زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر قصد کاشت دندان دارید، ممکن است دندانپزشک جراحی سینوس لیفت را به شما توصیه کند. این جراحی برای برخی افراد ضروری بوده و به استحکام استخوان فک کمک می‌کند.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر قصد کاشت دندان دارید، ممکن است دندانپزشک جراحی سینوس لیفت را به شما توصیه کند. این جراحی برای برخی افراد ضروری بوده و به استحکام استخوان فک کمک می‌کند. در این مطلب توضیح می‌دهیم که چه کسانی باید این جراحی را انجام دهند و این عمل برای چه افرادی مناسب نیست. سینوس لیفت چند روش دارد و چگونه انجام می‌شود؟ آیا درد دارد؟ عمل چقدر طول می‌کشد؟ چه عوارضی ممکن است به همراه داشته باشد؟ برای انجام این جراحی چقدر باید هزینه کرد؟

جراحی سینوس لیفت چیست؟

ایمپلنت دندان روشی مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته است. اما در برخی افراد دندانپزشک با معاینه و عکسبرداری متوجه می‌شود که استخوان فک نمی‌تواند از ایمپلنت حمایت کند. برای چنین افرادی جراحی لیفت سینوس ضروری است. با انجام این عمل ایمپلنت راحت‌تر داخل استخون فک قرار گرفته و عوارض بعد از کاشت کاهش پیدا می‌کند.

در این جراحی بین دندان‌های آسیاب و پرمولر استخوان اضافه می‌شود تا مقدار استخوان فک بالا افزایش پیدا کند. برای ایجاد فضای کافی باید غشای سینوس به سمت بالا حرکت کند. به همین دلیل به این جراحی، لیفت سینوس می‌گویند. سینوس‌ها حفره‌های پر از هوا هستند که در قسمت بالا و پشت فک بالا قرار گرفته‌اند. با پیوند استخوان در این حفره‌ها فضای کافی برای قراردادن ایمپلنت ایجاد می‌شود.

انواع جراحی سینوس لیفت

باتوجه‌به محل و مقدار تحلیل بافت استخوان دو نوع جراحی سینوس لیفت وجود دارد. در هر دو روش غشا سینوس بالا کشیده شده و حفره با مواد استخوانی پر می‌شود. در ادامه تفاوت این دو روش را توضیح می‌دهیم.

۱. جراحی سینوس لیفت اُپن یا باز

بیشتر دندانپزشکان از این روش برای جراحی لیفت سینوس استفاده می‌کنند. در این روش روی لثه برشی ایجاد شده تا استخوان دیده شود. یک ورودی روی استخوان ایجاد شده و مواد پیوند استخوان از این طریق وارد حفره غشای سینوسی می‌شود. بعد از لیفت سینوس باز باید ۴ تا ۶ ماه صبر کرد و سپس کاشت دندان را انجام داد. در این روش میزان آسیب بیشتر بوده و تورم و کبودی حتی تا زیر چشم و گردن هم می‌رسد.

۲. جراحی سینوس لیفت کلوز یا بسته

در روش سینوس لیفت بسته آسیب بسیار کمتری به بافت لثه وارد می‌شود. دندانپزشک سوراخی برای نصب ایمپلنت ایجاد کرده و از طریق همان سوراخ با ابزارهای جراحی خاص مواد استخوانی را وارد فضای خالی می‌کند. گاهی می‌توان با روش لیفت سینوس بسته ایمپلنت را در همان روز نصب کرد.

در روش جراحی سینوس لیفت بسته آسیب کمتری به لثه‌ها وارد می‌شود و حتی می‌توان ایمپلنت را همان روز نصب کرد اما روش باز نیاز به زمان زیادی برای ریکاوری دارد.

چگونگی جراحی سینوس لیفت

قبل از انجام جراحی سینوس لیفت جراح باید تصمیم بگیرد که استخوان را از کجا دریافت کند. معمولا از سه طریق زیر می‌توان استخوان لازم برای جراحی را تهیه کرد.

 • استخوان خودزاد: استخوان از بدن شخص گرفته می‌شود.
 • استخوان آلوژنیک: استخوان از شخص دیگری گرفته می‌شود.
 • زنوگرافت: پودر استخوان از گاو گرفته می‌شود.

لازم است جراح عکس‌برداری با اشعه ایکس را تجویز کند. در این تصاویر مشخص می‌شود وضعیت فک و سینوس‌ها چگونه است و کدام روش جراحی برای شما گزینه بهتری خواهد بود.

روش انجام جراحی به میزان استخوان فک، نوع پیوند استخوان و روش ایمپلنت دندان بستگی دارد.

بعد از تزریق بی‌حسی موضعی جراح برای انجام لیفت سینوس مراحل زیر را طی می‌کند.

مراحل جراحی سینوس لیفت

مراحل جراحی سینوس لیفت به‌صورت زیر خواهد بود.

 1. بافت لثه برش داده می‌شود.
 2. بافت لثه بلند شده و استخوان فک دیده می‌شود.
 3. ناحیه کوچکی از استخوان برش داده می‌شود.
 4. جراح مواد پیوند استخوان را وارد حفره سینوس کرده و قسمت برش خورده را با این مواد پر می‌کند.
 5. برش بخیه زده می‌شود.
 6. مراقبت‌های بعد از جراحی شروع می‌شود.

حدود ۴ تا ۶ ماه بعد از این جراحی می‌توان کاشت ایمپلنت را انجام داد. در این مدت استخوان جدید با استخوان فک ادغام می‌شود. هرچه مقدار استخوان پیوند شده بیشتر باشد، زمان بیشتری برای انجام ایمپلنت نیاز است.

حدود ۴ تا ۶ ماه بعد از جراحی سینوس لیفت می‌توان کاشت ایمپلنت را انجام داد.

مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی سینوس چیه؟همین حالا مشاوره بگیر!

جراحی سینوس لیفت برای چه افرادی ضروری است؟

اگر برای قراردادن ایمپلنت ارتفاع استخوان فک بالا کافی نباشد، این جراحی ضرورت پیدا می‌کند. تحلیل رفتن استخوان فک بیشتر در افرادی با شرایط زیر مشاهده می‌شود.

 • بیماری لثه پریودنتال
 • ازدست‌دادن دندان در فک بالا
 • بازجذب استخوان بعد از کشیدن دندان
 • نقایص در زمان تولد
 • سرطان.

به نقل از healthline در رابطه با تشخیص ضرورت جراحی لیفت سینوس:

طبق گفته بنیاد توان‌بخشی دهان اگر دندانپزشک متوجه شود که استخوان فک در قسمت پشتی کمتر از ۴ تا ۶ میلی‌متر ارتفاع دارد، جراحی سینوس لیفت قبل از ایمپلنت دندان ضرورت پیدا می‌کند.

مزایا جراحی سینوس لیفت

جراحی سینوس لیفت برای افرادی که استخوان کافی در فک ندارند و می‌خواهند کاشت دندان انجام دهند، ضروری است. با انجام این جراحی، کاشت ایمپلنت راحت‌تر انجام می‌شود. احتمال شل شدن ایمپلنت و پس زدن آن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

عوارض و معایب جراحی سینوس لیفت

برخی از عوارض بعد از جراحی لیفت سینوس شایع بوده و در عرض چند روز بهبود پیدا می‌کنند. این عوارض عبارتند از:

 • تورم
 • خونریزی
 • سوراخ یا پاره شدن غشای سینوس.

درصورتی‌که غشای سینوس پاره شود، جراح آن را بخیه می‌زند. اما گاهی پارگی پیچیده بوده و باید جراحی متوقف شود. مدتی زمان لازم است تا بهبود پیدا کند. سوراخ شدن غشا خطر سینوزیت مزمن و عفونت سینوس را افزایش می‌دهد.

عوارض و معایب جراحی سینوس لیفت جراحی سینوس لیفت برای چه افرادی ضروری است؟
سوراخ یا پاره شدن غشای سینوس افراد مبتلا به سرطان
خونریزی کسانی که بیماری لثه پریودنتال دارند
تورم ازدست‌دادن دندان در فک بالا
—– بازجذب استخوان بعد از کشیدن دندان
—– افراد با نقایص در زمان تولد
معایب جراحی سینوس و افرادی که کاندید این جراحی هستند

مراقبت های بعد از جراحی سینوس لیفت

بعد از جراحی تا جای ممکن نباید بینی خود را باد کرده و عطسه کنید. این کار باعث حرکت مواد پیوند استخوان و باز شدن بخیه‌ها می‌شود. به همین دلیل دندانپزشک برای مرطوب نگه‌داشتن بینی اسپری سالین را تجویز می‌کند. همچنین برای جلوگیری از احتقان و التهاب باید داروهایی مصرف کنید.

مقداری درد بعد از جراحی طبیعی است. دندانپزشک برای کاهش درد داروهای ضد درد و برای کاهش احتمال عفونت آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند. دهان‌شویه ضدمیکروبی نیز به کاهش عفونت کمک می‌کند. برای مدت‌زمان مشخصی نباید دندان‌ها را مسواک بزنید. زیرا احتمال خونریزی بیشتر می‌شود.

اگر دچار عارضه پارگی غشای سینوس شده باشید، مراقبت‌های بیشتری نیاز خواهید داشت. اگر پارگی در حین جراحی اتفاق بیفتد، جراح غشا را ترمیم کرده یا جراحی را متوقف می‌کند.

هزینه جراحی سینوس لیفت

هزینه جراحی سینوس لیفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. هرچه مقدار نیاز به مواد پیوند استخوان بیشتر باشد، قیمت جراحی بالاتر می‌رود. پیچیدگی جراحی، دستمزد دندانپزشک، موقعیت کلینیک و هزینه تجهیزات همگی در قیمت نهایی تاثیر دارند.

هنگام محاسبه قیمت ایمپلنت دندان باید هزینه‌های جانبی را در نظر داشته باشید. اگر نیاز به جراحی سینوس لیفت دارید، برای انجام لیفت سینوس بسته در سال ۱۴۰۲ باید حدود ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان و برای لیفت سینوس باز حدود ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان هزینه کنید.

نتیجه گیری

جراحی سینوس لیفت یکی از مراحل کاشت دندان است. برخی افراد قبل از ایمپلنت نیاز به این جراحی دارند. زیرا استخوان فک بالا در این افراد استحکام کافی برای نصب ایمپلنت را نداشته و مقدار استخوان کم است. این جراحی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. در هر دو روش مواد استخوانی وارد حفره غشای سینوس شده و به استحکام استخوان کمک می‌کند.

بعد از جراحی لیفت سینوس باید داروهای مسکن و آنتی‎‌بیوتیک را به طور منظم مصرف کنید. عطسه کردن و باد کردن بینی احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد. بعد از ۱۰ روز باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا وضعیت بخیه‌ها بررسی شود. حدود ۴ تا ۶ ماه بعد از جراحی نیز می‌توان کاشت دندان را انجام داد.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.