زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
لمینت کریستالی نسل نوظهور ونیرهای دندانی است که عوارض و مشکلات مدل‌های قدیمی لمینت سرامیکی را ندارد. پیش از ظهور لمینت کریستالی، برای نصب این پوشش‌ها باید دندان‌ها را می‌تراشیدند تا ضخامت لمینت سرامیکی یا کامپوزیت زیاد نشود. تراشیدن دندان احتمال آسیب‌دیدگی مینای دندان را بیشتر می‌کند. اما وقتی لمینت کریستالی وارد دنیای دندانپزشکی شد

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

لمینت کریستالی نسل نوظهور ونیرهای دندانی است که عوارض و مشکلات مدل‌های قدیمی لمینت سرامیکی را ندارد. پیش از ظهور لمینت کریستالی، برای نصب این پوشش‌ها باید دندان‌ها را می‌تراشیدند تا ضخامت لمینت سرامیکی یا کامپوزیت زیاد نشود. تراشیدن دندان احتمال آسیب‌دیدگی مینای دندان را بیشتر می‌کند. اما وقتی لمینت کریستالی وارد دنیای دندانپزشکی شد بهترین خدمت را به حفظ سلامت دندان‌ها کرد. برای نصب این مدل ونیرها دیگر نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست. در این مطلب با ما باشید تا بیشتر با لمینت کریستالی به‌عنوان جایگزین لمینت سرامیکی یا کامپوزیت آشنا شوید.

لمینت کریستالی چیست؟

از آنجایی‌‌که در لمینت کریستالی لازم نیست دندان‌ها تراشیده شوند داروی بی‌حسی هم نیاز نیست؛ و این یعنی خبری از عوارض بی‌حسی نخواهد بود. همین موارد برای محبوبیت لمینت کریستالی میان مردم کافی است. به همین دلیل این روش جایگزین لمینت سرامیکی شده و بسیاری از افراد سراغ این تکنیک می‌روند.

لمینت دندان پوشش نازکی است که با هدف ترمیمی و زیبایی بعد از تراشیدن دندان‌ها روی آن‌ها قرار می‌گیرد. اما نوع جدیدی از این ونیرهای دندانی ظاهر شدند که دیگر نیازی به تراشیدن دندان‌ها نیست. این محصول تازه لمینت کریستالی فوق نازک با ضخامت ۰.۲ میلی‌متر با شفافیت بالا است که با استفاده از تکنولوژی جدید ظاهر طبیعی و زیبایی ایجاد می‌کند.

کاربرد لمینت کریستالی

اصلاح طرح لبخند مهم‌ترین کاربرد لمینت کریستالی است که برای انجام سایر خدمات دندانپزشکی مانند رفع تیرگی و زردی دندان‌ها، فاصله بین دندانی، نامرتب بودن دندان‌ها، شکستگی و لب‌پریدگی دندانی، ناهمواری‌های دندانی و رفع مشکلات دهان و دندانی نیز از لمینت کریستالی استفاده می‌شود.

لمینت کریستالی برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت کریستالی بهترین گزینه برای افرادی است که از مشکلات جزئی دندانی رنج می‌برند و مینای دندان آنها ضخیم نیست. چرا که نصب این نوع ونیرها نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد. دندانپزشک نصب لمینت کریستالی را برای افراد زیر تجویز می‌کند:

 • دندان‌هایی که زرد، تیره یا لک شدند و با بلیچینگ دندان رفع نمی‌شود.
 • لب‌پریدگی دندانی
 • ترک‌خوردگی سطحی که پالپ دندان آسیب ندیده باشد.
 • فواصل بین دندانی جزئی
 • دندان‌های کج، نامرتب و ناهموار
 • دندان‌های نافرم و بدشکل
 • دندان‌های کوتاه و نامتناسب

لمینت کریستالی برای چه کسانی مناسب نیست؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ درست است که لمینت دندان جزء خدمات دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است اما شاید برای همه مناسب نباشد. پیش از هرگونه اقدامی برای نصب انواع لمینت سرامیکی یا لمینت کامپوزیتی حتما باید با دندانپزشک متخصص و ماهری مشورت کنید تا گزینه درمانی مناسب خود را پیدا کنید. افراد زیر نباید از لمینت کریستالی استفاده کنند. زیرا مشکلات زیر می‌تواند از دلایل افتادن لمینت دندان باشد.

 • ترک‌خوردگی‌های عمیق
 • دندان‌های شکننده و ضعیف
 • افرادی که دندان قروچه در خواب زیاد دارند.
 • افرادی که عفونت لثه دارند یا از تحلیل لثه‌ها رنج می‌برند. با انجام لمینت خطرات تحلیل لثه بیشتر می‌شود.
 • افرادی که فک‌های نامساوی دارند.
 • دندان‌هایی با پرکردگی بزرگ

مزایای لمینت کریستالی

قطعا مهم‌ترین مزیت لمینت کریستالی عدم نیاز به تراشیده‌شدن دندان‌ها است. با این روش نگرانی از آسیب‌دیدگی مینای دندان برطرف شده است. دیگر مزایای لمینت دندان از نوع کریستالی عبارتند از:

 • لمینت سرامیکی فوق نازک است و نهایتا ۰.۲ تا ۰.۴ میلی‌متر ضخامت دارد.
 • شفافیت بالا و ظاهر طبیعی بسیار نزدیک به دندان واقعی
 • دوام و ماندگاری لمینت دندان بالای ۱۵ تا ۲۵ ساله
 • ساختار کریستالی این نوع پوشش باعث درخشندگی آن می‌شود. ازآنجایی‌که مواد رنگی و آب را به خود جذب نمی‌کند، ثبات رنگی لمینت بسیار بالا است و برخلاف دیگر انواع لمینت دندانی نیازی به جرم‌گیری و تمیزکاری سالانه نیست.

لمینت سرامیکی از مواد بادوام، مقاوم در برابر تغییر رنگ و با ماندگاری طولانی ساخته می‌شوند.

مهم‌ترین مزیت لمینت کریستالی عدم نیاز به تراشیده‌شدن دندان‌ها است که نگرانی آسیب‌دیدگی مینای دندان را برطرف کرده است.

روش انجام لمینت کریستالی

لمینت دندان چگونه انجام میشود؟ اولین قدم برای نصب این نوع پوشش دندانی مراجعه به دندانپزشک متخصص و مجرب است. از او مشاوره بگیرید که آیا شرایط استفاده از این خدمات دندانپزشکی را دارید یا خیر. اگر شما کاندیدای مناسب لمینت کریستالی باشید دندانپزشک باید هرگونه آسیب‌دیدگی، عفونت یا پوسیدگی دندان را پیش از اقدام به نصب لمینت برطرف کند. اگر می‌خواهید بدانید چه بیماری هایی باعث خرابی دندان میشود، با دندانپزشک مشورت کنید.

در این مرحله نصب لمینت کریستالی دو جلسه لازم دارد. در جلسه اول دندانپزشک با دوربین مخصوص از فک و دندان بیمار عکس می‌گیرد، و قالب‌گیری انجام می‌دهد. حالا باید قالب‌ها و عکس را برای ساخت پوشش کریستالی به لابراتوار بفرستد. جلسه دوم ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از جلسه اول خواهد بود. در جلسه دوم دندانپزشک با استفاده از چسب و بدون تراشیدن دندان‌ها، لمینت را نصب می‌کند.

آمادگی لازم برای لمینت کریستالی

فرقی نمی‌کند که چه نوع لمینتی قرار است روی دندان‌ها نصب شود؛ لمینت کامپوزیتی باشد، یا سرامیکی یا لمینت کریستالی فوق نازک در هر صورت باید دندان و فک بیمار آمادگی لازم برای نصب را داشته باشد. یعنی باید تمام مشکلات دهان و دندانی، آسیب‌دیدگی، پوسیدگی، فواصل بین دندانی، یا شکستگی‌ها قبل نصب درمان شوند تا دندان‌ها آماده لمینت شوند. البته لمینت‌های کریستالی نیازی به تراشیدن دندان ندارند چرا که ضخامت بسیار نازکی دارند.

بهترین نوع لمینت برای شما کدام است؟

دکترت رو از دکترتو انتخاب کن!

 

مراقبت های لازم برای لمینت کریستالی

ازآنجایی‌که لمینت کریستالی مواد رنگی و آب را به خود جذب نمی‌کند، و ثبات رنگی زیادی هم دارد شاید مراقبت‌های لازم برای لمینت کریستالی به‌مراتب کمتر از دیگر انواع لمینت‌های دندان باشد. اما به‌طورکلی برای اینکه طول عمر لمینت سرامیکی، کریستالی یا لمینت کامپوزیتی خود را بالاتر ببرید بهتر است با مشورت با دندانپزشک مراقبت های پس از لمینت دندان را رعایت کنید:

 • مسواک منظم حداقل دو بار در روز
 • استفاده از نخ‌دندان
 • مصرف منظم دهانشویه با مشورت دندانپزشک
 • پرهیز از خوراکی‌های رنگی و نوشیدنی‌هایی مثل چای، نوشابه و قهوه
 • پرهیز از مصرف خوراکی‌ها و میوه‌های سفت و شکستن آجیل با دندان
 • از دندان برای بازکردن اشیا سخت استفاده نکنید.

عوارض و خطرات لمینت کریستالی

یکی از عوارض لمینت دندان احتمال آسیب‌دیدگی دندان‌ به‌خاطر تراشیده‌شدن مینای دندان است. اما ازآنجایی‌که در لمینت کریستالی دیگر نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست، خبری هم از این عوارض نخواهد بود. از عوارض و خطرات لمینت کریستالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تفاوت لمینت کریستالی با کامپوزیت

کامپوزیت و لمینت کریستالی هر دو برای برطرف‌کردن مشکلات دندانی مثل پوسیدگی، شکستگی، فواصل بین دندانی، زردی و تیرگی دندان‌ها تجویز می‌شوند. اما تفاوت لمینت و کامپوزیت زیاد است. از تفاوت‌های لمینت کریستالی با کامپوزیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

لمینت کریستالی کامپوزیت
ضخامت کمتری دارد.
نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست.
ضخامت بیشتری دارد.
به همین دلیل باید مینای دندان تراشیده شود.
لمینت کریستالی هماهنگ با دندان، آماده و نصب می‌شود. دندانپزشک براساس فرم دندان، به کامپوزیت فرم و شکل می‌دهد.
پروسه درمان کوتاه‌تر
نهایت در ۲ جلسه
پروسه درمان طولانی‌تر
به‌خاطر نیاز به تراش و فرم‌دهی ثانویه
ماندگاری طولانی‌تر ۲۰ ساله
به‌خاطر اینکه رنگ‌پذیری ندارد.
ماندگاری کوتاه‌تر ۱۵ ساله

قیمت لمینت کریستالی چقدر است؟

قیمت لمینت کریستالی در مقایسه با لمینت سرامیکی سنتی و قدیمی بیشتر است. عوامل مختلفی روی تعیین قیمت لمینت کریستالی تاثیر می‌گذارند:

 • تخصص دندانپزشک
 • برند لمینت کریستالی
 • میزان آسیب‌دیدگی دندان‌ها
 • کلینیک یا مرکزی که این خدمات دندانپزشکی را ارائه می‌دهد.
 • ضخامت لمینت

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به پزشک

لمینت کریستالی نوعی ونیر دندانی با فناوری جدید است که با هدف ترمیمی و زیبایی و طرح اصلاح لبخند استفاده می‌شود. برخلاف لمینت‌های سرامیکی یا کامپوزیت، لمینت کریستالی دیگر نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد، بی‌حسی نمی‌خواهد و پروسه درمان به‌مراتب کوتاه‌تر از روش‌های قدیمی است. این روش ترمیمی برای رفع مشکلات زیبایی دندان‌ است که متقاضیان زیادی دارد اما باید بگوییم که همه نمی‌توانند کاندید مناسب لمینت باشند.

یادتان نرود که رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از انجام لمینت کریستالی هم واجب است. حتما پیش از اقدام با دندانپزشک متخصص مشورت کنید تا پس از بررسی وضعیت دندان‌هایتان بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.