زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر قصد انجام لمینت را دارید، احتمالا اولین سوال شما این است که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ لمینت دندان پوشش سفیدرنگ نازکی است که با هدف زیبایی و ترمیمی روی سطح خارجی دندان نصب می‌شود. این روکش جنس‌های مختلفی مانند کامپوزیت و سرامیکی دارد که قابلیت ترمیم در نوع کامپوزیت بیشتر است.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر قصد انجام لمینت را دارید، احتمالا اولین سوال شما این است که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ لمینت دندان پوشش سفیدرنگ نازکی است که با هدف زیبایی و ترمیمی روی سطح خارجی دندان نصب می‌شود. این روکش جنس‌های مختلفی مانند کامپوزیت و سرامیکی دارد که قابلیت ترمیم در نوع کامپوزیت بیشتر است. معمولا از لمینت برای رفع نواقص ظاهری دندان‌ها استفاده می‌کنند اما لزوما برای همه مناسب نیست. حالا لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت یکی از خدمات دندانپزشکی است که در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است. اما این روش برای برخی افراد مناسب بوده و برخی دیگر نباید از آن استفاده کنند. لمینت دندان برای افرادی با شرایط زیر مناسب است و می‌توانند از مزایای لمینت دندان استفاده کنند.

۱. دندان های بد رنگ، زرد و دارای لک

دندان‌هایی که به‌خاطر سیگار، چای یا قهوه تغییر رنگ داده و زرد می‌شوند تاثیر بدی روی زیبایی ظاهری می‌گذارند. انواع لمینت سرامیکی یکی از بهترین تکنیک‌ها برای برطرف‌کردن این مشکل است.

این دندانپزشک متخصص است که با بررسی شرایط بیمار و بعد مشاوره دندانپزشکی می‌تواند تشخیص بدهد که چه افرادی کاندید مناسب لمینت هستند و می‌توانند از خدمات دندانپزشکی استفاده کنند.

۲. دندان شکسته یا لب پر

شکستگی یا لب‌پرشدن دندان علاوه‌بر ایجاد ظاهر نامطلوب مشکلاتی هم از نظر سلامت دهان و دندان ایجاد می‌کند. افرادی که از این مشکل رنج می‌برند کاندید مناسب لمینت دندان هستند.

استفاده از لمینت دندان، یک گزینه درمانی زیبایی مقرون‌به‌صرفه است که می‌توانند به بهبود سریع و بدون زحمت لبخند شما کمک کنند.

۳. دندان ترک خورده

فرقی نمی‌کند ترک‌خوردگی کم باشد یا زیاد، درهرصورت به محلی برای تجمع باکتری و پلاک دندانی تبدیل می‌شود و مشکلات بهداشت دهان و دندان ایجاد می‌کند. درنهایت یک ترک‌خوردگی ساده به پوسیدگی دندان و بیماری لثه تبدیل خواهد شد. به همین دلیل بهترین راه برای پیشگیری از این مشکلات لمینت است.

۴. دندان های کج

گاهی افراد به‌خاطر ژنتیک با دندان‌های کج و ناهماهنگ متولد می‌شوند. معمولا برای کجی دندان ارتودنسی گزینه بهتری است اما اگر ایراد جزئی باشد و تمایلی به پروسه درمان طولانی ارتودنسی ندارید می‌توانید سراغ استفاده از این خدمات دندانپزشکی زیبایی بروید.

کسانی که دندان‌های نسبتاً صافی دارند، کاندیدای خوبی برای استفاده از لمینت دندانی هستند.

۵. ساییدگی دندان

دندان قروچه در خواب، افزایش سن یا ساختار ضعیف دندان‌ها عامل ساییده‌شدن دندان‌ها هستند. به‌لطف لمینت سرامیکی می‌توانید مشکل ساییدگی دندان‌ها را برطرف کنید. البته افرادی که دندان‌قروچه دارند ممکن است کاندید مناسب لمینت نباشند؛ چرا که احتمالا دوباره با دندان‌قروچه، لمینت‌ها هم دچار ساییدگی می‌شوند. پس بهتر است اول این بیماری درمان شده و سپس لمینت انجام شود.

افرادی که دندان‌قروچه دارند ممکن است کاندید مناسب لمینت نباشند.

۶. فاصله بین دندانی کم

فاصله بین دندان‌ها به‌خصوص در فک بالا نه فقط مشکل زیبایی است بلکه باعث پوسیدگی دندان و عفونت لثه هم می‌شود. چرا که باکتری‌ها و پلاک دندانی محل مناسبی برای تجمع پیدا می‌کنند. برای رفع فواصل دندانی زیاد ارتودنسی راه چاره است اما در موارد جزئی‌تر می‌توان از لمینت دندان‌های فاصله‌دار کمک گرفت.

۷. دندان های کوتاه یا کوچک

درست مانند انگشتان، دندان برخی افراد کوتاه‌تر یا کوچک است. این افراد کاندید مناسب لمینت دندان هستند. با این روکش‌ها می‌توان دندان را بزرگ‌تر کرده یا آن را بلند کرد.

۸. دندان هایی که مینای کافی دارند.

برای نصب لمینت باید کمی از مینای دندان تراشیده شود تا لمینت ضخیم نشود. افرادی که مینای دندان کافی نداشته باشند کاندید مناسب لمینت دندان نیستند.

برای نصب لمینت باید کمی از مینای دندان تراشیده شود تا لمینت ضخیم نشود.

لمینت دندان برای چه سنی مناسب است؟

به‌طورکلی، محدودیت سنی برای انجام لمینت دندان وجود ندارد. صرفا سن نوع و شکل عمل دندانپزشکی زیبایی را تعیین می‌کند. البته جامعه دندانپزشکی توصیه می‌کند که بهتر است نصب لمینت و روکش بعد از ۱۸ سالگی باشد.

شرایط انجام لمینت دندان

شرایط انجام لمینت دندان بسته به نظر و تشخیص دندانپزشک مشخص می‌شود. اگر واجد شرایط زیر باشید می‌توانید از این روش درمانی و زیبایی استفاده کنید:

۱. مینای دندان ضخیم

برای نصب لمینت دندان باید کمی از سطح مینای دندان تراش بخورد. به‌همین دلیل اگر مینای دندان مناسب نباشد فرد شرایط انجام لمینت دندان را ندارد.

۲. نداشتن مشکلات دهان و دندان

وجود هرگونه پوسیدگی، خرابی یا خون امدن از دندان خراب باعث می‌شود که نتیجه لمینت ناموفق شود. زیرا لمینت دندان و پوسیدگی دندان با هم ارتباط مستقیم دارند. بنابراین حتما پیش از اینکه سراغ این روش زیبایی و استفاده از خدمات دندانپزشکی بروید باید تمام مشکلات دهان و دندان را حل کنید.

وجود هرگونه پوسیدگی، خرابی یا عفونت در لثه و دندان‌ها باعث می‌شود که نتیجه لمینت ناموفق شود.

۳. بهداشت دهان و دندان

علت تغییر رنگ لمینت دندان معمولا رعایت نکردن بهداشت است. دهان و دندان سالم شرط اولیه برای موفقیت درمان دندانپزشکی محسوب می‌شود. رعایت بهداشت دهان و مراقبت از لمینت هم باید در اولویت باشد تا به‌مرور زمان رنگ لمینت‌ها تغییر نکند.

۴. دندان های ردیف و مرتب

لمینت دندان برای افرادی مناسب است که دندان‌های مرتب داشته باشند، دندان‌های کج به لمینت فشار می‌آورد و ممکن است باعث شکستن روکش شود. بنابراین بهتر است ابتدا مشکل کجی و نامرتبی دندان‌ها را با ارتودنسی برطرف کنید.

لمینت دندان برای افرادی مناسب است که دندان‌های مرتب داشته باشند، دندان‌های کج به لمینت فشار می‌آورد و ممکن است باعث شکستن روکش شود.

۵. عادات دهانی نامناسب

اگر از آن دسته افرادی هستید که عادت به جویدن ناخن، فروبردن اشیا خارجی داخل دندان و فک، و دندان‌قروچه دارید کاندید مناسبی برای لمینت نیستند و شرایط انجام این کار را ندارید. چرا که این عادت‌های دهانی نامناسب عمر لمینت را پایین می‌آورد. به‌طورکلی، مراقبت از لمینت اهمیت زیادی در دوام و طول عمر آن دارد؛ اگر دستورالعمل‌های مراقبت از لمینت را رعایت نکنید نمی‌توانید انتظار نتیجه موفق داشته باشید.

می‌خوای دندان‌های یکدست و سفید داشته باشی؟ مشاوره بگیر!

چه کسانی می توانند از لمینت دندان استفاده کنند؟

لمینت دندان بیشتر با هدف زیبایی برای رفع ایرادات ظاهری دندان به‌کار می‌رود. زردی، تیرگی یا لک‌شدن دندان‌ها مشکلی است که اعتمادبه‌نفس را پایین می‌آورد. اما به‌لطف دندانپزشکی زیبایی، با کمک لمینت می‌توانید دوباره با اطمینان در هر جمعی لبخند بزنید. افرادی که مشکل فاصله بین دندانی (کم) یا دندان‌های کوتاه و بدشکل دارند هم می‌توانند کاندید مناسبی باشند. اگر دندان‌های کج و نامنظم دارید با مشورت دندانپزشک متخصص می‌توانید از این روش استفاده کنید.

لمینت دندان بیشتر با هدف زیبایی برای رفع ایرادات ظاهری دندان به‌کار می‌رود.

چه کسانی نباید از لمینت دندان استفاده کنند؟

پیشتر هم اشاره کردیم که این تکنیک دندانپزشکی زیبایی برای همه مناسب نیست و همه نمی‌توانند کاندید مناسبی برای استفاده از خدمات دندانپزشکی باشند. افرادی که شرایط زیر را دارند نباید از لمینت دندان استفاده کنند. زیرا هر کدام از موارد زیر می‌تواند از دلایل افتادن لمینت دندان باشد و عوارض لمینت دندان برای آنها افزایش پیدا کند.

  • ترک‌خوردگی عمیق دندانی دارند.
  • افرادی که فک و دندان‌شان در یک راستا نیست و به برخی از دندان‌ها بیشتر فشار می‌آید.
  • افرادی که دندان‌قروچه می‌کنند. زیرا در این شرایط دوام لمینت دندان کم می‌شود.
  • مینای دندان ضخیم ندارند.
  • پرکردگی دندانی بزرگ دارند.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ لمینت دندان روشی ترمیمی برای رفع مشکلات زیبایی دندان‌ است که متقاضیان زیادی دارد که برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان‌ها سراغ لمینت می‌روند. اما باید بگوییم که همه نمی‌توانند کاندید مناسب لمینت باشند. برای انجام این کار باید شرایط اولیه مانند عدم وجود بیماری‌های دهان و دندان، مینای ضخیم، نداشتن عادت‌های دهانی بد، داشتن دندان‌های مرتب و ردیف بدون پوسیدگی و ترک‌خوردگی را داشته باشید و حتی بعد از انجام کار هم به رعایت بهداشت دهان و دندان پایبند باشید.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.