زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
یک عامل غلیظ کننده جهانی که کاربردهای متنوعی دارد، اروزیل نام دارد. این ماده یکی از مواد مدرن و همه کاره است که در قرن بیستم طراحی و توسعه داده شده است. مانند سیلیکاژل به عنوان یک خشک کننده و جاذب رطوبت عمل می کند. به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد در صنایع

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

یک عامل غلیظ کننده جهانی که کاربردهای متنوعی دارد، اروزیل نام دارد. این ماده یکی از مواد مدرن و همه کاره است که در قرن بیستم طراحی و توسعه داده شده است. مانند سیلیکاژل به عنوان یک خشک کننده و جاذب رطوبت عمل می کند. به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد در صنایع مختلف از جمله رنگ ها، پوشش ها، جوهرهای چاپ، چسب ها، لوازم آرایشی، درزگیرها، مواد غذایی و نوشیدنی ها و رزین های پلی استر غیر اشباع استفاده می شود. در ادامه به بررسی نحوه استفاده از اروزیل در صنایع مختلف می پردازیم.

اروزیل دو عملکرد اصلی دارد که شامل:

  • افزایش تقویت استحکام مواد مختلف
  • کنترل رئولوژیکی (تنظیم ویسکوزیته مطابق با نیازها)

این ماده یک ذره بسیار کوچک با سطح بسیار زیاد است که خلوص بالایی داشته و تمایل به تشکیل زنجیره در فرایند تولید شیمیایی دارد.

ویژگی های اروزیل:

این ماده خواص بسیاری دارد که مصرف آن در صنایع مختلف را مفید می کند. در ادامه برخی از این خواص را بررسی می کنیم.

  1. آب دوست: این ماده ترکیبی آب دوست است به این معنی که به راحتی رطوبت را جذب می کند. (البته می توان آن را به گونه ای ساخت که آبگریز یا مقاوم در برابر رطوبت باشد.)
  2. تیکسوتروپیک: زمانی که بخار می شود رطوبت را جذب کرده و چسبناک و نسبتا آزاد است، البته تحت فشار به سرعت غلیظ می شود.
  3. حجیم اما کرکی: اروزیل سطح بالایی نسبت به جرم خود دارد. در واقع به معنی توپ پنبه ای کوچکی است که سبک وزن اما با سطحی که دارد فضای زیادی را پر می کند.
  4. خلوص بالا: به دلیل خلوص بالا رفتار قابل پیشبینی در زمینه آزمایشگاهی و تولیدی دارد.

خواص بالا، این محصول را منحصر به فرد می کند و آن را برای کاربرد در صنایع مختلف مناسب می سازد.

تفاوت اروزیل و سیلیکاژل:

سیلیکاژل و سیلیس رسوبی مشابه اروزیل هستند؛ با این حال دارای تفاوت های واضحی هستند. ‎ذرات سیلیکاژل در یک پیوند شبکه ای به یکدیگر متصل هستند؛ در حالی که اروزیل یک نانو پودر ریز است.

کاربردهای اروزیل:

این ماده دارای حجم کم اما سطح ویژه ی بزرگی است. نیروی جذب سطحی قوی، انرژی سطحی زیاد، خلوص شیمیایی بالا، عملکرد پراکندگی خوب و هدایت حرارتی خوبی دارد. به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد، در طیف گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

لاستیک ها:

لاستیک یک الاستومر با انعطاف پذیری عالی است اما عملکرد جامع آن رضایت بخش نیست. در تولید محصولات لاستیکی، معمولا کربن سیاه را برای بهبود استحکام، سایش و مقاومت در برابر کهنگی لاستیک می افزایند؛ به همین دلیل باعث می شود محصولات تولیدی مشکی باشند. ظهور سیلیس باعث تولید نسل جدیدی از محصولات لاستیکی با رنگ های جدید و عملکرد عالی شد. افزودن مقدار کمی سیلیس در فرایند تولید لاستیک باعث استحکام، مقاومت در برابر سایش و کهنگی محصولات می شود. این محصول در صنعت لاستیک پزشکی، نوارها، کفش ها، لوازم الکتریکی و محصولات فرهنگی و ورزشی استفاده می شود.

در ترموپلاستیک ها اروزیل می تواند چقرمگی پلاستیک را بهبود بخشد. در واقع پس از افزودن به پلاستیک، چقرمگی و استحکام آن را افزایش می دهد. پلاستیک های ترموست، افزودن اروزیل به رزین اپوکسی می تواند شکنندگی آن را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

صنعت پوشش:

این ماده می تواند سختی و مقاومت حرارتی پوشش ها را افزایش دهد. همچنین سرعت پخت، سختی، چسبندگی و پایداری حرارتی را بهبود می بخشد.

صنعت سرامیک:

در صنعت سرامیک به عنوان افزودنی عملکرد سرامیک را افزایش می دهد. استحکام و چقرمگی سرامیک را بهبود بخشیده و سختی آن را افزایش می دهد. در کامپوزیت ها علاوه بر بهبود فشردگی، چقرمگی و صافی، دمای پخت را نیز کاهش می دهد.

حامل دارو و کاتالیزور:

این ماده از نظر فیزیولوژیکی بی اثر و جاذب است به همین دلیل به عنوان حامل در تهیه قارچ کش ها استفاده می شود. زمانی که به عنوان حامل دارو استفاده می شود می تواند یون های ضدباکتری را برای دستیابی به اهداف ضدباکتری جذب کند.

چسب ها و درزگیرها:

درزگیرها و چسب ها محصولات مهمی هستند که کاربردهای گسترده ای دارند. در واقع این ترکیب به عنوان اصلاح کننده به این محصولات اضافه می شود.

 

اروزیل را با مواد آلی روی سطح این ترکیبات می افزایند تا نفوذناپذیری درزگیرها و چسب ها را فراهم کند.

منسوجات:

با پیشرفت علم و فناوری استاندارهای زندگی افزایش یافته و مردم انتظارات بیشتری از پوشاک دارند. در حال حاضر از اروزیل برای ضد اشعه ماوراء بنفش، ضد بو، ضدباکتری، ضد کهنگی و سایر کاربردها استفاده می شود.

کاغذسازی:

در کاغذسازی، اروزیل می تواند سفیدی و شفافیت کاغذ را بهبود و مقاومت در برابر روغن، سایش، بافت و براقیت را افزایش دهد. از سوی دیگر در صنعت چاپ، باعث افزایش پایداری جوهر و عدم ایجاد ترک در آن می شود. افزودن 1 تا 2 درصد اروزیل می تواند وزن کاغذ را کاهش دهد، استحکام را بهبود بخشد، از نفوذ جوهر جلوگیری و متن چاپ شده را شفاف کند و کدورت را افزایش دهد.

نحوه استفاده از اروزیل:

نحوه استفاده از این ماده به نوع آن بستگی دارد. این ماده در دو نوع آب دوست و آبگریز وجود دارد. به صورت طبیعی این ماده ترکیبی آبدوست و جاذب رطوبت است؛ اما می توان با شرایط و افزودن مواد خاصی برای کاربردهایی از جمله استفاده در چسب ها و درزگیرها آن را آبگریز نمود. به همین دلیل نحوه استفاده از این ماده در صنایع مختلف به نوع آن و کاربرد مورد نظر بستگی دارد.

جمع بندی:

اروزیل یک عامل غلیظ کننده ی جهانی است که در قرن بیستم ساخته و پرداخته شده است. این ماده دارای ویژگی های منحصر به فردی است که کاربرد آن را در صنایع مختلف ممکن می سازد. نحوه استفاده از اروزیل به نوع آن وابسته است. این ماده به طور طبیعی آبدوست و جاذب آب است؛ اما می توان آن را به گونه ای ساخت تا آبگریز شود و برای استفاده در چسب ها و درزگیرها مناسب شود. از این رو می توان نحوه ی استفاده از آن را به کاربرد آن وابسته دانست.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.