زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر یک یا چند دندان را از دست داده‌اید، احتمالا به بریج دندان فکر کرده‌اید. بریج یا پل دندان جای خالی دندان افتاده را پر کرده و لبخند شما را زیباتر می‌کند.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر یک یا چند دندان را از دست داده‌اید، احتمالا به بریج دندان فکر کرده‌اید. بریج یا پل دندان جای خالی دندان افتاده را پر کرده و لبخند شما را زیباتر می‌کند. این روش مزایا و معایبی دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام بریج، این مطلب را تا انتها بخوانید. در ادامه توضیح می‌دهیم که بریج دندان چیست؟ برای چه کسانی مناسب است؟ دندانپزشک چگونه این روش را انجام می‌دهد؟ چه مراحلی را باید طی کرد؟ آیا عوارضی دارد؟ چگونه باید از آن مراقبت کرد؟ هزینه آن نسبت به ایمپلنت گران‌تر است یا ارزان‌تر؟ در چند روز انجام می‌شود و دوام آن چقدر است؟

بریج دندان چیست؟

یکی از خدمات دندانپزشکی خوب برای پرکردن جای خالی دندان ازدست‌رفته استفاده از روش بریج است. بریج دندان فضای خالی را پر کرده و از دو طرف توسط دندان‌های پایه ثابت می‌شود. این دندان مصنوعی یا پونتیک می‌تواند از جنس‌های مختلف باشد. بریج معمولا از جنس چینی درست می‌شود تا با دندان‌های طبیعی یکسان دیده شود. ممکن است برخی افراد دوست داشته باشند، از پونتیک طلا استفاده کنند.

برای متصل کردن این دندان مصنوعی به دو دندان کناری، از دو یا چند روکش برای دندان‌های کناری استفاده می‌شود. بریج می‌تواند توسط دندان طبیعی یا ایمپلنت در جای خود محکم شود.

بریج نوعی دندان مصنوعی از جنس چینی است که توسط دندان‌های کناری در جای خود محکم می‌شود.

چه کسانی به بریج دندان نیاز دارند؟

گاهی عواملی مانند پوسیدگی دندان، بیماری‌های لثه یا ضربه باعث ازدست‌دادن دندان می‌شوند. اگر دندان خود را از دست داده‌اید، می‌توانید برای ترمیم دندان و پرکردن فضای خالی از روش بریج دندان استفاده کنید. پرشدن فضای خالی به زیبایی بیشتر لبخند شما کمک کرده و گفتار و جویدن را آسان‌تر می‌کند.

اگر فضای خالی بین دندان‌ها با بریج یا سایر روش‌ها پر نشود، به‌مرور دندان‌های مجاور حرکت کرده و مشکلاتی را برای فرد ایجاد می‌کند. در این شرایط ممکن است دچار مشکلاتی در جویدن و گاز زدن شوید. همچنین ممکن است به دلیل فشار اضافی دردی احساس کنید.

بریج دندان چگونه کار می کند؟

در این روش زیبایی دندان باید دندان‌های کنار فضای خالی برای تکیه کردن پونتیک بریج آماده شوند. معمولا پل دندان در دو جلسه انجام می‌شود. روکش آن می‌تواند از جنس چینی، آلیاژ یا طلا باشد. اگر یکی از دندان‌های جلویی نیاز به بریج داشته باشد، معمولا از ماده‌ای به نام پرسلن استفاده می‌شود. رنگ این ماده کاملا با دندان طبیعی مطابقت دارد.

مراحل بریج دندان

برای انجام بریج معمولا باید دو جلسه به مطب مراجعه کنید. در این دو جلسه مراحل زیر انجام می‌شوند.

 1. آماده‌سازی دندان‌های پایه: در جلسه اول دندانپزشک باید دندان‌های پایه اطراف فضای خالی را تغییر شکل دهد. بخشی از مینا و عاج دندان حذف شده تا جا برای روکش باشد.
 2. قالب دندان: از ناحیه موردنظر قالب‌گیری یا اسکن دیجیتال گرفته می‌شود. در آزمایشگاه باتوجه‌به این قالب مدل بریج مشخص شده و دندان مصنوعی به همراه روکش تهیه می‌شود. در مدت‌زمان آماده‌شدن بریج اصلی، یک بریج موقت در آن ناحیه قرار می‌گیرد.
 3. قراردادن بریج: در جلسه دوم بریج موقت از دهان خارج شده و بریج اصلی قرار می‌گیرد. دندان‌پزشک به‌خوبی آن را بررسی کرده تا کاملا با دندان‌های کناری سازگار باشد.

انواع بریج دندان

بریج‌های دندان به‌طورکلی به چهار نوع تقسیم می‌شوند.

 • سنتی: محبوب‌ترین روش بریج دندان، روش سنتی است. اگر دو طرف شکاف دندان طبیعی وجود داشته باشد، از این روش استفاده می‌شود. بریج سنتی یک دندان مصنوعی است که به‌وسیله روکشی که روی دندان‌های پایه می‌چسبد، در جای خود محکم می‌شود.
 • کنسولی: برای بریج کنسولی فقط باید یک دندان طبیعی کنار شکاف باشد. روکشی که روی دندان طبیعی قرار می‌گیرد، دندان مصنوعی را در جای خود محکم نگه می‌دارد.
 • مریلند: مشابه بریج سنتی برای انجام این روش باید دو طرف شکاف دندان طبیعی وجود داشته باشد. اما در این روش به‌جای روکش روی دندان‌های طبیعی یک چارچوب فلزی یا چینی پشت دندان‌های طبیعی چسبیده می‌شود.
 • اتصال با ایمپلنت: در روش ایمپلنت باید پایه فلزی به‌جای دندان طبیعی در فک قرار بگیرد. زمانی که برای تمامی دندان‌های ازدست‌داده نتوان ایمپلنت انجام داد، از روش بریج با اتصال ایمپلنت استفاده می‌شود. در این روش دو فضای خالی با ایمپلنت پر شده و مابین این دو پونتیک بریج قرار می‌گیرد. پونتیک تحت حمایت این دو ایمپلنت در جای خود محکم می‌شود.

به نقل از healthline دررابطه‌با جراحی بریج با اتصال ایمپلنت:

روش اتصال با ایمپلنت قوی‌تری و پایدارترین روش برای افرادی است که تعداد زیادی دندان ازدست‌داده‌اند. اما در این روش به دو عمل جراحی نیاز است. در مرحله اول ایمپلنت‌ها در استخوان فک قرار می‌گیرند. مرحله دوم برای قراردادن بریج است. ممکن است انجام این دو جراحی چند ماه طول بکشد.

معایب بریج دندان

اگر بهداشت دندان را رعایت کنید و به‌خوبی از بریج مراقبت کنید، تا مدت‌زمان طولانی بدون هیچ عارضه در جای خود باقی می‌ماند. اما اگر دندان‌های اطراف پوسیده شوند یا روکش کنده شود، بریج دچار مشکل خواهد شد. در برخی مواقع نیز ممکن است بریج شل شود. اگر دندان‌های اطراف سالم باشند، دندانپزشک با روکش جدید دوباره آنها را به هم وصل می‌کند.

یکی از معایب بریج دندان احتمال آسیب به دندان‌های پایه است. درصورتی‌که روکش‌ها مناسب نباشند، باکتری‌ها به داخل نفوذ کرده و باعث پوسیدگی دندان می‌شوند. گاهی هم ممکن است دندان‌های پایه پس از مدتی ضعیف شوند. در این صورت باید جای دندان‌های طبیعی ایمپلنت قرار بگیرد.

یکی از معایب بریج دندان احتمال آسیب و پوسیدگی دندان‌های پایه است. اگر دندان‌های پایه ضعیف شوند، باید به‌جای دندان‌های طبیعی ایمپلنت قرار بگیرد.

مزایای بریج دندان انواع بریج دندان مراحل بریج دندان
جابه‌جا نشدن دندان‌های اطراف سنتی آماده‌سازی دندان‌های پایه
بهبود جویدن غذا کنسولی قالب دندان
حفظ فرم مناسب صورت مریلند قراردادن بریج
زیبایی بیشتر لبخند اتصال با ایمپلنت
مزایا، انواع و مراحل بریج دندان

مزایای بریج دندان

از مهم‌ترین مزایای بریج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • زیبایی بیشتر لبخند
 • بهبود جویدن غذا
 • بهبود تکلم و گفتار
 • حفظ فرم مناسب صورت
 • با جایگزینی پونتیک بریج، دندان‌های اطراف جابه‌جا نمی‌شوند.

مراقبت از بریج دندان

دندان‌های اطراف پونتیک بریج به‌صورت پایه عمل می‌کنند و به همین دلیل سلامت و استحکام آنها بسیار مهم است. از این رو باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • دو بار در روز از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.
 • استفاده روزانه از دهان‌شویه احتمال پوسیدگی دندان و بیماری لثه را کاهش می‌دهد.
 • برای تغذیه یک رژیم متعادل داشته باشید.

قیمت بریج دندان در ۱۴۰۲

قیمت بریج دندان در سال ۱۴۰۲ برای هر واحد حدود ۲ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان است. هزینه‌ی نهایی با مشاوره و ویزیت تعیین می‌شود.

قیمت بریج دندان در ۱۴۰۱

قیمت خدمات دندانپزشکی در ۱۴۰۱ همانند دیگر خدمات پزشکی افزایش داشته است. هزینه بریج دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل دندانپزشک بعد از معاینه می‌تواند قیمت را اعلام کند. به عنوان مثال تعداد واحد مورد نیاز برای بریج، مواد استفاده شده، دسترسی به ناحیه مورد نظر، نیاز به درمان اضافی و موقعیت مطب در قیمت تاثیر زیادی دارند. اما به طور میانگین می‌توان گفت قیمت بریج دندان در سال ۱۴۰۱ بین ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان متغیر است.

بهترین دکتر دندانپزشک برای پر کردن دندونت رو پیدا کن!

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

بریج دندان یکی از روش‌های پرکردن فضای خالی در دهان است. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با پل دندان فضای خالی را پر کرده و زیبایی لبخند خود را دوچندان کنید. در این روش دندان‌های کناری به‌صورت پایه عمل می‌کنند. دندان مصنوعی در فضای خالی قرار گرفته و روکشی روی دندان‌های اطراف چسبیده می‌شود. با وجود روکش، پونتیک بریج در جای خود محکم می‌شود.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.