زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
سنجش خلوص گلیسیرین یکی از مهمترین فاکتورهای مهم برای انتخاب بهینه این محصول است. با انجام تست های شناسایی زیر می توان به خلوص گلیسیرین پی برد. گلیسیرین مایعی شفاف، بی رنگ ، بدون بو ، خنثی در واکنش های شیمیایی، قابل حل در آب و الکل و غیرقابل حل در اتر و کلروفورم است.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

سنجش خلوص گلیسیرین یکی از مهمترین فاکتورهای مهم برای انتخاب بهینه این محصول است.

با انجام تست های شناسایی زیر می توان به خلوص گلیسیرین پی برد.

گلیسیرین مایعی شفاف، بی رنگ ، بدون بو ، خنثی در واکنش های شیمیایی، قابل حل در آب و الکل و غیرقابل حل در اتر و کلروفورم است.

تست های خلوص

آرسنیک :

با ترکیب کردن ۱ سی سی از گلیسیرین با ۳ سی سی از محلول کلرید زرد ، مخلوط با گذشت یک ساعت نباید تیره تر شود.

عاری از اسید یا باز بودن :

بوسیله رقیق کردن ۱۰ سی سی از گلیسیرین با۵۰ سی سی از آب، محلول نباید تحت تاثیر این تغییر شناساگر کاغذ لیتموس را به رنگ قرمز یا آبی در بیاورد.

وجود مواد معدنی : 

۵ سی سی از گلیسیرین وقتی در یک ظرف رو باز قرار داده می شود و سپس به آرامی روی شعله قرار می گیرد باید بطور کامل شروع به تبخیر شدن نماید و تنها یک لکه تیره باقی بماند که با حرارت دادن شدید بطور کامل ناپدید شود.

اسیدهای چرب :

۱ سی سی از گلیسیرین را با ۲۵ سی سی از سولفوریک به غلظت ۱۶ درصد به آرامی حرارت داده می شود هیچ بوی ناخوشایند و حتی ضعیفی نباید از محلول به بیرون انتشار داده شود.

هیدروکلریک اسید (کلرایدها) :

۵ سی سی از گلیسیرین رقیق شده با ۲۵ سی سی از آب وقتی که تشکیل یک مخلوط دادند ، باید با اضافه کردن محلول نیترات نقره رنگی تیره و کدر از خود نمایش دهند.

سولفوریک و اگزالیک اسید : 

محلولی که حاوی ۵ گرم از گلیسیرین و ۲۵ سی سی از آب است نباید با اضافه کردن محلول باریم کلراید یا کلسیم کلرید هیچگونه تغییری داشته باشد.

فلزات سنگین :

۵ سی سی از گلیسیرین به وسیله ۲۵ سی سی از آب رقیق می شود و با اضافه کردن محلول هیدروژن سولفید تغییر قابل مشاهده ای نباید در این ترکیب بوجود بیاید.

کلسیم : 

۵ سی سی از گلیسیرین در ۲۵ سی سی از آب حل می شود و سپس محلول اگزالات آمونیوم به آن اضافه می گردد . در ادامه این ترکیب نباید هیچگونه تغییری داشته باشد.

قندها :

۵ سی سی از گلیسیرین با ۵۰ سی سی از آب و مقدار کم و در حد چند قطره از هیدروکلریک اسید ترکیب می شود . در ادامه به اندازه ۳۰ دقیقه در حمام آب گرما داده می شود.۱۰ سی سی از این محلول داغ و جوشان بوسیله سدیم هیدروکسید به حالت قلیایی در آمده و با ۱ سی سی از محلول فهلینگ ترکیب می شود.

هیچ هاله  یا رسوب قرمز-زرد رنگ با گذشت ۶ ساعت نباید مشاهده گردد.

منبع :

Merck, Emanuel. Chemical reagents, their purity and tests. Van Nostrand, 1914

خرید گلیسیرین

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.