زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
در این مقاله در مورد: اورجت یا اوربایت چیست، روش های درمان آن به چه صورت است صحبت و بحث خواهیم کرد و در مورد هر یک توضیح می دهیم. اورجت یا اوربایت چیست؟

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله در مورد: اورجت یا اوربایت چیست، روش های درمان آن به چه صورت است صحبت و بحث خواهیم کرد و در مورد هر یک توضیح می دهیم.

اورجت یا اوربایت چیست؟

اورجت به جلوزدگی افقی دندانهای جلویی بالایی گفته می شود. یعنی فاصله افقی بین دندانهای جلویی بالا و پایین مد نظر است.

بسیاری از کسانی که اورجت دارند، دندانهای جلویی بالایی شان به جلو شیب دارد. در حالت نرمال دندانهای جلویی بالایی تقریبا دو میلیمتر فاصله افقی با دندانهای جلویی پایینی دارند اما اگر این فاصله از 2 میلی متر بیشتر شود، مشکل بایت از نوع اورجت وجود دارد.

اوربایت به فاصله عمودی بین دندانهای جلویی بالایی و پایینی گفته می شود. در حالت نرمال در حال بسته بودن فکها حدود یک چهارم از سطح دندانهای جلویی پایینی پشت دندانهای جلویی بالایی پنهان می شوند. اگر همپوشانی دندانهای جلو از این مقدار بیشتر شود، گفته می شود اوربایت شدید یا دیپ بایت وجود دارد.

یک پژوهش بازبینی در آمریکا، بریتانیا، هند و چند کشور دیگر اروپایی و آفریقایی شیوع اورجت و اوربایت را نشان داده است. تقریبا یک پنجم افرادی که مورد مطالعه قرار گرفتند اعم از کودک و بزرگسال، دچار اورجت هستند و تقریبا 22 درصد اوربایت دارند.

اورجت

روش های درمان اورجت

برای درمان اورجت و اوربایت دندانها باید صاف و مرتب شوند و این کار از طریق وسیله های ارتودنسی، عمل جراحی فک و یا هر دو انجام می شود.

اوربایت
  • ارتودنسی فانکشنال

در ارتودنسی فانکشنال از وسیله های فانکشنال یا عملکردی استفاده می شود. که برای اصلاح مشکلاتی استفاده می شوند که به ارتباط بین دندانهای بالا و پایین ربط دارد.

وسیله های فانکشنال برای حرکت دادن فک به موقعیت بهتری که در آن دندانها بر هم جفت میشوند استفاده میشود. وسیله فانکشنال ممکن است پیش از براکت یا همزمان با آن به کار گرفته شود.

انواع مختلف وسیله های فانکشنال ارتودنسی وجود دارد که برخی ثابت و برخی غیر ثابت هستند. در یک پژوهش مشخص شد استفاده از وسیله های فانکشنال ثابت به مدت هفت ماه میتواند اورجت و اوربایت را اصلاح نماید و نیمرخ فرد را بهتر کند.

پس از این که فکها در راستای مناسب قرار گرفتند، دکتر اقدام به صاف و مرتب کردن دندانها میکند. براکت در همراستا کردن دندانها بسیار موثر عمل میکند. ممکن است لازم باشد یک تا سه سال براکت در دهان داشته باشید. پس از آن هم، براکت را که در می آورید باید وسیله دیگری به نام ریتینر را طبق دستور دکتر استفاده کنید تا وضعیت دندانها تثبیت شود. کسانی که دلشان نمیخواهد دوباره وسیله ای لبخندشان را تحت تاثیر قرار دهد میتوانند. از ریتینر ثابت که یک سیم فلزی کوچک است که به پشت دندانهای جلو چسبانده میشود، استفاده کنند.

 

آب دیونیزه - آب مقطر- آب دی یونیزه - آب یون زودوده - آب یونیزه شده 5 و 20 لیتری زلال طب شیمی

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.