زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
هزینه جراحی سینوس لیفت یکی از مواردی است که معمولا بیماران هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان به آن توجه نمی‌کنند. جراحی سینوس لیفت در برخی مواقع ضروری بوده و بدون انجام این عمل کاشت ایمپلنت موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

هزینه جراحی سینوس لیفت یکی از مواردی است که معمولا بیماران هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان به آن توجه نمی‌کنند. جراحی سینوس لیفت در برخی مواقع ضروری بوده و بدون انجام این عمل کاشت ایمپلنت موفقیت‌آمیز نخواهد بود. اگر شما هم قصد کاشت دندان دارید و دندانپزشک این جراحی را قبل از ایمپلنت توصیه کرده است، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که جراحی لیفت سینوس چیست؟ انواع آن چه تفاوتی با هم دارند؟ هرکدام از انواع لیفت سینوس چه قیمتی دارند؟ چه عواملی در قیمت نهایی موثر هستند؟ آیا راهی برای کاهش هزینه سینوس لیفت وجود دارد؟

جراحی سینوس لیفت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از روش‌های مناسب برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با کاشت ایمپلنت زیبایی را به لبخند خود بازگردانید. اما این جراحی مراحلی دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. اگر دندانپزشک در معاینات اولیه و عکس‌برداری اشعه ایکس متوجه کم بودن تراکم استخوان شود، جراحی سینوس لیفت ضرورت پیدا می‌کند.

برخی از افراد به دلایل مختلفی مانند خالی بودن فضای دندان در فک بالا برای مدت طولانی، بیماری لثه پریودنتال یا بازجذب استخوان در بدن دچار کاهش حجم و تراکم استخوان فک می‌شوند. در این شرایط نمی‌توان ایمپلنت را در استخوان قرار داد. ایمپلنت در جای خود نمانده یا بعد از مدت کوتاهی شل می‌شود.

راه‌حل این مشکل جراحی سینوس لیفت است. در این جراحی دندانپزشک از استخوان بدن شخص، استخوان بانک انسانی یا استخوان بانک حیوانی برای افزایش حجم استخوان فک بالا استفاده می‌کند. جراح لثه را برش داده تا استخوان مشخص شود. سپس روی استخوان برش دایره‌ای ایجاد می‌کند. مواد پیوند استخوان وارد فضای خالی در حفره سینوس می‌شود و این سوراخ را پر می‌کند. سپس برش لثه بخیه زده شده و روند بهبودی شروع می‌شود.

در ادامه در مورد هزینه جراحی سینوس لیفت و عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی توضیح می‌دهیم.

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی سینوس لیفت

قیمت جراحی سینوس لیفت از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان بدون معاینه و آزمایش‌های تصویربرداری قیمت دقیق آن را مشخص کرد. به همین دلیل مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این جراحی را توضیح می‌دهیم.

۱. میزان از دست دادن استخوان

مقدار کاهش استخوان در فک بالا تاثیر زیادی در قیمت دارد. به هر دلیلی که استخوان شما تحلیل رفته است، باید میزان آن مشخص شود. گاهی حتی ممکن است شخص در دو طرف فک نیاز به این جراحی داشته باشد. در این شرایط هزینه دوبرابر می‌شود. اگر قبل از سینوس لیفت به درمان‌های دیگری مانند کشیدن دندان نیاز داشته باشید، هزینه شما بیش‌تر خواهد شد.

۲. تکنیک یا روش سینوس لیفت

برای انجام این جراحی دو روش سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته وجود دارد. هزینه هرکدام از این تکنیک‌ها متفاوت است. معمولا دندانپزشکان از تکنیک سینوس لیفت باز استفاده می‌کنند. این روش برای بیمارانی مناسب است که حجم زیادی از استخوان فک را ازدست‌داده‌اند. تکنیک سینوس لیفت اپن طولانی و پیچیده بوده و به همین دلیل قیمت بیشتری دارد.

۳. ماده استفاده شده برای جراحی سینوس لیفت

در بیشتر مواقع برای این جراحی از استخوان بدن شخص استفاده می‌شود. اما گاهی ممکن است دندانپزشک از بافت استخوانی انسانی یا حیوانی برای پرکردن حفره فک استفاده کند. هرکدام از این روش‌ها قیمت متفاوتی داشته و باید پیش از جراحی هزینه آن مشخص شود.

قبل و بعد از جراحی سینوس چه کارهایی انجام بدیم؟

همین حالا از دکتر مشاوره بگیر!

 

به نقل از healthline در رابطه با عوامل موثر در قیمت جراحی سینوس لیفت:

هزینه جراحی سینوس لیفت علاوه بر مواد پیوندی و تکنیک آن، به موقیت جغرافیایی مطب و میزان تجربه دندانپزشک نیز مربوط است.

هزینه جراحی سینوس لیفت برای انواع مختلف آن

همان‌طور که گفتیم قیمت جراحی سینوس لیفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این جراحی را می‌توان به دو روش باز یا بسته انجام داد. دندانپزشک باتوجه‌به شرایط بیمار و میزان کاهش حجم استخوان بهترین روش را انتخاب می‌کند. در هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این مورد را لحاظ کرد. قیمت هر یک از جراحی‌های سینوس لیفت اپن و کلوز در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

قیمت جراحی سینوس لیفت باز نسبت به تکنیک سینوس لیفت بسته بالاتر است.

انواع مختلف جراحی سینوس قیمت
قیمت جراحی سینوس لیفت بسته ۶ میلیون تومان
قیمت جراحی سینوس لیفت باز ۱۲ میلیون تومان

۱. قیمت جراحی سینوس لیفت باز

در تکنیک جراحی سینوس لیفت باز جراح لثه را باز کرده و در استخوان فک سوراخی دایره‌ای شکل ایجاد می‌کند. سپس مواد پیوندی حفره غشای سینوسی و سوراخ استخوان را پر می‌کنند. در بیشتر مواقع دندانپزشکان از این روش برای سینوس لیفت استفاده می‌کنند. اگر حجم استخوان فک تا حد زیادی تحلیل رفته باشد، تنها راه درمان آن جراحی سینوس لیفت باز است. این جراحی پیچیدگی بیشتری داشته و تورم و کبودی آن بیشتر است. هزینه جراحی سینوس لیفت باز نسبت به سینوس لیفت بسته بیشتر بوده و حدود ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ می‌شود.

۲. قیمت جراحی سینوس لیفت بسته

اگر میزان تحلیل استخوان فک بالا کم باشد، گاهی می‌توان از تکنیک سینوس لیفت بسته استفاده کرد. در این روش سوراخی برای نصب ایمپلنت ایجاد شده و از طریق همین سوراخ با کمک ابزارهای مخصوص مواد استخوانی وارد حفره خالی استخوان می‌شوند. با این روش میزان آسیب بسیار کمتر بوده و گاهی می‌توان در همان روز ایمپلنت را قرار داد. اگر بخواهید از تکنیک جراحی سینوس لیفت بسته استفاده کنید، هزینه آن به طور میانگین ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

هزینه جراحی سینوس لیفت به تکنیک جراحی، مقدار مواد استخوانی و تجربه دندانپزشک بستگی دارد. این جراحی به دو روش سینوس لیفت باز و بسته انجام می‌شود. تکنیک اپن پیچیدگی‌های بیشتری داشته و برای افرادی که مقدار زیادی از استخوان فک بالا را ازدست‌داده‌اند، مناسب است. این روش نسبت به تکنیک کلوز قیمت بیشتری دارد. هرچه مقدار مواد استخوانی برای پرکردن حفره فک بالا بیشتر باشد، قیمت جراحی سینوس لیفت هم افزایش پیدا می‌کند.

 

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.