زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اوردنچر ایمپلنت یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. در این روش از پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت استفاده می‌شود. در این مطلب توضیح می‌دهیم که

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

اگر همه دندان‌های خود را از دست داده‌اید، اوردنچر ایمپلنت یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. در این روش از پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت استفاده می‌شود. در این مطلب توضیح می‌دهیم که این نوع ایمپلنت چیست؟ چگونه انجام می‌شود؟ چه افرادی می‌توانند از آن استفاده کنند و برای چه افرادی مناسب نیست؟ نسبت به دیگر روش‌های ایمپلنت و پروتز دندان مصنوعی چه مزایایی دارد؟ چه عوارضی ممکن است ایجاد کند؟ قیمت آن چقدر است و به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد؟

اوردنچر ایمپلنت چیست؟

اگر از دندان مصنوعی استفاده کرده باشید، می‌دانید که این پروتزها مشکلاتی را زمان خوردن غذا یا صحبت کردن ایجاد می‌کنند. احتمال لیز خوردن آن هنگام صحبت یا لق شدن موقع عطسه و سرفه وجود دارد. اوردنچر ایمپلنت برای افرادی که همه دندان‌های خود را از دست داده‌اند، این مشکلات را برطرف می‌کند.

اوردنچر در واقع همان پروتز دندان مصنوعی است؛ اما با استفاده از ایمپلنت دندان حمایت می‌شود. در نتیجه در جای خود ثابت مانده و دیگر هنگام صحبت یا خنده تکان نمی‌خورد. در این روش از بریج کامل دندان استفاده شده و تعداد کمی ایمپلنت نیاز است. به همین دلیل هزینه، زمان و آسیب‌های بعد از جراحی کمتر می‌شود.

به نقل از london-dental-implant در رابطه با مزیت استفاده از اوردنچر ایمپلنت

 

مهم‌ترین نکته در مورد اوردنچر ایمپلنت این است که پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت مزایای ایمپلنت‌های دندانی و پروتزهای متحرک را با هم دارد

 

اوردنچر ایمپلنت برای چه افرادی مناسب است؟

اگر همه دندان‌های خود را از دست داده‌اید، می‌توانید از اوردنچر استفاده کنید. افرادی که از پروتزهای مصنوعی به دلیل لغزیدن یا درست جا نشدن آنها در دهان راضی نیستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. البته دندانپزشک باید تراکم و ضخامت استخوان فک را بررسی کند تا مطمئن شود می‌توان پایه ایمپلنت را در استخوان قرار داد. اما در بیشتر مواقع نیازی به پیوند استخوان نبوده و به دلیل ایجاد زاویه در ایمپلنت مشکل برطرف می‌شود.

نحوه جراحی اوردنچر ایمپلنت

نحوه جراحی در اوردنچر ایمپلنت مشابه کاشت یک واحد ایمپلنت به روش معمول است. قبل از جراحی نیاز به معاینه داشته و باید در مود بودجه، نیازها و شرایط خود با دندانپزشک مشورت کنید. معمولا برای تعیین میزان استخوان فک و بررسی احتمال هر نوع جراحی نیاز به عکس‌برداری و قالب‌گیری است.

پس از طی‌کردن این مراحل و انتخاب اوردنچر ایمپلنت به‌عنوان گزینه مناسب مراحل جراحی به‌صورت زیر انجام می‌شود.

مراحل اوردنچر ایمپلنت

برای انجام اوردنچر ایمپلنت دندانپزشک مراحل زیر را طی می‌کند.

  1. بی‌حسی تزریق می‌شود.
  2. تعداد ایمپلنت مشخص شود و لثه برش داده می‌شود.
  3. ایمپلنت‌ها در محل مناسب قرار گرفته و جراح برش‌ها را بخیه می‌زند.
  4. ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است تا روند درمان طی شود. در این مدت از پروتز موقت استفاده می‌کنید.
  5. بعد از بهبودی کامل اباتمنت و پروتز اصلی روی ایمپلنت‌ها قرار می‌گیرد.

بعد از نصب ایمپلنت پروتز موقت روی آنها قرار می‌گیرد. حدود ۳ تا ۶ ماه بعد می‌توان پروتز اصلی را قرار داد.

انواع اوردنچر ایمپلنت

اوردنچر ایمپلنت انواع مختلفی دارد. دندانپزشک باتوجه‌به نیاز و شرایط شما می‌تواند از انواع ثابت یا متحرک استفاده کند. انواع مختلف آن شامل موارد زیر می‌شوند.

آیا اوردنچر ایمپلنت بهترین روش جایگزینی دندان است؟همین حالا مشاوره بگیر! 

۱. اوردنچر تحت حمایت ایمپلنت

در این روش ۴ تا ۶ ایمپلنت در فک بالا و پایین قرار می‌گیرد. با استفاده از این روش از زوال استخوان جلوگیری می‌شود و ظاهر جوان‌تر به چشم می‌آید. برای قراردادن ایمپلنت‌ها جراحی انجام شده و سپس پروتز سفارشی ساخته می‌شود. پروتز متحرک بوده و امکان برداشتن آن زمان خواب یا تمیزکردن وجود دارد.

۲. اوردنچر ثابت تحت حمایت ایمپلنت

این نوع اوردنچر مشابه اوردنچر متحرک است. با این تفاوت که پروتز به ایمپلنت‌ها پیچ شده و فقط دندانپزشک می‌تواند آن را جدا کند. پیچ‌ها شبیه به اباتمنت عمل کرده و تمیزکردن آن کمی دشوار است. به دلیل ثابت‌بودن و نیاز به ۴ ایمپلنت هزینه آن بیشتر از انواع دیگر است.

۳. اوردنچر تحت حمایت ایمپلنت با میله

در این نوع اوردنچر پایه ایمپلنت میله‌ای بوده و پروتز روی آن گیره می‌شود. هنگام تمیزکردن پروتز یا خوابیدن می‌توان آن را از دهان خارج کرد.

۴. اوردنچر تحت حمایت ایمپلنت توپی شکل

از این نوع اوردنچر برای جایگزینی دندان در فک پایین استفاده می‌شود. ۲ یا ۴ ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد. اباتمنتی که ایمپلنت را به پروتز وصل می‌کند، شکل توپ است. مزیت آن، راحت تمیزکردن و آسانی تعویض قطعات است.

۵. اوردنچر پارسیل

اگر فقط تعدادی از دندان‌های خود را از دست داده‌اید، می‌توانید از این نوع اوردنچر استفاده کنید. این نوع اوردنچر به‌وسیله یک یا دو ایمپلنت در جای خود قرار می‌گیرد. از معایب آن می‌توان به ایجاد فشار بر دندان‌های مجاور اشاره کرد. اوردنچر پارسی نسبت به پروتز سنتی پارسیل ظاهر طبیعی‌تری دارد.

انواع اوردنچر ایمپلنت مراحل اوردنچر ایمپلنت
اوردنچر تحت حمایت ایمپلنت بی‌حسی
اوردنچر ثابت تحت حمایت ایمپلنت تعداد ایمپلنت مشخص شود و لثه برش داده می‌شود.
اوردنچر تحت حمایت ایمپلنت با میله ایمپلنت‌ها قرار گرفته و جراح برش‌ها را بخیه می‌زند.
اوردنچر تحت حمایت ایمپلنت توپی شکل ۳ تا ۶ ماه از پروتز موقت استفاده می‌کنید.
اوردنچر پارسیل بعد از بهبودی کامل اباتمنت و پروتز اصلی روی ایمپلنت‌ها قرار می‌گیرد.
 
مزایا اوردنچر ایمپلنت

قبل از تصمیم‌گیری در مورداستفاده از روش اوردنچر ایمپلنت خوب است مزایای این روش را بررسی کنیم. برخی از مهم‌ترین مزایای این روش عبارتند از:

  • قیمت مناسب: در روش اوردنچر نسبت به دیگر روش‌های ایمپلنت به تعداد ایمپلنت کمتری نیاز بوده و هزینه کاهش پیدا می‌کند.
  • کاهش نیاز به پیوند استخوان: تعداد ایمپلنت در این روش کم بوده و به دلیل داشتن زاویه خاص در فک تکیه‌گاهی ایمن دارند. به همین دلیل در بیشتر مواقع نیازی به پیوند استخوان نیست.
  • طول درمان کوتاه: بلافاصله بعد از کاشت ایمپلنت می‌توان پروتز دندان مصنوعی را روی آنها قرار داد.
  • نتایج علمی موفق: طی تحقیقات در یک دهه اوردنچرها نتایج خوبی به همراه داشته‌اند.

معایب و عوارض اوردنچر ایمپلنت

برای افرادی که همه یا بیشتر دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند، این روش گزینه بسیار خوبی بوده و کمتر می‌توان به معایب آن اشاره کرد. اوردنچر ایمپلنت نسبت به پروتزهای معمولی هزینه بیشتری داشته و این مورد می‌تواند از معایب آن باشد. علاوه بر این، اگر مقدار تحلیل رفتن استخوان زیاد باشد، پیوند استخوان هم کارساز نبوده و باید از پروتز‌های سنتی استفاده کرد.

می‌دونی ایمپلنت برای چه کسانی مناسبه؟ مشاوره بگیر!

مراقبت های بعد از اوردنچر ایمپلنت

روش‌های مراقبت از اوردنچر ایمپلنت مشابه مراقبت‌های دندان مصنوعی است. بعد از غذا خوردن آن را کاملا تمیز کنید. اگر از نوع متحرک است، بعد از برداشتن پروتز، دهان خود را نیز کامل بشویید. هر بار که می‌خواهید آن را داخل دهان خود بگذارید، خوب تمیز کنید تا دهان و لثه‌ها عفونت نکند.

برخی افراد پروتز متحرک را همیشه در دهان خود نگه می‌دارند. اما پروتزهای متحرک را بهتر است هنگام خواب دربیاورید.

هزینه اوردنچر ایمپلنت

هزینه اوردنچر ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. دندانپزشک باید نوع ایمپلنت را مشخص کرده و تعداد آنها را معین کند. قیمت ایمپلنت دندان در برندهای مختلف متغیر است و به همین دلیل نمی‌توان قیمت اوردنچر را به طور دقیق اعلام کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق بهتر است با دندانپزشک خود مشاوره داشته باشید. اما در سال ۱۴۰۲ قیمت اوردنچر به طور متوسط ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان تخمین زده شده‌است. این قیمت به ازای هر فک است.

نتیجه گیری

اوردنچر ایمپلنت یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی است که همه یا بیشتر دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند. در این روش حدود ۲ تا ۴ ایمپلنت در فک بالا و پایین نصب می‌شوند. برای ساخت پروتز قالب‌گیری شده و حدود ۳ تا ۶ ماه بعد از نصب ایمپلنت پروتز اصلی قرار می‌گیرد. در این مدت دندانپزشک پروتز موقت را روی ایمپلنت‌ها قرار می‌دهد. پروتزهای اوردنچر می‌توانند ثابت یا متحرک باشند.

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.