زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
بهبود لبخند همیشه به تغییرات بزرگ نیاز ندارد. لمینت بدون تراش گزینه‌ای عالی برای لبخندی زیباتر است. در این تکنیک دندانپزشک لایه‌ای نازک و بادوام را روی دندان‌های شما قرار می‌دهد.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

بهبود لبخند همیشه به تغییرات بزرگ نیاز ندارد. لمینت بدون تراش گزینه‌ای عالی برای لبخندی زیباتر است. در این تکنیک دندانپزشک لایه‌ای نازک و بادوام را روی دندان‌های شما قرار می‌دهد. پس از پایان کار، ظاهر دندان‌ها تغییر می‌کند و فرم طبیعی و بدون نقص می‌گیرد. در این مطلب به شما می‌گوییم که لمینت بدون تراش چیست؟ چگونه انجام می‌شود و برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت بدون تراش چیست؟

لمینیت بدون تراش، یکی از انواع لمینت دندان و روکشی چینی است که دندان پزشک بدون تغییر در ساختار مینای دندان‌ها، آن را به مینای دندان می‌چسباند. این تکنیک بدون نیاز به بی‌حسی انجام می‌شود. لمینت بدون تراش مانند روکش‌های سنتی، نیازی به تراشیدن مینای سالم دندان ندارد و به راحتی بر روی دندان نصب می‌شود.

پیشنهاد: مقاله لمینت دندان چیست و چه نکاتی را قبل و بعد از لمینت دندان باید رعایت کنید را مطالعه کنید.

در طول مشاوره، دکتر دندانپزشک زیبایی یک قالب برای هر دندان تهیه می‌کند و سپس شکل و رنگ آن را متناسب با دندان‌های طبیعی و به سلیقه‌ی شما تعیین می‌کند. لمینیت بدون تراش برای افرادی که نمی‌توانند روکش‌های سنتی را انتخاب کنند و نمی‌خواهند مینای دندان خود را بتراشند، مناسب است.

آیا لمینت بدون تراش ممکن است؟

به گفته سایت Hindawi ایده‌ی پشت دندان پزشکی زیبایی کم تهاجمی، این است که پزشک باید محافظه کارانه ترین روش ممکن را انتخاب کند. این روش از ساییدگی غیرضروری در ساختار دندان جلوگیری می‌کند و نتایج بهتری را ارائه می‌دهد.

لمینت کم تراش چیست؟

گاهی برای انجام لمینیت بدون تراش، ساختار دندان در حد ۰.۵ میلی‌متر تراش داده می‌شود که به آن لمینت کم تراش می‌گویند. لازم به ذکر است که میزان و نحوه تراش دندان توسط دندان پزشک تعیین می‌شود.

مقایسه بین لمینت سنتی و بدون تراش

بین لمینیت بدون تراش و لمینت سنتی تفاوت‌هایی وجود دارد:

 • مدت زمان آماده‌سازی: مدت زمان آماده‌سازی لمینت‌های سنتی طولانی‌تر از لمینت بدون تراش است. معمولا آماده سازی و نصب لمینیت بدون تراش در یک یا نهایتا دو جلسه انجام می‌شود.
 • میزان تراش دندان: در لمینت‌های سنتی معمولا ساختار دندان تراش داده می‌شود تا آماده نصب شود. در حالی که لمینیت بدون تراش مینای دندان یا تراش داده نمی‌شود و یا در حد خیلی کم تراشیده می‌شود.
 • بدون نیاز به بی‌حسی: در انجام لمینت‌های سنتی از بی‌حسی استفاده می‌شود. در حالی که برای نصب لمینت بدون تراش بی‌حسی لازم نیست.

مزین لمینت بدون تراش نسبت به لمینت سنتی این است که سریع‌تر آماده می‌شود، نیازی به تراشیدن دندان یا استفاده از بی‌حسی ندارد.

مزایای لمینت بدون تراش

لمینیت بدون تراش انتخاب بسیاری از افراد است. از مزایای لمینت دندان با روش بدون تراش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دندان‌ها در این روش تراش داده نمی‌شوند و مینای دندان حفظ می‌شود.
 • اتصال لمینیت به دندان بسیار محکم و بادوام است.
 • لمینت‌های بدون تراش بسیار طبیعی و زیبا هستند.
 • ساخت لمینیت کاملا بر اساس سلیقه بیماران انجام می‌شود.
 • نتیجه کار کاملا طبیعی است.
 • ترمیم دندان در این روش امکان پذیر است.
 • به دلیل عدم تراش دندان‌ها، ساختار دندان سالم است و حساسیت‌های دندانی به وجود نمی‌آید.
 • طول عمر لمینت دندان بسیار زیاد است.
 • در این روش دندان پزشکی نیازی به استفاده از مواد بی‌حسی نیست.
 • درمان برگشت‌پذیر است. چون مینای دندان تراش نخورده است. در صورتی که فرد بخواهد لمینت‌های خود را بردارد، این امکان وجود دارد.

آیا لمینت بدون تراش بهترین روش برای لبخند زیباست؟

همین حالا مشاوره بگیر!

 

معایب لمینیت بدون تراش

با اینکه لمینیت بدون تراش مزایای زیادی دارد، اما معایبی هم دارد و نباید عوارض لمینت دندان را نادیده گرفت.

 • این روش درمانی برای رفع بهم ریختگی‌های شدید دندان مناسب نیست.
 • لمینت‌های بدون تراش خیلی نازک هستند و بیمارانی که دندان‌هایی با لکه‌های تیره دارند، کاندید مناسبی برای آن نیستند.
 • امکان تغییر رنگ شدید برای دندان‌ها وجود ندارد.
 • لمینیت بدون تراش هزینه بالایی دارد.
 • نوشیدنی‌هایی مانند قهوه می‌تواند علت تغییر رنگ لمینت دندان باشد.
معایب لمینیت بدون تراش مزایای لمینت بدون تراش
لمینیت بدون تراش هزینه بالایی دارد. نتیجه کار کاملا طبیعی است.
لمینت‌های بدون تراش خیلی نازک هستند و بیمارانی که دندان‌هایی با لکه‌های تیره دارند، کاندید مناسبی برای آن نیستند. اتصال لمینیت به دندان بسیار محکم و بادوام است.
این روش درمانی برای رفع بهم ریختگی‌های شدید دندان مناسب نیست. لمینت‌های بدون تراش بسیار طبیعی و زیبا هستند.
امکان تغییر رنگ شدید برای دندان‌ها وجود ندارد. دندان‌ها در این روش تراش داده نمی‌شوند و مینای دندان حفظ می‌شود.
—– ساخت لمینیت کاملا بر اساس سلیقه بیماران انجام می‌شود.
مزایا و معایب لمینت بدون تراش

چه کسانی می توانند از لمینت بدون تراش استفاده کنند؟

افرادی که فاکتورهای زیر را داشته باشند می‌توانند از این روش استفاده کنند. پزشک باید قبل از نصب آن به شما توضیح دهد که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است.

 • دندان‌های لب پر یا شکسته
 • دندان‌هایی با فاصله‌های جزئی
 • دندان‌های کوتاه
 • دندان‌های کمی کج.

از دلایل افتادن لمینت دندان می‌توان به مشکلات دندان و لثه اشاره کرد. به همین دلیل پیش از نصب لمینت باید این بیماری‌ها درمان شوند.

مشهورترین برندهای لمینت بدون تراش

همان طور که از نام این لمینت‌ها مشخص است، لمینیت بدون تراش ونیرهای سرامیکی نازکی هستند که بدون تراشیدن مینای دندان، بر روی آن نصب می‌شوند. این لمینت‌ها انواع مختلفی دارند:

۱. لمینت بدون تراش لومینیرز

این لمینت، مشهورترین نوع لامینیت بدون تراش است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. ضخامت این نوع لمینت‌ها چیزی در حدود ۲.۰ میلی متر است.

۲. لمینت بدون تراش ویوانیرز

ویوانیرز یکی دیگر از برندهای با کیفیت لمینیت بدون تراش است که استحکام زیادی دارد و از موادی مانند زیرکونیا، سیلیکات لیتیوم و دی سیلیکات لیتیوم ساخته می‌شود.

۳. لمینت بدون تراش دوراتین

از دیگر برندهای لمینت بدون تراش می‌توان به دوراتین اشاره کرد که کیفیت زیادی دارد و تحت تکنولوژی CAD/CAM ساخته می‌شود.

برندهای لومینیرز، ویوانیرز و دوراتین از بهترین برندهای لمینت بدون تراش است که در ایران در دسترس است.

مراحل نصب لمینت بدون تراش

در روش بدون تراش لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ انجام لمینیت بدون تراش به ترتیب مراحل زیر انجام می‌شود:

 • ویزیت پزشک
  • در مرحله اول، توسط دندان پزشک ویزیت می‌شوید. ساختار و سلامت دندان‌ها در این جلسه بررسی می‌شود و اگر ایرادی وجود داشته باشد، قبل از لمینت گذاری رفع می‌شود.
 • قالب گیری از دندان‌ها
  • در این مرحله از تمامی دندان‌ها قالب گرفته شده و به لابراتور فرستاده می‌شود تا شکل و رنگ لمینت‌ها با همکاری پزشک و بیمار مشخص شود. سفید کردن دندان در این روش شدید نیست و رنگ لمینت‌ها طبیعی انتخاب می‌شود. این مرحله تا آماده سازی لمینت‌ها حدودا دو هفته طول می‌کشد.
 • نصب لمینت‌ها
  • این نوع از لمینت‌ها بسیار نازک هستند؛ بنابراین احتیاجی به تراشیدن دندان‌ها نیست و دندان پزشک لمینت‌ها را بدون درد و بی‌حسی بر روی دندان‌ها نصب می‌کند.

مراقبت های بعد از انجام لمینت

مهمترین اصل در مراقبت بعد از لمینت بدون تراش، رعایت بهداشت دهان و دندان است. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به صورت روزانه توصیه می‌شود. زیرا لمینت دندان و پوسیدگی دندان با هم ارتباط دارند. از آن جایی که لمینت‌ها بر روی دندان‌ها قرار گرفته‌اند، هرگونه فشار اضافی می‌تواند سبب شکستگی لمینت‌ها شود. بنابراین شکستن پوست آجیل، گاز زدن میوه‌های سفت، فشاردادن سر مداد و خودکار و کارهای این چنینی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

بعد از لمینت گذاری سعی کنید که مصرف نوشیدنی‌هایی مانند چای، قهوه و نوشیدنی‌های الکلی را به حداقل برسانید. بلافاصله بعد از نوشیدن هر یک از این موارد دندان‌های خود را بشویید تا لک نگیرند. سیگار کشیدن باعث لک و جرم گرفتن لمینت‌ها می‌شود. سیگار را ترک کنید تا عمر لمینت‌های خود را افزایش دهید.

و در آخر چکاب‌های دوره ای را از یاد نبرید. مرتبا وضعیت دندان‌های خود را چک کنید.

برای مراقبت از لمینت بدون تراش، نباید فشار زیادی به دندان وارد کنید، همچنین مصرف نوشیدنی‌های رنگ‌دار مانند چای، قهوه و نوشیدنی‌های الکلی و سیگار را به حداقل برسانید.

کدام نوع لمینت برای شما مناسب است؟ مشاوره بگیر!

قیمت لمینت بدون تراش چقدر است؟

قیمت لمینیت بدون تراش مانند قیمت خدمات دندانپزشکی دیگر بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود:

 • تعداد لمینت‌ها
 • برند لمینت
 • دستمزد پزشک
 • رفع ایرادات دندان.

هزینه لمینت بدون تراش برای هر واحد دندان از حدود ۱ میلیون تومان شروع می‌شود.

دوام لمینت های بدون تراش چقدر است؟

لمینت‌های بدون تراش با پوشاندن عیوب دندان‌ها، ظاهری متعادل و جذاب ایجاد می‌کنند. با رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان، عمر لمینت‌ها بین ۱۰-۱۵ سال متغیر است. البته مهارت دندانپزشک و تیم دندان‌پزشکی نیز یک عامل موثر در دوام لمینت‌ها است. اگر به دنبال یک دندانپزشک حرفه ای هستید تا کار لمینت دندان‌ها را به او بسپارید، از زلال طبکمک بگیرید.

نتیجه گیری

لمینت بدون تراش یکی از انواع لمینت و روشی جدید در طراحی لبخند است. این روش درمانی کم تهاجم است و در طی درمان ساختار دندان‌ها حفظ می‌شود. این نوع از لمینت نیازی به تراشیدن دندان ندارد یا با حداقل تراش انجام می‌شود.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.