زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اسید ها به دو دسته اسید های قوی و ضعیف طبقه بندی می شوند، این ترکیبات در ساختار شیمیایی خود دارای هیدروژن بوده و PH آنها کمتر از 7 می باشد.این ماده یک اسید قوی بوده که خاصیت خورندگی بالایی داشته و به سبب کاربردهای گسترده در صنعت به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.کار

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اسید ها به دو دسته اسید های قوی و ضعیف طبقه بندی می شوند، این ترکیبات در ساختار شیمیایی خود دارای هیدروژن بوده و PH آنها کمتر از 7 می باشد.این ماده یک اسید قوی بوده که خاصیت خورندگی بالایی داشته و به سبب کاربردهای گسترده در صنعت به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.کار با این ماده خطرات زیادی داشته که و در صورت بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی می تواند سبب بروز سوختگی های جدی گردد.در ادامه خطرات اسید کلریدریک را بررسی خواهیم نمود.

خطرات کار با اسید کلریدریک :

همواره توصیه می شود پیش از شروع کار با هر ماده شیمیایی به خصوص اسید های قوی همچون اسیدکلریدریک ، برگه اطلاعات ایمنی (MSDS) آن را به دقت مطالعه نموده تا هنگام کار اشراف کامل نسبت به آن داشته باشید.این برگه معمولا توسط تولید کننده به همراه محصول ارائه می شود.

اثرات تماس با این ماده چیست؟

اثرات تماس با اسید مذکور به شرح زیر طبقه بندی می شود:

تماس با چشم :

از آنجایی که HCl دارای خاصیت خورندگی حتی روی سطوح فلزی می باشد، بدیهی است که تماس آن با چشم باعث بروز آسیب جدی و حتی کوری می شود  بنابراین بهتر است هنگام کار عینک مخصوص به چشم داشته باشید،در صورت تماس با چشم، لازم است به مدت پانزده دقیقه چشم را با آب شستشو دهید به طوری که آب به چشم وارد و از آن خارج شود،اگر لنز دارید بهتر است آن را خارج نموده تا فرآیند شستشو به طور کامل انجام شود سپس نسبت به دریافت خدمات پزشکی اقدام نمایید.

تماس با پوست :

اگر در هنگام کار با این ماده از دستکش مخصوص استفاده نکنید ممکن است تماس آن باعث سوختگی گردد.همواره توصیه می شود در صورت تماس کوتاه و ریختن اتفاقی، سریعا پوست را با آب فراوان و صابون شستشو داده و محل را پاکسازی نمایید،همچنین از دست زدن به تجهیزات و البسه آلوده خودداری کنید.

استنشاق :

تنفس بخارات این ماده می تواند سبب تحریک سیستم تنفسی و آسیب به مجاری تنفسی گردد بنابراین سعی کنید محلی که در آن مشغول به کار هستید دارای تهویه مناسب باشد و همچنین استفاده از ماسک را برای جلوگیری از آسیب احتمالی فراموش نکنید.در صورتی که برای مدت طولانی در معرض این ماده بوده و احساس سوزش در هنگام نفس کشیدن یا تنگی نفس دارید، سریعا به فضای باز رفته و در صورت حادشدن شرایط نسبت به تنفس با کپسول اکسیژن از طریق دریافت فوریت های پزشکی اقدام نمایید.

بلعیدن :

بلعیده شدن این اسید می تواند سبب آسیب های جدی به مجاری تنفسی و همچنین دستگاه گوارش از قبیل سوراخ شدن معده با انسداد خروجی آن شود ،بنابراین در صورت بلعیدن فورا نسبت به دریافت خدمات پزشکی اقدام نمایید.به یاد داشته باشید مصدوم را مجبور به استفراغ نکنید همچنین  ترجیحا مایعات به وی نخورانید.

نکات مهم در ذخیره و انبارداری :

با توجه به نکاتی که در خصوص خطرات اسید کلریدریک ذکر شد نکته مهم این است که این ماده باید در محفظه های در بسته، ترجیحا استیل ضد زنگ با روکش مقاوم در برابر خوردگی باشد،ظروف شیشه ای و یا محفظه های از جنس پلی اتیلن می توانند گزینه های مناسبی برای نگهداری ایمن باشند همچنین خنک بودن محیط و تهویه مناسب نیز نقش کلیدی در انبار داری این ترکیب ایفا می کند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.