زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
انواع ایمپلنت آلمانی اگر به دنبال بهترین و باکیفیت‌ترین ایمپلنت هستید، بدون شک انواع ایمپلنت آلمانی بهترین گزینه برای شما است. بهتر است قبل از کاشت ایمپلنت این مطلب را تا انتها بخوانید

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر به دنبال بهترین و باکیفیت‌ترین ایمپلنت هستید، بدون شک انواع ایمپلنت آلمانی بهترین گزینه برای شما است. بهتر است قبل از کاشت ایمپلنت این مطلب را تا انتها بخوانید و با بهترین برندهای ایمپلنت آلمانی آشنا شوید. در ادامه توضیح می‌دهیم، کدام ایمپلنت‌های آلمانی در ایران استفاده شده و چه کیفیتی دارند؟ مزایای استفاده از برندهای آلمانی چیست؟ قیمت انواع برند ایملپنت‌های آلمانی چقدر است؟ بین ایمپلنت آلمانی و سوئیسی کدام را انتخاب کنیم؟ در میان انواع برند آلمانی کدام یک از بقیه بهتر است؟

انواع ایمپلنت آلمانی کدام است؟

آلمان بزرگ‌ترین تولیدکننده اروپا و چهارمین تولیدکننده در جهان است. این کشور در حمل‌ونقل، محصولات شیمیایی و تجهیزات الکترونیک در جهان مطرح است. آلمان در ساخت ایمپلنت‌های دندانی باکیفیت نیز در جهان جز بهترین‌ها بوده و تولیدکنندگان ایمپلنت آلمانی همیشه پیشتاز بوده‌اند.

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان از دست رفته است. اما برای کاشت دندان باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشت تا بعد از جراحی با عوارض جدی روبرو نشوید. علاوه بر مهارت و تجربه دندانپزشک، کیفیت و نوع ساخت ایمپلنت اهمیت زیادی دارد.

در ادامه رایج‌ترین ایمپلنت‌های آلمانی که در ایران استفاده می‌شوند، ذکر کرده و سطح کیفیت و قیمت هر یک از آنها را توضیح می‌دهیم.

۱. ایمپلنت آلمانی  ICX

ایمپلنت ICX توسط شرکت Medentis Medical GmbH ساخته می‌شود. در ساخت این ایمپلنت‌ها از تکنولوژی پیشرفته استفاده شده، اما قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. برای طراحی و ساخت ایمپلنت‌های این شرکت پزشکان، تکنسین‌های دندانپزشکی و دانشمندان دانشگاه‌های مطرح فعالیت داشته‌اند.

در ساخت ایمپلنت‌ها از موادی استفاده شده است که هیچ‌گونه آلرژی ایجاد نمی‌کند. شکل مخروطی آن باعث می‌شود، تحرک ایمپلنت به حداقل برسد. ایمپلنت ICX استحکام بسیار زیادی داشته و احتمال شکستن آن خیلی کم است. پوشش آن آب‌دوست بوده که باعث کاهش طول دوره بهبودی می‌شود.

۲. ایمپلنت آلمانی General

شرکت ایمپلنت جنرال در سال ۱۹۹۸ در آلمان تاسیس شد. بیش از ۸ مدل ایمپلنت در این شرکت ساخته شده است. ایمپلنت جنرال شکل مخروطی داشته و داخل استخوان کمترین تحرک را دارد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته دندانپزشکان از ایمپلنت آلمانی جنرال استفاده می‌کنند.

۳. ایمپلنت آلمانی DRS (Ratio)

ایمپلنت Ratio یکی از انواع ایمپلنت آلمانی است که بسیاری از دندانپزشکان از آن استفاده می‌کنند. بیش از ۲۰ سال است که ایمپلنت‌های Ratio در سطح جهانی استفاده می‌شوند. بیش از ۱۲ مدل ایمپلنت با شکل مخروطی و مستقیم در این شرکت ساخته می‌شود. پیشرفته‌ترین ایمپلنت برند Ratio سطح سرامیکی داشته که کیفیت و استحکام بسیار بالایی دارد.

۴. ایمپلنت آلمانی Bego

ایمپلنت آلمانی Bego در سال ۱۸۹۰ در آلمان تاسیس شد. در بیشتر از ۸۳ کشور دنیا از این ایمپلنت برای کاشت دندان استفاده می‌شود. این شرکت پیشرفت‌های زیادی در ساخت ایمپلنت دارد. ایمپلنت Bego همانند بسیاری از برندهای آلمانی به شکل مخروطی طراحی می‌شود. این شکل باعث عدم تحرک ایمپلنت داخل استخوان شده و بسیاری از عوارض را کاهش می‌دهد.

۵. ایمپلنت آلمانی Argon

برند Argon در ساخت ایمپلنت‌های مخروطی پیشتاز بوده و به همین دلیل شهرت زیادی دارد. این شرکت تمامی سیستم‌های ایمپلنت و پیوند آلوژنیک را منحصرا در آلمان تولید می‌کند. Argon در کیفیت و ایمنی مطرح بوده و تست‌های مختلفی برای بارگذاری و اتصال ایمپلنت به اباتمنت انجام می‌دهد.

ایمپلنت‌های مخروطی این شرکت شیب ۱٫۵ درجه داشته که باعث تناسب نیرو می‌شود. این شرکت همچنین در ساخت ایمپلنت‌های دیجیتال و بهینه‌سازی آنها اقدامات موثری انجام داده است.

۶. ایمپلنت آلمانی Xive

ایمپلنت آلمانی Xive در بسیاری از کشورها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این شرکت بیش از ۱۰۰ سال است که در زمینه کاشت دندان فعالیت می‌کند. ایمپلنت Xive هم به‌صورت ایمپلنت‌های معمولی دومرحله‌ای و هم به‌صورت ایمپلنت پانچ تولید می‌شود. ایمپلنت XiVE 3.0 برای افرادی که مشکلات استخوان داشته یا دندان‌های جلویی را ازدست‌داده‌اند، استفاده می‌شود.

برند آلمانی Xive از جنس تیتانیوم خالص بوده و هیچ‌گونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی‌کند. سطح این ایمپلنت‌ها متخلخل بوده و باعث همجوشی بهتر استخوان با ایمپلنت می‌شود. این شرکت به زیبایی‌شناسی نیز توجه ویژه‌ای داشته و روکش‌هایی طراحی می‌کند که بسیار شبیه به دندان طبیعی باشد.

به نقل از stomatology در رابطه با مزیت ایمپلنت آلمانی XiVE:

ایمپلنت آلمانی Xive جز ایمپلنت‌های گران محسوب می‌شود. این نوع ایمپلنت‌ها کیفیت و استحکام بسیار بالایی داشته و به‌خوبی با استخوان فک ادغام می‌شوند. بسیاری از دندانپزشکان خاطرنشان می‌کنند که این ایمپلنت در ۹۹.۶% موارد درمان موفقیت‌آمیزی ارائه داده و یکی از راحت‌ترین ایمپلنت‌ها حین جراحی است.

کدامیک از ایمپلنت‌های آلمانی برای شما مناسب است؟

همین حالا مشاوره بگیرید!

 

۷. ایمپلنت آلمانی Alphatech

یکی از بهترین انواع ایمپلنت آلمانی برند Alphatech است. ایملپنت‌های Alphatech از تیتانیوم خالص درجه ۴ و ۵ ساخته می‌شود. پایه آنها شش‌ضلعی بوده و بدون تحرک درون استخوان قرار می‌گیرند. در سال ۲۰۱۱ این شرکت از سیستم زاویه‌بندی استفاده کرد. این سیستم باعث می‌شود، بتوان حداقل ۴ ایمپلنت در فک پایین و ۶ ایمپلنت در فک بالا قرار داد.

۸. ایمپلنت آلمانی Ritter

سیستم ایمپلنت آلمانی Ritter در عین ساده بودن بسیار پیشرفته است. آنها از جنس تیتانیوم درجه ۵ با کیفیت بالا ساخته شده‌اند. لازم به ذکر است، درجه ۵ به معنای کیفیت پایین یا بالای ایمپلنت نیست. در هرکدام از گریدها تیتانیوم با مواد خاصی ترکیب شده است تا بهترین متریال تولید شود.

در این شرکت ایمپلنت‌ها تحت فرایند سندبلاست قرار می‌گیرند. این فرایند تفاوت زیادی ایجاد کرده و باعث می‌شود، پروتئین‌های پلاسما و خون در ریز منافذ ایمپلنت جمع شوند. در نتیجه پیوند با استخوان و بهبودی سریع‌تر اتفاق میفتد.

مزایای انواع ایمپلنت آلمانی

بسیاری از دندانپزشکان استفاده از ایمپلنت آلمانی را پیشنهاد می‌دهند. علت آن مزایای زیاد این نوع ایمپلنت‌ها است. مهم‌ترین مزایای آن عبارت‌اند از:

  • کیفیت بالا
  • استحکام ایمپلنت
  • شکل مخروطی ایمپلنت و عدم تحرک آن
  • طول عمر بالای این نوع ایمپلنت‌ها.

بیشتر انواع ایمپلنت آلمانی شکل مخروطی داشته و طوری درون استخوان فک قرار می‌گیرند که ایمپلنت هیچ تحرکی نداشته باشد.

معایب انواع ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت های آلمانی کیفیت و استحکام بالایی دارند. اما مهم‌ترین نکته منفی دررابطه‌با این ایمپلنت‌ها قیمت بالای آنها است. بیشتر برندهای آلمانی قیمت بالایی داشته و به همین دلیل برخی افراد از برندهای کره‌ای یا ایرانی استفاده می‌کنند.

قیمت انواع ایمپلنت آلمانی

به‌طورکلی قیمت ایمپلنت دندان بالا است. برندهای آلمانی جز گران‌ترین‌ها بوده و باید برای هر واحد دندان هزینه زیادی کرد. در جدول زیر می‌توانید قیمت برخی از برندهای ایمپلنت رایج در ایران را مشاهده کنید. این قیمت‌ها مربوط به سال ۱۴۰۱ است.

برند ایمپلنت آلمانی میانگین قیمت به تومان
ICX حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
General حدود ۱۱ میلیون تومان به بالا
bego حدود ۱۴ میلیون تومان
آرگون بین ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان
قیمت ایمپلنت‌های آلمانی در سال ۱۴۰۲

قیمت‌های ذکر شده همراه با روکش PFM است. اگر بخواهید از روکش زیرکونیا استفاده کنید، به قیمت هر واحد دندان بین ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان یا بیشتر اضافه می‌شود.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

انواع ایمپلنت آلمانی در بازار وجود دارد که جز بهترین و باکیفیت‌ترین ایمپلنت‌ها محسوب می‌شوند. البته برندهای آلمانی جز ایمپلنت‌های گران‌قیمت بوده و برخی از آنها از انواع top level محسوب می‌شوند. ایمپلنت های آلمانی استحکام و کیفیت بسیار بالایی دارند و در بیش از ۹۸٪ موارد درمانی موفقیت‌آمیز را به دنبال خواهند داشت.

دندانپزشکان در ایران از انواع برندهای آلمانی ایمپلنت مانند ICX، General، Ratio، Bego و Argon استفاده می‌کنند. تمامی این برندها در سطح جهانی مطرح بوده و کیفیت بالایی دارند.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.