زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
فرمول شیمیایی :CHCl3 جرم مولکولی:119.38 g/mol شکل ظاهری: بی رنگ و شفاف انحلال پذیری: به مقدار اندک و با نسبت 1 به 200 در آب حل می گردد. انحلال پذیری بالایی در الکل ها، اتر، روغن های چرب و فرار از خود نشان می دهد و با هر نسبتی در آن ها حل می گردد.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

فرمول شیمیایی :CHCl3

جرم مولکولی:119.38 g/mol

شکل ظاهری: بی رنگ و شفاف

انحلال پذیری: به مقدار اندک و با نسبت 1 به 200 در آب حل می گردد. انحلال پذیری بالایی در الکل ها، اتر، روغن های چرب و فرار از خود نشان می دهد و با هر نسبتی در آن ها حل می گردد.

چگالی: این ماده دارای چگالی 1.489-1.489 g/cm3  می باشد.

نقطه ی جوش:این ماده ی فرار در دمای 60 الی 62 درجه ی سانتی گراد به جوش می آید.

سنجش خلوص کلروفرم:

اسید های آزاد:

20 میلی لیتر از کلروفرم را با 10 میلی لیتر آب مخلوط می نماییم و آن را به شدت برای مدت زمان نیم ساعت تکان می دهیم. بعد از آن که کلروفرم جدا گردید، محلول حاصله را با کمک پیپت جدا می نماییم.  سپس خاصیت اسیدی بودن آن را با کمک کاغذ لیتموس تست می کنیم. در صورتی که ماده خالص باشد نباید کاغذ لیتموس به رنگ آبی تغییر رنگ پیدا کند.

برای اطمینان بیشتر این محلول را با مقدار 2.5 میلی لیتر آب و 2.5 میلی لیتر اسید نیتریک مخلوط می نماییم ، در صورت خالص بودن نمونه، محلول نباید به رنگ شیری تبدیل شود.

کلر آزاد:

5  میلی لیتر کلروفرم را با 5 میلی لیتر محلول روی یدید مخلوط می نماییم و هم می زنیم. رنگ محلول حاصله نباید به آبی و یا رنگ دیگری تغییر رنگ نشان دهد.

مواد آلی خارجی:

5  میلی لیتر کلروفرم را با 15 میلی لیتر اسید سولفوریک غلیظ در بشری با عرض 3 سانتی متر که قبلا با سولفوریک اسید مورد شست و شو قرار گرفته است، مخلوط می نماییم و محلول حاصله را هم میزنیم. بعد از گذشت زمان 1 ساعت در صورتی که کلروفرم خالص بوده باشد محلول نباید تغییر رنگ بدهد.در صورت تغییر رنگ می توان به وجود ناخالصی های مواد آلی در محصول مورد استفاده پی برد.

منبع:

Merck, Emanuel. Chemical reagents, their purity and tests. Van Nostrand, 1914

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.