زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر تا به ‌حال کشیدن دندان را تجربه کرده باشید، حتما درد بعد از کشیدن دندان را هم به ‌یاد می‌آورید. گاهی درد بعد از کشیدن دندان بسیار زیاد و غیرقابل تحمل خواهد بود. شدت و میزان درد بعد از کشیدن دندان به نحوه کشیدن و کنده شدن دندان بستگی دارد. دندان شکسته یا عفونت

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر تا به ‌حال کشیدن دندان را تجربه کرده باشید، حتما درد بعد از کشیدن دندان را هم به ‌یاد می‌آورید. گاهی درد بعد از کشیدن دندان بسیار زیاد و غیرقابل تحمل خواهد بود. شدت و میزان درد بعد از کشیدن دندان به نحوه کشیدن و کنده شدن دندان بستگی دارد. دندان شکسته یا عفونت کرده یا دندان آسیب دیده در اثر ضربه و همراه با خونریزی بعد از کشیدن درد زیادی ایجاد می‌کنند. در این مطلب همراه ما باشید تا با این نوع از درد و روش‌های کاهش این درد بیشتر آشنا شوید.

درد بعد از کشیدن دندان چیست؟

یکی از عوارض اصلی و طبیعی که معمولا بعد از کشیدن دندان ایجاد می‌شود، احساس درد است. این نوع از درد را درد طبیعی دوره نقاهت می‌دانند. زمانی‌که دندانپزشک دندانی را می‌کشد، استخوان و لثه دور دندان دچار التهاب می‌شود و به‌‌خاطر فشار و درمان در آن ناحیه، کمی درد و خونریزی در آن قسمت طبیعی است. این نوع از دندان درد بسته به شرایط دندان، نوع دندان و شدت عفونت کم یا زیاد خواهد بود و در حالت طبیعی باید طی یک هفته تا ۱۰ روز بهبود پیدا کند.

درد بعد از کشیدن دندان تا چند روز طبیعی است؟

این نوع از درد که با تورم همراه است، معمولا باید سه تا چهار روز بعد از کشیدن و خارج کردن دندان برطرف شود، گاهی هم ممکن است تا یک هفته طول بکشد. معمولا تورم و درد صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب بیشتر است و در طول روز در حالت ایستاده کم‌کم تورم کمتر می‌شود.

درد بعد از کشیدن دندان عقل چقدر طول می کشد؟

به نقل از «hometownfamilydentalnc» حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا درد بعد از کشیدن دندان عقل و تورم بعد از آن بهبود پیدا کند و بعد از ۴ روز تورم به ‌تدریج کاهش می‌یابد و درد فروکش می‌کند. گاهی هم تورم و درد بعد از جراحی دندان عقل در ۲۴ ساعت اول به اوج خود می‌رسد و بعد از ۳ روز درد برطرف می‌شود.

حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا درد بعد از کشیدن دندان عقل و تورم بعد از آن بهبود پیدا کند و بعد از ۴ روز تورم به ‌تدریج کاهش می‌یابد و درد فروکش می‌کند.

به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

در صورتی‌که بعد از کشیدن دندان، پس از طی کردن دوره طبیعی نقاهت، تورم و درد همچنان باقی بماند، باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

علت درد بعد از کشیدن دندان

به نقل از «nobledentalcare» در برخی افراد، درد دندان بلافاصله بعد از کشیدن، برطرف می‌شود، اما گاهی برخی افراد بعد از خارج کردن دندان خراب، طی چند روز بعد از درمان همچنان احساس درد دندان دارند. این درد به ‌صورت طبیعی طی چند روز با انجام مراقبت‌های درمانی کم می‌شود و بهبود پیدا می‌کند. در صورتی‌که درد همچنان ادامه پیدا کند باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که مشکل خاصی وجود ندارد. موارد زیر علت این نوع از درد هستند:

 • عفونت
 • حفره خشک
 • استئونکروز (عفونت در استخوان)
 • سوراخ شدن سینوس
 • باقی ماندن استخوان خارج از لثه

بعد از کشیدن دندان باید مراقب چه چیزهایی بود؟

برای مراقبت باید بایدها و نبایدهای زیر را رعایت کنید:

بایدها

 • پد گاز باید بعد از عمل جراحی دندان همچنان روی ناحیه کشیدگی دندان باقی بماند تا لخته خون سریع‌تر ایجاد شود.
 • انجام فعالیت‌های سنگین ممنوع و استراحت کافی انجام دهید.
 • در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون حتما به دندانپزشک خود اطلاع دهید، چراکه این داروها روند پر شدن حفره و بهبودی را کند می‌کنند.
 • بعد از کشیدن دندان میزان آب زیاد هم دما با محیط بنوشید.
 • برای تمیز نگه داشتن محل درمان دهان را با آب و نمک بشویید.
 • در چند روز اول بعد از کشیدن دندان، غذاهای نرم و آبکی میل کنید.
 • برای کاهش تورم و التهاب می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

نبایدها

 • شستشوی دهان با فشار آب زیاد تا ۲۴ ساعت بعد از کشیدن دندان ممنوع است.
 • مصرف نوشیدنی‌های خیلی سرد یا خیلی گرم طی چند روز اول بعد از کشیدن دندان مجاز نیست.
 • انجام فعالیت‌های سنگین که باعث افزایش جریان خون می‌شوند، ممنوع است.
 • سیگار کشیدن یا نوشیدن نوشیدنی با نی به ‌خاطر ایجاد حالت مکش در دهان مجاز نیست، چراکه مکش باعث از بین رفتن لخته خون می‌شود.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف نوشیدنی‌های الکلی یا شستشوی دهان با دهانشویه‌های الکلی پرهیز کنید.
 • مصرف خوراکی‌هایی که دانه‌های ریز دارند مثل توت‌ها، توت فرنگی طی چند روز اول ممنوع است، چرا که در ناحیه خالی دندان جمع می‌شوند.

دندونت رو کشیدی و حسابی درد داری؟

برای دانستن روش‌های صحیح تسکین درد بعد از کشیدن دندان، مشورت کنید.

درمان درد بعد از کشیدن دندان

معمول‌ترین روش درمان درد، مصرف مسکن‌هایی مثل ایبوپروفن، ناپروکسن، مفنامیک اسید یا ژلوفن است، اما گاهی مصرف مسکن‌ها عوارض دارد و باعث تداخل دارویی در افراد می‌شود. بهترین روش درمان درد، روش‌های طبیعی است که خطر کمتری دارند. مواد طبیعی که برای کاهش و درمان درد به شما پیشنهاد می‌دهیم شامل این موارد می‌شوند:

 • ترکیب پودر فلفل قرمز و زنجبیل با آب و استفاده موضعی روی ناحیه درمان شده
 • کمپرس یخ
 • چای کیسه‌ای سرد شده

مسکن‌هایی مثل ایبوپروفن، ناپروکسن، مفنامیک اسید یا ژلوفن مسکن‌های طبیعی برای این درد بعد از کشیدن دندان هستند.

درمان درد و خونریزی بعد از کشیدن دندان

برای درمان درد و خونریزی می‌توانید یکی از راهکارهای زیر را امتحان کنید:

 • قرار دادن گاز استریل مرطوب روی لثه
 • خوردن بستنی یخی
 • کمپرس سرد
 • بالا نگه داشتن سر
 • استفاده از کمپرس چای کیسه‌ای
 • عدم مصرف دخانیات
 • استفاده نکردن از نی نوشابه
 • پرهیز از خوردن نوشیدنی‌های گازدار و داغ
 • پرهیز از صحبت کردن زیاد چند ساعت اول بعد از کشیدن دندان
 • پرهیز از لمس جای خالی دندان با دست یا با زبان

درمان درد لثه بعد از کشیدن دندان

یکی از روش‌های درمان درد لثه بعد از کشیدن دندان، درمان با لیزر است که درد و التهاب لثه را کمتر می‌کند.

درمان درد فک بعد از کشیدن دندان

معمولا کشیدن دندان‌های عقل باعث ایجاد درد فک می‌شود، چراکه کشیدن دندان‌های پایین باعث انقباض عضلات فک یا سفت شدن عضلات فک می‌شود که به آن تریسموس می‌گویند. درد فک مانع از باز شدن دهان می‌شود.

معمولا تریسموس زمانی شایع است که دندان مولر سوم تحت تاثیر قرار بگیرد و به ‌شدت دردناک خواهد بود و بر قابلیت غذا خوردن یا گفتار فرد تاثیر می‌گذارد. معمولا درد فک طی چند روز همزمان با روند بهبودی طبیعی برطرف می‌شود، اما اگر نشد باید برای درمان، مشاوره تلفنی دندانپزشکی بهترین راه حل است.

مسکن قوی برای درد بعد از کشیدن دندان

مسکن‌هایی مثل ایبوپروفن، ناپروکسن، مفنامیک اسید یا ژلوفن مسکن‌های طبیعی برای این نوع از درد هستند. در کنار آن‌ها مسکن‌های کورتونی مثل دگزامتازون و بتامتازون و دیکلوفناک مسکن‌های قوی برای این درد هستند که حتما باید به تجویز دندانپزشک مصرف شوند.

درمان درد بعد از کشیدن دندان در طب سنتی

در کنار رعایت دستورات دندانپزشک برای درمان درد می‌توانید از اقدامات طب سنتی برای درمان این درد کمک بگیرید:

 • محلول آب و نمک
 • کمپرس یخ و گرم
 • مصرف غذاهای نرم
 • عصاره میخک
 • روغن پونه کوهی
 • خیار
 • عصاره وانیل
 • زردچوبه

انواع درد بعد از کشیدن دندان

این نوع از درد انواع مختلفی دارد و می‌تواند درد ناشی از ایجاد حفره خشک باشد یا درد از نوع عفونت باشد. گاهی هم این درد به‌ خاطر سوراخ شدن سینوس باشد. از دیگر انواع این نوع درد می‌توان به درد ناشی از عفونت در استخوان و باقی ماندن استخوان خارج از لثه اشاره کرد.

درد بعد از کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل در مقایسه با سایر دندان‌ها درد بیشتری دارد تا حدی که برخی افراد حتی تا چند روز بعد از کشیدن دندان عقل قادر به غذا خوردن نیستند. کشیدن دندان عقل باعث تورم، کبودی و درد فک می‌شود. در برخی افراد هم این درد باعث اختلال در خواب می‌شود.

درد بعد از کشیدن دندان عقل بالا

این درد بالا همراه با کمی تورم طبیعی است، گاهی هم ممکن است خونریزی ایجاد شود. میزان درد دندان عقل بالا به آستانه تحمل درد در فرد و وسعت جراحی بستگی دارد.

درد بعد از کشیدن دندان نیش

دندان نیش در محل مهمی از قوس فک قرار گرفته است که محکم‌ترین دندان در فک محسوب می‌شود و معمولا هم آخرین دندانی است که فرد می‌تواند از دست بدهد. کشیدن دندان نیش بسیار سخت است و هر دندانپزشکی حاضر به کشیدن دندان نیش نیست و در کشیدن آن باید دقت شود که ریشه‌ای باقی نماند. برای اینکه درد و عوارض آن را به حداقل برسانید باید به جراح دندانپزشک مجربی مراجعه کنید. لیست دندانپزشک های خوب کشور را از زلال طببخواهید.

گوش درد بعد از کشیدن دندان

گوش درد بعد از کشیدن دندان یکی از عوارض معمول و طبیعی بعد از کشیدن دندان است که به‌ خاطر باز ماندن طولانی مدت دهان در جلسه دندانپزشکی روی می‌دهد. درد گوش و فک بعد از درمان دندانپزشکی باعث می‌شود که دهان به‌سختی باز و بسته شود، تکان دادن فک سخت باشد یا دردی مداوم در گوش فرد ایجاد شود.

استفاده از حوله گرم کنار گوش به بهبودی گوش درد بعد از کشیدن دندان و رفع انقباضات فک و گوش کمک می‌کند. گوش درد بعد از کشیدن دندان خطرناک نیست و صرفا به ‌خاطر باز ماندن زیاد عضلات دهان و انقباض دچار درد شدید و بعد از چند روز برطرف می‌شود.

پیش هر کسی دندونت رو نکش!‌ بهترین متخصص‌های کشیدن دندان رو بشناس.

بسته نشدن لثه و درد شدید پس از کشیدن دندان

بسته به اینکه دندان به راحتی یا سخت کشیده شده باشد و عمیق و سخت بودن ریشه دندان یا پوسیدگی و عفونت دندان از جمله عواملی هستند که باعث درد شدید پس از کشیدن دندان شده و ممکن است فرد با بسته نشدن لثه هم روبرو شود.

معمولا طی چند روز نخست بعد از کشیدن دندان، حفره دندان بلافاصله بسته نخواهد شد و حدود یک هفته تا ۱۰ روز زمان برای بسته شدن لثه لازم است تا ناحیه دندان کشیده شده با لثه پوشیده شود. در صورت بسته نشدن لثه و درد شدید پس از کشیدن دندان بهتر است از مسکن استفاده کنید و دهان را با آب نمک و دهان شویه ضدعفونی کنید. در صورت عدم بهبودی حتما به جراح دندانپزشک مراجعه کنید.

گوش درد بعد از کشیدن دندان یکی از عوارض معمول و طبیعی بعد از کشیدن دندان است که به‌ خاطر باز ماندن طولانی مدت دهان در جلسه دندانپزشکی روی می‌دهد.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به پزشک

درد بعد از کشیدن دندان یکی از مواردی است که باعث ایجاد ترس از دندانپزشکی در افراد می‌شود و همین عامل از مراجعه به‌ موقع به دندانپزشکی جلوگیری می‌کند. بسته به اینکه دندان کشیده شده در کدام قسمت فک قرار دارد، درد بعد از کشیدن دندان تفاوت خواهد داشت. استخوان‌های فک پایین در مقایسه با استخوان‌های فک بالا قوی‌تر هسند و به همین دلیل درد بعد از کشیدن دندان عقل پایین نسبت به دندان‌ عقل بالا شدیدتر خواهد بود

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.