زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آب مقطر آبی تصفیه شده است که از طریق کندانس کردن (فشرده سازی) بخار آب حاصل از آب ناخالص مانند آب چاه، دریا، برف، آبهای سطحی و غیره به دست می آید. این کار را می توان برای تصفیه بیشتر آب آشامیدنی و یا برای بدست آوردن آب تمیز در مواقع ضروری انجام داد. روش

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آب مقطر آبی تصفیه شده است که از طریق کندانس کردن (فشرده سازی) بخار آب حاصل از آب ناخالص مانند آب چاه، دریا، برف، آبهای سطحی و غیره به دست می آید. این کار را می توان برای تصفیه بیشتر آب آشامیدنی و یا برای بدست آوردن آب تمیز در مواقع ضروری انجام داد. روش های مختلفی برای تهیه آب مقطر وجود دارد، بنابراین به جای تهیه آن از بیرون می توان این کار را  در خانه انجام داد و در هزینه ها صرفه جویی نمود. روش های موجود برای این کار به منابعی که در دسترس دارید بستگی دارد. در ادامه جواب سوال “چگونه می توان آب مقطر تهیه کرد” را در 5 روش ساده خواهیم داد.

طرز تهیه آب مقطر بر روی اجاق گاز (جمع آوری داخلی)

در این روش به یک ظرف بزرگ (قابلمه) ، یک ظرف کوچکتر که بتواند در درون ظرف بزرگ و بر روی آب شناور بماند و یک درب برای ظرف بزرگتر به صورتی که بتوان قطعات یخ را بر روی آن قرار داد، نیاز است. در این روش با حرارت دادن، آب بخار شده و در تماس با درب آن که توسط یخ سرد شده است به مایع تبدیل شده و سپس به درون ظرف شناور می ریزد .

روش انجام کار

  • ظرف بزرگ (قابلمه) را با آب زیاد تقریبا پر کنید (جا برای ظرف شناور باقی بماند)
  • ظرف جمع آوری را درون قابلمه قرار دهید. هدف جمع آوری قطرات مایعی است که پس از تبخیر و مایع شدن از وسط درب به درون مایع بر میگردند. بنابراین اندازه ظرف جمع آوری را به گونه ای انتخاب نمایید که بیشترین مقدار را جمع آوری نماید همچنین نباید از تبخیر آب جلوگیری نماید.
  • درب مناسب را بر روی ظرف بزرگ قرار دهید به گونه ای که حتی الامکان کمترین مقدار بخار از ظرف خارج شود.
  • حال اجاق را روشن نمایید ، آب باید خیلی داغ شود اما لازم نیست حتما به جوش بیاید (در هر دمایی می تواند تبخیر اتفاق بیفتد)
  • قطعات یخ را بر روی درب ظرف بگذارید تا باعث سرد شدن بخار و تبدیل آنها به قطرات مایع شود.
  • هنگامی که کار تمام شد ظرف کوچک (مخصوص جمع آوری قطرات مایع) را پس از سرد شدن به دقت خارج نمایید.

آب مقطر به دست آمده از این روش را در یک ظرف تمیز (ترجیحا استرلیزه) نگهداری نموده و در هنگام نیاز از آن بهره ببرید.

طرز تهیه آب مقطر در خانه روی اجاق گاز (جمع آوری خارجی)

این روش نیز مشابه روش قبل است با این تفاوت که قطرات آب در یک ظرف خارجی جمع می شوند. در این روش می توان از یک کتری ، لوله آکواریوم و ظرف برای جمع آوری استفاده نمود. لوله آکواریوم را به لوله خروجی کتری وصل نموده و سر دیگر آن را درون ظرف قرار دهید. بهتر است ظرف جمع آوری سطحی پایین تر از کتری داشته باشد تا آب به راحتی وارد آن شود. راه دیگر استفاده از یک قیف بر روی درب قابلمه و وصل نمودن لوله بر روی آن است.

روش ذخیره خارجی در مقایسه با ذخیره داخلی ریسک آلودگی آب منبع را کاهش می دهد. زمانی که آب مقطر را از آب باران یا آبهای آشامیدنی تولید می کنید، وجود آلودگی نگرانی مهمی نیست اما در موراد دیگر باید این نکته را در نظر گرفت.

تقطیر آب باران و برف

باران و برف دو نمونه از آب مقطر طبیعی هستند. آب موجود در اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و غیره تبخیر شده و سپس در اتمسفر کندانس می شوند، آب حاصل از باران و برف تمیز بوده و برای نوشیدن مشکلی ندارد مگر اینکه در یک منطقه شدیدا آلوده زندگی کنید آب بارانی که از سقف منازل (خصوصا اگر آسفالت باشد) حاصل می شود را جمع آوری ننمایید.

آب باران یا برف را در یک ظرف تمیز جمع نمایید. یک یا دو روز صبر نمایید تا رسوبات در ته ظرف جمع شوند. در بسیاری از موارد می توان آب حاصل از این روش را با خیال آسوده نوشید اما می توان تصفیه های بیشتری مانند عبور آن از فیلتر قهوه یا جوشاندن را انجام داد.

استفاده از کیت های خانگی

تولید آب مقطر در خانه با توجه به هزینه هایی مانند گرمایش، ظروف و غیره می تواند گران تمام شود. کسانی که به صورت مداوم از این آب استفاده می کنند می توانند از کیت های خانگی استفاده کنند که قیمت آنچنان بالایی نیز ندارد.

تهیه آب مقطر از گیاهان

این روش برای کسانی که در بیابان و یا مکان های دورافتاده گیر افتاده اند بسیار کاربردی است. البته اگر کسی مفهوم کلی داستان را درک کرده باشد با کمی خلاقیت می تواند در هر مکانی از منابع موجود برای دستیابی به آب تقطیر شده بهره جوید. به عنوان مثال در بیابان می توان از آب موجود در گیاهان بیابانی استفاده نمود. به این صورت که ابتدا در جایی که نور آفتاب خوبی دریافت می کند حفره ای را کنده و یک ظرف مانند لیوان قهوه را در وسط آن می گذاریم. سپس گیاهان را در کنار لیوان قهوه قرار داده و سپس روی چاله را با یک پلاستیک می پوشانیم. گذاشتن چند سنگ ریزه در مرکز پلاستیک می تواند به جمع شدن بهتر آب در درون لیوان کمک کند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.