زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
در واقع شکلی از اوربایت دندان هاست که در افراد مختلفی مشاهده می شود. دیپ بایت شایع ترین مال اکلوژن در کودکان و بزرگسالان است. کسانی که از این مال اکلوژن رنج می برند معمولا از صورت خود راضی نیستند.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

در واقع شکلی از اوربایت دندان هاست که در افراد مختلفی مشاهده می شود. دیپ بایت شایع ترین مال اکلوژن در کودکان و بزرگسالان است.

کسانی که از این مال اکلوژن رنج می برند معمولا از صورت خود راضی نیستند. زیرا شکل واقعی خود را ندارد. هر چند که درمان دیپ بایت می تواند جنبه زیبایی داشته باشد، اما هدف از درمان این مشکل چیزی فراتر از مفاهیم زیبایی شناختی است.

دیپ بایت علاوه بر اینکه بر طرح لبخند تاثیر می گذارد بلکه در صورت عدم درمان و رسیدگی، ممکن است منجر به بروز بسیاری از عوارض و مشکلات مربوط به دندان، فک و صورت شود. بسته به شدت دیپ بایت با شیوه های مختلف درمانی میتوان صورت اشخاص را به حال نرمال اصلاح کرد.

دیپ بایت چه موقعی اتفاق می افتد؟

دیپ بایت هنگامی اتفاق می افتد که یک همپوشانی عمودی غیر طبیعی بین دندان ها فوقانی و تحتانی وجود داشته باشید. در بایت نرمال، دندان های جلویی فک بالا حدود 1 تا 2 میلیمتر از دندان های جلویی فک پایین جلوتر هستند. در اوربایت این فاصله به 3 میلیمتر و کمی بیشتر افزایش میابد و عمق فاجعه در دیپ بایت است. جایی که این فاصله به 4 تا 10 میلیمتر افزایش پیدا خواهد کرد.

بنابراین این مال اکلوژن نوعی اوربایت شدید است که مشکلاتی به مراتب بیشتر از آن برای افراد ایجاد می‌کند. در بعضی موارد، این مشکل به قدری زیاد است که دندان‌های بالا، دندان‌های پایین را کاملاً پنهان می‌کنند.

این مال اکلوژن شدید می‌تواند روی جویدن، صحبت کردن و حتی نفس کشیدن تأثیر بگذارد. به طور کلی دیپ‌بایت روی شکل صورت فرد تأثیر می گذارد، آن را کوتاه و گرد می کند و همچنین اغلب ظاهر را پیرتر نشان می‌دهد.

علت آن چیست؟

در برخی موارد این مشکل می تواند ناشی از وضعیت های زیر باشد:

1.بزرگ بودن بیش از حد فک

2.بزرگ بودن دندان ها نسبت به حالت طبیعی

3.تشکیل نادرست فک در طی دوره رشد

4.مکیدن انگشت شست

5.جویدن ناخن و مداد و ….

از کجا بفهمم دیپ بایت دارم؟

ویزیت های منظم و اولیه دندانپزشکی به دندانپزشک شما این اجازه می دهد تا در اولین فرصت و به موقع مشکلات شما را تشخیص داده و درمان کند.

دیپ بایت نیز از این قضیه مستثنی نیست و در ویزیت های اولیه به راحتی قابل تشخیص است. اگر چنین مشکلی در شما و یا در فرزند شما وجود داشته باشد، دندانپزشک شما را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع خواهد داد.

همچنین شما با بروز این علائم  می توانید این موضوع را شناسایی کنید.

1.درد مزمن فک

2.سردرد

3.دندان قروجه و سایش دندان ها

4.حساسیت دندان

5.دشواری و مشکل در جویدن

6.مشکلات بلع

7.دشواری در تکلم و ادای کلمات

چرا دیپ بایت نیاز به درمان دارد؟

به دلیل اینکه عدم درمان به موقع این مشکل میتواند عوارضی برای شخص داشته باشد. موارد زیر دلایل قابل قبول و منطقی برای درمان این مشکل هستند:

1.سایش بیش از حد دنان ها روی هم می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها شود و لایه مینا از بین برود. این وضعیت می تواند منجر به عفونت لثه شود.

2.برخورد دندان های جلویی فک پایین در این مال اکلوژن باعث ایجاد آسیب به فک بالا و سقف دهان خواهد شد.

3.دیپ‌بایت به درد فک، سردرد و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی منجر خواهد شد.

4.جویدن و خوردن غذا ممکن است دشوار باشد و این وضعیت به سوء تغذیه و مشکلات گوارشی منجر خواهد شد.

5.ممکن است در باز کردن یا بستن کامل دهان خود مشکل داشته باشید.

6.این وضعیت همچنین می تواند بر گفتار شما تأثیر بگذارد.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.