زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
پر کردن دندان، معمولاً اولین راهکاری است که دندانپزشک برای دندان پوسیده بیمار توصیه می کند. راهکاری ایمن و موثر که البته در مواردی ممکن است پس از

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

پر کردن دندان، معمولاً اولین راهکاری است که دندانپزشک برای دندان پوسیده بیمار توصیه می کند. راهکاری ایمن و موثر که البته در مواردی ممکن است پس از این پروسه احساس ناراحتی یا حساسیت برای بیمار به وجود آید. باید بدانیم که اغلب این موارد طبیعی و موقتی است و پس از چند روز از بین می رود. اما در هنگام بروز دردهای شدید، تورم و قرمزی بافت لثه لازم است هرچه سریع تر به دندانپزشکی مراجعه شود. در این مطلب به دلایل احتمالی این مشکلات و حساسیت ها نگاهی گذرا خواهیم انداخت…

پس از پر کردن دندان هایم، انتظار چه چیزهایی را داشته باشم؟

به طور کلی، پر کردن دندان شامل پاکسازی حفره پوسیدگی از بافت های عفونی و آلوده و پر کردن فضای خالی با متریال جدید و مناسب است. پاکسازی عموماً با مته یا دریل مخصوص انجام می گیرد و حفره با موادی نظیر طلا، نقره، آمالگام، کامپوزیت و یا پرسلن پر می شود. چند ساعت اولیه پس از این فرآیند، صورت بیمار ممکن است با حالت های کرختی، بی حسی، خارش و ورم مواجه باشد. همچنین مشکلاتی در خوردن، صحبت کردن و برخی حرکات صورت کاملاً طبیعی است. اما اگر پس از گذشت چندروز اول، برخی حساسیت ها در دندان پر شده یا مناطق اطراف بروز نمایند، این وضعیت دیگر طبیعی نیست.

حساسیت دندانی پس از پر کردن آن، چگونه است؟

هنگامی یک دندان دچار حساسیت می شود که بعضی از عوامل بیرونی، احساس ناخوشایند و دردناکی را برای فرد به وجود آورد. عواملی که ممکن است این حساسیت را پس از پر کردن دندان ایجاد کنند عبارت هستند از:

* غذاها و نوشیدنی های سرد مانند بستنی

* نوشیدنی های گرم مانند قهوه و چایی

* تماس هوا با دندان هنگام تنفس با دهان

* غذاهای شیرین

* غذاها و نوشیدنی های اسیدی مانند آبمیوه ها

* جویدن غذا

دلایل ایجاد این حساسیت ها چیست؟

 

* عصب تحریک شده

حساسیت های کوتاه مدت پس از پروسه پر کردن، معمولاً به دلیل تحریک شدن عصب دندان و ایجاد التهاب برای آن پیش می آید. عناصر سازنده لایه خارجی دندان مانند انامل و سمنتوم، دندان را از تهدیدکننده های بیرونی محافظت می کنند اما در فرآیند فیلینگ، عصب های زیرین دندان، در معرض روش های درمان قرار گرفته و بنابراین کاری از انامل بر نمی آید! با بهبود عصب، احساسات ناخوشایند کاهش یافته که این روند از چندروز تا نهایتاً چند هفته به طول می انجامد و پس از آن، دندان پر شده هیچ تفاوتی با سایر دندان ها نباید داشته باشد.

* الاینمنت اشتباه بایت

یک دندانپرشک مجرب و ماهر، پس از پایان پروسه فیلینگ از مساوی و هموار بودن سطح دندان پرشده با سایر دندان ها اطمینان حاصل می کند. بیش از حد بلند بودن سطح دندان پر شده موجب وارد شدن فشار به آن و ایجاد درد و ناراحتی بسیار شدیدتری (نسبت به حساسیت) برای بیمار خواهد شد. با این حال، اگر بیمار متوجه این وضعیت ناصحیح شود، می تواند با مراجعه مجدد به دندانپزشکی، به راحتی این مشکل را حل کند.

* پالپیت

پالپیت التهاب مغز دندان است که در اثر عفونت ناشی از هجوم باکتری های به پالپ دندان اتفاق می افتد و معمولاً با درد خود را نشان می دهد. به‌ طور کلی پالپیت به دو دسته برگشت پذیر و برگشت ‌ناپذیر تقسیم‌ بندی می‌شود. نوع برگشت پذیر در اثر تماس محرک هایی مانند سرما یا شیرینی بروز می کند و با حذف این محرک ها برطرف می شود. التهاب خفیف است، پالپ سالم است و معمولاً پس از مدتی بهبود می یابد.  اما در نوع برگشت ناپذیر، بلافاصله پس از حذف محرک، درد و ناراحتی از بین نمی رود و حتی ممکن است بی دلیل و خود به خود دندان درد بگیرد. در این وضعیت، عصب دندان آسیب دیده و درمان روت کانال تراپی لازم است.

این عارضه ممکن است پس از فرآیند فیلینگ رخ دهد اگر:

* دندان بیمار قبلاً در اثر حادثه یا تصادف شکسته و آسیب دیده باشد

* حفره پوسیدگی بسیار عمیق باشد در حدی که به لایه پالپ درونی رسیده باشد

* دندان چندین مرتبه پر شده باشد

برای درمان حساسیت های پس از فیلینگ چه باید کرد؟

* استفاده از مسکن هایی مانند استامینوفن و ایبوپروفن

* پمادهای بی حسی موضعی

* استفاده از مسواک های مخصوص دندان های حساس

* توجه بیشتر به بهداشت دهان و دندان

* پرهیز از مصرف خوراکی های حساسیت زا و اسیدی

 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.