زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
رنگ مو ماده ای شیمیایی است که برای اولین بار در سال 1909  توسط شیمیدان فرانسوی یوجین شولر به بازار معرفی گردید.این محصول با استفاده از پارافنیلین دی آمین ساخته شده بود. با این حال رنگ مو در طی سال های اخیر محبوبیت های زیادی به دست آورده است و محصولات متنوعی برای این منظور

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

رنگ مو ماده ای شیمیایی است که برای اولین بار در سال 1909  توسط شیمیدان فرانسوی یوجین شولر به بازار معرفی گردید.این محصول با استفاده از پارافنیلین دی آمین ساخته شده بود. با این حال رنگ مو در طی سال های اخیر محبوبیت های زیادی به دست آورده است و محصولات متنوعی برای این منظور ساخته شده است. اما رنگ مو چگونه کار می کند؟ این ماده نتیجه یک سری واکنشهای شیمیایی بین مولکولهای موجود در مو و رنگدانه ها و همچنین پراکسید و آمونیاک است. در ادامه ی متن با فرمولاسیون رنگ مو ها بیشتر آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید:

بررسی مو

مو عمدتا ساختاری کراتینی دارد (همان پروتئین موجود در ناخن و پوست).رنگ طبیعی مو به نسبت دو مقدار پروتئین فامئولنین و امولانین بستگی دارد. امولانین مسئول ایجاد رنگ قهوه ای و یا سیاه در مو است در حالی که فامئولنین مسئول سایه های بلوند طلایی و قرمز است. عدم وجود هر دو نوع پروتئین مذکور موهای سفید / خاکستری ایجاد می کند.

رنگ نمودن مو

بیش از صد سال است که انسان ها برای رنگ نمودن موهای خود از مواد طبیعی مانند حنا و گردو استفاده می کنند. موادی از قبیل سرکه نیز خاصیت سفید کنندگی و یا ایجاد تغییر رنگ در رنگدانه ها را به عهده دارد.

این رنگدانه های طبیعی مو اغلب درگیر ساقه ی مو می شوند و به اعماق و منافذ مو نفوذ نمی کنند و بعد از چندین بار شست و شو پاک می شوند بنابراین نیاز به رنگ مو های شیمیایی مو بیش از پیش احساس می شود.

در رنگ نمودن مو به روش شیمیایی معمولا باز شدن منافذ مو (کوتیکول) و تغییر رنگ موها همزمان صورت می پذیرد.

آمونیاک ماده شیمیایی قلیایی است که کوتیکول را باز می کند و به رنگ مو اجازه می دهد تا درون قشر موها نفوذ کند. همچنین وقتی رنگ موهای دائمی با هیدروژن پراکسید ( اکسید کننده ی قوی) همراه می شوند ، به عنوان یک کاتالیزور عمل می کنند.

انواع مختلفی از الکل و نرم کننده نیز ممکن است در محصولات رنگ مو وجود داشته باشد.

انواع

توجه نمایید که رنگ مو هایی که ارائه می شوند انواع مختلفی دارند. در ادامه با انواع رنگ مو هایی که ارائه می شود بیشتر آشنا خواهید شد:

سطح اول: رنگ های نیمه دائمی- این محصولات سبب روشن شدن مو نمی شوند زیرا حاوی هیدروژن پراکسید و آمونیاک نمی باشند. این رنگ موها حاوی مولکول های رنگی ریز می باشند که وارد کوتیکول مو یا لایه بیرونی مو می شوند و در نهایت وارد قشر موی شما می گردند. این محصولات 50 درصد موهای خاکستری شما را پوشش می دهد و بعد از 6 الی 12 بار استحمام از بین می روند

دوم: رنگ های دمی پایدار- این محصول بعد از 24 الی 26 بار استحمام بر روی موهای شما می ماند. در این محصول اندازه ی مولکول های رنگی هنگام ورود به لایه ی مو بزرگتر است و همین امر سبب افزایش طول عمر این محصولات می شود. این محصولات حاوی آمونیاک نیستند ، بنابراین رنگدانه ها سبب روشن شدن مو نمی شوند. با این حال ، حاوی مقدار کمی پراکسید است ، که باعث افزایش رنگ می شود

سوم: این نوع محصولات زمانی استفاده می شود که شما بخواهید تغییر رنگی اساسی ایجاد کنید مثلا تغییر از سیاه به بلوند و یا بالعکس. در این سطح از آمونیاک و پراکسید استفاده می شود.

فرمولاسیون رنگ مو

در ادامه با برخی از فرمولاسیون های رنگ مو بیشتر آشنا خواهید شد:

رنگ مو
قسمت وزنی اجزا
20 پودر گوگرد رسوبی
10 استات سرب
100 پروپیلن گلیکول
100 الکل طبی
770 آب مقطر
0.5 درصد اسانس

*هر چه غلظت استات سرب و گوگرد بیشتر رنگ تیره تر می گردد.

رنگ بلوطی برای مو
قسمت وزنی اجزا
50 پیروگالیک اسید
10 استیک اسید غلیظ
290 الکل طبی
700 آب
رنگ برای مو
قسمت وزنی اجزا
5 استات روی
15 سدیم تیوسولفات
80 گلیسیرین
100 الکل
800 آب مقطر
0.5 درصد اسانس محلول در آب
رنگ قهوه ای برای مو
قسمت وزنی اجزا
100 پیروگالیک اسید
50 آمونیاک غلیظ
250 الکل طبی
700 آب مقطر

تهیه شده در واحد آموزش زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.