زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
روکش ایمپلنت انواع مختلفی داشته که هرکدام توسط برندهای مختلف با کیفیت متفاوت تولید می‌شوند. اگر در مورد قیمت روکش ایمپلنت

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

هزینه روکش ایمپلنت یکی از موارد مهمی است که هنگام برآورد قیمت کلی باید به آن توجه داشت. اگر قصد کاشت دندان دارید، حتما در مورد هزینه‌های اصلی و جانبی با دندانپزشک صحبت کنید. روکش ایمپلنت انواع مختلفی داشته که هرکدام توسط برندهای مختلف با کیفیت متفاوت تولید می‌شوند. اگر در مورد قیمت روکش ایمپلنت سوالی دارید، حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که روکش ایمپلنت چیست؟ انواع مختلف آن چه قیمتی دارند؟ چه عواملی روی قیمت روکش تاثیر می‌گذارد؟ برای روکش موقت باید چقدر هزینه کرد؟ آیا راهی برای کاهش هزینه روکش وجود دارد؟ اگر بخواهیم از بهترین برند روکش دندان استفاده کنیم، هزینه آن چقدر می‌شود؟

روکش ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌هایی است که از دست داده‌اید. این روش دائمی بوده و ظاهر کاملا طبیعی دارد. علاوه بر موضوع زیبایی، فضای خالی در فک بالا یا پایین می‌تواند جویدن غذا و صحبت کردن را با مشکل روبرو کند. اگر تعداد زیادی دندان از دست داده باشید، فرم صورت به طور کلی عوش می‌شود.

ایمپلنت از سه بخش تشکیل شده است. پایه فلزی درون استخوان فک قرار گرفته و به‌عنوان ریشه دندان عمل می‌کند. اباتمنت بخشی است که روکش را به پایه ایمپلنت وصل می‌کند. روکش شبیه به دندان طبیعی بوده و در فضای خالی دندان ازدست‌رفته قرار می‌گیرد.

روکش ایمپلنت انواع مختلفی داشته و هرکدام مزایا و معایبی دارند. برخی از آنها استحکام و دوام بالایی داشته و برخی دیگر ظاهر بسیار طبیعی و زیبایی دارند.

هزینه روکش ایمپلنت چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان بالا بوده و جز خدمات دندانپزشکی گران محسوب می‌شود. به‌ویژه اگر بخواهید از بهترین و باکیفیت‌ترین متریال در طول درمان استفاده کنید.

هزینه روکش ایمپلنت متغیر بوده و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. انواع روکش جنس متفاوتی داشته و دندانپزشک با روش‌های مختلفی می‌تواند آن را به ایمپلنت وصل کند. به همین دلیل لازم است این فاکتورها تعیین شده و سپس دندانپزشک قیمت را اعلام کند.

عوامل موثر بر قیمت روکش ایمپلنت دندان

برای محاسبه قیمت ایمپلنت دندان باید فاکتورهایی بررسی شوند. اگر می‌خواهید از هزینه روکش ایمپلنت اطلاع پیدا کنید، باید هر یک از این فاکتورها را بررسی کرده و با کمک دندانپزشک بهترین گزینه را انتخاب کنید. عوامل تاثیرگذار بر قیمت روکش ایمپلنت شامل موارد زیر می‌شود.

  • موقعیت کلینیک یا مطب: موقعیت جغرافیایی مطب در قیمت روکش تاثیر زیادی دارد. به‌عنوان‌مثال هزینه کاشت دندان در تهران به نسبت دیگر شهرها بالاتر است. قیمت‌ها از یک محله به محله دیگر نیز تفاوت زیادی دارند.
  • هزینه عکس‌برداری: برای بررسی نوع مشکل و سلامت دیگر دندان‌ها لازم است عکس‌برداری با اشعه ایکس یا سی‌تی‌اسکن انجام شود. گاهی دندان‌ها در ظاهر سالم بوده؛ اما دچار مشکل هستند.
  • تعداد ایمپلنت: تعداد دندان‌های ازدست‌رفته در قیمت ایمپلنت و روکش تاثیر دارند. زمانی که تعداد ایمپلنت‌ها زیاد شود، پیچیدگی درمان بیشتر می‌شود.
  • جنس روکش ایمپلنت: نوع روکش در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. قیمت روکش‌های باکیفیت که دوام بالایی دارند، گران است. گاهی ممکن است افراد برای کاهش هزینه از روکش‌های ارزان استفاده کنند.
  • نوع اتصال روکش: دندانپزشک باتوجه‌به نوع روکش و شرایط بیمار می‌تواند روکش را با چسب متصل کرده یا از روکش‌های پیچی استفاده کند.
  • تجربه و تخصص دندانپزشک: هرچه تخصص و تجربه جراح بالاتر باشد، دستمزد بیشتری دریافت می‌کند. دقت داشته باشید که کاشت دندان جراحی حساسی بوده و نباید برای کاهش هزینه آن را به افراد تازه‌کار بسپارید.

هزینه انواع روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد. برخی از آنها کیفیت بالایی داشته و تا سال‌های طولانی دوام دارند. اما برخی دیگر ممکن است در اثر فشار یا جویدن غذاهای سفت بشکنند. در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع روکش ایمپلنت دندان را در سال ۱۴۰۱ مشاهده کنید.

انواع روکش ایمپلنت دندان میانگین قیمت به تومان
قیمت روکش ثابت PFM هر واحد دندان پایه ۳٫۵۰۰٫۰۰۰
قیمت روکش ثابت PFM هر واحد پونتیک ۳٫۰۰۰٫۰۰۰
قیمت روکش تمام پرسلن یا زیرکونیا ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ به بالا
قیمت روکش دندان طلا متغیر
قیمت روکش تمام سرامیکی ۳٫۰۰۰٫۰۰۰

بعد از نصب پایه ایمپلنت و اباتمنت لازم است برای ساخت روکش قالب‌گیری انجام شود. قالب به آزمایشگاه فرستاده شده و بعد از حدود ۱ یا ۲ ماه روکش آماده می‌شود. در این مدت یک روکش موقت روی ایمپلنت قرار می‌گیرد. قیمت روکش موقت بسیار کمتر از روکش اصلی است. هزینه این روکش در سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

هزینه افتادن روکش ایمپلنت

گاهی ممکن است روکش شل شود یا به طور کامل بیفتد. در این شرایط شما باز هم باید برای ترمیم آن هزینه کنید. اگر روکش به ایمپلنت وصل باشد؛ اما برای تعمیر یا ترمیم نیاز به خارج‌کردن آن داشته باشید، هزینه آن حدود ۲۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود. درصورتی‌که دندانپزشک همان روکش قدیمی را به ایمپلنت وصل کند، برای چسباندن آن حدود ۲۰۰٫۰۰۰ تومان باید هزینه کنید. اگر روکش‌ها در دو ایمپلنت به‌هم‌چسبیده باشند، برای جد کردن آنها از هم نیز حدود ۲۰۰٫۰۰۰ تومان باید پرداخت.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

هزینه روکش ایمپلنت جز هزینه‌هایی است که هنگام برآورد قیمت کاشت دندان باید به آن توجه داشته باشید. روکش‌ها انواع مختلفی داشته و دندانپزشک می‌تواند آن را با چسب یا با استفاده از پیچ به پایه ایمپلنت وصل کند. این موارد در قیمت نهایی روکش ایمپلنت تاثیر دارند. اگر تصمیم دارید از روکش زیرکونیا استفاده کنید، قیمت آن نسبت به روکش PFM بالاتر است.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.