زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
بوراکس را از کجا بخریم و تهیه کنیم؟ مبتکران شیمی یکی از تامین کنندگان انواع مواد شیمیایی در صنایع گوناگون می باشد. برای تهیه ی این محصول تنها کافیست از طریق شماره های موجود با ما در ارتباط باشید. در ادامه ی متن با کاربرد این ماده در کشاورزی بیشتر آشنا خواهید شد. کاربرد در

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

کاربرد در صنایع کشاورزی

بوراکس ها و اسید بوریک در کشاروزی برای تامین بور مورد نیاز گیاهان استفاده می شوند. بور یک ماده مغذی برای رشد و رویش گیاهان می باشد. ترکیبات بور در غلظت های کم به عنوان یک ریزمغذی در کودها استفاده می شود .زمانی که در غلظت های زیاد استفاده می شود ،به عنوان علف کش و سایر آفت کش ها عمل می کند. عملکرد این عنصر در تولید بوته ضروری است.

عملکرد بور در گیاهان 

  • بور برای گرده افشانی و تولید دانه مهم است.
  • برای تقسیم سلولی طبیعی ،متابولیسم نیتروژن و تشکیل پروتئین لازم است.
  • بور یک عنصر ضروری برای رشد و رویش گیاه ،تولید محصول و رویش دانه با کمک به انتقال آب و قندهای تولید شده  در گیاهان می باشد.
  •  برای حفظ تعادل بین قند و نشاسته و عملکرد انتقال قند و کربوهیدرات ها ضروری است.  گرچه نیازهای بور در گیاهان بسیار کم است، اما رشد و عملکرد محصول آنها به شدت تحت تأثیر کمبود این عنصر در خاک قرار می گیرد.

ودهای حاوی بور

بوراکس دکا هیدراته و بوراکس پنتا هیدراته ازمیان سایرترکیبات بور بیشتر به عنوان کود استفاده می شود. سدیم بورات ها را هم می توان مستقیم به خاک اضافه کرد یا  هم می توان به گیاه اسپری کرد زیرا حلالیت این ترکیبات بور(بوراکس دکا و بوراکس پنتا ) درآب خوب است. از بورات کلسیم در خاک های شنی به دلیل حلالیت کم آنها  استفاده می شود و در خاک بیش از بورات های سدیم باقی می ماند.

این ماده به صورت جامد را می توان مستقیم به خاک اضافه کرد. در شرایط مرطوب آب و هوایی بوراکس به راحتی حل می شود وسپس توسط ریشه گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. محصولاتی که برای این کاربرد استفاده می شود بوراکس پنتا هیدراته گرانول می باشد .این ماده را می توان به طور مستقیم استفاده کرد اما بیشتر به عنوان بخشی از ترکیب مواد مغذی شامل سایر اجزای کود استفاده می شوند. مقدار بور کود بر روی خاک اعمال می شود ،با توجه به نوع گیاه ،روش کار ،مقدار باران و آهک خاک و مواد آلی ،متفاوت است .

آیا این ماده محلول است؟

ترکیب فوق حلالیت بالایی دارد. ترکیبات حاوی بور را نیز می توان با اسپری کردن بر روی برگ های گیاهی استفاده کرد. این برای برخی از گیاهانی مفید است که جذب مواد از طریق برگ بهتر صورت می گیرد .دی سدیم اکتا بورات چهار آبه که به طور اختصاصی برای استفاده و کاربرد های کشاورزی ساخته شده است  نسبت به ترکیباتی مثل بوراکس دکا و بوراکس پنتا به علت حلالیت بیشتر و بهتر برای استفاده اسپری مناسب تر است. در تولید علف کش هایی که حاوی بور هستند از  اسید بوریک و بوراکس استفاده می شود. آنها معمولا با کلرید سدیم یا سایر مواد شیمیایی مخلوط می شوند. استفاده از اسید بوریک در کشاروزی به عنوان کود مقاومت گیاه را نسبت  به سرما و بیماریهای گیاهی افزایش می دهد.

 

آفت کش ها

آفت کش های بور حاوی هفت ماده فعال هستند که عبارتند از: اسید بوریک، بوراکس دکا هیدرات، بوراکس پنتا هیدرات، بوراکس بدون آب، دی سدیم اکتا بورات، دی سدیم اکتا بورات تتراهیدرات و سدیم متا بورات. این مواد حاوی بوریک اسید و نمک های سدیم می باشند و از سال 1948 در کشورهای جهان به عنوان  حشره کش، قارچ کش و علف کش مورد استفاده قرار می گیرند. تنها استفاده این مواد در کشاورزی نیست و در صنایع دیگر نیز از این مواد استفاده می شود، به عنوان مثال در استخرهای آب برای جلوگیری از رشد جلبک ها از این ترکیب استفاده می شود.

زلال طب شیمی 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.