زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
انواع ایمپلنت ایرانی آیا با انواع ایمپلنت ایرانی آشنایی دارید؟ اگر قصد کاشت دندان داشته و در میان گزینه‌های انتخابی ایمپلنت ایرانی هم وجود دارد، حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

 

آیا با انواع ایمپلنت ایرانی آشنایی دارید؟ اگر قصد کاشت دندان داشته و در میان گزینه‌های انتخابی ایمپلنت ایرانی هم وجود دارد، حتما این مطلب را تا انتها بخوانید. در ادامه توضیح می‌دهیم که ایمپلنت های ایرانی چه مزایا و معایبی دارند؟ کدام شرکت‌ها در بازار ایران فعالیت می‌کنند؟ آیا این ایمپلنت‌ها کیفیت خوبی دارند یا نه؟ تفاوت برندهای ایرانی با ایمپلنت‌های کره‌ای، سوئیسی و آلمانی در چیست؟ در آخر نیز قیمت ایمپلنت ایرانی را ذکر کرده تا راحت‌تر در این مورد تصمیم بگیرید.

انواع ایمپلنت ایرانی کدام است؟

ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با روش کاشت دندان این مشکل را برطرف کنید. در این مسیر علاوه بر انتخاب دندانپزشک ماهر و باتجربه یکی دیگر از چالش‌ها انتخاب برند ایمپلنت است.

در حال حاضر بیش از ۶۰ کشور ایمپلنت دندان تولید کرده و در بازار جهانی توزیع می‌کنند. ایران یکی از کشورهایی است که به این صنعت دست پیدا کرده است. شرکت‌های ایرانی توانسته‌اند ایمپلنت‌هایی باکیفیت و بادوام بسازند. این ایمپلنت‌ها از سازمان غذا و دارو تاییدیه دریافت کرده‌اند.

تمامی ایمپلنت‌های ایرانی از جنس تیتانیوم هستند، زیرا این فلز زیست‌سازگار بوده و به‌خوبی با استخوان پیوند می‌خورد. اما تفاوت برندهای مختلف ایمپلنت در نوع ساخت و سازگاری پایه‌های فلزی است. یکی از ضعف‌های ایمپلنت‌های ایرانی نسبت به برندهای اروپایی و آمریکایی، سازگار نبودن ایمپلنت با نیازهای مختلف بیمار است. زمانی که ایمپلنت به طور کامل با ناحیه موردنظر سازگار باشد، احتمال شکستن یا شل شدن آن به صفر می‌رسد.

در ادامه ایمپلنت‌های تولیدشده توسط شرکت‌های ایرانی را عنوان کرده و در مورد کیفیت و میزان دوام هر یک توضیح می‌دهیم.

۱. ایمپلنت ایرانی شرکت کیمیا کاشت اطبا

شرکت کیمیا کاشت اطبا از سال ۱۳۹۳ کار خود را آغاز کرد. این شرکت در استان کردستان تاسیس شده و از بهترین تجهیزات و دستگاه‌ها برای ساخت ایمپلنت استفاده می‌کنند. در این شرکت بهترین متخصصان، دندانپزشکان و مهندسان فعالیت می‌کنند. بری ساخت ایمپلنت دندان از دستگاه CNC سوئیس استفاده می‌شود. ایمپلنت‌ها به نسبت قیمت پایینی که دارند، کیفیت خوبی داشته و دندانپزشکان زیادی از آنها استفاده می‌کنند. البته اگر قصد ایمپلنت فوری را دارید، بهتر است از برندهای خارجی استفاده کنید.

شرکت کیمیا کاشت اطبا ایمپلنت‌های خود را با ۳ کیفیت به نام‌های کیمیا ۱، کیمیا ۲ و کیمیا ۳ روانه بازار می‌کند. این شرکت ادعا می‌کند که کیمیا ۱ همسطح با برندهای کره‌ای ایمپلنت است. اما هزینه آن تقریبا نصف هزینه ایمپلنت‌های کره‌ای می‌شود. کیمیا ۲ مطابق با استانداردهای شرکت‌های سوئیسی، آلمانی و فرانسوی تولید می‌شود. کیمیا ۳ نیز هم سطح با برند آمریکایی زیمر است. سطح کیفیت این سه محصول متفاوت بوده و برای بیماران با بودجه‌های مختلف مناسب است.

سایز ایمپلنت‌های این شرکت از ۸ تا ۱۴ میلی‌متر متغیر است. تیتانیوم استفاده شده درجه ۴ و ۵ هستند. البته این درجه ارتباطی به کیفیت ایمپلنت ندارد. هر درجه مربوط به مواد خاصی است که با تیتانیوم ترکیب شده‌اند.

مهم‌ترین مزیت ایمپلنت شرکت کیمیا کاشت اطبا گارانتی مادام‌العمر آن است. بهترین برندهای سوئیسی و آمریکایی هم گارانتی مادام‌العمر ندارند. اما شما با استفاده از ایمپلنت‌های این برند می‌توانید از گارانتی همیشگی آن استفاده کنید.

شرکت کیمیا کاشت اطبا ایمپلنت‌های خود را با ۳ کیفیت به نام‌های کیمیا ۱، کیمیا ۲ و کیمیا ۳ روانه بازار می‌کند.

۲. ایمپلنت ایرانی شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس

شرکت کوشا فن پارس یکی دیگر از شرکت‌هایی است که تولید ایمپلنت را در ایران شروع کرد. این شرکت با شرکت‌های اشترومن قرارداد امضا کرده و تحت لیسانس اشترومن، ایمپلنت‌های خود را تولید می‌کند. شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس علاوه بر ساخت ایمپلنت، تجهیزات سایر خدمات دندانپزشکی را نیز تولید می‌کند. تجهیزاتی مانند روکش‌های دندان، پروتزهای دندانی، لمینت و محصولات دندانپزشکی از جنس زیرکونیا یا پورسلین از تولیدات این شرکت هستند.

ایمپلنت‌های این شرکت باکیفیت بوده و با قیمت مناسب وارد بازار می‌شود. لابراتوارها و آزمایشگاه‌های پیشرفته‌ای در این کارخانه وجود داشته که به تحقیق و توسعه دررابطه‌با ایمپلنت‌ها کمک می‌کنند. متخصصان در حوزه‌های مختلف مهندسی، دندانپزشکی و پروتودنتیست در این شرکت مشغول به کار بوده و تحت لیسانس اشترومن آلمان تجهیزات را تولید می‌کنند.

این شرکت ایمپلنت دندانی اویتا را روانه بازار کرده است. ایمپلنت اویتا تمامی تست‌های حیوانی، بیولوژیکی و بالینی را پشت سر گذاشته است. این ایمپلنت در آزمایشگاه‌های مرجع سوئیس و دانشگاه‌های برتر ایران مانند دانشگاه شریف و امیرکبیر تست‌ها را انجام داده است.

۳. ایمپلنت ایرانی شرکت نیک کاشت آسیا

یکی دیگر از انواع ایمپلنت ایرانی توسط شرکت نیک کاشت آسیا تولید می‌شود. شرکت نیک کاشت آسیا بعد از ۷ سال تحقیق ایمپلنت سینابایونیک را تولید و روانه بازار کرد. تحقیقات اولیه در سال ۱۳۸۹ توسط رئیس مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد. اما در آن زمان قیمت تجهیزات و ماشین‌آلات بالا بوده و شاخت ایمپلنت به تعویق افتاد.

در سال ۱۳۹۳ شرکت نیک کاشت آسیا ایمپلنت‌هایی با نام بایونیک را تولید کرد. پس از قرارداد با مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران ایمپلنت سینابایونیک تحت لیسانس ایمپلازا آلمان با کیفیت خوب تولید شد.

در این کارخانه با استفاده از دستگاه CNC ایمپلنت‌ها تولید می‌شوند. ایمپلنت‌های این شرکت با دو کیفیت تیپ ۲ و تیپ ۳ تولید شده که قیمت مناسبی دارند.

ایمپلنت های ایرانی قیمت پایینی دارند و قطعات و تجهیزات آنها به‌راحتی در دسترس هستند.

مزایا انواع ایمپلنت ایرانی

ساخت ایمپلنت در هر کشوری باعث می‌شود بیماران بتوانند با هزینه کمتر از خدمات کاشت دندان استفاده کنند. مهم‌ترین مزیت انواع ایمپلنت ایرانی نیز مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. همچنین قطعات و تجهیزات ایمپلنت‌های ایرانی به‌راحتی در دسترس است. در حال حاضر به علت تحریم‌ها دسترسی به قطعات اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل بوده و به همین دلیل دندانپزشکان بیشتر از ایمپلنت های ایرانی و کره‌ای استفاده می‌کنند.

کدوم نوع ایمپلنت ایرانی برای تو مناسبه؟

همین حالا مشاوره بگیر!

 

معایب انواع ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت‌های ایرانی معایبی دارند که باعث می‌شود بسیاری از افراد سراغ برندهای خارجی بروند. از مهم‌ترین معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ظاهری غیرطبیعی داشته و با دندان‌های طبیعی اختلاف دارند.
  • کیفیت آنها نسبت به برندهای خارجی پایین‌تر است.
  • دوام کمتری دارند و ممکن است بعد از چند سال بشکنند.
  • برای انجام ایمپلنت فوری مناسب نیستند.

قیمت انواع ایمپلنت ایرانی

قیمت ایمپلنت دندان بالا بوده و جز خدمات دندانپزشکی گران محسوب می‌‎شود. اما با انتخاب انواع ایمپلنت ایرانی می‌توان هزینه را تا حد زیادی کاهش داد. هزینه حدودی ایمپلنت‌های ایرانی از ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان شروع می‌شود. البته این هزینه بدون احتساب هزینه روکش، جراحی لثه، پیوند استخوان و کشیدن دندان است. روکش دندان نیز انواع مختلفی داشته و قیمت آن متفاوت است. جراحی‌های ذکرشده نیز برای برخی افراد ضروری بوده و برای برخی بیماران انجام نمی‌شوند. با تمامی هزینه‌ها معمولا ایمپلنت‌های ایرانی از ۱۰ تومان به بالا هزینه دارند.

همان‌طور که ملاحظه کردید، قیمت ایمپلنت ایرانی به نسبت برندهای خارجی بسیار کمتر است. معمولا قیمت ایمپلنت‌های خارجی از ۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان شروع شده و تا ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان هم می‌رسد.

ایمپلنت ایرانی توضیحات
برند ایمپلنت ایرانی ۳A
ضمانت ندارد
قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (الی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
روکش پی ام اف درجه ۱ حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
روکش زیرکونیا درجه ۱ حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

در حال حاضر انواع ایمپلنت ایرانی توسط سه شرکت و باتکیه‌بر تخصص مهندسان و دندانپزشکان تولید می‌شود. این ایمپلنت‌ها کیفیت خوبی داشته و دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو هستند. هر سه شرکت سعی دارند با تحقیق و توسعه هر چه سریع‌تر به کیفیتی در سطح برندهای اروپایی و آمریکایی برسند. ایمپلنت های ایرانی هزینه پایینی داشته و قطعات آنها به‌راحتی در دسترس است. اما نمی‌توان کیفیت و دوام آنها را در سطح برندهای خارجی دانست. زیرا این ایمپلنت‌ها با تمامی نیازهای بیمار سازگار نبوده و احتمال شکستن و قرارگرفتن تحت‌فشار وجود دارد.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.