زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اگر قصد کاشت دندان دارید، احتمالا با ایمپلنت فوری آشنایی پیدا کرده‌اید. آیا می‌دانید ایمپلنت فوری چیست؟ اگر در مورد نحوه این نوع کاشت و مزایا و معایب آن سوالاتی دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر قصد کاشت دندان دارید، احتمالا با ایمپلنت فوری آشنایی پیدا کرده‌اید. آیا می‌دانید ایمپلنت فوری چیست؟ اگر در مورد نحوه این نوع کاشت و مزایا و معایب آن سوالاتی دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که کاشت دندان فوری برای چه افرادی مناسب است؟ این روش ایمپلنت چگونه انجام می‌شود؟ چه مزایایی داشته و چه عوارضی به همراه دارد؟ چه افرادی نمی‌توانند از این روش استفاده کنند؟ قیمت این نوع ایمپلنت به چه صورت است؟ آیا کاشت دندان فوری بهتر از ایمپلنت معمولی است؟

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان از دست رفته و بازگرداندن زیبایی به دندان‌ها است. در این روش فیکسچر ایمپلنت (پایه فلزی پیچی) درون استخوان فک قرار گرفته و روکشی شبیه به دندان طبیعی روی آن قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دندان انواع مختلفی داشته و دندانپزشک باتوجه‌به شرایط شخص و محل کاشت دندان بهترین روش را انتخاب می‌کند. ایمپلنت فوری همان‌طور که از اسم آن پیداست، سریع و یک‌روزه انجام می‌شود. در این روش بلافاصله بعد از کشیدن دندان آسیب‌دیده و قراردادن فیکسچر ایمپلنت می‌توان روکش موقت را قرار داد.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان و با کمترین تعداد مراجعه به مطب کاشت دندان انجام دهید، این گزینه برای شما مناسب است. بیشتر مراحل کاشت در یک جلسه انجام می‌شود. اما لازم به ذکر است که باید چند هفته بعد برای قراردادن روکش دائمی دوباره به مطب مراجعه کنید.

در روش کاشت دندان فوری بلافاصله بعد از کشیدن دندان آسیب‌دیده و قراردادن فیکسچر ایمپلنت می‌توان روکش موقت را قرار داد.

ایمپلنت فوری برای چه افرادی مناسب است؟

اگر جز افرادی هستید که به دلیل طولانی بودن فرایند کاشت دندان برای انجام آن مردد هستید، ایمپلنت فوری گزینه خوبی است. به‌طورکلی افراد با شرایط زیر می‌توانند از این روش کاشت دندان استفاده کنند:

 • دندان‌های جلویی شما آسیب دیده یا از بین رفته‌اند.
 • مجبور هستید به هر دلیلی دندان خود را بکشید.
 • به زمان و هزینه ایمپلنت حساس هستید.
 • نگران انجام چندین عمل جراحی روی دندان‌ها هستید.
 • در حال حاضر هیچ دندانی ندارید یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اید.

ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت یک روزه اصطلاحی است که برای این روش استفاده می‌شود. اما در واقعیت کاشت دندان در یک جلسه انجام نمی‌شود. قبل از کاشت دندان، پزشک در مورد سوابق پزشکی شما سوالاتی پرسیده و برای بررسی سلامت دهان و دندان تصویربرداری سه‌بعدی و اشعه ایکس را تجویز می‌کند. با استفاده از این تصاویر می‌توان متوجه شد که برای این روش کاشت کاندید مناسبی هستید یا نه.

اگر نیاز به کشیدن دندان باشد، چند هفته قبل یا در روز جراحی می‌توان دندان را کشید. تصمیم‌گیری در این مورد به شرایط استخوان فک بستگی دارد.

در روز جراحی، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. اگر قرار باشد، چندین کاشت انجام شود، بی‌حسی بیشتری تزریق شده و مدت‌زمان کاشت بیشتر طول می‌کشد. پس از بی‌حسی ایمپلنت‌ها در استخوان قرار می‌گیرند. دندانپزشک می‌تواند به دو طریق ایمپلنت را قرار دهد. یک روش ایمپلنت به روش پانچ بوده که دستی انجام می‌شود. روش دیگر ایمپلنت دیجیتال است که با چاپ تصویر سه‌بعدی و کاملا سفارشی انجام می‌شود.

اگر کاشت دندان پیچیدگی‌های زیادی داشته باشد، از روش ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌شود. در غیر این صورت ایمپلنت به روش پانچ کارساز است.

بعد از کاشت ایمپلنت باید روکش دندان قرار بگیرد. این روکش، موقتی بوده و باید چند هفته بعد برای گذاشتن پروتز دائمی دوباره به مطب مراجعه کنید.

به نقل از nofrillsdental در رابطه با قراردادن روکش دندان:

 

اتصال روکش بخش مهمی از فرایند ایمپلنت دندانی است. زیرا یک روکش نامناسب ممکن است باعث شکستن ایمپلنت‌های دندانی شود.

 

آیا ایمپلنت فوری روش خوبیه؟

همین الان مشاوره بگیر و مطمئن شو!

 

مراحل کاشت ایمپلنت فوری

مراحل کاشت ایمپلنت فوری به‌صورت زیر است:

 1. تصویربرداری و معاینه دهان و دندان
 2. بی‌حسی موضعی
 3. کشیدن دندان
 4. قراردادن ایمپلنت به روش پانچ یا روش دیجیتال
 5. قراردادن پروتز اولیه
 6. ساخت و قراردادن پروتز دائمی

مزایا ایمپلنت فوری

از مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش تعداد جلسات مراجعه به مطب
 • پرشدن فضای خالی دندان ازدست‌رفته در یک جلسه
 • جراحی کم تهاجمی و بهبودی سریع‌تر.
مزایا ایمپلنت فوری معایب و عوارض ایمپلنت فوری
جراحی کم تهاجمی و بهبودی سریع‌تر احتمال عفونت بیشتر است.
پرشدن فضای خالی دندان در یک جلسه کاندیدهای مناسب برای کاشت دندان فوری محدود هستند.
کاهش تعداد جلسات مراجعه به مطب خطر شکستن بیشتر است.
مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان

معایب و عوارض ایمپلنت فوری

هرکدام از روش‌های ایمپلنت دندان مزایا و معایب خاصی دارند. مهم‌ترین معایب این روش شامل موارد زیر می‌شود:

 • خطر شکستن ایمپلنت نسبت به روش ایمپلنت معمولی بیشتر است.
 • کاندیدهای مناسب برای کاشت دندان فوری محدود هستند.
 • به دلیل کاشت ایمپلنت هم‌زمان با کشیدن دندان احتمال عفونت بیشتر است.

علت افزایش خطر عفونت در کاشت دندان فوری

میزان موفقیت در ایمپلنت‌های معمولی ۹۵٪ است. اما در روش کاشت فوری این عدد کمتر می‌شود. زیرا احتمال عفونت و به دنبال آن شکستن ایمپلنت افزایش پیدا می‌کند. اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید یا دچار بیماری لثه باشید، این خطر بیشتر هم می‌شود.

اگر پس از کشیدن دندان، حفره به‌شدت پوسیده یا عفونی باشد، نباید از روش کاشت فوری استفاده کرد. ممکن است تمام بافت عفونی برداشته نشده باشد و ایمپلنت روی آن قرار بگیرد. در این شرایط باید از ایمپلنت معمولی استفاده کرد تا زمان کافی برای بهبودی لثه وجود داشته باشد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت فوری

بعد از انجام ایمپلنت باید برای کاهش عوارض و بهبودی سریع‌تر اقداماتی را انجام دهید. مهم‌ترین اقدامات مراقبتی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تا زمان جای‌گذاری روکش دائم نباید غذاهای سفت بخورید. زیرا احتمال شکستن روکش موقت وجود دارد.
 • داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک را به طور مرتب مصرف کنید.
 • اگر تورم دارید، کمپرس یخ می‌تواند گزینه خوبی باشد.
 • دندان‌های خود را به طور مرتب مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت فوری چقدر است؟

به‌طورکلی قیمت ایمپلنت دندان بالا است. هزینه‌های جانبی نیز باعث افزایش قیمت می‌شوند. ایمپلنت‌های فوری قیمت بیشتری دارند. قیمت نهایی به برند ایمپلنت استفاده شده بستگی دارد. اگر برای هر واحد دندان از برند کره‌ای استفاده شود، حدود ۹.۵۰۰.۰۰۰ تومان هزینه داشته و قیمت برندهای سوئیسی حتی به ۱۷.۰۰۰.۰۰۰ تومان نیز می‌رسد.

در سال ۱۴۰۲، قیمت ایمپلنت فوری دندان از ۱۳ میلیون تومان تا ۲۸ میلیون تومان متغیر است.

برای ایمپلنت فوری به بهترین دکتر زلال طبمراجعه کن!

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

ایمپلنت فوری یکی از روش‌های کاشت دندان است که به دلیل انجام شدن مراحل کاشت در یک جلسه طرف‌داران زیادی دارد. البته برای انجام این روش ایمپلنت باید شرایط لازم را داشته باشید. اگر استخوان استحکام کافی نداشته باشد یا دچار بیماری لثه باشید، نمی‌توانید از این روش استفاده کنید. افرادی که همه دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند، با روش کاشت دندان فوری می‌توانند به لبخندی زیبا دست پیدا کنند.

از معایب این روش نسبت به ایمپلنت معمولی می‌توان به افزایش احتمال شکستن ایمپلنت یا عفونت لثه اشاره کرد. به همین دلیل دندانپزشکان برای همه افراد آن را توصیه نمی‌کنند.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.