زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
آلومینیوم مدت طولانی است که به عنوان ماده منعقد کننده اولیه برای شفاف کردن اب آشامیدنی ومصارف فرایندهای صنعتی استفاده می شود. مکانیزم اصلی برای یون آلومینیوم از ترکیب آلوم گرفته شده است . دردسترس بودن و عدم وجود جایگزین  مناسب ازنظر هزینه  دو دلیل اصلی استفاده گسترده از آلوم در گذشته بود. نحوه عملکرد

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

آلومینیوم مدت طولانی است که به عنوان ماده منعقد کننده اولیه برای شفاف کردن اب آشامیدنی ومصارف فرایندهای صنعتی استفاده می شود. مکانیزم اصلی برای یون آلومینیوم از ترکیب آلوم گرفته شده است . دردسترس بودن و عدم وجود جایگزین  مناسب ازنظر هزینه  دو دلیل اصلی استفاده گسترده از آلوم در گذشته بود.

نحوه عملکرد :

بازه عملیاتی انعقاد توسط این ماده به میزان هیدرولیز آلومینیوم بستگی دارد. فرایند هیدرولیز بعد از افزودن مقدار مشخصی از سولفات آلومینیوم به آب شروع می شود. مانند هر واکنش شیمیایی دیکر درجه هیدرولیز نیز وابسته است به نوع آب مورد استفاده, زمان واکنش و دما.

این مجموعه واکنش را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

هرچه فرایند به میزان بیشتری پیش می رود وزن مولکولی ترکیبات هیدرولیز شده نیز افزایش می یابد. میزان بازدهی کواگولانت تولیدی با استفاده از این فرایند، رابطه ی مستقیمی با وزن مولکولی پلیمرهای آلومینیوم با دانسیته ی الکتریکی بالا دارد.

مشکلات استفاده از آلوم

با این حال مشکلاتی در رابطه با استفاده از آلوم وجود دارد. Al2SO4 به شدت اسیدی است و می تواند pH محلول را حتی زمانیکه در مقدار و دوز طبیعی و نرمال استفاده می شود، به طور چشمگیری کاهش دهد.برای جبران این کاهش pH باید مواد شیمیایی مثل آهک یا سود کاستیک به محلول اضافه شود همچنین استفاده از Al2SO4 مقدار زیادی لجن آلومینیوم هیدروکسید تولید می کند. بنابراین زمانی که همه جوانب در نظر گرفته شود هزینه استفاده از آلوم  شامل : تنظیم pH (آهک ،سود و غیره) ، تصفیه لجن تولیدی  و از بین بردن مواد جامد نیز می شود.

مزایای استفاده از PAC

  • PAC ترکیبی است  که کارایی و عملکرد بهتری نسبت به آلوم دارد.
  • مزیت دیگر آن در مقایسه با  آلوم کاهش هزینه های اضافی است .
  • PAC  کمترین تاثیر رو  بر روی pH  دارد در این صورت به کمترین مقدار  ماده شیمیایی برای تنظیم pH نیاز است.
  • این ماده، همچنین زمانیکه به طور میانگین  30-60% آلومینیوم کمتری استفاده میکنیم قادر است کاراست کار خودرا به خوبی انجام دهد.
  • درصورت میزان استفاده یکسان از پک و آلوم ،پک مقدار لجن کمتری تولید می شود.
  • سرعت توسعه و استفاده از (PAC) بسیار چشم گیر بوده است. .به طوریکه   در بسیاری از مناطقی که PAC  برای یک دوره زمانی معین و مشخص  به بازار عرضه شد؛ این ماده جایگزین بیشتر از 70% آلوم مورد تقاضا می شود .همزمان با رشد  و توسعه پک ، پلیمرهای آلی مانند ،  پلی الکترولیت که به فرآیند انعقاد کمک می کنند نیز توسعه یافتنند وبه صنعت تصفیه آب ارائه شد.

این پلیمر های آلی(پلی الکترولیت ها) عموما به عنوان منعقد کننده اصلی مفید نخواهند بود اما زمانی که به همراه یک منعقد کننده آلومینیوم دار مانند Al2SO4 یا پک استفاده شود به بهتر انجام شدن کل فرآیند انعقاد کمک می کند.

اخیرا، برای معرفی نسل سوم از موادی که در تصفیه استفاده می شوند،PAC ومنعقد کننده های آلی دیگر  ترکیب می شوند تا به  یک شیوه تصفیه مطلوب  دست یابند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.