شود. در جراحی فلپ، بافت لثه بلند شده و رسوبات حذف می‌شوند. بعد از تمیزشدن ناحیه موردنظر، لثه بخیه زده می‌شود. گاهی استخوان هم نیاز به تغییر شکل دارد که در طول این جراحی انجام می‌شود.

۲. بازسازی لثه و پیوند استخوان

اگر استخوان استحکام کافی نداشته باشد، عمل پیوند استخوان انجام می‌شود. ممکن است استخوان آسیب دیده باشد یا مقداری از آن از بین رفته باشد. در جراحی پیوند استخوان، استخوان جدید جایگزین می‌شود. اگر جراح مقداری از لثه را نیز برداشته باشد، برای ترمیم و بازسازی لثه، پیوند غشا یا پروتئین‌های محرک را نیز انجام می‌دهد.

۳. افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان هم جنبه زیبایی داشته و هم برای درمان برخی بیماری‌های لثه انجام می‌شود. در این روش جراحی مقداری از بافت لثه از روی دندان‌ها برداشته شده و دندان‌ها بلندتر دیده می‌شوند.

۴. پیوند بافت نرم لثه

این روش برعکس جراحی افزایش تاج دندان است. زمانی که بافت لثه بیش از حد عقب باشد، نمونه بافت از قسمت دیگر دهان گرفته شده و به لثه می‌چسبد. معمولا این جراحی جنبه زیبایی داشته و خط لثه را منظم نشان می‌دهد. با پیوند بافت نرم ریشه‌های در معرض دید پوشیده می‌شوند و خطر آسیب کاهش پیدا می‌کند.

نحوه عمل جراحی لثه برای ایمپلنت

قبل از جراحی، جراح در مورد سوابق پزشکی شما سوال می‌کند. همچنین سلامت دهان، دندان و فک باید بررسی شود. همان‌طور که گفتیم انواع مختلفی از جراحی لثه برای ایمپلنت وجود دارد. اما معمولا جراحی حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

در مرحله اول بی‌حسی موضعی تزریق شده و برای بی‌حس شدن زمان داده می‌شود. دندانپزشک باید در طول جراحی از تجهیزات استریل از جمله ابزار و پارچه‌های بهداشتی استفاده کند.

برش یا برش‌های کوچکی روی لثه ایجاد می‌شود. سپس جراح بافت لثه را بلند کرده تا ریشه را بهتر ببیند. در این مرحله ممکن است دندانپزشک بافت عمقی لثه را از عفونت تمیز کند، شکل لثه را تغییر دهد یا بافت استخوان را بازسازی کند. پس از اتمام جراحی روی برش‌ها بخیه زده می‌شود. معمولا ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراحی بخیه‌ها کشیده می‌شوند.

پس از اتمام جراحی روی برش‌ها بخیه زده می‌شود. معمولا ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراحی بخیه‌ها کشیده می‌شوند.

برای جراحی لثه به چه دکتری مراجعه کنیم؟

همین حالا از زلال طبکمک بگیر!

 

مراقبت بعد از جراحی لثه برای ایمپلنت

بعد از جراحی برای بهبودی سریع‌تر و کاهش عوارض باید نکات مراقبتی را رعایت کرد. معمولا دندانپزشک بعد از جراحی لثه برای ایمپلنت موارد زیر را یادآور می‌شود:

 • داروهای مسکن را به طور منظم مصرف کنید.
 • داروهای آنتی‌بیوتیک را استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت و تمیز نگه‌داشتن دهان از دهان‌شویه استفاده کنید.
 • از ورزش و فعالیت‌های شدید دوری کنید.
 • در چند روز اول بعد از جراحی فقط غذاهای نرم بخورید.
 • غذاهای داغ و تند نخورید.
 • سیگار نکشید.
 • برای کاهش تورم در چند روز اول می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

حدود یک یا دوهفته بعد از جراحی لثه باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا روند بهبود بررسی شود

عوارض احتمالی جراحی لثه برای ایمپلنت

احتمال دارد پس از جراحی لثه برای ایمپلنت عوارض زیر را تجربه کنید:

 • افزایش حساسیت دندان
 • تحریک‌پذیری دندان
 • خونریزی
 • عفونت بعد از جراحی (در برخی موارد)
 • بی‌حسی زبان به دلیل آسیب به عصب (در موارد نادر)
می‌خوای جراحی لثه بکنی؟ مشاوره بگیر!

مزایا جراحی لثه برای ایمپلنت

جراحی لثه برای ایمپلنت به سلامت لثه‌ها و استخوان فک کمک می‌کند. در برخی افراد که جراحی لثه ضروری است، انجام آن احتمال آسیب و عوارض بعدی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اگر لثه دچار التهاب و عفونت باشد، دندان‌ها ضعیف، ناپایدار و لق می‌شوند. این جراحی از افتادن دندان‌ها در آینده جلوگیری می‌کند.

خدمات قیمت آن در سال ۱۴۰۲
فلپ نیم فک ۱ میلیون تومان
افزایش طول تاج همراه با فلپ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
پیوند لثه یک دندان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
لیفت لثه هر دندان (نسج سخت) ۵ میلیون تومان
قیمت خدمات جراحی لثه در سال ۱۴۰۲

قیمت جراحی لثه برای ایمپلنت

قیمت خدمات دندانپزشکی در ۱۴۰۲ افزایش داشته است. اگر دندانپزشک قبل از کاشت دندان به شما جراحی لثه را توصیه کرده است، باید هزینه آن را نیز محاسبه کنید. انواع جراحی لثه هزینه متفاوتی دارند. جراحی فلپ نیم فک حدود ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان است. اگر بخواهید جراحی افزایش طول تاج انجام دهید، هزینه آن ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود. پیوند لثه برای هر دندان نیز قیمتی حدود ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان دارد.

بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی لثه قبل از ایمپلنت دندان با دندانپزشک خود مشورت کنید. زیرا هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. محل مطب، تجربه دندانپزشک و تجهیزات مورداستفاده در کلینیک همگی روی قیمت نهایی تاثیرگذار هستند.

نتیجه گیری

جراحی لثه برای ایمپلنت جز مواردی است که برای برخی افراد ضروری است. ممکن است دندانپزشک به دلیل درمان بیماری‌های لثه یا جنبه زیبایی این جراحی را توصیه کند. جراحی لثه انواع مختلفی داشته و در هرکدام برخی مشکلات لثه برطرف می‌شود. این عمل درد خفیف تا متوسط داشته و معمولا حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.