زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
قیمت ایمپلنت دندان؛ یکی از رایج‌ترین سوالات افراد در دندان‌پزشکی است. با پیشرفت روش‌های مراقبت از دندان بسیاری از افراد به‌جای روش‌هایی مانند پروتز از ایمپلنت یا کاشت دندان استفاده می‌کنند.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

قیمت ایمپلنت دندان؛ یکی از رایج‌ترین سوالات افراد در دندان‌پزشکی است. با پیشرفت روش‌های مراقبت از دندان بسیاری از افراد به‌جای روش‌هایی مانند پروتز از ایمپلنت یا کاشت دندان استفاده می‌کنند. در این روش پایه‌های فلزی و پیچی شکل جایگزین ریشه اصلی دندان می‌شوند. افرادی که در اثر ضربه، پوسیدگی دندان یا هر علت دیگری دندان خود را ازدست‌داده‌اند، می‌توانند با این روش زیبایی خود را بازگردانند. اما یکی از مسائل مهم در این زمینه هزینه ایمپلنت دندان است.

ایمپلنت دندان چیست؟

زمانی که دندان به دلیل هر نوع آسیب یا ضربه‌ای از دست می‌رود، برای بازگرداندن زیبایی باید از دندان مصنوعی استفاده کرد. در گذشته از روش‌هایی مانند پروتز دندان و بریج استفاده می‌شد. اما این روش‌ها محدودیت زیادی دارند. با پیشرفت خدمات دندان‌پزشکی ایمپلنت دندان رونق گرفت. در این روش پایه‌های فلزی و پیچی شکل جایگزین ریشه دندان می‌شوند.

روکش ایمپلنت دندان مطابق با دندان طبیعی شما ساخته شده و به‌وسیله پایه محکم روی لثه قرار می‌گیرد. با ایمپلنت دندان می‌توان علاوه بر داشتن ظاهر خوب، گفتار را نیز بهبود داد. دندان‌های مصنوعی قدیمی در دهان تکان خورده و تکلم را سخت می‌کردند. اما در روش کاشت دندان چنین مشکلی وجود ندارد. عمر ایمپلنت دندان بالا بوده و با توجه به استحکام زیاد و درصد موفقیت بالا از بهترین روش‌های کاشت دندان است.

ایا ایمپلنت دندان عوارض دارد؟ ممکن است برخی افراد بعد از جای‌گذاری ایمپلنت دچار عوارض زودگذری مانند درد و خونریزی شوند. اما در حالت کلی نباید از این نکته غافل شد که ایمپلنت دندان روشی برای جایگزینی دندان از دست رفته است. در این روش از پایه فلزی و پیچی شکل برای اتصال دندان مصنوعی به لثه استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی انواع ایمپلنت دندان و قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

عوامل موثر بر هزینه یا قیمت ایمپلنت دندان چیست؟

قیمت ایمپلنت دندان بسیار متغیر است. عوامل مختلفی مانند محل کلینیک دندان‌پزشکی، تعداد ایمپلنت و ناحیه موردنظر بر هزینه ایمپلنت همه دندانها تاثیر دارند. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین فاکتورهای موثر در هزینه ایمپلنت دندان را ذکر می‌کنیم:

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت توضیحات
مواد استفاده شده در کاشت دندان معمولا در ایمپلنت دندان، ریشه از جنس تیتانیوم و روکش از جنس سرامیک ساخته می‌شود و پیچ کوچکی این دو قطعه را به هم وصل می‌کند. تیتانیوم زیست‌سازگار بوده و به‌خوبی با استخوان فک پیوند می‌خورد. سرامیک استفاده شده که قیمت را افزایش می‌دهد.
تعداد ایمپلنت‌ها بدون شک هرچه تعداد دندان‌های ازدست‌رفته بیشتر باشد، قیمت ایمپلنت دندان و مدت زمان مراحل ایمپلنت دندان افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل معمولا افرادی که همه یا بیشتر دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند، از پروتزهای دندان مصنوعی استفاده می‌کنند.
پیوند استخوان اگر بیشتر از یک سال دندان مصنوعی را جایگزین دندان ازدست‌رفته نکرده باشید، استخوان آن ناحیه تحلیل می‌رود. در این شرایط هزینه پیوند استخوان نیز به هزینه ایمپلنت دندان اضافه می‌شود.
سلامت دهان اگر دچار عفونت‌هایی مانند بیماری لثه، عفونت فک یا آبسه هستید، ممکن است روند درمان کمی پیچیده شود و به جراحی لثه برای ایمپلنت نیاز داشته باشید. این عفونت‌ها می‌توانند باعث شکسته شدن ایمپلنت‌ها شوند و در نتیجه قیمت ایمپلنت دندان افزایش پیدا می‌کند.
عوامل موثر بر هزینه یا قیمت ایمپلنت دندان چیست؟

هزینه جانبی ایمپلنت دندان چیست؟

قیمت خدمات دندانپزشکی در ۱۴۰۲ افزایش داشته است و پیش از ایمپلنت دندان باید به این هزینه‌ها نیز دقت داشت. جراحی ایمپلنت دندان نیاز به اقدامات جانبی دارد. هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید. هزینه جانبی ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

تعرفه خدمات دندانپزشکی یا هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان میانگین قیمت به تومان
ویزیت دندان‌پزشک عمومی ۱۰۰.۰۰۰
ویزیت دندان‌پزشک متخصص ۱۵۰.۰۰۰
کشیدن دندان قدامی ۶۰۰.۰۰۰
کشیدن دندان خلفی ۹۰۰.۰۰۰
کشیدن دندان عقل ۱.۵۰۰.۰۰۰
خارج‌کردن دندان نیش نهفته ۴.۰۰۰.۰۰۰
جراحی عقل نسج نرم ۲.۲۰۰.۰۰۰
جراحی عقل نسج سخت ۴.۵۰۰.۰۰۰
خارج‌کردن ریشه باقی‌مانده ۱.۵۰۰.۰۰۰
لیفت سینوس Closed ۶.۰۰۰.۰۰۰
لیفت سینوس Open ۱۲.۰۰۰.۰۰۰
روکش PFM درجه ۱ مازاد بر ایمپلنت ۳.۵۰۰.۰۰۰
روکش PFM درجه ۲ مازاد بر ایمپلنت ۳.۰۰۰.۰۰۰
روکش سرامیکی (زیرکونیا) درجه ۱ مازاد بر ایمپلنت ۴.۵۰۰.۰۰۰
روکش سرامیکی (زیرکونیا) درجه ۲ مازاد بر ایمپلنت ۴.۰۰۰.۰۰۰
پیوند و بازسازی استخوان متغیر

هزینه جراحی سینوس لیفت به همراه پیوند استخوان چقدر است؟

گاهی ممکن است استخوان فک برای ایمپلنت مناسب نباشد. در این شرایط از جراحی سینوس لیفت استفاده می‌شود. سینوس لیفت جراحی کاشت دندان را آسان‌تر می‌کند. با این روش استخوان فک بالا افزایش پیدا کرده و جا برای کاشت دندان باز می‌شود.

در سال ۱۴۰۲ قیمت سینوس لیفت Closed به طور میانگین ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان و قیمت سینوس لیفت Open به طور میانگین ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

هزینه پیوند استخوان چقدر است؟

اگر بیشتر از یک سال است که دندان خود را از دست داده‌اید، احتمال پیش از ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان دارید. برای کاشت دندان استخوان فک باید قوی و محکم باشد. در غیر این صورت ممکن است ایمپلنت پس از مدتی بشکند. هزینه پیوند استخوان در ایمپلنت دندان متغیر بوده و به نوع پیوند بستگی دارد. اما به طور تقریبی هزینه آن حدود ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود که به قیمت ایمپلنت دندان اضافه می‌شود.

هزینه کشیدن دندان چقدر است؟

در لیست هزینه ایمپلنت دندان باید هزینه کشیدن دندان را نیز قید کرد. بسیاری از افراد در همان زمان که دندان خود را می‌کشند، ایمپلنت را نیز انجام می‌دهند. قیمت کشیدن هر دندان قدامی ۶۰۰.۰۰۰ تومان، دندان خلفی ۹۰۰.۰۰۰ تومان و هر دندان عقل ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان است.

هزینه روکش PFM ایمپلنت چقدر می شود؟

برای جلوگیری از تحلیل رفتن ایمپلنت روی آن از روکش PFM استفاده می‌شود. این روکش علاوه بر زیبایی و سازگاری با دندان‌ها استحکام زیادی هم دارد. اگر دندان‌پزشک از روکش PFM درجه ۱ مازاد بر ایمپلنت استفاده کند، هزینه آن ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان و اگر از روکش PFM درجه ۲ مازاد بر ایمپلنت استفاده کند، هزینه آن ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود.

هزینه روکش زیرکونیا ایمپلنت چقدر است؟

روکش‌های از جنس زیرکونیا سازگاری بیشتری با دندان‌ها دارند؛ اما هزینه آنها نیز بیشتر است. اگر بخواهید از روکش زیرکونیا درجه ۱ استفاده کنید، قیمت آن ۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان و اگر از نوع درجه ۲ آن استفاده شود، قیمت ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چند تومان است؟

در ایمپلنت کامل فک بالا و پایین حدود ۱۱ تا ۱۶ ایمپلنت درون فک قرار می‌گیرند. قیمت ایمپلنت دندان به نوع آن بستگی دارد. قیمت ایمپلنت دندان اشترومن از نوع کره‌ای بالاتر است. تعرفه ایمپلنت کامل به شرح زیر است. البته لازم به ذکر است فاکتورهایی مانند کشیدن دندان و پیوند استخوان لحاظ نشده‌اند و در صورت نیاز بیمار، باید به هزینه ایمپلنت اضافه شود. هزینه‌های جانبی ایمپلنت را پیشتر برای شما شرح دادیم.

نوع ایمپلنت حداقل قیمت به تومان حداکثر قیمت به تومان
IRES سوییس ۱۹۹.۵۰۰.۰۰۰ ۲۵۲.۰۰۰.۰۰۰
اشترومن iti ۳۳۱.۵۰۰.۰۰۰ ۴۴۴.۰۰۰.۰۰۰
??کره‌ای درجه ۱ ۱۶۷.۰۰۰.۰۰۰ ۲۰۴.۰۰۰.۰۰۰
??کره‌ای درجه ۳ ۱۳۳.۰۰۰.۰۰۰ ۱۵۶.۰۰۰.۰۰۰

قیمت ایمپلنت دندان جلو (قیمت هر واحد ایمپلنت چقدر است؟)

سوالی که برای اکثر مراجعه‌کنندگان برای انجام ایمپلنت دندان پیش می‌آید این است که قیمت ایمپلنت دندان جلو یا هزینه کاشت دندان جلو چقدر است؟ باید توجه کنید که هزینه ایمپلنت جلو با دندان آسیابی فرقی ندارد اما باید از روکش باکیفیت‌تری به دلیل زیبایی و استحکام بیشتر انتخاب کنید وگاهی به دلیل تاثیر دندان جلویی بر زیبایی ممکن است ایمپلنت فوری را انجام شود که درنتیجه هزینه ایمپلنت دندان بیشتر می‌شود.

قیمت ایمپلنت کره‌ ای

ایمپلنت‌های کره‌ای انواع مختلفی دارند. برخی از برندها ارزان بوده و برخی دیگر جز ایمپلنت‌های گران محسوب می‌شوند. قیمت انواع ایمپلنت کره ای به شرح زیر است:

نام برند میانگین قیمت به تومان
Snuc ۱۰.۰۰۰.۰۰۰
megagen ۱۱.۰۰۰.۰۰۰
Sewon medix ۸.۰۰۰.۰۰۰
biotem ۱۰.۹۰۰.۰۰۰
osstem ۱۱.۰۰۰.۰۰۰
قیمت ایمپلنت کره‌‌ای چقدر است؟

در جدول بالا قیمت ایمپلنت دندان با روکش PFM محاسبه شده است. اگر بخواهید از روکش زیرکونیا استفاده کنید، به هزینه کاشت حدود ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان اضافه می‌شود.

قیمت ایمپلنت کره ای مگاژن megagen

ایمپلنت کره‌ای مگاژن جز برندهای معروف است و در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی از آن استفاده می‌شود. قیمت ایمپلنت دندان مگاژن حدود ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود.

قیمت ایمپلنت کره ای اوستم

برندهای کره‌ای در ایران بسیار پرطرف‌دار هستند. قیمت برند کره‌ای اوستم حدود ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. این برند کیفیت بسیار خوبی داشته و در بسیاری از کلینیک‌ها از آن استفاده می‌شود.

متن انگلیسی: «in cases where bottom front teeth or the surviving jawbone’s width is narrow, uses implants that are created smaller in diameter and with strong material.»
ترجمه فارسی: «در مواردی که دندان‌های جلویی یا پایینی یا عرض استخوان فک باقی‌مانده باریک است، از ایمپلنت‌هایی استفاده می‌شود که قطر کمتری داشته و با مواد قوی ایجاد می‌شوند.»

به نقل از سایت oaksdentalkorea

قیمت ایمپلنت دنتیوم Dentium

ایمپلنت دنتیوم یکی از برندهای خوب ساخت کره است. در ایران بیشتر آن را به نام ایمپلنتیوم می‌شناسند. قیمت مناسبی داشته و درعین‌حال کیفیت خوبی دارد. هزینه ایمپلنت دنتیوم به طور میانگین ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت آمریکایی

برند آمریکایی ایمپلنت که معمولا در ایران استفاده می‌شود، برند Zimmer است. این برند جز ایمپلنت‌های Top level است. قیمت ایمپلنت آمریکایی از ۱۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان متغیر است.

قیمت ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر ساخت کشور آمریکا است. این برند جز برندهای top level است. اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم نبوده و به دنبال بهترین برندها هستید، ایمپلنت زیمر گزینه خوبی است. قیمت ایمپلنت زیمر حدود ۱۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی به نسبت ایمپلنت‌های کره‌ای و ایرانی گران‌تر است. قیمت ایمپلنت آلمانی icx حدود ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود. برند آلمانی General جز مرغوب‌ترین ایمپلنت‌ها بوده و قیمت آن حدود ۱۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت ایرانی

اگر به دنبال ایمپلنت ارزان هستید؛ انواع ایمپلنت ایرانی جز ارزان‌ترین ایمپلنت‌ها هستند. اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما موضوع مهمی است؛ اما می‌خواهید زیبایی دندان‌های خود را بازگردانید، ایمپلنت ایرانی بهترین گزینه است. ایمپلنت ایرانی برند ایران ۳A حدود ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. برند MIB گران‌تر بوده و حدود ۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان می‎‌شود.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

در بسیاری از کلینیک‌های دندان‌پزشکی از ایمپلنت‌های سوئیسی استفاده می‌شود. قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی به شرح زیر است:

نام برند میانگین قیمت به تومان
SIC ۱۱.۰۰۰.۰۰۰
SGS ۱۱.۰۰۰.۰۰۰
اشترومن (تیتانیوم) ۲۵.۰۰۰.۰۰۰
اشترومن نئودنت ۱۱.۰۰۰.۰۰۰
اشترومن اکتیو ۲۶.۰۰۰.۰۰۰
هزینه‌‌‌‌ ایمپلنت سوئیسی چقدر است؟

قیمت ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت ساخت کشور سوئیس و برزیل است. این برند نیز جز برندهای top level محسوب شده و گران است. برای هر واحد دندان باید حدود ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان هزینه کرد. با احتساب هزینه روکش قیمت آن حدود ۱۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود.

قیمت ایمپلنت spi

Spi از ایمپلنت‌های سوئیسی بسیار معروف است. قیمت آن حدود ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ بوده و جز ایمپلنت‌های مرغوب محسوب می‌شود.

قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت سوئیسی اشترومن انواع مختلفی داشته که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. برند اشترومن تیتانیوم حدود ۱۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان بوده و ایمپلنت اشترومن نئودنت ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. این قیمت با احتساب قیمت روکش محاسبه شده است. اشترومن اکتیو نوع top level این برند است.

قیمت ایمپلنت دیجیتال یا قیمت ایمپلنت دندان با لیزر

ایمپلنت دیجیتال، یک روش پیشرفته کاشت ایمپلنت دندان است که با استفاده از مدل‌های سه بعدی کامپیوتری، وضعیت دهان و فک بیمار به دقت بررسی می‌شود و با کمترین آسیب به بافت دهان و استخوان فک کاشت ایمپلنت انجام می‌شود و درنتیجه دوره بهبود کوتاه‌تر است. هزینه ایمپلنت دیجیتال با توجه به استفاده از تکنولوژی پیشرفته گرانتر از ایمپلنت معمولی است.

قیمت ایمپلنت فوری چقدر است؟

ایمپلنت فوری چیست؟ ایمپلنت‌های فوری یک‌روزه انجام می‌شوند و به همین دلیل افراد زیادی به دنبال انجام این روش کاشت دندان هستند. قیمت ایمپلنت فوری بیشتر است. اگر برای ایمپلنت فوری از برند سوئیسی اشترومن نئودنت با روکش زیرکونیا استفاده شود، هزینه هر واحد ایمپلنت به طور میانگین ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان خواهد شد. برند اشترومن اکتیو قیمت بالاتری داشته و برای هر واحد دندان حدود ۲۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود. اگر بخواهید از برند کره‌ای بیوتم استفاده کنید، قیمت آن ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ می‌شود.

روش های کاهش هزینه ایمپلنت دندان چیست؟

برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان می‌توانید از برندهای ارزان‌تر استفاده کنید. برندهای ایرانی و برخی برندهای کره‌ای به نسبت ارزان‌تر هستند. سعی کنید از چند دندانپزشک هزینه ایمپلنت دندان را بپرسید. هر دندان‌پزشکی با‌توجه‌به میزان تجربه و محل کلینیک قیمت متفاوتی دارد.

البته اگر شانس با شما یار باشد و هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان مثل کشیدن دندان، جراحی لثه و جراحی استخوان را نداشته باشید، از هزینه ایمپلنت شما کاسته می‌شود. اگر بیمه‌ پایه و یا تکمیلی شما، برخی از هزینه‌ها را تقبل می‌کند؛ حتما از بیمه استفاده کنید.

بعضی از دندانپزشکان هم تخفیف‌ و شرایط پرداخت اقساطی را برای مراجعه‌کنندگان درنظر می‌گیرند، بنابراین درباره‌ شیوه پرداخت و قیمت ایمپلنت دندان با پزشک خود صحبت کنید. در آخر اگر باز هم هزینه‌ ایمپلنت دندان برای شما بالا بود، می‌توانید از روش‌های ارزان‌تر مثل دندان مصنوعی استفاده کنید.

آیا هزینه ایمپلنت را بیمه پوشش می دهد؟

ایمپلنت دندان جز روش‌های زیبایی محسوب می‌شود. به همین دلیل بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. برای کشیدن یا پرکردن دندان می‌توانید از بیمه استفاده کنید. اما در مرحله ایمپلنت دندان تمامی هزینه توسط شخص پرداخت می‌شود.

نتیجه گیری

قیمت ایمپلنت دندان بالا بوده و جز خدمات دندان‌پزشکی گران‌قیمت محسوب می‌شود. هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی مانند محل کلینیک دندان‌پزشکی، تعداد ایمپلنت و محل کاشت دندان وابسته است. معمولا برندهای ایرانی و کره‌ای قیمت پایین‌تری داشته و افراد زیادی از این برندها برای کاشت استفاده می‌کنند. اما اگر به دنبال برند باکیفیت هستید، باید سراغ برندهای سوئیسی، آلمانی یا آمریکایی بروید.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.