زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آمونیاک را می توان یکی از پرکاربرد ترین موادی دانست که روزانه به آنها سروکار داریم، شوینده های خانگی که استفاده می کنیم اغلب حاوی این ماده هستند،از طرفی از آمونیاک به عنوان عامل تامین نیتروژن مورد نیاز گیاهان در صنایع کشاورزی نیز استفاده می شود،صنعتی که می توان گفت به سبب استفاده گسترده انسان

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آمونیاک را می توان یکی از پرکاربرد ترین موادی دانست که روزانه به آنها سروکار داریم، شوینده های خانگی که استفاده می کنیم اغلب حاوی این ماده هستند،از طرفی از آمونیاک به عنوان عامل تامین نیتروژن مورد نیاز گیاهان در صنایع کشاورزی نیز استفاده می شود،صنعتی که می توان گفت به سبب استفاده گسترده انسان از محصولات کشاورزی رابطه تنگاتنگی با سلامتی دارد.با توجه به مطالب گفته شده در ادامه مقاله قصد داریم علاوه به بررسی خطرات آمونیاک، تاثیرات آن بر سلامتی را بررسی نموده و در نهایت مختصری از برگه اطلاعات ایمنی (msds) آن را شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

آمونیاک را بشناسیم :

این ماده در اصل گازی بی رنگ بوده و شاید تنها روش تشخیص آن بوی تندی باشد که از آن حس می شود،بسته به نوع کاربرد این گاز را فشرده نموده و در سیلندرهای فولادی به صورت مایع ذخیره می کنند،این موضوع استفاده از آنها را چه در کشاورزی و چه در فرمولاسیون شوینده ها تسهیل می کند.جالب است بدانید این ماده در بدن انسان نیز به طور طبیعی تولید می شود و در ساختار پروتئین های موجود در بدن نقش دارد اما وجود مقادیر بالایی از آن در بدن باعث آسیب خواهد شد.

ورود آمونیاک به بدن چه اثراتی دارد؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم این ماده به صورت گاز بوده و سبکتر از هواست، بنابراین به سرعت پخش می شود، در محیط های صنعتی اگر تهویه مناسب وجود نداشته باشد این ماده از طریق تنفس وارد بدن شده و طی واکنش هایی (عمدتا با آب) آمونیوم هیدروکسید تولید خواهد نمود که ترکیبی خورنده بوده و ورود آن به بدن تخریب سلول ها را در پی خواهد داشت.قرار گرفتن در معرض این ماده برای مدت طولانی منجر به مسمومیت خواهد شد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

خطرات تماس با این ماده چیست؟

این تماس ممکن است کاملا تصادفی در اثر استفاده در محیط های صنعتی یا تجاری و زمین های کشاورزی نیز باشد. میزان اثر گذاری و آسیب های ناشی از این تماس رابطه مستقیمی با غلظت آمونیاک در محصول مورد استفاده دارد، به طور مثال در شوینده های خانگی به دلیل غلظت پایین،تماس ممکن است با ایجاد سوزش و خارش و گاها سوختگی خفیف در پوست های حساس،یا سوزش چشم، بینی یا سرفه همراه باشد در حالیکه در غلظت های بالاتر در محیط های صنعتی، از دست دادن بینایی، سوختگی شدید پوستی، آسیب جدی به سیستم تنفسی و خصوصا ریه ها و همچنین سایر اعضای داخلی بدن (در اثر تولید آمونیوم هیدروکسید) را در پی خواهد داشت.

مسمومیت با این ماده چگونه است؟

عوارضی که با قرار گرفتن در معرض این ماده از روش های ذکر شده بالا در بدن انسان ایجاد می شود تحت عنوان مسمومیت یاد می شود، در مراحل اولیه با رعایت چند نکته که ذکر خواهیم نمود می توان علائم ایجاد شده را بهبود داد،در موارد جدی تر ممکن است کمک های فوری پزشکی مورد نیاز باشد.

چه اقداماتی در صورت مسمومیت لازم است؟

تماس با چشم:

در حالیکه پلک ها را از هم باز نگه داشته اید چشم را به مدت 15 دقیقه با آب شستشو دهید، در صورت امکان استفاده از محلول 5 درصد اسید بوریک برای شستشو به جای آب موثر تر خواهد بود. درخواست کمک پزشکی نیز حائز اهمیت است.

محصول مرتبط: فروش اسید بوریک

تماس با پوست :

نکته مهم در آلودگی های پوستی شستشوی سریع ناحیه مورد نظر حداقل به مدت 15 دقیقه یا استفاده از دوش های اضطراری می باشد.نباید سعی کرد آمونیاک را با سایر مواد خنثی نمود بلکه شستشو با آب در این موارد بهترین اقدام خواهد بودلباسها، دستکش و عینک آلوده نیز باید جداسازی و شسته شوند،در صورت ایجاد سوختگی شدید نیاز به کمک پزشکی می باشد.

استنشاق :

در صورت استنشاق لازم است مصدوم به هوای تازه منتقل شده و در صورت اختلال در تنفس از کپسول های اکسیژن حداقل برای مدت یکساعت استفاده نماید.

بلعیدن :

تنها در صورت هوشیاری مصدوم به وی چند لیوان آب بخورانید،نوشیدن محلول 0.5 درصد اسید سیتریک یا لیموناد نیز می تواند اثر بخش باشد،به یاد داشته باشید هرگز مصدوم را مجبور به استفراغ نکنید و نسبت به دریافت کمک پزشکی اقدام نمایید.

بعد از آشنایی با خطرات آمونیاک توصیه می شود پیش از شروع کار بار هر ماده شیمیایی برگه اطلاعات ایمنی(MSDS) آن را مطالعه نمایید

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.