زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
انواع ایمپلنت سوئیسی اگر برای کاشت دندان می‌خواهید از میان انواع ایمپلنت سوئیسی بهترین گزینه را انتخاب کنید، در این مطلب همراه ما باشید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر برای کاشت دندان می‌خواهید از میان انواع ایمپلنت سوئیسی بهترین گزینه را انتخاب کنید، در این مطلب همراه ما باشید. ایمپلنت های سوئیسی کیفیت بسیار خوبی داشته و در سطح جهانی مطرح هستند. در ادامه توضیح می‌دهیم کدام برندهای سوئیسی در ایران موجود بوده و دندانپزشکان آنها را توصیه می‌کنند؟ مزایای استفاده از این ایمپلنت‌ها نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای و ایرانی چیست؟ هرکدام از انواع آنها چه قیمتی داشته و کدام برندها جز برندهای top level محسوب می‌شوند؟ هنگام انتخاب ایمپلنت باید به چه نکاتی دقت داشت؟

انواع ایمپلنت سوئیسی کدام است؟

انواع ایمپلنت سوئیسی در جهان مطرح بوده و بسیاری از دندانپزشکان در کشورهای مختلف از آنها استفاده می‌کنند. ایمپلنت های سوئیسی کیفیت عالی داشته و طول عمر بالایی دارند. برخی از برندهای سوئیسی top level بوده و باید برای کاشت آنها هزینه زیادی را در نظر بگیرید.

ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، برای بازگرداندن زیبایی لبخند می‌توانید از روش کاشت دندان استفاده کنید. برندهای مختلف ایمپلنت در کشورهای زیادی تولید می‌شود. یکی از بهترین انواع ایمپلنت، ایمپلنت‌های ساخت سوئیس است.

در ادامه تعدادی از رایج‌ترین انواع ایمپلنت سوئیسی در ایران را ذکر کرده و کیفیت و استحکام هر یک را بررسی می‌کنیم.

۱. ایمپلنت سوئیسی اشترومن  (ITI)

این ایمپلنت جز بهترین ایمپلنت های سوئیسی بوده و در بیش از ۷۰ کشور از آن استفاده می‌شود. شرکت اشترومن اولین شرکت است که ایمپلنت‌هایی با سطح آب‌دوست را طراحی کرد. این نوع ایمپلنت‌ها روند بهبودی را کاهش داده و این زمان را از ۶ تا ۸ هفته به ۳ تا ۴ هفته می‌رسانند.

یکی از مزیت‌های ایمپلنت سوئیسی اشترومن سیستم استریلیزاسیون کامل است. این ایمپلنت‌ها ۹۹.۹۹٪ استریل بوده و از بسیاری عوارض جلوگیری می‌کنند. شرکت اشترومن در ۵۰ سال انواع آزمایش‌ها را بر اساس دانش فنی انجام داده و نرخ موفقیت ۹۸.۸% را ثبت کرده است. طول عمر ایمپلنت سوئیسی اشترومن ۱۰ سال بوده و ۹۷٪ بیماران درمان موفقیت‌آمیز داشته‌اند.

طول عمر ایمپلنت سوئیسی اشترومن ۱۰ سال است و ۹۷٪ بیماران درمان موفقیت‌آمیز داشته‌اند.

۲. ایمپلنت سوئیسی SPI

یکی از بهترین انواع ایمپلنت سوئیسی برند SPI است. این ایمپلنت‌ها در ترکیب با پروتزهای ثابت و متحرک استفاده می‌شوند. طبق تحقیقات انجام شده ۹۷.۵% از درمان‌ها با ایمپلنت موفقیت‌آمیز است. ایمپلنت SPI ساخت شرکت Thommen Medical بوده و برای طراحی و تولید آنها با موسسات علمی و دندانپزشکان برجسته همکاری شده است.

این شرکت در سال ۱۹۷۵ در سوئیس تاسیس شد. حدود ۱۱ نوع ایمپلنت در سطح استخوان و بافت لثه در این شرکت ساخته شده است. در بیش از ۲۵ کشور، دندانپزشکان از ایمپلنت سوئیسی SPI استفاده می‌کنند.

۳. ایمپلنت سوئیسی SIC

ایمپلنت SIC اولین‌بار توسط پروفسور دکتر ویلفرد در شیلی تولید شد. اما این شرکت در سال ۲۰۰۳ در سوئیس تاسیس شد. این شرکت در سال ۲۰۱۸ ایمپلنت‌های طراحی شده توسط پروفسور دکتر ویلفرد را خریداری کرده و سیستم ایمپلنت‌های خود را در آلمان و سوئیس راه‌اندازی کرد.

این ایمپلنت‌ها از جنس تیتانیوم استاندارد بوده و به دلیل شکل مخروطی ریز حرکات ایمپلنت مهار می‌شود. در ایمپلنت‌های SIC از ذرات زیرکونیا استفاده می‌شود. این ساختار باعث ادغام سریع‌تر و ایمن‌تر ایمپلنت با استخوان فک می‌شود.

۴. ایمپلنت سوئیسی بیودنتا

این شرکت در دو گروه اصلی محصولاتی را تولید می‌کند. شرکت بیودنتا علاوه بر سیستم‌های ایمپلنت دندانی، سیستم‌های دیجیتال دندانپزشکی را نیز تولید می‌کند. ایمپلنت بیودنتا پایداری خوبی داشته و به‌سرعت با استخوان ادغام می‌شود. شکل آنها مخروطی بوده و به دلیل اتصال ۶ درجه حرکات ریز ایمپلنت در استخوان را مهار می‌کند.

شما می‌توانید برای انواع ترمیم از ایمپلنت تک‌واحدی تا کاشت تمامی دندان‌ها از ایمپلنت بیودنتا استفاده کنید. اباتمنت‌های آن نیز هم به‌صورت سفارشی و هم استوک در دسترس هستند.

ایمپلنت سوئیسی بهترین انتخاب برای شماست؟

همین حالا مشاوره بگیر!

۵. ایمپلنت سوئیسی TRI

بیش از ۲۵ سال است که در ۵۰ کشور از ایمپلنت‌های سوئیسی TRI استفاده می‌شود. این ایمپلنت کیفیت بسیار بالایی داشته و در عین سادگی بسیار پیشرفته است. ایمپلنت‌های جدید این شرکت برای فناوری‌های تولید دیجیتال نیز توسعه یافته است. در فرایند تولید ۲۴ معیار بررسی می‌شود تا کیفیت هر محصول به طور دقیق اندازه‌گیری شود.

به نقل از zwp-online دررابطه‌با مزایای ایمپلنت‌های دیجیتال TRI:

ایمپلنت‌های دیجیتال TRI مزایای زیادی داشته که مهم‌ترین آن عدم نیاز به اباتمنت است. خطر التهاب و شل شدن ایمپلنت در این مدل بسیار کم است.

۶. ایمپلنت سوئیسی دکتر ایده

برای ساخت ایمپلنت ایده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی ساخت بر پایه آخرین دانش استفاده شده است. اگر در بخش عمومی ایمپلنت استخوان کمی داشته باشید، اما در قسمت افقی استخوان به‌اندازه کافی وجود داشته باشد، ایمپلنت ایده بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

این شرکت در ساخت ایمپلنت‌های فوری نیز اقدامات موثری انجام داده است. شما می‌توانید بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت را استفاده کنید.

این شرکت در سال ۱۹۵۴ در سوئیس تاسیس شد. بیش از ۸۴ نوع ایمپلنت در سطح استخوان و بافت لثه در این شرکت تولید می‌شود. ایمپلنت‌ها هم به شکل مخروطی و هم به شکل مستقیم ساخته می‌شوند. در بیش از ۹ کشور پیشرفته دنیا دندانپزشکان از این ایمپلنت برای کاشت دندان بیماران استفاده می‌کنند.

ایمپلنت‌های سوئیسی کیفیت بالا و عمر طولانی دارند و با داشتن طیف قیمت گسترده‌‌ی قیمت گزینه خوبی برای ایمپلنت هستند.

مزایا انواع ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت‌های سوئیسی بسیار پرطرف‌دار بوده و بسیاری از دندانپزشکان در سراسر دنیا آنها را پیشنهاد می‌دهند. اصلی‌ترین مزیت انواع ایمپلنت سوئیسی شامل موارد زیر است.

  • کیفیت بسیار بالای ایمپلنت‌ها
  • استحکام و طول عمر بالا
  • تهیه ایمپلنت به شکل مخروطی برای کاهش ریز حرکات در استخوان فک
  • طیف گسترده قیمت.

معایب انواع ایمپلنت سوئیسی

انواع ایمپلنت سوئیسی از نظر کیفیت و استحکام جز بهترین‌ها در ایران هستند. شاید تنها نکته منفی دررابطه‌با برندهای سوئیسی قیمت بالای آنها باشد. البته ایمپلنت های سوئیسی قیمت‌های مختلفی داشته، اما نسبت به برندهای کره‌ای و ایرانی گران هستند.

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی

به‌طورکلی قیمت ایمپلنت دندان بالا است. کاشت دندان جز خدمات دندانپزشکی گران‌قیمت بوده و هزینه‌های جانبی نیز به آن اضافه می‌شود. اگر می‌خواهید برای کاشت دندان از ایمپلنت های سوئیسی استفاده کنید، باید بدانید که قیمت آنها از برخی برندهای کشورهای دیگر بالاتر است. در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی در سال ۱۴۰۱ را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است قیمت‌های عنوان شده مربوط به ایمپلنت همراه با روکش PFM است. اگر می‌خواهید از روکش زیرکونیا استفاده کنید، به هزینه هر واحد دندان حدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان یا بیشتر اضافه می‌شود.

برند ایمپلنت سوئیسی میانگین قیمت به تومان
هزینه ایمپلنت سوئیسی اشترومن Roxalid حدود ۲۵ میلیون تومان
هزینه ایمپلنت سوئیسی اشترومن SLActive حدود ۲۶ میلیون تومان
قیمت ایمپلنت آیرس حدود ۱۴ میلیون تومان
قیمت ایمپلنت سوئیسی SPI حدود ۱۵ میلیون تومان
SGS حدود ۱۱ میلیون تومان
قیمت ایمپلنت سوئیسی SIC حدود ۱۱ میلیون تومان
هزینه ایمپلنت سوئیسی ITI حدود ۱۳ میلیون تومان
هزینه ایمپلنت سوئیسی نئودنت حدود ۱۱ میلیون تومان
قیمت ایمپلنت سوئیسی و برندهای مختلف آن تا سال ۱۴۰۲

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

اگر می‌خواهید از انواع ایمپلنت سوئیسی برای کاشت دندان استفاده کنید، باید تفاوت انواع این برندها را بدانید. به‌طورکلی برندهای سوئیسی جز بهترین‌ها در بازار جهانی بوده و در بسیاری از کشورهای پیشرفته برای کاشت دندان از این ایمپلنت‌ها استفاده می‌شود. بهترین ایمپلنت‌های سوئیسی که دندانپزشکان ایرانی آنها را توصیه می‌کنند، شامل ایمپلنت اشترومن، SPI، SIC و TRI می‌شود.

ایمپلنت‌های سوئیسی بسیار باکیفیت و مستحکم هستند. این ایمپلنت‌ها داخل استخوان فک شل نشده و احتمال شکستن آنها خیلی کم است. البته آنها نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای و ایرانی قیمت بالاتری داشته و با ایمپلنت‌های آلمانی در یک سطح هستند.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.