زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
دانشیار گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، به بیان و تشریح باورهای نادرست در مورد بهداشت دهان و دندان پرداخت. دندان های شیری نیاز به درمان ندارنددکتر زهرا قربانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سلامت ریشه، جوانه دندان‌های دایمی و فرم فک

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

دانشیار گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، به بیان و تشریح باورهای نادرست در مورد بهداشت دهان و دندان پرداخت.

دندان های شیری نیاز به درمان ندارند
دکتر زهرا قربانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سلامت ریشه، جوانه دندان‌های دایمی و فرم فک و صورت وابسته به سلامت دندان های شیری است و این باور که دندان های شیری بی اهمیت هستند و نیاز به درمان ندارند از اساس غلط است.

دود سیگار باعث کاهش دردهای دندانی در کودکان می شود
وی استفاده از دود سیگار برای کاهش درد های دندانی و گوش برای کودکان مورد انتقاد قرارداد و هشدار داد: دود سیگار گردش خون را کم می کند و همین موضوع می تواند برای کودک بسیار خطرناک باشد، ضمن این که کانون دردهای دندانی استخوان و ریشه دندان پوسیده است و درمان‌های خانگی اثری بر اصل موضوع ندارد خصوصا دود سیگار که به مراتب مضراتی به همراه دارد بنابراین تنها و مطمئن ترین مسیر مراجعه به دندانپزشک و درمان دندان یا لثه است.

جرم گیری دندان ها را ضعیف می کند
وی با اشاره به این که باور نادرستی در بین عموم مردم وجود دارد مبنی بر این که جرم گیری به دندان ها آسیب وارد می کند خاطرنشان کرد: این باوری غلط است چرا که قلم‌های جرمگیر فقط حرکت های لرزشی دارد و به هیچ عنوان به دندان آسیب وارد نمی کنند.

دکتر قربانی ادامه داد: این قلم‌ها با لرزشی که ایجاد می کنند، جرم‌ها و رسوب های دندانی را شکسته و به سلامت دهان و دندان کمک می کند، اگر با وجود پلاک های میکروبی جرم گیری انجام نشود عمر دندان‌ها به مراتب کمتر خواهد شد و لثه ها هم تحلیل می روند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این که پوسیدگی های دندانی در ابتدا به شکل لکه های سفید ظاهر می شود گفت: این موضوع در کودکان جدی تراست، در محله اول پوسیدگی‌های دندانی لازم نیست دندان‌ها پر شود، استفاده از مسواک مناسب، فلوراید تراپی و تغذیه سالم، روند پوسیدگی های دندانی را متوقف می‌کند.

فقط مواد غذایی شیرین باعث پوسیدگی دندان ها می شود!
وی با بیان این که باور نادرست و متداول دیگر این است که فقط زمانی که از مواد غذایی شیرین استفاده می کنیم دندان ها در معرض پوسیدگی قرار می گیرند ادامه داد: برخی از مواد غذایی مثل چیپس یا ماکارونی به خودی خود شیرین نیستند ولی زمانیکه وارد دهان می شوند تبدیل به قند می شوند و به مراتب پوسیدگی که با این مواد غذایی ایجاد می شود از سایر مواد قندی بیشتر است.

دکتر قربانی درباره مواد غذایی که حاوی قند پنهان هستند نیز توضیحاتی داد و افزود: به محتوای تغذیه ای مواد غذایی که تهیه می کنید توجه کنید، در حال حاضر مشکل بسیاری از مواد غذایی قند پنهانی است که در آن وجود دارد به طور مثال دوغ حاوی قند پنهان است.

اگر بعد از مسواک لثه ها خونریزی کرد نباید مسواک بزنیم!
این دانشیار گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه به موضوع متداول و نادرست دیگری درباره سلامت دهان و دندان اشاره کرد و ادامه داد: برخی افراد بعد از مسواک زدن با مشاهده خونریزی لثه ها، از مسواک زدن خودداری می کنند این کار غلط است، زمانی که لثه‌ها خونریزی می‌کنند به این معنی است که در این ناحیه پلاک های میکروبی وجود دارد که این میکروب باعث التهاب و در ادامه خونریزی لثه ها شده است، هر چه کمتر از مسواک استفاده کنیم خونریزی لثه ها بیشتر می شود بنابراین بهترین و مطمئن ترین راه صحیح مسواک زدن است.

وی تاکید کرد: چنانچه چهار یا پنج روز به صورت صحیح عمل مسواک زدن را انجام دهید، خونریزی لثه‌ها برطرف خواهد شد، مگر این که فرد دچار بیماری زمینه ای و خونی باشد.

زنان باردار نباید به دندانپزشک مراجعه کنند!
دکتر قربانی با بیان این که باور نادرست دیگر این است که زنان باردار نباید به دندانپزشکی مراجعه کنند اضافه کرد: مراجعه زنان در دوران بارداری ضرورت دارد ضمن این که به دلیل مشکلات گوارشی نیازبه جرم گیری دندان ها در این دوران به مراتب بیشتر است.
وی توصیه کرد: بهترین حالت این است که زنان قبل از بارداری از سلامت دهان و دندان مطمئن شوند ولی در غیر این صورت هم حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنند چرا که عفونت های دندانی مادر به کودک هم آسیب خواهند رساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه هشدار داد: عفونت های دندانی در زنان باردار حتی می تواند منجر به زایمان های زودرس شود.

مصرف میوه ها برای دندان ها خطری ایجاد نمی کند!
دکتر قربانی با بیان این که بسیاری از میوه‌ها حاوی اسید هستند، استفاده درست از میوه‌ها را برای حفظ سلامت دهان و دندان خواستار شد و افزود: مکیدن لیموترش با دندان‌های جلو یکی از رایج ترین اشتباهات است، این میوه که حاوی مقادیر بالایی از اسید است، سلامت دندان ها را به خطر می‌اندازد.

وی توصیه کرد: آب میوه را قبل از مصرف رقیق کنید یا در غیر این صورت بعد از مصرف آب میوه‌ها حتما دهان خود را با آب شسته و بعد از استفاده از آب میوها ومیوه های اسیدی فورا مسواک نزنید چرا که مینای دندان‌ها ضعیف شده و بعد از نیم ساعت به حالت عادی برمی گردد.

به محض دندان درد آنتی بیوتیک مصرف کنید!
مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها به محض ایجاد دردهای دندانی یکی دیگر از باورهای نادرست و غلطی است که دکتر قربانی به آن اشاره کرد و افزود: این کار غلط است، حتی اگر دندان را عصب کشی کرده اید و یا دندان های عقل را جراحی کرده اید نباید خودسرانه آنتی بیوتیک مصرف کنید، مصرف آنتی بیوتیک در موارد خاص و زیر نظر پزشک باید استفاده شود.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.