زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
رنگ غذا چیست؟ چرا در مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند؟ آیا خوردن این مواد رنگی امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید تا به بررسی سوالات فوق بیشتر بپردازیم و با رنگ غذا و خواص آن بیشتر آشنا شوید. افزودنی رنگ چیست و چرا در موادغذایی از آنها استفاده می شود؟ افزودنی خوراکی

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

رنگ غذا چیست؟ چرا در مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند؟ آیا خوردن این مواد رنگی امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید تا به بررسی سوالات فوق بیشتر بپردازیم و با رنگ غذا و خواص آن بیشتر آشنا شوید.

افزودنی رنگ چیست و چرا در موادغذایی از آنها استفاده می شود؟

افزودنی خوراکی ماده ای است که رنگ را به مواد غذایی ،دارو ،لوازم ارایشی و یا بدن انسان می دهد. افزودنی های رنگ شامل  هردو نوع سنتزی و طبیعی از منابع طبیعی مشتق شده اند .انها ممکن است برای بهبود رنگ طبیعی ،اضافه کردن رنگ  به غذاهای  بی رنگ  و دسر مانند تزیین کیک ،و کمک به تشخیص طعم مانند ( بنفش برای عطر و طعم انگور یا زرد برای لیمو )در  مواد غذایی  استفاده شوند.افزودنی های  رنگ گاهی  به نام رنگ غذایی نامیده می شود. افزودنی های رنگ مصنوعی برای حفظ رنگ به مواد غذایی اضافه می شود.

آیا افزودنی های رنگ برای خوردن مناسب هستند؟

بله ،افزودنی های رنگی (رنگ غذا) ایمن هستند ،زیرا آنها مطابق با مقرراتFDA   مورد استفاده قرار می گیرند .هنگامی که FDA  استفاده از افزودنی رنگی در مواد غذایی را تایید می کند ، مواردی که مقررات مشخص می کند شامل :

  • انواع غذاهایی که در آن می توان استفاده کرد
  • حداکثر مقدار مجلزاستفاده
  • چگونه افزودنی های رنگی باید برروی برچسب غذا شناسایی شوند

آیا تمام موادافزدنی رنگ باید قبل از مصرف مواد غذایی درFDA  مورد تایید قرار گیرد؟

طبق قانون فدرال غذا ،دارو و لوازم آرایشی ،تمام مواد افزودنی رنگی و استفاده های جدید برای افزودنی های رنگ ذکر شده باید توسط FDA قبل از اینکه در غذاها استفاده شوند ، تایید شوند. فهرست کاملی از تمام افزودنی های تایید شده رنگ در خلاصه ای از مواد افزودنی رنگ برای استفاده در ایالات متحده در غذاها،داروها ،لوازم ازایشی بهداشتی ،و تجهیزات پزشکی موجود است.

  • 9 افزودنی رنگی توسط FDA  گواهی شده که برای استفاده از مواد غذایی تایید شده اند:

FD&C Blue No. 1(ابی)

از این رنگ دسر لبنی یخ زده ،

FD&C Blue No. 2 (ابی)

این رنگ در غذاهای پخته شده ، اسنکی،شیرینی و ماست استفاده می شود.

FD&C Green No. 3(سبز)

از این در غلات ،شربت ،میکسرهای نوشیدنی و محصولات پخته شده استفاده می شود

Orange B (نارنجی)

این رنگ فقط در هات داگ و سوسیس استفاده می شود.

Citrus Red No. 2

فقط برای رنگ امیزی نارنجی استفاده می شود .

FD&C Red No. 3

از این رنگ دسر لبنی یخ زده

FD&C Red No. 40

غلات ،نوشیدنی ها،ژلاتین ،پودینگ ها،محصولات لبنی  و شیرینی ها استفاده می شود.

FD&C Yellow No. 5

شیرینی ها ،غلات ،غذلهلی اسنکی ،نوشیدنی ها،ادویه ها،محصولات پخته شده و ماست استفاده می شود.

FD&C Yellow No. 6

غلات ، غذاهای میان وعده ،محصوات پخته شده ،ژلاتین ،نوشیدنی ها ،پودر دسر و سس استفاده می شود.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.