زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر از دندانپزشک خود بخواهید بهترین ایمپلنت موجود را استفاده کند، بدون شک چند مورد از گزینه‌های پزشک انواع ایمپلنت آمریکایی است.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر از دندانپزشک خود بخواهید بهترین ایمپلنت موجود را استفاده کند، بدون شک چند مورد از گزینه‌های پزشک انواع ایمپلنت آمریکایی است. ایمپلنت های آمریکایی کیفیت و دوام بسیار بالایی داشته و در بسیاری از کشورهای پیشرفته از ایمپلنت‌های شرکت‌های آمریکایی استفاده می‌شود. اگر قصد دارید از برندهای آمریکایی برای کاشت دندان استفاده کنید، در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که کدام ایمپلنت های آمریکایی در ایران موجود است؟ مزایا و معایب استفاده از این ایمپلنت‌ها چیست؟ قیمت ایمپلنت های آمریکایی چه تفاوتی با سایر برندها دارد؟ کدام برند آمریکایی از بقیه بهتر است؟

انواع ایمپلنت آمریکایی کدام است؟

ایمپلنت دندان روشی برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. از یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، کاشت ایمپلنت روش مطمئن‌تری نسبت به دندان مصنوعی یا بریج است. اما برای رسیدن به نتیجه مناسب باید به مهارت و تجربه دندانپزشک توجه داشته باشید. علاوه بر این مورد، کیفیت و دوام ایمپلنت نیز بسیار مهم است.

در میان برندهای مختلف ایمپلنت که در کشورهای مختلف تولید می‌شوند، برندهای آمریکایی جایگاه ویژه‌ای دارند. اگر قیمت ایمپلنت برای شما مهم نیست، انتخاب این ایمپلنت‌ها می‌تواند بهترین گزینه باشد.

در ادامه تعدادی از رایج‌ترین انواع ایمپلنت آمریکایی را ذکر کرده و در مورد کیفیت و طول عمر هر یک توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

۱. ایمپلنت آمریکایی زیمر (Zimmer)

یکی از بهترین برندها در میان انواع ایمپلنت آمریکایی برند زیمر است. ایمپلنت‌های این شرکت کیفیت و ایمنی بسیار بالایی دارند. علاوه بر این، شرکت زیمر برای ارائه بهترین درمان سیستم پاسخگویی برای متخصصان دندانپزشکی قرار داده است.

دو شرکت زیمر و بیومت در سال ۲۰۱۵ با هم ادغام شده و شرکت تجهیزات پزشکی زیمر بیومت تاسیس شد. این شرکت پنجمین رقیب قوی در بازار ایمپلنت است. مجموعه‌های مختلفی از ایمپلنت توسط این شرکت تولید می‌شود. علاوه‌برآن خط تولیدی برای سایر محصولات مانند بازسازی استخوان، جراحی با کامپیوتر و درمان‌های دیجیتال در شرکت زیمر بیومت راه‌اندازی شده است.

۲. ایمپلنت آمریکایی بیومت تری ای (BIOMET 3i)

یکی دیگر از انواع ایمپلنت آمریکایی که دندانپزشکان از آن استفاده می‌کنند، ایمپلنت بیومت تری ای است. این شرکت در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد. این تولیدکننده بیش از ۳۵ نوع ایمپلنت، اباتمنت و محصولات مرتبط را تولید می‌کند. یکی از مزیت‌های این شرکت برگزاری سمینارهای آموزشی برای متخصصان دندانپزشکی در سراسر جهان است.

۳. ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر (Nobel biocer)

ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر یکی از زیرمجموعه‌های شرکت انویستا است. این شرکت در ساخت تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی فعالیت کرده و در بازار ایمپلنت‌های دندانی رتبه دوم را دارد. با وجود چالش‌هایی که در زمان شیوع کرونا برای این شرکت‌ها ایجاد شد، شرکت نوبل بیوکر حضور قوی در بازار داشت و به‌عنوان ایمپلنت دندانی ممتاز فعالیت خود را ادامه داد.

دفتر مرکزی این شرکت در سوئیس است. اما محصولات در آمریکا، ژاپن و سوئد تولید می‌شوند. کیفیت ایمپلنت‌های نوبل بیوکر بسیار بالا بوده و در بیش از ۸۰ کشور دندانپزشکان از این برند استفاده می‌کنند.

۴. ایمپلنت آمریکایی آسترا تک (Previously Astra)

آسترا تک یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت آمریکایی است. این شرکت در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد. اما در سال ۲۰۱۱ شرکت Dentsply Sirona آن را به مبلغ ۱٫۸ میلیارد دلار خریداری کرد. اکنون دفتر مرکزی شرکت در ماساچوست است.

این شرکت تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی را تولید کرده و به بیش از ۱۲۰ کشور صادر می‌کند و در ۲۱ کشور کارخانه تاسیس کرده است.

به نقل از idataresearch دررابطه‌با شرکت تولیدکننده ایمپلنت آسترا تک:

Dentsply Sirona یکی از شرکت‌های مطرح در بازار ایمپلنت دندان است. این شرکت در میان ۹ بازار مربوط به دندان در ۶ بازار حضور فعال دارد.

۵. ایمپلنت آمریکایی اینترالاک (Intralock)

در بیش از ۲۹ کشور دندانپزشکان از ایمپلنت‌های اینترالاک استفاده می‌کنند. این شرکت در سال ۲۰۰۱ در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. ایمپلنت‌های اینترالاک هم در سطح استخوان و هم در سطح بافت لثه طراحی شده و به شکل مخروطی یا مستقیم هستند.

۶. ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزونز (Biohorizons)

این شرکت در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد. تیمی از مهندسان دانشگاه آلاباما این شرکت را تاسیس کردند. شرکت بایوهورایزونز روی خدمات، علم و نوآوری متمرکز بوده و انواع سیستم‌های ایمپلنت و دیگر محصولات دندانپزشکی را عرضه می‌کند. ۸% از کل بازار ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۰ مربوط به این شرکت بود. اما باید گفت این برند جز محصولات ممتاز نبوده و نسبت به رقبایی مانند زیمر فروش کمتری دارد.

بهترین نوع ایمپلنت کدام است؟ قیمتشان چقدر است؟همین حالا مشاوره بگیرید! 

۷. ایمپلنت آمریکایی بیکن (BICON)

یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت آمریکایی ایمپلنت بیکن است. شرکت بیکن در سال ۱۹۸۵ در بوستون تاسیس شد. این شرکت خصوصی در ایالات متحده آمریکا تاسیس شده است. مطالعات بالینی بادقت زیادی انجام شده و به همین دلیل موفقیت درمان بالا است. بیکن به دلیل طراحی و تولید ایمپلنت‌های تخصصی شهرت دارد. برای اتصال ایمپلنت‌ها از اتصال جوش سرد یا مخروط قفل کننده استفاده می‌شود. با این طراحی اباتمنت کاملا محکم روی ایمپلنت قرار می‌گیرد. در بیشتر مواقع با استفاده از ایمپلنت آمریکایی بیکن نیازی به پیوند اضافی نیست.

۸. ایمپلنت آمریکایی سینتوگرفت (synthograft)

شرکت سینتوگرفت یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان محصولات دندانپزشکی است. این شرکت در سال ۱۹۶۸ کار خود را آغاز کرد. روی ایمپلنت‌ها تست‌های مختلف بالینی و علمی انجام شده است تا کیفیت و ایمنی آنها در سطح بالایی باشد. با استفاده از ایمپلنت سینتوگرفت عوارض مربوط به پیوند با استخوان به حداقل می‌رسد.

ایمپلنت های آمریکایی کیفیت و دوام بسیار بالایی داشته و به دلیل ظاهر مخروطی در استخوان تحرک ندارند.

مزایا انواع ایمپلنت آمریکایی

از مهم‌ترین مزایا ایمپلنت‌های آمریکایی نسبت به سایر برندها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کیفیت بسیار بالا و مطابق با دانش روز
  • دوام و طول عمر بالا
  • به دلیل ساختار مخروطی داخل استخوان فک تحرک ندارد.
  • ظاهری مناسب و شبیه به دندان‌های طبیعی

معایب انواع ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی در کنار مزایا دارای معایبی هم هستند که قبل از تصمیم‌گیری باید به آنها توجه داشت. این معایب عبارتند از:

  • قیمت بالاتر نسبت به برندهای کره‌ای، ایرانی و برخی برندهای اروپایی
  • در دسترس نبودن قطعات ایمپلنت‌های آمریکایی: در ایران به دلیل تحریم دسترسی به ایمپلنت‌های آمریکایی سخت است. به همین دلیل در چند سال اخیر بیشتر از ایمپلنت‌های کره‌ای استفاده می‌شود.

قیمت انواع ایمپلنت آمریکایی

قیمت ایمپلنت دندان به‌طورکلی بالا است. علاوه‌بر هزینه ایمپلنت باید هزینه‌های جانبی آن از جمله روکش دندان، کشیدن دندان و گاهی پیوند استخوان و جراحی لثه را در نظر داشته باشید. اگر بخواهید از میان انواع ایمپلنت آمریکایی، برند ایمپلنت را انتخاب کنید، هزینه شما افزایش پیدا می‌کند.

در ایران بیشتر از ایمپلنت آمریکایی زیمر استفاده می‌شود. برندهای دیگر آمریکایی نیز قیمتی در همین حدود دارند.

ایمپلنت آمریکایی قیمت
۱. ایمپلنت آمریکایی زیمر (Zimmer) ۲۱ تا ۲۵ میلیون تومان
۲. ایمپلنت آمریکایی بیومت تری ای (BIOMET 3i) ۱۵ تا ۲۱ میلیون تومان
۳. ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر (Nobel biocer) ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
۴. ایمپلنت آمریکایی آسترا تک (Previously Astra) ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
۵. ایمپلنت آمریکایی اینترالاک (Intralock) ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
۶. ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزونز (Biohorizons) ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
۷. ایمپلنت آمریکایی بیکن (BICON) ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
۸. ایمپلنت آمریکایی سینتوگرفت (synthograft) ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
انواع ایمپلنت آمریکایی و قیمت آنها در سال ۱۴۰۲

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

انواع ایمپلنت آمریکایی جز بهترین برندها بوده و در بسیاری از کشورهای پیشرفته دندانپزشکان از آنها استفاده می‌کنند. اگر به دنبال بهترین ایمپلنت برای کاشت دندان هستید، ایمپلنت های آمریکایی گزینه خوبی هستند. البته قیمت این ایمپلنت‌ها بالا بوده و برخی از آنها top level محسوب می‌شوند. بهترین برندهای آمریکایی که در ایران می‌توانید استفاده کنید، برندهای زیمر، نوبل بیوکر، آسترا تک و بایوهورایزونز است.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.