زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آیا با روش‌های مراقبت های پس از لمینت دندان آشنایی دارید؟ روکش‌های دندانی پرسلن شکل محبوبی از خدمات دندانپزشکی زیبایی است. این پوسته‌های نازک از مواد به‌گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که شبیه دندان به نظر می‌رسند و برای پوشاندن عیوب در قسمت جلویی دندان‌ها استفاده می‌شوند و ظاهر کلی شما را بهبود می‌بخشند. روکش‌ها این قابلیت را

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آیا با روش‌های مراقبت های پس از لمینت دندان آشنایی دارید؟ روکش‌های دندانی پرسلن شکل محبوبی از خدمات دندانپزشکی زیبایی است. این پوسته‌های نازک از مواد به‌گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که شبیه دندان به نظر می‌رسند و برای پوشاندن عیوب در قسمت جلویی دندان‌ها استفاده می‌شوند و ظاهر کلی شما را بهبود می‌بخشند. روکش‌ها این قابلیت را دارند که شکل، اندازه، طول و رنگ دندان‌های شما را تغییر دهند. بیمارانی که دچار تغییر رنگ، شکستگی، بریدگی، شکاف یا سایر نواقص در دندان‌های خود هستند، می‌توانند از روکش‌ها به‌عنوان راهی برای بهبود لبخند و افزایش اعتمادبه‌نفس خود استفاده کنند.

اما این که این روکش‌ها چقدر دوام بیاورند و تا چه مدت بتوانند زیبایی را به لبخند شما بدهند، به میزان زیادی بستگی به نحوه نگهداری از لمینت دندانی دارد. خصوصاً اگر می‌خواهید برای مدت‌زمان طولانی از لمینت‌های دندانی خود استفاده کنید باید مطمئن شوید که به‌درستی از آنها مراقبت خواهید کرد. در صورت مراقبت های پس از لمینت دندان این روکش‌ها پتانسیل دوام تا ۱۵ سال را هم دارند. در اینجا نکاتی وجود دارد که می‌توان با رعایت آنها از این روکش‌های دندانی پرسلن محافظت کرد.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

لمینت دندان یکی از انواع خدمات دندانپزشکی است که نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. مراقبت‌های بعد از لمینت دندان درواقع دستورالعمل‌های ساده‌ای است که بسیاری از آنها حتی برای نگهداری و محافظت از خود دندان‌ها نیز ضرورت دارند. هدف از انجام این اصول مراقبتی اطمینان از عدم تغییر رنگ لمینت‌ها، جلوگیری از شکستن آنها یا لکه گرفتنشان و سایر عوارض لمینت دندان است. در زیر نکات مهم مراقبت های بعد از لمینت دندان را به‌صورت کامل توضیح می‌دهیم.

۱. بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

برای اینکه ونیرهای خود را برای چندین سال بی‌عیب‌ونقص نگه دارید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید رعایت بهداشت دهان و دندان است. این نه‌تنها طول عمر روکش‌های شما را افزایش می‌دهد، بلکه دهان و دندان‌های شما را نیز سالم نگه می‌دارد. حتی اگر ونیرهای چینی پوسیدگی نداشته باشند، هنوز قسمت‌هایی از دندان‌ها وجود دارد که ممکن است در معرض خطر پوسیدگی قرار بگیرند. شما باید روزی دو بار مسواک بزنید و یک‌بار نخ دندان بکشید تا روکش‌های خود را در حالت ایده‌آل و سالمی نگه دارید. مهم‌ترین اصل مراقبت های پس از لمینت دندان همین رعایت بهداشت دهان و دندان است که باید آن را جزء روتین روزانه خود قرار دهید.

متن انگلیسی:
if you want them to last for a long time, then you need to make sure they are properly cared for. They have the potential to last 10-15 years if they are well-maintained
ترجمه متن:
روکش‌های دندانی پرسلن می‌توانند در صورت نگهداری و مراقبت اصولی بین ۱۰ تا ۱۵ سال روی دندان‌ها دوام داشته باشند .
kirklandteeth

۲. مسواک نرم و خمیر دندان مناسب

هنگامی که روکش‌های چینی یا لمینت دندان دارید، باید مطمئن شوید که هنگام مسواک‌زدن از مسواک نرم استفاده می‌کنید. مسواک‌های سفت می‌توانند باعث آسیب لاک روی روکش‌های شما شوند. سعی کنید از خمیردندان‌هایی که دارای مواد ساینده خشن هستند دوری کنید؛ زیرا می‌توانند به روکش‌های شما آسیب وارد کنند. از دندانپزشک خود بخواهید که یک خمیردندان خوب برای استفاده روی لمینت‌ها به شما معرفی کند.

متن انگلیسی:
Try and stay away of toothpastes that have harsh abrasives as they also can cause damage to your veneers
ترجمه متن:
استفاده از خمیردندان‌هایی که دارای مواد ساینده هستند می‌تواند به روکش‌های دندانی شما آسیب وارد کند. ازاین‌رو از دندانپزشک خود بخواهید یک خمیردندان مناسب به شما معرفی کند.
moderndaysmiles

۳. از بروز انواع بیماری های لثه جلوگیری کنید.

بیماری‌های لثه تمایل به ایجاد التهاب در لثه‌ها و گاهی اوقات عقب‌نشینی و پس‌رفتن آنها را دارند. علت تحلیل رفتن لثه این دسته از بیماری‌ها است. لثه‌های عقب‌رفته تمایل دارند بخشی از روکش را در معرض دید قرار دهند که به‌نوبه‌خود می‌تواند بر ظاهر کلی آنها و همچنین لبخند شما تأثیر بگذارد. به رعایت بهداشت دهان و دندان خود ادامه دهید و در صورت آسیب‌دیدن روکش‌ها یا بروز هر گونه عفونت و التهابی در لثه‌ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید. زیرا لمینت دندان و پوسیدگی دندان با هم ارتباط دارند.

جلوگیری از بروز بیماری‌های لثه اقدام مهمی در نگهداری از لمینت دندان‌هاست. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که عفونت و التهاب لثه خود می‌تواند یکی از عوارض لمینت دندان باشد و دلیل افتادن لمینت دندان در مدت‌زمان کوتاهی هستند. در نتیجه باید برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی حتماً چند جلسه بعد از انجام لمینت دندان به مطب دندانپزشک مراجعه کرد تا دندان‌ها و روکش‌ها به‌صورت کامل توسط پزشک معاینه و بررسی شود.

۴. معاینات مکرر دندانپزشکی

هنگامی که ونیرهای چینی یا لمینت دندان دارید، مهم است که معاینه شش‌ماهه خود با دندانپزشکتان را از دست ندهید. لثه‌ها و دندان‌های شما سالم می‌مانند و در صورت نیاز می‌توان روکش‌ها را ترمیم کرد. برای افزایش طول عمر روکش‌های خود، قرار ملاقات‌های برنامه‌ریزی‌شده خود با دندانپزشک را حفظ کنید.

۵. از جویدن چیزهای سفت خودداری کنید

اگرچه روکش‌های چینی بادوام هستند؛ اما به‌اندازه دندان‌های معمولی محکم نیستند. برای مراقبت از لمینت دندان‌های خود سعی کنید اشیای سخت مانند یخ، ناخن، خودکار و مداد خود را نجوید. اگر جسم سختی را بجوید، ممکن است روکش‌های شما تراشه کنند یا آسیب ببینند.

۶. از ساییدن و فشردن دندان ها خودداری کنید.

اگر دندان قروچه در خواب دارید یا عادت به فشاردادن دندان‌هایتان روی هم دارید، این عادتی است که صرف‌نظر از اینکه روکش دارید یا نه باید آن را ترک کنید. این توانایی را دارد که روکش‌های شما را فرسوده‌کند و می‌تواند آسیب شدیدی به پرسلن وارد کند. اگر عادت به فشردن یا ساییدن دندان‌های خود دارید، باید با دندانپزشک خود در مورد گزینه‌های درمانی صحبت کنید که می‌تواند به شما کمک کند این عادت بد را قبل از اینکه به دندان‌ها یا روکش‌های شما آسیب برساند، متوقف کنید.

می‌خوای دندون‌هات رو لمینیت کنی؟

همین حالا از زلال طبنوبت بگیر!

 

۷. از غذاهایی که دندان های شما را لکه دار می کنند اجتناب کنید.

بیشتر ونیرهای چینی و لمینت‌های دندانی در برابر لکه‌گرفتن مقاوم هستند، اما چسبی که برای چسباندن روکش‌های شما استفاده می‌شود در برابر لکه مقاوم نیست. این می‌تواند باعث تیره‌شدن یا زردشدن لبه‌های روکش شود. سعی کنید از مصرف نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، نوشابه و موارد مشابه خودداری کنید و در صورت مصرف هم سعی کنید از نی استفاده کرده تا احتمال لکه‌دار شدن لمینت‌ها توسط این نوشیدنی‌ها را کاهش دهید. علت تغییر رنگ لمینت دندان ممکن است این مواد خوراکی باشد.

۸. سیگار را ترک کنید.

همه از قبل می‌دانند سیگارکشیدن چه عادت بدی است و همچنین برای روکش‌های شما مضر است. این می‌تواند باعث لک‌شدن و تغییر رنگ روکش‌های شما شود. اگر می‌خواهید آنها به بهترین شکل ظاهر شوند، باید مطمئن شوید که سیگار نمی‌کشید و حتی قبل از لمینت کردن دندان‌ها و برای مراقبت از آنها سیگار را ترک می‌کنید. اگر به کشیدن سیگار عادت دارید بهتر است از محافظ‌های سیگار که از تماس مستقیم آنها با دندان‌ها جلوگیری می‌کند استفاده کنید تا میزان آسیب به لمینت‌ها را به حداقل برسانید.

چکار کنم لمینت دندانم نشکنه؟

به‌صورت‌کلی لمینت‌های پرسلن کمتر دچار شکستگی می‌شوند و جزء روکش‌های بادوام هستند. بااین‌حال باز هم در برخی موارد ممکن است این روکش‌ها دچار شکستگی شوند. برای مراقبت های پس از لمینت دندان و جلوگیری از شکستن آنها باید تاحدامکان از جویدن یا گاززدن مواد غذایی سفت مانند سیب، هویج یا آب‌نبات‌های سفت جلوگیری کرده و آجیل و تخمه را با دندان خود نشکنید. بهتر است پیش از نصب آن از دندانپزشک سوال کنید که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است.

علاوه بر این درصورتی‌که مشغول انجام ورزش‌های سنگین و پرخطر مانند تکواندو یا ورزش‌های با توپ هستید باید به میزان زیادی از دندان‌ها و روکش‌های روی آنها محافظت کنید. در نهایت مطمئن شوید که در یک مرکز دندانپزشکی معتبر خدمات زیبایی دندان را دریافت کرده‌اید و از باکیفیت‌ترین متریال برای ساخت روکش‌های لمینت دندان شما استفاده شده‌است. یکی از عوارض لمینت دندان می‌تواند پوسیدگی دندان زیر آنها باشد که به دلیل وجود روکش‌ها فرد متوجه نشده و به‌تدریج با گسترش پوسیدگی، روکش‌ها نیز شکسته و جدا می‌شوند. به همین دلیل آماده‌سازی دندان‌ها و اطمینان از عدم پوسیدگی آنها قبل از انجام لمینت دندان بسیار مهم است. رعایت این نکات ماندگاری لمینت دندان را افزایش می‌دهد.

چکار کنم لمینت دندانم تغییر رنگ نده؟

لمینت دندان از جنس پرسلن بسیار کمتر در معرض تغییر رنگ و لکه‌دار شدن است. بااین‌حال برای جلوگیری از تغییر رنگ لمینت دندان بهتر است در مصرف مواد غذایی رنگی مانند چای و قهوه محتاط بود و تا جای ممکن نوشیدنی‌های رنگی یا غذاهایی که می‌توانند موجب تغییر رنگ روکش‌های دندانی شوند را مصرف نکرد. آب‌زدن دهان و رعایت بهداشت دهان و دندان خصوصاً بعد از مصرف غذا هم می‌تواند مانع تغییر رنگ و لکه‌گرفتن روکش‌های پرسلن شوند.

مراقبت های بهداشتی پس از لمینت

مراقبت‌های بهداشتی بعد از انجام لمینت هم برای محافظت از روکش‌ها و افزایش دوام آنها اهمیت دارد و هم برای جلوگیری از بروز مشکلات دندان و عفونت‌های لثه. برای افزایش بهداشت دهان و دندان باید روتین‌های مراقبت بهداشتی دهان و دندان را انجام داد. مطمئن شوید که هر روز حداقل دو بار در روز به مدت دو دقیقه با یک خمیردندان حاوی فلوراید دندان‌های خود را مسواک می‌زنید. به‌هیچ‌عنوان در مسواک‌زدن عجله نکنید و اینکار را بادقت تمام انجام دهید.

بسیار مهم است که یک‌بار در روز از نخ دندان استفاده کنید تا پلاک‌های دندانی که در بین دندان‌ها و در امتداد خط لثه پنهان شده‌است را از بین ببرید. استفاده از نخ دندان به جلوگیری از ایجاد حفره در بین دندان‌ها کمک می‌کند، بنابراین می‌توانید از این طریق با حفظ بهداشت دهان و دندان خود به مراقبت بعد از لمینت نیز ادامه دهید.

استفاده از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید هم می‌تواند به افزایش بهداشت دهان و دندان کمک زیادی کند. خودداری از مصرف شیرینی‌ها و مواد مضر دیگر برای دندان‌ها و روکش‌های آنها هم می‌تواند از نظر بهداشتی به‌سلامت دهان و دندان شما کمک زیادی کند. رعایت‌نکردن بهداشت دهان و دندان خصوصاً بعد از انجام لمینت می‌تواند موجب بروز بیماری‌های پریودنتال شود و مشکلات سلامتی را برای دهان و دندان‌ها به وجود آورد.

متن انگلیسی:
We recommend you have a professional teeth cleaning and oral examination every 6 months to protect your oral health. During a teeth cleaning, one of our dental hygienists will be able to gently scrape away plaque and tartar. Our dentist also uses these appointments to closely monitor the condition of your porcelain veneers .
ترجمه متن:
باید بعد از یک دوره ۶ماهه حتماً یک قرار ملاقات با متخصص دندانپزشکی خود داشته باشید تا بتوانید از بهداشت دهان و دندان‌های خود مراقبت کنید. دندانپزشک با تمیزکردن دندان‌ها و روکش‌های آن با استفاده از ترکیبات ضدعفونی‌کننده، پلاک‌ها و آلودگی‌ها را از روی لمینت‌ها بر می‌دارد.
renewdentalgr

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

هدف از داشتن روکش‌های دندانی مختلف از جمله لمینت‌های پرسلن یا چینی، بهبود زیبایی لبخند افراد است. روکش‌های چینی می‌توانند ظاهر و اعتمادبه‌نفس شما را بهبود بخشند. مراقبت های پس از لمینت دندان تضمین می‌کند که سالیان طولانی آنها را خواهید داشت. مطمئن شوید که به‌طور‌منظم به دندانپزشک خود مراجعه می‌کنید تا مطمئن شوید که لبخند شما همچنان روشن و زیبا به نظر می‌رسد. علاوه‌بر‌این با رعایت نکات و دستورالعمل‌هایی که دندانپزشک در زمان انجام لمینت دندان به شما توصیه می‌کند، می‌توانید مطمئن شوید که این روکش‌ها هیچ مشکلی پیدا نمی‌کنند.

در نهایت این که بهترین راه برای حفظ سلامت دندان‌ها و لثه‌ها بعد از عمل روکش و لمینت دندانی، رعایت بهداشت دهان و دندان است. مسواک‌زدن دو بار در روز و سایر عادات خوب دندانی به ازبین‌بردن پلاک کمک می‌کند تا بتوانید از پوسیدگی و بیماری لثه جلوگیری کنید. ونیرهای پرسلن زمانی که بقیه دهان سالم هستند بیشتر دوام خواهند داشت.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.