زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

دستکش ها یکی از پر کاربرد ترین لوازمی هستند که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دستکش پزشکی لاتکس یکی از انواع معروف و بسیار پر کاربرد دستکش ها است. از این دستکش ها عمدتا در زمینه های پزشکی و خدمات درمانی استفاده می شود. در ادامه قصد داریم تمام اطلاعات لازم در مورد دستکش لاتکس را در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با دستکش پزشکی لاتکس
دستکش لاتکس یکی از انواع دستکش‌ ها است که به دلیل استفاده از مواد اولیه منحصر به فرد در ساختار آن ها، بسیار مقاوم بوده و به سادگی پاره یا سوراخ نمی شود. از طرفی دیگر این نوع از دستکش ها در برابر نفوذ عوامل بیماری زا نظیر باکتری ‌ها و ویروس ‌ها مقاومت بسیار خوبی داشته و از این رو به دستکش های پزشکی معروف شده اند. از این دستکش ها در مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان ها به وفور استفاده می شود.

دستکش های لاتکس

انواع دستکش های لاتکس
دستکش های لاتکس به دو نوع پودر دار و بدون پودر طبقه بندی می شوند. هر یک از انواع این دستکش ها به گونه خاصی تولید می شوند و دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند. در ادامه هر دو نوع این دستکش ها را برای شما توضیح داده ایم.

پودر دار
در دستکش لاتکس پودر دار به داخل دستکش ها پودر مخصوص که از نشاسته ذرت تشکیل شده است، اضافه می کنند. این کار برای استفاده بهتر از دستکش و هم پوشانی کامل آن با دست انجام می شود. برخی از افراد به پودر موجود در داخل این دستکش ها حساسیت دارند و در نتیجه نمی توانند از آن ها استفاده کنند. همچنین در صنایع غذایی یا در فروشگاه های لباس نیز دستکش لاتکس پودر دار کاربرد بسیار کم تری دارد.

بدون پودر
در دستکش های لاتکس بدون پودر به جای پودر نشاسته ذرت، از کلر زنی استفاده می کنند. در فرایند ساخت این محصولات، دستکش ها با محلول کلر شسته شده و پروتئین لاتکس از بین می رود. افرادی که پوست حساس دارند می توانند این محصول را جایگزین دستکش های لاتکس پودر دار کنند.

کاربرد های دستکش لاتکس
عمده کاربرد دستکش های لاتکس در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، درمانی است و تقریبا تمامی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در هنگام مواجه به بیماران از این دستکش ها استفاده می کنند. به همین دلیل این دستکش ها به نام دستکش پزشکی لاتکس معروف شده اند و بسیاری از افراد این محصولات رابا نام دستکش پزشکی می شناسند. اما علاوه بر موارد گفته شده در زمینه های دیگر نیز می توان از این دستکش ها استفاده کرد. در ادامه برخی دیگر از مهم ترین کاربرد های دستکش لاتکس را برای شما ذکر کرده ایم.

کار با پاک کننده های قوی
قابل استفاده در آزمایشگاه های مختلف
مورد استفاده در انواع کارگاه ها
مورد استفاده در انواع رستوران ها
قابل استفاده برای تتو کار ها
کاربرد بسیار زیاد در پزشک قانونی
قابل استفاده بهیاران در مراکز نگه داری از سالمندان
استفاده در خانه برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست هنگام نظافت خانه
استفاده در هنگام پاک کردن مرغ و ماهی
و…
همان طور که گفتیم از این دستکش ها در زمینه های بسیار متنوعی می توان استفاده کرد اما عمده کاربرد آن ها در زمینه پزشکی است.

مزایای دستکش های لاتکس
دستکش های لاتکس مزایا بسیار زیادی را برای افراد به ارمغان می آورند. از جمله مزایا استفاده از این دستکش ها عبارت اند از:

مقاومت بالا در برابر سوراخ شدن و پاره شدن
مقاوم در برابر نفوذ عوامل بیماری زا
عدم سر خوردن یا لیز خوردن از دست
منعطف و راحت
عدم ایجاد حساسیت پوستی
مناسب برای کار های ظریف و حساس مانند جراحی
معایب دستکش های پزشکی لاتکس
دستکش پزشکی لاتکس در کنار برخورداری از مزایا متعدد، معایبی نیز دارد. یکی از مهم ترین عیب های این محصول ایجاد حساسیت و واکنش ‌های آلرژیک پوستی در برخی از افراد است. همچنین این دستکش ها در برابر حلال‌های آلی مقاومت چندانی ندارند. شایان ذکر است که در صورت ایجاد پارگی یا سوراخ شدن دستکش ها نمی توان این موضوع را به راحتی تشخیص داد. این موضوع نیز به عنوان یکی از معایب دستکش لاتکس دانسته می شود.

جمع بندی
دستکش پزشکی لاتکس یکی از پر کاربرد ترین وسیله های پزشکی است که در زمینه های مختلف از آن استفاده می کنند. این دستکش ها در دو نوع پودردار و بدون پودر تولید می شوند و افراد می توانند با توجه به نیاز خود، هر یک از این دستکش ها را تهیه کنند.

 

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.