زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
ایمپلنت به روش پانچ یا ایمپلنت بدون جراحی یکی از روش‌های جدید است که در کوتاه‌ترین زمان مراحل کاشت را طی می‌کند. اگر قصد کاشت دندان داشته باشید، احتمالا نام این روش را شنیده و ترغیب شده‌اید، ایمپلنت پانچ را انتخاب کنید.

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

ایمپلنت به روش پانچ یا ایمپلنت بدون جراحی یکی از روش‌های جدید است که در کوتاه‌ترین زمان مراحل کاشت را طی می‌کند. اگر قصد کاشت دندان داشته باشید، احتمالا نام این روش را شنیده و ترغیب شده‌اید، ایمپلنت پانچ را انتخاب کنید. اما قبل از هر تصمیمی بهتر است مزایا و معایب این روش را بدانید و از مراحل انجام آن اطلاع پیدا کنید. در ادامه توضیح می‌دهیم که ایمپلنت به روش پانچ برای چه افرادی مناسب است؟ چگونه کاشت دندان انجام می‌شود؟ مزایا و عوارض این روش چیست؟ قیمت آن به چه صورت است؟ آیا میزان موفقیت آن بالا است؟

ایمپلنت به روش پانچ چیست؟

ایمپلنت دندان روشی برای جایگزینی دندان مصنوعی به‌جای دندان ازدست‌رفته است. در این روش پایه فلزی داخل استخوان فک قرار گرفته و روی آن روکش چسبیده می‌شود. ایمپلنت روش‌های مختلفی دارد. یکی از روش‌های جدید و پرطرف‌دار ایمپلنت روش پانچ بوده که یکی از انواع ایمپلنت فوری محسوب می‌شود.

در روش‌های سنتی کاشت دندان، جراح باید لثه را شکافته تا به استخوان فک دسترسی داشته باشد. در این روش‌ها خونریزی و تورم شدید بوده و مدت‌زمان بهبودی طولانی می‌شود. اما در روش پانچ که به آن روش ایمپلنت بدون جراحی هم گفته می‌شود، نیازی به شکافتن لثه نیست.

در این روش ایمپلنت زمان کاشت کوتاه‌تر بوده و استخوان فک سریعا بهبود پیدا می‌کند. در ایمپلنت به روش پانچ نیازی به بخیه نیست و حدود یک ساعت طول می‌کشد تا ایمپلنت درون استخوان فک قرار بگیرد. زمان انجام کاشت در روش پانچ کوتاه است؛ اما باز هم مراحل آماده‌سازی ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

در روش پانچ که به آن روش ایمپلنت بدون جراحی هم گفته می‌شود، نیازی به شکافتن لثه نیست.

ایمپلنت به روش پانچ برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به دنبال روش کاشتی هستید که کمترین دوره نقاهت را داشته باشد، ایمپلنت به روش پانچ گزینه خوبی است. برخی افراد دچار اختلالات انعقادی بوده و نمی‌توانند جراحی کاشت دندان را انجام دهند. برای این افراد ایمپلنت بدون جراحی بهترین گزینه است. همچنین اگر تمامی یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اید و نمی‌خواهید از پروتز دندان مصنوعی استفاده کنید، این روش برای شما مناسب است. زیرا تورم و درد را به حداقل رسانده و در سریع‌ترین زمان تکمیل می‌شود.

چگونه ایمپلنت پانچ انجام می شود؟

برای انجام ایمپلنت فوری باید از تکنیک‌های پیچیده رادیوگرافی استفاده کرد. در تصاویر سه‌بعدی ساختار استخوان مشخص شده و استحکام فک و محل دقیق ایمپلنت مشخص می‌شود. دندانپزشک باید شرایط استخوان را بررسی کند. در صورت مناسب بودن می‌توان از روش بدون جراحی استفاده کرد.

جراح با استفاده از تصاویر سه‌بعدی محل دقیق ایمپلنت را انتخاب می‌کند. با این روش زمان بهبودی بسیار کمتر می‌شود. می‌توان برای یک دندان یا چندین دندان از این روش استفاده کرد.

به نقل از marmarisdentalcenter دررابطه‌با انتخاب ایمپلنت پانچ:

برای ایمپلنت دندان، روش پانچ سریع‌ترین و موثرترین سیستم است. با این تکنیک ساخت ایمپلنت برای بیمار سریع‌تر و راحت‌تر است. بعد از کاشت درد بسیار کم بوده و در عرض ۲۴ ساعت و بدون ناراحتی یا زخم می‌توان به زندگی عادی بازگشت. مزیت بزرگ ایمپلنت فوری این است که تنها ۲٪ از ایمپلنت‌ها پس زده می‌شوند.

مراحل ایمپلنت به روش پانچ

ایمپلنت به روش پانچ بسیار ساده بوده و شامل مراحل زیر می‌شود.

 1. دندانپزشک دندان‌ها را معاینه کرده و یک تصویربرداری سه‌بعدی تجویز می‌کند.
 2. در تصویربرداری مشخص می‌شود که نیاز به پیوند استخوان هست یا استخوان استحکام کافی را دارد.
 3. برای کاشت دندان بی‌حسی انجام می‌شود. بی‌حس شدن دهان حدود ۱۰ دقیقه زمان می‌برد.
 4. در تصویربرداری جای دقیق ایمپلنت مشخص شده و بدون بریدن لثه ایمپلنت در جای مناسب قرار می‌گیرد. با این روش می‌توان در کمتر از یک ساعت یک یا چند ایمپلنت را به‌جای دندان طبیعی قرار داد.
معایب ایمپلنت به روش پانچ مزایای ایمپلنت به روش پانچ
احساس ناراحتی درد کم
آسیب به دندان‌های کناری یا رگ‌های خونی ایمن و بدون خونریزی
درد عصبی خفیفی شبیه به گزگز یا بی‌حسی در دندان‌های طبیعی و لب‌ها طول دوره بهبودی نسبت به روش‌های سنتی بسیار کمتر
عفونت بدون نیاز به بخیه
—– زمان انجام کاشت کوتاه
معایب و مزایای ایمپلنت به روش پانچ

مزایا ایمپلنت به روش پانچ

قبل از هر تصمیم‌گیری خوب است مزایا و معایب این روش را بررسی کنید. مزایا ایمپلنت به روش پانچ شامل موارد زیر می‌شود.

 • ایمن بوده و خونریزی ندارد.
 • طول دوره بهبودی نسبت به روش‌های سنتی بسیار کمتر است.
 • نیاز به بخیه نیست.
 • درد بعد از کاشت دندان کم است.
 • زمان انجام کاشت کوتاه است. (کمتر از یک ساعت)

معایب ایمپلنت به روش پانچ

در تمامی روش‌های ایمپلنت احتمال بروز برخی عوارض وجود دارد. اما با پیشرفت خدمات دندانپزشکی این عوارض کمتر شده‌اند. برخی از عوارض احتمالی شامل موارد زیر می‌شود.

 • عفونت به دلیل وجود ایمپلنت در فک
 • آسیب به دندان‌های کناری یا رگ‌های خونی دهان
 • گاهی ممکن است بیمار درد عصبی خفیفی را احساس کند. درد شبیه به گزگز یا بی‌حسی در دندان‌های طبیعی و لب‌ها است.
 • اگر مشکلات سینوسی دارید، احتمال دارد بعد از هر روش کاشت دندان کمی ناراحتی داشته باشید.

وجود کمی تورم و خونریزی جزئی بعد از کاشت دندان فوری طبیعی بوده و نباید از این بابت نگرانی داشته باشید. اما اگر عوارض جدی‌تر بود، حتما به دندانپزشک مراجعه کنید.

آیا ایمپلنت به روش پانچ برای شما مناسبه؟

از بهترین دکتر مشاوره بگیر!

 

مراقبت از ایمپلنت به روش پانچ

بعد از کاشت دندان بدون جراحی مقدار کمی تورم و خونریزی طبیعی است. سعی کنید روز اول غذاهای نرم و مایع مصرف کنید. بهتر است غذا سرد باشد. بعد از چند روز درد و تورم به طور کامل از بین می‌رود. تا زمان معاینه پزشک غذاهای سفت نخورید. زیرا ممکن است به ایمپلنت آسیب وارد کند. دندانپزشک پس از معاینه و بررسی سلامت فک و ایمپلنت در مورد نوع غذاها به شما اطلاعاتی می‌دهد.

قیمت ایمپلنت به روش پانچ

قیمت خدمات دندانپزشکی به‌خصوص خدمات زیبایی بالا است. برای انجام ایمپلنت بدون جراحی حتما باید از بهترین و باکیفیت‌ترین برندها استفاده کنید. معمولا قیمت ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت‌های سنتی بیشتر است. به عنوان مثال اگر برای ایمپلنت سنتی از برند سوئیسی اشترومن نئودنت با روکش زیرکونیا استفاده کنید، قیمت هر واحد دندان حدود ۱۰.۸۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود. اما همین برند در ایمپلنت به روش پانچ حدود ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان هزینه دارد. برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان بهتر است برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و از دندانپزشک قیمت را مطلع شوید.

در سال ۱۴۰۲ هزینه ایمپلنت فوری دندان بین ۱۳ میلیون تومان تا ۲۸ میلیون تومان است.

می‌خوای در کمتر از چند روز دندونت رو جایگزین کنی؟

نتیجه گیری

ایمپلنت به روش پانچ یک روش جدید و پرطرف‌دار در خدمات کاشت دندان است. در این روش مراحل کاشت و روکش در یک جلسه و کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. ایمپلنت پانچ برای افرادی که می‌خواهند در چند ناحیه کاشت دندان انجام دهند یا افرادی که اختلالات انعقاد خون دارند، بسیار مناسب است. در این روش خونریزی و بخیه وجود نداشته و درد و تورم در کمترین حالت ممکن است.

در روش ایمپلنت بدون جراحی باید تصویربرداری سه‌بعدی انجام شود تا محل دقیق ایمپلنت مشخص شود. کاشت دندان فوری مزایای زیادی داشته اما هزینه آن نسبت به روش‌های دیگر بیشتر است.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.