زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
تابه‌حال به لمینت دندان خرگوشی فکر کرده‌اید؟ لبخند زیبا یکی از موهبت‌هایی است که اعتمادبه‌نفس را افزایش داده و تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد. به دندان خرگوشی، دندان باک هم می‌گویند و این وضعیت در اصطلاح دندانپزشکی اوربایت گفته می‌شود. امروزه با استفاده از لمینت دندان می‌توان به‌راحتی این مشکل را برطرف کرد. این

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

تابه‌حال به لمینت دندان خرگوشی فکر کرده‌اید؟ لبخند زیبا یکی از موهبت‌هایی است که اعتمادبه‌نفس را افزایش داده و تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد. به دندان خرگوشی، دندان باک هم می‌گویند و این وضعیت در اصطلاح دندانپزشکی اوربایت گفته می‌شود. امروزه با استفاده از لمینت دندان می‌توان به‌راحتی این مشکل را برطرف کرد. این روکش‌ها علاوه بر افزایش زیبایی لبخند به استحکام دندان‌های شما هم کمک می‌کنند.

اگر دندان‌های خرگوشی دارید و قصد دارید لمینت دندان انجام دهید، قبل از هر تصمیمی در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که لمینت دندان خرگوشی چه مزایا و معایبی دارد؟ این نوع خدمات دندانپزشکی برای چه افرادی مناسب بوده و چه افرادی نمی‌توانند استفاده کنند؟ قبل و بعد از لمینت باید چه مواردی را رعایت کرد و مراحل آن چگونه است؟ برای کسب اطلاعات دقیق بهتر است با دندانپزشک مشورت کنید.

لمینت دندان خرگوشی چیست؟

لمینت دندان یکی از خدمات و کارهای دندانپزشکی است که به زیبایی چهره کمک می‌کند. اگر دندان‌های فک بالا به نسبت دندان‌های فک پایین بیش از حد جلو زده باشند، به این حالت دندان خرگوشی یا دندان‌های باک می‌گویند. معمولا رفتارهایی در دوران کودکی مانند مکیدن انگشت شست، فشاردادن زبان یا استفاده طولانی از پستانک باعث بروز این مشکل می‌شوند. گاهی هم اوربایت ارثی بوده و از والدین به فرزندان منتقل می‌شود. دندان خرگوشی در هر سنی قابل‌درمان است، اما اگر در سنین پایین درمان شود، نیازی به جراحی‌های پیچیده نیست.

برای درمان دندان‌های باک یا دندان خرگوشی راه‌های مختلفی مانند ارتودنسی و باندینگ دندان وجود دارد. لمینت دندان یا روکش‌های چینی نیز یکی از روش‌های درمان این مشکل است. البته روکش لمینت برای دندان‌هایی که هم‌تراز هستند، بهتر عمل می‌کند. اگر وضعیت دندان‌های کمان‌شده شدید باشد، احتمالا نمی‌توان از لمینت استفاده کرد.

انگشت شست به دندان‌های جلویی بالایی فشار می‌آورد و باعث می‌شود آنها از موقعیت طبیعی خود خارج شوند. این وضعیت معمولا در دوران کودکی رخ می‌دهد و در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به بیرون‌زدگی قابل‌توجه دندان‌های بالایی شود.

کاربردهای لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی می‌تواند شکل، اندازه و رنگ دندان‌ها را تغییر دهد. در این روش روکش‌های سفارشی متناسب با قالب دندان روی دندان‌های جلویی چسبانده می‌شوند. این روکش‌ها نازک بوده و از پرسلن سرامیکی ساخته می‌شوند.

ونیرها شبیه به دندان طبیعی هستند و کجی و نامرتبی دندان‌ها را رفع می‌کنند. با تراز شدن دندان‌ها ظاهر کمانی دندان برطرف می‌شود. این روش غیرتهاجمی بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کند. با لمینت دندان خرگوشی نیازی به جراحی نیست و بلافاصله می‌توان کارهای روزمره را انجام داد.

با لمینت دندان های باک علاوه بر رفع مشکل دندان خرگوشی موارد زیر هم برطرف می‌شود.

 • صاف و متقارن شدن دندان‌های کج
 • سفیدشدن دندان‌های زرد و ایجاد لبخندی زیبا
 • ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده، ترک‌خورده و شکسته

لمینت دو دندان جلو

تعداد لمینت دندان‌ها به بودجه شما و نظر دندانپزشک بستگی دارد. اگر فقط دو دندان شما جلو زده یا آسیب دیده است، می‌توانید لمینت دو دندان جلو را انجام دهید. اما بهتر است حداقل ۸ دندان به طور هم‌زمان روکش شوند تا دندان‌ها تراز و یکدست دیده شوند.

لمینت دندان خرگوشی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دندان‌های شما خرگوشی و بیرون‌زده است، می‌توانید برای اصلاح دندان‌ها از این روش استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که لمینت ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. اگر وضعیت دندان و لثه‌های شما سالم است، می‌توانید لمینت را انجام دهید. به همین منظور پزشک در جلسه اول باید وضعیت سلامت دندان‌ها و لثه را بررسی کند و به شما توضیح دهد که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است.

همچنین باید مینای دندان شما سالم باشد. برای چسباندن روکش لمینت نیاز به مینای سالم دندان است تا به‌خوبی بچسبد و عمل کند.

اگر اوربایت دندان‌های شما شدید نیستند، ممکن است دندانپزشک ونیر را به شما پیشنهاد دهد. ونیرها قطعات نازکی از چینی هستند که به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند.

لمینت دندان خرگوشی برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای انجام لمینت دندان خرگوشی باید وضعیت دندان و لثه بررسی شود. اگر شما دچار بیماری‌های لثه، تحلیل لثه یا پوسیدگی دندان باشید، کاندید مناسبی برای لمینت نیستید. زیرا این بیماری‌ها علت افتادن لمینت دندان هستند. همچنین درصورتی‌که مینای دندان به اندازه کافی نباشد، احتمالا پزشک به‌جای لمینت، باندینگ دندان را برای درمان اوربایت پیشنهاد می‌دهد.

مزایای لمینت دندان خرگوشی

اگر مشکل بیرون‌زدگی دندان‌ها خفیف باشد، لمینت دندان خرگوشی گزینه بسیار خوبی است. از مزایای لمینت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • غیرتهاجمی بوده و دوره نقاهت ندارد.
 • نیاز به بیهوشی نیست.
 • علاوه بر رفع دندان باک، به سفیدی و مرتب‌شدن دندان‌ها کمک می‌کند.
 • فاصله بین دندان‌ها رفع می‌شود.
 • اگر دندان‌ها خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند، با این روش می‌توان مشکل را برطرف کرد.
 • هزینه نسبت به برخی روش‌ها کمتر می‌شود.
 • ماندگاری لمینت دندان بیشتر از ۱۰ سال است.

معایب لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی در کنار مزایای زیادی که دارد، معایبی هم دارد. از جمله:

 • برای رفع مشکلات شدید بیرون‌زدگی دندان مناسب نیست.
 • مشکل را اساسی درمان نمی‌کند و تنها روش زیبایی دندان است.
 • هر چند سال یک‌بار نیاز به تعویض دارد.
 • مراقبت‌های بعد از لمینت را باید جدی گرفت تا ماندگاری آن بالا برود. زیرا لمینت دندان و پوسیدگی دندان به هم مرتبط هستند.

روش انجام لمینت دندان خرگوشی

برای دندان خرگوشی لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ در جلسه مشاوره باید وضعیت دندان‌ها و لثه بررسی شود. دندانپزشک باید مطمئن شود که لمینت جایگزین مناسبی برای ارتودنسی دندان شما است. پس از این مراحل از دندان‌ها قالب گرفته شده و روکش‌ها سفارشی ساخته می‌شوند. معمولا دندانپزشکان از لمینت سرامیکی برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. برای چسباندن روکش‌های چینی باید روی دندان‌ها تراشیده شود. احتمالا پزشک تا زمان ساخت روکش دائمی، روکش موقت را روی دندان‌های شما قرار دهد.

آمادگی برای انجام لمینت دندان خرگوشی

انجام لمینت دندان خرگوشی نیاز به آمادگی خاصی ندارد. قبل از آماده‌سازی روکش‌ها باید دندانپزشک دندان و لثه شما را معاینه کند. اگر بیماری لثه یا پوسیدگی دندان داشته باشید، ابتدا باید این مشکلات برطرف شود.

لمینت دندون خرگوشی برای شما مناسبه؟ مشاوره بگیر!

مراقبت های بعد از لمینت دندان خرگوشی

بعد از لمینت دندان خرگوشی برای افزایش دوام آن باید به نکات مراقبتی توجه داشته باشید. در غیر این صورت امکان شکستن، ترک و زردشدن لمینت زیاد است. از مهم‌ترین نکات مراقبت بعد از لمینت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.
 • اگر شب‌ها دندان‌قروچه دارید، باید از بایت گارد شبانه استفاده کنید.
 • مواد بیش از حد سفت مانند ناخن یا خودکار را نجوید.
 • ورزش‌هایی مانند بسکتبال و فوتبال ممکن است به دندان‌ها آسیب وارد کند.
 • نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، چای و نوشیدنی گازدار باعث تغییر رنگ لمینت شده و باید مصرف آنها را محدود کنید.
 • باید به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.

نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، چای و نوشیدنی گازدار باعث تغییر رنگ لمینت شده و باید مصرف آنها را محدود کنید.

عوارض و خطرات لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی به رفع این مشکل کمک می‌کند. اما نباید خطرات و عوارض لمینت دندان را نادیده گرفت. مهم‌ترین عوارض آن عبارتند از:

 • حساسیت دندان‌ها
 • التهاب لثه
 • امکان منطبق نبودن رنگ لمینت با رنگ طبیعی دندان
 • التهاب و ناراحتی جزئی لثه
 • درد و ناراحتی در برخی موارد
 • احتمال پوسیدگی دندان را افزایش می‌دهد.
 • احتمال تغییر رنگ لمینت دندان وجود دارد.

برای درمان دندان خرگوشی لمینت بهتر است یا ارتودنسی؟

در جدول زیر این دو روش زیبایی لمینت و ارتودنسی دندان را مقایسه کرده‌ایم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید.

لمینت دندان خرگوشی ارتودنسی دندان خرگوشی
غیرتهاجمی و بدون درد کم تهاجمی و همراه با درد
تغییر دندان‌ها در یک جلسه تغییر طی چندین جلسه در چند ماه
امکان سفیدشدن دندان‌ها عدم تغییر رنگ دندان‌ها
مناسب برای اوربایت خفیف مناسب برای اوربایت خفیف تا شدید
هر چند سال نیاز به تمدید دارد. دائمی است.
فقط جنبه زیبایی دارد. مشکل اساسی برطرف می‌شود.
تفاوت لمینت و ارتودنسی دندان خرگوشی

هزینه لمینت دندان خرگوشی

هزینه لمینت دندان خرگوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع ماده انتخابی برای روکش، تعداد لمینت، محل مطب دندانپزشک و میزان تجربه پزشک همگی در قیمت نهایی تاثیر دارند. به‌عنوان‌مثال اگر جنس روکش چینی باشد، نسبت به روکش رزینی قیمت بالاتری دارد.

نتیجه گیری

لمینت دندان خرگوشی یکی از بهترین راه‌ها برای درمان اوربایت است. دندان باک یا دندان خرگوشی مشکلی است که گاهی ارثی بوده و گاهی رفتارهایی در کودکی مانند مکیدن انگشت شست یا استفاده زیاد از پستانک باعث بروز آن می‌شوند. اگر بیرون‌زدگی دندان‌ها شدید باشد، تنها راه درمان ارتودنسی است. اما اگر خفیف باشد، می‌توان با استفاده از لمینت آن را برطرف کرد.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.