زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
شناسایی کیفی آمونیوم کلراید   آمونیوم کلراید به شکل پودر کریستال ریز یا درشت سفید رنگ عرضه می شود که جاذب رطوبت هواست. برای شناسایی کیفی آمونیوم کلراید، می توان به طریق زیر عمل کرد: آمونیوم کلراید در آب کاملا محلول است و در اتانول نیز حل می شود. 2 گرم از آمونیوم کلراید را

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

شناسایی کیفی آمونیوم کلراید  

آمونیوم کلراید به شکل پودر کریستال ریز یا درشت سفید رنگ عرضه می شود که جاذب رطوبت هواست.

برای شناسایی کیفی آمونیوم کلراید، می توان به طریق زیر عمل کرد:

آمونیوم کلراید در آب کاملا محلول است و در اتانول نیز حل می شود.

2 گرم از آمونیوم کلراید را 20 میلی لیتر آب حل کنید. محلول آن بی رنگ و تقریبا شفاف خواهد بود.

مقدار سرب در این محصول نباید بیش از 2 میلی گرم بر کیلوگرم باشد.

pH محلول آمونیوم کلراید در آب (1 در 20) بین 6 – 5/4 است.

آمونیوم کلراید را به مدت 4 ساعت در سیلیکاژل خشک کنید. نباید بیش از % 2 وزن خود را از دست بدهد.

در صورت سوزاندن، باقیمانده آن نباید بیش از % 5/0 باشد.

برای اطمینان از درصد خلوص این محصول، 2/0 گرم از آمونیوم کلراید را به مدت 4 ساعت در سیلیکازل خشک کنید و در 40 میلی لیتر آب حل کنید. حین همزدن، 3 میلی لیتر اسید نیتریک، 5 میلی لیتر نیتروبنزن و 50 میلی لیتر نیترات نقره 1/0 نرمال اضافه کنید. به شدت تکان دهید و سپس 2 میلی لیتر شناساگر آمونیوم فریک اضافه کرده و با نیترات نقره 1/0 نرمال تیتر کنید. هر 1 میلی لیتر از نیترات نقره 1/0 نرمال معادل با 349/5 میلی گرم از آمونیوم کلراید است.

یک روش دیگر این است که 3 گرم از آمونیوم کلراید خشک کرده را در 250 میلی لیتر آب حل کنید. 25 میلی لیتر از این محلول را برداشته و به 10 میلی لیتر سود مایع بیفزایید و بلافاصله به یک دستگاه تقطیر مجهز به یک مخزن حاوی 40 میلی لیتر اسید سولفوریک 1/0 مول بر لیتر متصل کنید. گرم کنید تا آمونیاک به مخزن اسید سولفوریک تقطیر شود و در حضور 3 قطره شناساگر متیل قرمز با اسید سولفوریک 1/0 مول بر لیتر تیتر کنید. هر 1 میلی لیتر از اسید سولفوریک 1/0 مول بر لیتر معادل با 698/10 میلی گرم از آمونیوم کلراید خواهد بود.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.