زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
ایمپلنت زیگوماتیک روشی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند کاشت ایمپلنت انجام دهند، اما استخوان فک آنها تحلیل رفته است. اگر شما هم چنین شرایطی دارید و به هر دلیلی نمی‌توانید جراحی پیوند استخوان انجام دهید، در این مطلب همراه ما باشید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

ایمپلنت زیگوماتیک روشی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند کاشت ایمپلنت انجام دهند، اما استخوان فک آنها تحلیل رفته است. اگر شما هم چنین شرایطی دارید و به هر دلیلی نمی‌توانید جراحی پیوند استخوان انجام دهید، در این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم روش کاشت دندان زیگوماتیک چیست؟ چه افرادی می‌توانند از این روش استفاده کنند؟ مزایا و معایب آن چیست؟ این جراحی چگونه انجام می‌شود؟ قیمت آن به چه صورت است؟ این ایمپلنت چقدر عمر می‌کند و چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته ایمپلنت دندان است. اما ایمپلنت دندان مراحلی دارد که باید پیش از انجام آن از این مراحل آگاهی داشته باشید. برخی افراد به دلیل تحلیل استخوان فک قبل از نصب ایمپلنت به پیوند استخوان یا لیفت سینوس نیاز دارند. اما با استفاده از روش ایمپلنت زیگوماتیک یا زیگوما دیگر نیازی به پیوند استخوان نبوده و درمان راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

در این روش ایمپلنت به بخش قوی استخوان گونه به نام استخوان زیگوماتیک متصل می‌شود. با این روش ایمپلنت می‌توان جراحی را در یک مرحله انجام داد. درصورتی‌که در روش ایمپلنت معمولی بین جراحی پیوند استخوان و کاشت دندان باید حدود ۳ تا ۹ ماه فاصله باشد. ایمپلنت زیگوما از سال ۱۹۸۰ مورداستفاده قرار گرفت. این روش جایگزین خوبی برای عمل پیوند استخوان در فک بالا است.

در چه مواقعی از ایمپلنت زیگوماتیک استفاده می شود؟

اگر شخصی بخواهد ایمپلنت دندان انجام دهد و استخوان کافی برای نصب ایمپلنت نداشته باشد، از این روش استفاده می‌شود. در هر یک از شرایط زیر می‌توان از ایمپلنت زیگوما استفاده کرد:

 • کاشت ایمپلنت معمولی موفقیت‌آمیز نبوده است.
 • جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس به‌خوبی پیش نرفته است.
 • بعد از برداشتن تومور نیاز به توان‌بخشی است.
 • توان‌بخشی دندان در بیماران شکاف کام
 • برای قراردادن ایمپلنت فوری یا بریج دندان از آن استفاده می‌شود.

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس را انجام دهید، ایمپلنت زیگوما بهترین گزینه خواهد بود.

نحوه انجام ایمپلنت زیگوماتیک

برای انجام ایمپلنت زیگوما باید بی‌حسی موضعی تزریق شود. برش‌هایی به سمت کام ایجاد می‌شود. برای دسترسی و مشاهده ناحیه‌ای که ایمپلنت قرار می‌گیرد، شکاف سینوسی باید در ابعاد ۵ در ۱۰ میلی‌متر باشد. با استفاده از مته در استخوان زیگوماتیک حفره کوچکی ایجاد می‌شود. این ناحیه برای قراردادن ایمپلنت آماده شده و اباتمنت درون آن قرار می‌گیرد.

مزایا ایمپلنت زیگوماتیک معایب ایمپلنت زیگوماتیک
نیازی به جراحی پیوند استخوان نیست. سینوزیت
در صورت تحلیل شدید استخوان می‌توان از این روش استفاده کرد. در برخی افراد به‌هیچ‌وجه امکان انجام ایمپلنت معمولی وجود ندارد. آسیب عصبی
اگر نیاز به بریج دندان باشد، در همان روز به ایمپلنت وصل می‌شود. پاره‌شدن غشای سینوسی
در بیمارانی که نمی‌توانند از درمان‌های مرسوم استفاده کنند، مانند بیماران شکاف کام یا لب این روش بهترین گزینه است. —–
با ایمپلنت زیگوما می‌توان ۳ یا ۴ دندان را حمایت کرد. اما با روش ایمپلنت معمولی ۱ یا ۲ دندان پشتیبانی می‌شوند. —–
۴ ایمپلنت زیگوماتیک در فک بالا برای انجام بریج کامل کافی است. —–
معایب و مزایا ایمپلنت زیگوماتیک

مزایا ایمپلنت زیگوماتیک

از مزایای کاشت دندان زیگوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیازی به جراحی پیوند استخوان نیست.
 • در صورت تحلیل شدید استخوان می‌توان از این روش استفاده کرد. در برخی افراد به‌هیچ‌وجه امکان انجام ایمپلنت معمولی وجود ندارد.
 • اگر نیاز به بریج دندان باشد، در همان روز به ایمپلنت وصل می‌شود.
 • در بیمارانی که نمی‌توانند از درمان‌های مرسوم استفاده کنند، مانند بیماران شکاف کام یا لب این روش بهترین گزینه است.
 • با ایمپلنت زیگوما می‌توان ۳ یا ۴ دندان را حمایت کرد. اما با روش ایمپلنت معمولی ۱ یا ۲ دندان پشتیبانی می‌شوند.
 • ۴ ایمپلنت زیگوماتیک در فک بالا برای انجام بریج کامل کافی است.
 • احتمال موفقیت درمان در روش ایمپلنت فوری بالا می‌رود.
آیا ایمپلنت زیگوماتیک بهترین روش جایگزینی دندان است؟همین حالا مشاوره بگیر! 

به نقل از for.org دررابطه‌با مزیت کاشت ایمپلنت زیگوما:

نرخ موفقیت در روش ایمپلنت زیگوماتیک بالا است و حداقل عوارض ثبت شده را دارد. طبق آمار میزان بقای این ایمپلنت‌ها در ۱۲ سال ۹۶٪ است.

معایب ایمپلنت زیگوماتیک

شایع‌ترین عوارضی که بعد از کاشت زیگوماتیک گزارش شده است، شامل موارد زیر می‌شود:

 • سینوزیت (با ارزیابی و تشخیص سینوس قبل از جراحی می‌توان احتمال این عارضه را کاهش داد.)
 • آسیب عصبی
 • پاره شدن غشای سینوسی.

قیمت ایمپلنت زیگوماتیک

به‌طورکلی قیمت ایمپلنت دندان بالا بوده و باید هنگام برآورد هزینه قیمت خدمات جانبی را محاسبه کرد. به‌عنوان‌مثال برای ایمپلنت معمولی ممکن است نیاز به پیوند استخوان یا جراحی لثه داشته باشید. یکی از مزایای کاشت دندان زیگوماتیک کاهش هزینه جراحی پیوند استخوان یا لیفت سینوس است.

البته جراحی کاشت دندان زیگوما به نسبت ایمپلنت معمولی هزینه بالاتری داشته و حساسیت‌های بیشتری دارد. قیمت دقیق آن را نمی‌توان مشخص کرد، زیرا نوع ایمپلنت استفاده شده، تجربه جراح، محل کاشت دندان و موقعیت کلینیک در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارند.

نتیجه گیری

ایمپلنت زیگوماتیک یا زیگوما روشی است که نیاز به پیوند استخوان یا لیفت سینوس ندارد. اگر فک بالای شما تحلیل رفته است و برای کاشت دندان نیاز به پیوند استخوان دارید، می‌توانید روش کاشت دندان زیگوماتیک را انتخاب کنید. البته این روش حساسیت زیادی داشته و دندانپزشک باید مهارت و تجربه این جراحی را داشته باشد. در این روش ایمپلنت به‌جای قرارگرفتن در استخوان فک به بخش محکمی از استخوان گونه به نام استخوان زیگوماتیک وصل می‌شود. طول عمر ایمپلنت بسیار خوب بوده و در استخوان گونه پایدار است.

اصلی‌ترین مزیت این روش عدم نیاز به جراحی پیوند استخوان است. شما در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید کاشت دندان را انجام دهید. البته این جراحی هزینه بیشتری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.