زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
تعیین درصد خلوص سدیم هیدروکسید (NaOH، کاستیک سودا): این تست را می توان با انجام یک آزمایش تیتراسیون به شرح زیر انجام داد: وسایل موردنیاز: بورت پیپت مدرج معرف فنل فتالین به‌عنوان شناساگر ارلن مایر پایه نگه‌دارنده فلزی سدیم هیدروکسید (پرک) هیدروکلریک اسید (HCL) با مولاریته 0.1   در ابتدا 5 گرم از سود پرک

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

تعیین درصد خلوص سدیم هیدروکسید (NaOH، کاستیک سودا):

این تست را می توان با انجام یک آزمایش تیتراسیون به شرح زیر انجام داد:

وسایل موردنیاز:

  • بورت
  • پیپت مدرج
  • معرف فنل فتالین به‌عنوان شناساگر
  • ارلن مایر
  • پایه نگه‌دارنده فلزی
  • سدیم هیدروکسید (پرک)
  • هیدروکلریک اسید (HCL) با مولاریته 0.1

در ابتدا 5 گرم از سود پرک را در یک لیتر آب حل می‌کنیم و 10 میلی‌لیتر از این محلول را به‌ وسیله پیپت در ارلن مایر قرار می‌دهیم. هیدروکلریک اسید M 0.1 را با کمک یک لیتر آب می سازیم و به بورت تا رسیدن به نقطه صفر انتقال می دهیم. در ادامه دو تا سه قطره معرف فنل فتالین را به ارلن مایر و محلول سدیم هیدروکسید منتقل کرده و چند بار تکان می‌دهیم.

محلول اسید را قطره‌ قطره توسط شیر کنترل بورت به محلول پایه اضافه می‌شود و هم‌زمان ارلن را تکان می‌دهیم. این عمل را تا رسیده به رنگ صورتی روشن با دقت بالا انجام می‌دهیم. در این هنگام عدد روی بورت ثبت می‌گردد. این تیتراسیون را سه بار به‌تناوب تکرار می‌کنیم و حجم‌های به‌دست‌آمده را ثبت کرده و میانگین آن‌ها را به‌عنوان حجم نهایی تیتراسیون اسید در نظر می‌گیریم.

واکنش اسید و باز:

در ادامه به‌وسیله فرمول‌های زیر مقدار خالص NaOH را به دست آورده و بر مقدار کل تقسیم می‌کنیم تا درصد خلوص به دست آید.

  1. به دست آوردن مول بورت (HCL)

 غلظت (HCL (M0.1 × حجم تیترانت ثبت‌شده بورت = مول HCL درون بورت

  1. به دست آوردن مول NaOH درون ارلن مایر

به خاطر نسبت 1 به 1 این مواد در معادله واکنش غلظت NaOH برابر با غلظت HCL است (M0.1)

  1. به دست آوردن غلظت NaOH در ارلن مایر

برای تعیین درصد خلوص سود مایع در حالت مایع باید این نکته که مقدار سود مایع انتخاب شده باید به حجم برسد و در واقع تا حجم انتخابی مورد نظر رقیق شود توجه داشت. این تغییر، در محاسباتِ کلیِ درصد خلوص تفاوتی ایجاد نمی کند اما در انتخاب واحد عدد های محاسبه باید حتما دقت شود.

زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.