زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
کود نیترات کلسیم یک ترکیب معدنی با فرمول Ca(NO3)2 و یک نمک بدون رنگ می باشد که رطوبت هوا را جذب می کند و با استفاده از سنگ آهک با اسید نیتریک ضعیف به دست می آید. کاربرد ها این ترکیب عمدتا به عنوان کود نیتروژن در کشاورزی استفاده می شود و به صورت گرانول یا

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

کود نیترات کلسیم یک ترکیب معدنی با فرمول Ca(NO3)و یک نمک بدون رنگ می باشد که رطوبت هوا را جذب می کند و با استفاده از سنگ آهک با اسید نیتریک ضعیف به دست می آید.

کاربرد ها

این ترکیب عمدتا به عنوان کود نیتروژن در کشاورزی استفاده می شود و به صورت گرانول یا دانه ای تولید می شود.

برای کنترل برخی بیماری های گیاهی از این ترکیب استفاده می شود. برای مثال، اسپری های این کود (و کلرید سدیم) رقیق شده برای کنترل هسته تلخ و لکه و خال در درختان سیب استفاده می شود.

کود نیترات کلسیم منبع ایده آل کلسیم قابل دسترس در گیاه برای همه محصولات و روش های رشد است و همچنین حاوی نیتروزن به شکل نیترات (NO3)  است که جذب موثر کلسیم را فراهم می آورد.

این ترکیب تنها کلسیم محلول در آب است و همچنین از آنجا که منبع نیتروزن نیز می باشد، معمولا در دستورالعمل کود مایع برای رسیدن هر دو این مواد مغذی ضروری برای رشد گیاهان، استفاده می شود. هنگامی که کمبود مواد مغذی در گیاه مشاهده می شود، استفاده از کود کلسیم نیترات در دستورات کود مایع یا به عنوان اسپری مواد مغذی مناسب می باشد.

Ca در گیاه

این عنصر مغذی باعث می شود که کیفیت، بازده محصول، طول عمر و دوام آن را افزایش یابد. حضور این عنصر در گیاه محدود است و باید در طول فصل رشد مورد استفاده قرار گیرد. کلسیم برای ساخت دیواره های سلولی ضروری بوده و همچنین در واکنش های آنزیمی و در هماهنگی فرآیندهای بین سلولی نقش دارد. این عنصر عملکرد آنتی اکسیدان ها، پروتئین ها را بهبود می بخشد.

کمبود در گیاه

کمبود کلسیم معمولا به صورت پوسیدگی موضعی بافت ظاهر می شود و در نتیجه مانع از رشد گیاه خواهد شد. علایم کمبود در گیاه عبارتنداز: تغییر شکل برگ، سوختگی نوک برگ و سوختگی نوک ریشه، پوسیدن شکوفه (در گوجه فرنگی و خانواده خیار). همچنین کمبود در گیاه، سبب افزایش خطر ابتلا به آفات و بیماری ها شده و کیفیت محصول و دوام و عمر مفید آن را کاهش می دهد.

نیتروژن در گیاه

نیتروژن یک جزء از هر پروتیین است و بنابراین برای رشد گیاه، فتوسنتز و واکنش های آنزیمی ضروری می باشد. این ماده مغذی در مقادیر بسیار بالاتری نسبت به سایر مواد مغذی مورد نیاز در مراحل رشد، زمانی که گیاه میوه ای ندارد، مورد نیاز است.

اسپری تغذیه ای 

کمبود این عنصر در گیاه معمولا با اسپری کردن آن اصلاح و درمان می شود زیرا درمان های خاکی می تواند دوره زمانی طولانی تری را برای رسیدن به کل گیاه طی کند. بنابراین اسپری کود کلسیم نیترات  برای درمان نقایص بر روی برگ گیاه جهت جذب سریعتر آن در گیاه استفاده می شود.

تهیه محلول اسپری

برای تهیه محلول اسپری 6 تا 11 درصدی کلسیم، با اضافه کردن یک فنجان در 25 گالون آب تهیه شده که  برای استفاده در نیمه اول فصل رشد برای کمبود کلسیم گیاه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.