زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
ترکیبات اتیلن گلیکول (Ethylene glycol) که به اختصار EGs نامیده می شوند  شامل 3 ترکیب مونو ، دی و تری اتیلن گلیکول هستند. ساختار شیمیایی این سه ماده متفاوت تقریبا مشابه یکدیگر است و تنها تفاوت موجود به تعداد واحدهای اوکسی اتیلن آنها برمی گردد. این متن صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد ، لطفا برای

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

ترکیبات اتیلن گلیکول (Ethylene glycol) که به اختصار EGs نامیده می شوند  شامل 3 ترکیب مونو ، دی و تری اتیلن گلیکول هستند. ساختار شیمیایی این سه ماده متفاوت تقریبا مشابه یکدیگر است و تنها تفاوت موجود به تعداد واحدهای اوکسی اتیلن آنها برمی گردد.

از کاربردهای این ترکیبات می توان به استفاده به عنوان خنک کننده ، حامل حرارت و ماده اولیه برای ساخت موادی همچون رزین ها و پلی اتیلن ترفتالات اشاره کرد. در ادامه این مقاله به چشم اندازها و وضعیت صادرات انواع EGs خواهیم پرداخت.

صادرات مونو اتیلن گلایکول (MEG)

در سال 2016 بازار MEG در حدود 23.12 میلیارد دلار بوده است که بر اساس پیش بینی ها با رشد 4.5 درصدی تا سال 2022 میلادی این عدد به 30.40 میلیارد دلار خواهد رسید. بر اساس گزارشات موجود این افزایش به دلیل بالارفتن تقاضای فیبر پلی استر و پلی اتیلن ترفتالات (PET) در منطقه آسیا پاسفیک خصوصا کشورهای هند و چین است.

در حال حاضر میزان تقاضای مونو اتیلن گلیکول بر اساس کاربردهای آن به صورت زیر است:

تولید فیبر پلی استر : 55%

تولید پلی اتیلن ترفتالات : 25%

مابقی آن به عنوان ضد یخ ، خنک کننده (خنک کننده) ، تهیه فیلم ، کشاورزی ، معدن کاری و … .

از مشاهده نتایج گزارشات موجود می توان به این نتیجه رسید که کشورهای در حال صنعتی شدن بهترین انتخاب برای صادرات مونو اتیلن گلیکول هستند.

صادرات دی اتیلن گلایکول (DEG)

در میان کاربردهای فراوانی که DEG می تواند داشته باشد،می توان به استفاده از آن در تولید رزین های پلی استری غیر اشباع ، پلی اورتان ها و پلاستی سایزرها و همچنین استفاده به عنوان حلال برای نیتروسلولز ، رزین ها ، رنگ و تعدادی ماده آلی دیگر ، اشاره کرد. بر اساس مطالعاتی که بر بازار عرضه و تقاضای این ماده صورت گرفته است، رشد بازار دی اتیلن گلایکول در چند سال اخیر مربوط به استفاده از آن در ساخت پلاستی سایزرهاست.

همچنین نقشی که DEG به عنوان خنک کننده و پایین آورنده نقطه انجماد در ترکیباتی مانند رنگ های پایه آبی ، پاک کننده شیشه ، واکس و چسپ ها دارد نیز سهم مهمی از بازار واردات و صادرات دی اتیلن گلیکول را در کشور های مختلف به خود اختصاص داده است. در حال حاضر کشورهای هند ، چین و کره جنوبی به دلیل افزایش ساخت و سازهای ساختمانی که ناشی از حرکت به سوی صنعتی شدن و افزایش شهر نشینی است ، بزرگترین بازار جهت صادرات دی اتیلن گلیکول به شمار می آیند.

صادرات تری اتیلن گلایکول (TEG)

در بازارهای جهانی بر اساس نوع محصول، TEG در دو گرید معمولی و خلوص بالا معامله می شود که هر کدام بر اساس نوع کاربرد در صنایع مختلفی مشتری دارند. در حال حاضر مهمترین استفاده TEG در موارد زیر است:

  • تولید حلال ها
  • تولید پلاستی سایزرها
  • آب زدایی (دی هیدراته کردن) گاز طبیعی
  • ساخت رزین های پلی استری
  • تولید پلی اورتان ها

بر اساس گزارشات منتشر شده از مراکز تحقیقاتی مختلف، به دلیل رشد روز افزون صنایع خودروسازی ، رزین ها ، پلیمر و لاستیک بازار تری اتیلن گلیکول در آینده همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. کشورهای جنوب شرقی آسیا ، هند و چین به دلیل رشد اقتصادی و حرکت به سوی صنعتی شدن بیشترین نقش را در این رشد بازار ایفا کرده و صادرات تری اتیلن گلیکول به این مناطق می تواند سودی دو جانبه را هم به تولید کنندگان و هم به مصرف کنندگان برساند.

سخن آخر

با توجه به آنچه که در سه بخش قبلی به آن اشاره شد ، به دلیل رشد اقتصادی و صنعتی که در کشورهای آسیا پاسفیک در حال وقوع است ، در آینده نیز شاهد رشد تقاضا برای ترکیبات EG خواهیم بود. در این بین کشورهایی همانند چین ، هند و کشورهای جنوب شرقی آسیا گزینه های مناسبی جهت صادرات ترکیبات اتیلن گلایکول ایرانی می باشند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.