زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
مقایسه اتصالات مولتی پورت و اند پورت برای طراحی مخازن تحت فشار طراحی سیستم تصفیه آب اسمزمعکوس و نانوفیلتراسیون تحت تاثیر ماژول و اتصالات مخازن تحت فشار یا پرشروسل است. این امکانات طراحی شده را می‌توان تحت تاثیر بسیاری از پیشرفت‌های گذشته درنظر گرفت. ویژگی کلیدی در طراحی‌های مختلف، چینش پرشروسل مولتی پورت و عوامل

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

مقایسه اتصالات مولتی پورت و اند پورت برای طراحی مخازن تحت فشار

طراحی سیستم تصفیه آب اسمزمعکوس و نانوفیلتراسیون تحت تاثیر ماژول و اتصالات مخازن تحت فشار یا پرشروسل است. این امکانات طراحی شده را می‌توان تحت تاثیر بسیاری از پیشرفت‌های گذشته درنظر گرفت. ویژگی کلیدی در طراحی‌های مختلف، چینش پرشروسل مولتی پورت و عوامل مرتبط با آن مثل اتصالات منبع آب در این سیستم، کنستانتره و میزان نفوذ آن در مقابل مخزن تحت فشار اند پورت است.

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی عوامل اصلی برای طراحی سیستم‌های تصفیه آب فشرده و تاثیری که این سیستم در کیفیت آب خروجی و هزینه‌های سیستم دارد، بپردازیم.

مقایسه هزینه‌‌های لوله‌کشی پرشروسل مولتی پورت و اند پورت

 

هزینه لوله‌کشی در سیستم‌های مختلف مورد استفاده برای طراحی پرشروسل‌ها متفاوت است. برای مثال پرشروسل‌هایی که در طراحی آن‌ها از اند پورت یا پورت انتهایی استفاده شده است، به سیستم شیرهای منیوفولد نیاز دارند که شامل یک لوله اصلی و لوله‌های دیگری برای اتصال به پرشروسل می‌شود. این نوع اتصالات مخازن تحت فشار و لوله‌کشی نیازمند چند روز کار مداوم نیروهای کار شامل کارگران و جوشکاران بوده و هزینه بالایی برای سیستم تصفیه آب خواهد داشت. 

راه‌حل مناسب برای کاهش هزینه‌های این سیستم، استفاده از مخازن تحت فشار مولتی پورت یا پورت چندتایی است. استفاده از این نوع اتصال نیاز به جوشکاری و نیروی کار زیادی نداشته و به راحتی و در مدت زمان کوتاهی نصب می‌شود. بنابراین با توجه به هزینه بالای لوله‌کشی در این سیستم‌ها، استفاده از یک پورت چندتایی ضدزنگ تاثیر زیادی در کاهش هزینه‌های فیلتراسیون دارد.

علاوه بر این، جوشکاری ضعیف می‌تواند تاثیر مخربی روی سیستم گذاشته و عملکرد آن را دچار اختلال کند که این امر باعث افزایش هزینه‌های سیستم تصفیه آب خواهد شد. از جمله سایر معایب استفاده از اند پورت در سیستم تصفیه آب به خصوص در سیستم‌های بزرگتر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    دسترسی سخت‌تر به فیلترهای ممبران
•    صرف زمان بیشتر برای دسترسی به فیلترهای غشایی
•    افزایش مدت زمان فرآیندهای تصفیه آب
•    افزایش خطر نشتی آب پس از مونتاژ مجدد منیفولد قطع شده در سیستم

مزایای استفاده از سیستم پرشروسل فشرده

یکی از مزایای استفاده از سیستم پرشروسل فشرده، فضای اشغال شده توسط آن است. سیستم‌‌های دو مرحله‌ای و همچنین سیستم‌های نمک‌زدایی آب دریا که نرخ بازیابی کمتری دارند، (کمتر از 40%) به یک سیستم لوله‌کشی متصل می‌شوند که فضای موجود را محدود می‌کنند. بنابراین یکی از معایب استفاده از پرشروسل اندپورت، اشغال فضای زیاد در سیستم است که باعث شده مانورپذیری و تعمیرات و نگهداری از سیستم را سخت‌تر کرده و زمان زیادی را تلف کند. از جمله سایر مزایای سیستم پرشروسل چندتایی یا فشرده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    کاهش هزینه‌های سیستم تصفیه آب به دلیل نوع لوله‌کشی
•    نیاز به فضای کمتر
•    تعمیرات و نگهداری راحت‌تر
•    راه‌اندازی و مونتاژ آسان‌تر سیستم
•    کاهش تاثیر خوردگی با حذف منیفولد
•    صرفه‌جویی در هزینه‌های مختلف سیستم
•    کاهش میزان انرژی مصرفی در سیستم

صرفه جویی در هزینه با کاهش تجهیزات ضدزنگ

ملاحظات ضروری برای طراحی ظرفیت سیستم‌های تصفیه آب غشایی بر اساس فشار عملیاتی و کیفیت آب خوراک، همه با کیفیت آب تصفیه شده اندازه گیری و تعیین می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که دستیابی به کیفیت بالای آب خروجی در این سیستم‌ها بستگی به طراحی درست فیلترهای غشایی و محاسبه دقیق فرآیندهای هیدرولیک شامل سیستم‌های پمپاژ، لوله‌کشی و ممبران‌های تصفیه آب است. بنابراین در سیستم‌های پیشرفته تصفیه آب صنعتی هر مخزن پرشروسل نیازمند حداقل سه اتصال برای ایجاد ارتباط در منبع آب، کنستانتره و آب تصفیه شده یا permeate است.

در حالت کلی، اتصالات مخازن تحت فشار در سه دسته کلی به شرح زیر قرار می‌گیرند:

1.    پرشروسل ساید پورت (Side Port)
2.    پرشروسل اند پورت (End Port)
3.    پرشروسل مولتی پورت (Multiple Port)

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.