زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
                 از اواسط دهه‌ی ۱۹۰۰ میلادی می‌دانیم که برداشت بافت نرم به تنهایی برای حذف پاکت پریودنتال کافی نیست. روش‌های حذف پاکت عبارتند از: کورتاژ، جینجیوکتومی، جراحی نسج سخت از طریق فلپ پالاتال و حذف پاکت به کمک لیزر     کورتاژ طبق تعریف علمی، به حذف لایه‌ی

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

از اواسط دهه‌ی ۱۹۰۰ میلادی می‌دانیم که برداشت بافت نرم به تنهایی برای حذف پاکت پریودنتال کافی نیست. روش‌های حذف پاکت عبارتند از: کورتاژ، جینجیوکتومی، جراحی نسج سخت از طریق فلپ پالاتال و حذف پاکت به کمک لیزر

کورتاژ

طبق تعریف علمی، به حذف لایه‌ی اپیتلیال پاکت از طریق جراحی، کورتاژ گفته می‌شود. کورتاژ، تماس مستقیم بافت همبند با سطح ریشه‌ی آشکار (قبل از بافت اپیتلیال) را تسهیل می‌نماید.

جینجیوکتومی

روشی است که در آن لثه اضافی بدون ملاحظات خاصی برداشته شده و استخوان زیرین شکل داده می‌شود. این بافت اضافی تا استخوان زیرین برداشته می‌شود و در نتیجه بافت جدید اجازه تکثیر پیدا می‌کند. تغییرات کمی می‌توان در استخوان ایجاد نمود که معمولاً بدون کنار زدن فلپ انجام می‌گیرد.

جراحی نسج سخت از طریق فلپ پالاتال

این تکنیک از اصول قدیمی جراحی استخوان جهت ایجاد ساختار مثبت استفاده می‌نماید (فلپ full thickness همراه با استئوپلاستی). تنها تفاوتی که با روش قدیمی دارد این است که بافت باکال دست نخورده باقی می‌ماند. در نتیجه این روش زیبایی بهتر، حذف نقایص ایجاد شده به وسیله‌ی جراحی و نیز فرم بهتر امبراژور پالاتال را به همراه دارد. علاوه بر این، ریشه‌های باکال مولر‌های ماگزیلا می‌توانند به صورت برجسته و روزنه‌ای در استخوان آلوئولار باقی بمانند. باز کردن یک پلیت کورتیکال نازک باعث از دست رفتن استخوان بیشتر و مشکلات بیشتر بافت نرم می‌گردد. بنابراین دقت زیادی در میزان برداشت استخوان مورد نیاز است. فقط با کنار زدن فلپ، انتظار می‌رود، استخوان به میزان ۸/۰ تا ۱ میلی‌متر از دست برود!

حذف پاکت به کمک لیزر

لیزرهای متعددی جهت حذف پاکت در درمان‌های پریودنتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله‌ی این لیزرها می‌توان به لیزرهای Nd:YAG، Er:YAG، Er,Cr:YSSG، Co2 10.6 micron، Co2 9.3 micron و لیزرهای دیود اشاره کرد. بیشتر لیزرهای اشاره شده جهت حذف بافت نرم اندیکاسیون دارند. در این بین لیزرهای خانواده‌ی ER:YAG و لیزرهای Co2 9.3 micron هم برای بافت نرم و هم بافت سخت به کار می‌روند. لیزرها در مقایسه با تجهیزات پزشکی قدیمی جراحی دهان بسیار مفید بوده و موفقیت‌های بسیاری داشته است. بهترین لیزر، لیزی ی است که کارکرد مناسبی هم برای دندانپزشک و هم بیمار داشته باشد.

لثه ملتهب که باعث ایجاد پاکت کاذب شده است.

حذف پاکت با لیزر Co2 10.6 micron

Follow-up سه ماهه

نتیجه گیری

روش‌های جراحی متفاوتی برای حذف پاکت پریودنتال در متون علمی پیشنهاد شده است. برای انتخاب بهترین روش جراحی توجه به مواردی همچون رضایت بیمار، تجربه‌ی جراح و انتخاب مورد مناسب الزامی است.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.