زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
نارگیل یک ماده ی مغذی بسیار قدرتمند است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. از این رو درخت نارگیل را در بسیاری از مناطق گرمسیری به عنوان درخت زندگی یاد می کنند. این میوه و روغن آن با خواص بسیار در سرتاسر جهان محبوبیت دارد. روغن آن را از فشردن گوشت سفید رنگ داخل میوه

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

نارگیل یک ماده ی مغذی بسیار قدرتمند است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. از این رو درخت نارگیل را در بسیاری از مناطق گرمسیری به عنوان درخت زندگی یاد می کنند. این میوه و روغن آن با خواص بسیار در سرتاسر جهان محبوبیت دارد. روغن آن را از فشردن گوشت سفید رنگ داخل میوه آن به دست می آورند. این روغن در دمای اتاق به صورت مایع و در دماهای بالاتر به صورت جامد است. خواص روغن نارگیل به دلیل حضور اسیدهای چرب در آن است. بدن به این اسیدها برای بهبود عملکرد، متابولسیم و سلامت پوست و مو نیاز دارد. در ادامه به بررسی دقیق تر خواص این ماده می پردازیم.

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل حاوی:

کالری 125
چربی کل 14 گرم
چربی اشباع 12 گرم
چربی ترانس 0
کلسترول 0
سدیم 0
کربوهیدرات 0
پروتئین 0

سایر مواد مغذی و معدنی موجود در این محصول شامل اسید لوریک، اسید پالمیتیک، چربی های تک غیر اشباع، چربی های چند غیر اشباع، استرول های گیاهی و تری گلیسیریدهای زنجیر متوسط است.

خواص روغن نارگیل:

این روغن فواید بسیاری دارد که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. در ادامه برخی از خواص این ماده را بررسی می کنیم.

خواص روغن نارگیل برای کاهش وزن:

این ترکیب یک منبع طبیعی از اسید لوریک است. این اسید یک چربی اشباع است که بر طبق تحقیقات، پس از انتقال به کبد به عنوان چربی ذخیره نمی شود. این اسید در کبد به انرژی تبدیل می شود، از این رو به کاهش وزن کمک می کند.

البته برای تایید 100 درصدی این موضوع، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

خواص روغن نارگیل برای مراقبت از پوست:

بیشتر افراد از این ماده برای درمان مشکلات پوستی خود بهره می برند. این محصول یک پاک کننده صورت، مرطوب کننده و ضدآفتاب فوق العاده برای درمان اختلالات پوستی است. اسیدهای چرب موجود در این ماده التهاب داخلی و خارجی را کاهش داده و پوست را مرطوب می کند. به همین دلیل به یک راه حل عالی، برای انواع بیماری های پوستی تبدیل شده است. از پوست محافظت و آنتی اکسیدان های زیادی برای التیام پوست ایجاد می کند. البته این روغن دارای کودوژنیک است، یعنی می تواند منافذ را ببندد، به همین دلیل برای افرادی که پوست های تیره، چرب یا مستعد آکنه دارند، چندان مناسب نیست.

این ماده هم به عنوان ماده ی تشکیل دهنده و هم به عنوان ماده ی خام در محصولات پوستی حضور دارد. زمانی که به صورت خام مصرف شود، فواید بسیاری برای پوست دارد؛ اما همچنان برای پوست سنگین است. این ماده از چربی اشباع تشکیل شده است که فواید بسیاری در عملکرد سد دفاعی پوست دارد. چربی ها و اسیدهای آمینه ضروری موجود در این روغن به سد دفاعی پوست کمک می کند تا قوی، مرطوب و خوب به نظر برسد.

حفظ رطوبت پوست:

این ماده برای پوست های خشک و ترک خورده بسیار مناسب است. به آبرسانی پوست کمک می کند و باعث تقویت سد دفاعی طبیعی پوست و حفظ رطوبت آن می شود. به همین دلیل می توان گفت برای پوست های خشک عالی عمل می کند.

محافظت از پوست در برابر میکروارگانیسم ها:

اسیدهای چرب موجود در این ماده به دلیل خواص ضد میکروبی در حفظ سلامت پوست بسیار موثرند. یعنی می تواند میکروارگانیسم های مضری که روی پوست وجود دارند و با رشد خود باعث بروز التهاب و بیماری متنوع می شوند را از بین ببرند.

درمان آکنه:

این ماده دارای خواص ضد التهابی است، به همین دلیل برای درمان آکنه که یک نوع التهاب پوست است، عالی عمل می کند. اسیدهای موجود در این روغن می تواند باکتری هایی که باعث ایجاد آکنه می شود را از بین ببرد. بر طبق تحقیقات این ماده می تواند سطح آنتی اکسیدان ها و کلاژن را در بدن افزایش دهد که هر دو این مواد در بازسازی طبیعی و روند ترمیم پوست موثرند.

کاهش التهاب پوست:

این ماده از طریق بهبود وضعیت آنتی اکسیدان ها به کاهش التهاب کمک می کند. آنتی اکسیدان ها می توانند با رادیکال های آزاد مبارزه کنند.

کمک به یکدست شدن پوست:

این ماده برای کاهش لکه های تیره، تسکین قرمزی و رفع ناهموارای های پوستی موثر است.

خواص روغن نارگیل برای مو:

این ماده برای سلامت موها بسیار مفید است. از آسیب و شکستگی موها جلوگیری می کند و باعث نرمی، صافی و هیدراته شدن تارهای مو می شود. دارای اسیدهای چرب اشباع و اسید لوریک است که به افزایش درخشندگی موها کمک می کند. از فواید این ماده می توان به حفاظت از موها در برابر اشعه UV، افزایش ضخامت تارهای مو و افزایش رشد موها اشاره کرد.

در زمان شنا کردن نیز می توانید برای حفاظت از موها در برابر کلر استخر و نمک موجود در آب از این روغن استفاده کنید. این ترکیب می تواند به ساختار مو در حفظ و جذب آب کمک و از خشکی و دهیدراته شدن موها جلوگیری کند.

خواص روغن نارگیل برای پشتیبانی از حافظه و بهبود عملکرد مغز:

مواد شیمیایی موجود در این روغن، به ویژه کتون ها، با ارائه ی منابع انرژی دیگر برای سلول های مغز می توانند علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهند. اسیدهای چرب اشباع موجود در این ماده، مشکلات حافظه را در افراد مسن بهبود می دهد. اسیدهای چرب اشباع، به راحتی در بدن جذب و بدون استفاده از انسولین در مغز قابل دسترسی هستند. به همین دلیل قادر به سوخت رسانی موثر به سلول های مغزی هستند.

درمان آلزایمر:

اسیدهای چرب با زنجیر متوسط، در کبد هضم می شوند و کتون ها را ایجاد می کند که به راحتی می تواند توسط مغز دریافت و برای انرژی قابل دسترس هستند. بر طبق تحقیقات، مغز انسولین خود را برای پردازش گلوکز و تقویت سلول های مغزی می سازد. بیماری آلزایمر به دلیل عدم توانایی مغز برای تولید انسولین است. کتون های موجود در این ترکیب یک منبع جایگزین برای کمک به ترمیم عملکرد مغز هستند. آنها بدون نیاز به انسولین، برای تبدیل گلوکز به انرژی، انرژی را به مغز می رسانند.

خواص روغن نارگیل برای درمان عفونت کلیه و محافظت از کبد:

این روغن برای پاکسازی و عفونت کلیه عالی است. چربی های اشباع موجود در این روغن یک آنتی بیوتیک طبیعی هستند که با ایجاد اختلال در پوشش لیپیدی باکتری ها می توانند آنها را از بین ببرد. همچنین این ماده به صورت مستقیم از کبد در برابر آسیب ها محاظت می کند.

کاهش التهاب و آرتروز:

سطوح بالای آنتی اکسیدان در این ماده به کاهش التهاب کمک می کند و علائم آرتریت (عفونت مفصلی) را به شکل موثر بهبود می بخشد.

تقویت سیستم ایمنی:

اسید لوریک و سایر اسیدهای موجود در این روغن دارای اثرات ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی هستند. آنها می توانند با باکتری ها مبارزه و محیط بدی را برای زندگی ویروس ها به وجود بیاورند. این ماده دارای فعالیت ضد میکروبی است و پیشگیری از بروز التهاب در بدن کمک می کند. توصیه می شود در زمان بیماری این روغن را جایگزین منابع طبیعی انرژی مانند غلات و شکر کنید؛ واضح است که شکر در رشد باکتری های بد موثر است.

پیشگیری و درمان سرطان:

دو ویژگی موثر این ماده در درمان و مبارزه با سرطان موثر است که شامل:

  • تولید کتون ها
  • اسیدهای چرب با زنجیر متوسط

است. کتون های تولیدی توسط این ماده به عنوان منبع انرژی در اختیار سلول های سرطانی قرار نمی گیرند. زیرا تومورهای سرطانی تنها به گلوکز وابسته هستند. به همین دلیل برخی افراد معتقدند که رژیم غذایی کتوژنیک در بهبود سرطان موثر است. از سوی دیگر اسیدهای چرب با زنجیر متوسط می توانند دیواره های لیپیدی باکتری ها را هضم و از افزایش خطر بروز سرطان جلوگیری کنند. مطالعات نشان می دهد اسید لوریک موجود در این روغن می تواند با تحریک اثرات ضد تکثیر، دارای تاثیر ضد سرطانی باشد.

پیشگیری و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و فشار خون:

این روغن می تواند کلسترول خوب را افزایش و کلسترول بد را کاهش دهد، به همین دلیل از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. این روغن سرشار از چربی اشباع طبیعی است. چربی های اشباع، کلسترول خوب را در بدن افزایش می دهد. همچنین می توانند به تبدیل کلسترول بد به خوب نیز عالی عمل کند. افزایش کلسترول خوب در بدن بر طبق تحقیقات به سلامت قلب و کاهش خطر بیماری های قلبی کمک می کند.

البته انجمن قلب آمریکا توصیه می کند، تنها 5 تا 6 درصد از کل کالری روزانه باید از چربی های اشباع باشد. برای مثال برای فردی که روزانه به 2000 کالری نیاز دارد، این مقدار برابر با 11 تا 13 گرم است. در صورتی که روزانه بیش از 1 قاشق غذاخوری معادل 12 گرم چربی اشباع مصرف نمایید، مقدار کلسترول در خون افزایش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مغزی در افراد افزایش می یابد.

بهبود انرژی و استقامت:

این روغن گیاهی به راحتی هضم می شود و می تواند انرژی پایدارتری را تولید کند؛ به همین دلیل به افزایش متابولیسم کمک می کند. از مزایای دیگر این روغن می توان به ارسال مستقیم اسیدهای چرب به کبد، برای تبدیل به انرژی اشاره کرد. این روزها ورزشکاران از این روغن به عنوان منبع سوخت در زمان تمرین و مسابقات اشاره استفاده می کنند.  

کمک به هضم غذا و کاهش زخم معده:

نارگیل هضم غذا را بهبود می بخشد و به بدن در جذب ویتامین های محلول، چربی ها، کلسیم و منیزیم کمک می کند. اگر این روغن گیاهی با اسیدهای چرب امگا 3 مصرف شود، اثربخشی دو برابری دارد و به راحتی هضم و برای مصرف در دسترس بدن قرار می گیرد.

همچنین جالب است بدانید عدم تعادل کاندیدا باعث بروز بیماری های معده می شود. روغن نارگیل می تواند باکتری های بد را حذف و به سلامت روده کمک کند. به طور کلی می توان گفت این روغن برای سلامت دستگاه گوارش مفید است.

کاهش علائم بیماری کیسه صفرا:

یک مطالعه حیوانی نشان می دهد که اسیدهای چرب موجود در این روغن برای تجزیه به آنزیم های پانکراس نیازی ندارند؛ از این رو مصرف آن فشار را از روی پانکراس بر می دارد.

جلوگیری از بیماری لثه و پوسیدگی دندان ها:

روغن نارگیل دارای خواص ضد­ باکتریایی، ضد میکروبی و ضد ویروسی است. به همین دلیل حذف باکتری های مضر دهان، می تواند به جلوگیری از بیماری های لثه و دندان ها کمک کند.

سلامت استخوان ها:

آنتی اکسیدان های موجود در این روغن از پوکی استخوان جلوگیری و به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند و یک درمان طبیعی برای پوکی استخوان ها است. این روغن باعث افزایش جذب کلسیم در روده می شود و علاوه بر پوکی استخوان، در افزایش حجم و ساختار استخوان­­ها نیز موثر است.

کمک به درمان دیابت نوع دوم:

زمانی که سلول ها از پاسخ به انسولین امتناع می کنند و دیگر گلوکز را برای انرژی دریافت نمی کنند، مشکل مقاومت به انسولین به وجود می آید. در ادامه لوزالمعده برای جبران، انسولین بیشتری را پمپاژ می کند و یک چرخه تولید بیش از حد ایجاد می شود. مقاومت به انسولین یک پیش ساز برای دیابت نوع دوم به حساب می آید.

اسیدهای چرب موجود در این روغن، به تعادل واکنش های انسولین در سلول ها و ارتقای روند هضم سالم کمک می کند. آنها فشار را از روی لوزالعمده برداشته و به بدن منبع انرژی ثابتی می دهند که به واکنش های گلوکز وابسته نیست و می تواند از مقاومت به انسولین و دیابت نوع دوم جلوگیری کند.

جمع بندی:

نارگیل میوه ای ارزشمند است که فواید بسیاری دارد. خواص روغن نارگیل به دلیل حضور اسیدهای چرب اشباع در آن است. اسیدهای چرب اشباع دارای خواص ضد باکتریایی، ضد میکروبی و ضد ویروسی است. از این رو در درمان و پیشگیری از بیماری ها موثر است.

 

 

 

 

سوالات متداول

چرا روغن نارگیل فواید بسیاری دارد؟

این ماده به دلیل اسیدهای چرب فراوانی که دارد دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد باکتریایی و ضد ویروسی است. از این رو فواید بسیاری برای سلامتی دارد.

خواص روغن نارگیل برای چروک صورت چیست؟

این روغن می تواند به افزایش تولید طبیعی کلاژن کمک کند و از این رو باعث سفت تر شدن پوست شود. در نتیجه با بهبود خاصیت ارتجاعی، چین و چروک های کمتری ایجاد می شود.

چرا روغن نارگیل در سفیدی پوست موثر است؟

این ماده دارای ویتامین E است که در سفیدی پوست موثر است. همچنین با کاهش پیگمنت های پوستی، قرمزی و لک ها به یکدست شدن پوست کمک می کند.

خواص روغن نارگیل برای ماساژ چیست؟

این روغن برای ماساژ بسیار مناسب است و به نرمی ماهیچه ها کمک می کند. برای پوست های خشک بسیار مناسب است و باعث هیدراته و مرطوب شدن آنها می شود.

آیا روغن نارگیل برای دور چشم مناسب است؟

استفاده این روغن به صورت خام روی پوست، به ویژه پوست اطراف چشم که نسبت به سایر قسمت ها نازک تر است چندان توصیه نمی شود. این روغن به صورت خام برای پوست سنگین است، اگرچه فواید بسیاری دارد. بهتر است از محصولات حاوی این روغن برای درمان تیرگی و چروک های ریز اطراف چشم ها استفاده نمایید.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.