زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
اسیدهای مفید برای پوست – پترو کیمیا
استفاده از اسید ها در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست، نتایج شگفت انگیزی را به دنبال دارد. اسید تراپی پوست (درمان و مراقبت از پوست توسط اسید ها) به دلیل تاثیرات مثبت فراوان مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) از دسته محصولاتی هستند که این روزها به وفور در

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

استفاده از اسید ها در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست، نتایج شگفت انگیزی را به دنبال دارد. اسید تراپی پوست (درمان و مراقبت از پوست توسط اسید ها) به دلیل تاثیرات مثبت فراوان مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) از دسته محصولاتی هستند که این روزها به وفور در محصولات مراقبت از پوست و مو یافت می شوند. این گروه از اسیدها برای طیف گسترده ای از مشکلات پوستی از جمله تیرگی، آکنه، خشکی و چین و چروک کاربرد دارند. این ترکیبات دارای مزایایی از جمله صاف کردن پوست، محافظت از پوست و کاهش چین و چروک هستند. اسیدهای پوستی یا AHA ها که به اسیدهای میوه نیز معروفند، اسیدهای مفید برای پوست به حساب می آیند و شامل اسید سیتریک، اسید تارتاریک، اسید لاکتیک و گلیکولیک اسید هستند.

این ترکیبات اسیدهای مفید برای پوست هستند و می توانید آنها را در محصولات مراقبت از پوست مانند لایه بردارهای شیمیایی، سرم ها، کرم ها و ماسک های صورت بیابید. این ترکیبات بسیار قدرتمند و در عین حال ملایم، برای انواع پوست های حساس، خشک، مستعد آکنه و غیره مناسبند و برای بیشتر افراد بی خطرند. در ادامه به بررسی ترکیباتی این گروه و مزایای آنها خواهیم پرداخت.

اسید تارتاریک:

اسید تارتاریک یک ترکیب آلی و یکی از اسیدهای مفید برای پوست است که در برخی از گیاهان وجود دارد و حاوی دو اسید کربوکسیلیک کاربردی است. متعلق به خانواده ی آلفا هیدروکسی اسیدها است و در محصولات مراقبت از پوست یافت می شود. گیاهان فراوانی به خصوص میوه هایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند، به طور طبیعی حاوی اسید تارتاریک هستند. این روزها اسید تارتاریک را از انگور یا محصولات جانبی از شراب سازی به دست می آورند. این اسید به تقویت سلول های پوست کمک و با علائم پیری مبارزه می کند. همچنین با هیدراته کردن پوست از آن در برابر آسیب ناشی از خورشید و آلودگی ها محافظت می کند.

مزایای اسید تارتاریک در مراقبت از پوست:

این اسید دارای خواص آنتی اکسیدانی و لایه برداری است و برای کاهش خطوط، چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون، آکنه، منافذ بزرگ، رنگ و ناهمواری پوست استفاده می شود. به عنوان لایه بردار و تصفیه کننده طبیعی باعث ریزش لایه ی بیرونی سلول ها می شود. از این رو به تقویت گردش سلولی، بهبود سد پوستی و مصرف آسان سایر محصولات کمک می کند. به دلیل اثرات ملایمی که دارد، تقریبا برای انواع پوست مناسب است. در ادامه برخی از مزایایی این ماده را بررسی می کنیم.

لایه بردار ملایم:

مانند سایر اسیدهای آلفا هیدروکسی، اسید تارتاریک با حذف سلول های مرده پوست از لایه های بالایی به لایه برداری طبیعی پوست کمک می کند.

اثرات ضد پیری:

این اسید به دلیل خواص آنتی اکسیدانی دارای مزایای ضد پیری است و می تواند از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند. مصرف مداوم اسیدهای آلفا هیدروکسی از جمله اسید تارتاریک می تواند از پوست در برابر آسیب های سلولی مانند نور خورشید و آلودگی محافظت کند.

کاربرد اسید تارتاریککاربرد اسید تارتاریک

با گذشت زمان می تواند لکه های تیره و رنگ ناهموار پوست را کاهش دهد و با کمک سایر محصولات ضدپیری، باعث کاهش چین و چروک شود.

هیدارته کردن پوست:

به عنوان تنظیم کننده pH و تثبیت کننده محصول عمل می کند؛ از این رو به سایر محصولات در حفظ محدوده ی pH کمک می کند. به عنوان لایه بردار به سایر محصولات کمک می کند تا راحت تر به پوست نفوذ کنند.

خواص مرطوب کنندگی:

اسید تارتاریک به تارتامیدها تجزیه می شود. این مولکول ها به طور طبیعی به هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کند، از این رو باعث ایجاد خواص مرطوب کنندگی می شود.

نحوه مصرف:

اسیدهای مفید برای پوست را می توان در پدها، ماسک های لایه بردار، سرم ها و مرطوب کننده های ضد پیری یافت. البته در مصرف این ماده نباید زیاده روی کرد و مصرف یکبار در روز آن روی پوست خشک و تمیز کافی است. ممکن است در پوست های حساس یا دارای آلرژی باعث بروز واکنش های ضعیف شود. به ویژه اگر بیش از حد مصرف شود یا با محصولات قوی تر ترکیب شود. این ترکیبات را نباید در نزدیکی چشم ها مورد استفاده قرار دارد. در صورت بروز قرمزی، پوسته پوسته شدن، خارش و التهاب مصرف محصولات حاوی این اسید را متوقف کنید.

خرید اسید تارتاریک

اسید لاکتیک:

از دیگر اسیدهای مفید برای پوست اسید لاکتیک است که برای ایجاد صافی و نرمی پوست استفاده می شود. محصولات حاوی این ماده برای پوست های خشک و حساس مناسب هستند؛ زیرا یکی از ملایم ترین اسیدهای آلفا هیدروکسی است و دارای فواید آبرسانی است.

فواید اسید لاکتیک برای پوست:

این اسید با حل کردن پیوندهایی که سلول های مرده را در کنار هم قرار می دهد، به حذف سلول های قدیمی و کدر کمک می کند. چرخش سلولی را سرعت می بخشد و نوسازی سلول ها را تحریک می کند؛ به همین دلیل پوست را روشن تر، صاف و نرم تر می کند. تمامی آلفا هیدروکسی اسید ها لایه برداری و بافت پوست را بهبود می بخشند. اما اسید لاکتیک دارای مزایای دیگری نیز هست. به حفظ رطوبت طبیعی پوست کمک و آن را هیدراته نگه می دارد. همچنین با تحریک کلاژن به سفت نگه داشتن پوست کمک می کند.

فواید اسید لاکتیکفواید اسید لاکتیک

می تواند لکه های ناشی از آفتاب یا پیری محو، خطوط و چین چروک های ظریف را صاف و نرم کند؛ اما در خطوط عمیق تاثیری ندارد. در ادامه سلول های پوستی که اطراف فولیکول مو جمع می شوند را حل می کند و ناهمواری ها را صاف می کند.

اسید گلیکولیک:

اسید گلیکولیک دارای کوچک ترین مولکول ها در بین تمام آلفا هیدروکسی اسید ها است. از این رو می تواند به راحتی جذب پوست شود و بهتر از سایر اسیدها لایه برداری را انجام دهد. عواملی از جمله افزایش سن و نور خورشید باعث کاهش تولید کلاژن می شوند. این اسید با تحریک پوست باعث افزایش تولید کلاژن می شود؛ استفاده روزانه از این ماده از تجزیه کلاژن جلوگیری می کند. این ماده برای لایه برداری، افزایش سرعت گردش سلولی و تولید کلاژن موثر است. به پاک سازی منافذ، حذف چین و چروک های سطحی، بهبود رنگ پوست، آبرسانی، حذف لکه های تیره و آسیب های ناشی از خورشید کمک می کند.

کاربرد روی پوست:

دارای اثرات ضدپیری است و می تواند چین و چروک های ظریف را از بین ببرد. پوست را آبرسانی کرده و از خشکی آن جلوگیری می کند. آسیب های ناشی از نور خورشید از جمله لکه های تیره و کاهش تولید کلاژن را کنترل می کند. با مصرف منظم می توان رنگ پوست را روشن تر کرد. به عنوان لایه بردار از رشد موهای درونی جلوگیری و به ریزش سلول های مرده کمک می کند، از این رو منافذ را کوچک تر نشان می دهد. منافذ را تمیز می کند و از ایجاد کومدون، جوش های سرسیاه و جوش های ملتهب جلوگیری می کند.

اسید سیتریک:

یکی دیگر از اسید های آلفا هیدروکسی و اسیدهای مفید برای پوست، اسید سیتریک است. به عنوان یک لایه برداری شیمیایی، موادی که باعث چسبیدن سلول های مرده به سطح پوست می شوند را در خود حل می کند. با تقویت گردش سلولی و حذف سلول های مرده باعث باز شدن منافذ، یکنواختی رنگ و بافت پوست می شود. اندازه مولکولی اسید سیتریک از بقیه اسیدهای این گروه بزرگ تر است؛ از این رو جذب آن برای پوست سخت تر است.

کاربرد اسید سیتریک روی پوست:

این ماده یک قابض طبیعی است و به خشک شدن چربی اضافی پوست کمک می کند و پوست را زیبا و تمیز می کند. به عنوان یک آنتی اکسیدان محافظ، با مبارزه با برخی از عوامل آسیب زا به روشن شدن پوست کمک می کند.

pH طبیعی این اسید حدودا 2 است و یک متعادل کننده عالی به حساب می آید. حفظ pH پوست از قلیایی شدن بیش از حد جلوگیری و به حفظ عملکرد طبیعی سد پوست کمک می کند. این اسید را در روزها استفاده کنید و در زمان مصرف آن، از اسکراب استفاده نکنید. همچنین بهتر است اسید تراپی را در منزل انجام ندهید و اینکار را به متخصص پوست واگذار کنید.

اسید اسکوربیک یا ویتامین C:

اسید اسکوربیک با نام دیگر ویتامین C یک آنتی اکسیدان موثر در محصولات مراقبت از پوست است. این ماده می تواند در درمان پیری زودرس، آسیب های ناشی از نور خورشید، بهبود لکه ها، جوش های سرسیاه و آکنه موثر باشد. به عنوان یک آنتی اکسیدان با رادیکال های آزاد که به شدت به پوست آسیب می زنند، مبارزه می کند.

فواید اسید اسکوربیک برای پوست:

بر طبق تحقیقات این اسید که نام دیگر آن ویتامین C است، در درمان لک های پوستی موثر است. استفاده روزانه از این ماده در فرمولاسیون محصولات مراقبت پوستی، باعث بهبود چشم گیر مشکلات پوستی در طی مدت زمان کوتاهی می شود. از جمله مشکلات پوستی که با این ماده می توان درمان کرد شامل:

  • قرمزی پوست ناشی از آفتاب سوختگی
  • کک و مک
  • لک های پوستی
  • جلوگیری از پیری زودرس
  • لک های ناشی از افزایش سن

هستند. ویتامین C در محافظت از پوست در برابر عوامل مضر به شدت موثر است. همواره پزشکان توصیه می کنند، مصرف موضعی این محصول به همراه ویتامین E در بهبود روند قرمزی پوست که ناشی از اشعه مضر خورشید ( اشعه فرابنفش) و آفتاب سوختگی است، موثر است. البته باید توجه داشته باشید که اسید اسکوربیک جایگزین ضد آفتاب یا محصولات محافظت در برابر آفتاب نیست و لازم است در زمان مصرف آن، حتما کرم های ضدآفتاب را نیز استفاده کرد. ویتامین C را می توان در محصولات پاک کننده های پوست، سرم های ویتامین C و یا مرطوب کننده ها و ضد آفتاب ها یافت؛ همچنین توصیه می شود برای مشاهده ی نتایج بهتر، آن را به صورت یک روز در میان اعمال نمود.

خرید اسید اسکوربیک

جمع بندی:  

در این مقاله اسیدهای مفید و مناسب برای پوست را بررسی کردیم. به طور کلی اسیدهایی که در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شوند، ملایم و بی خطر هستند. همچنین بیشتر برای لایه برداری، حذف سلول های مرده پوست و بهبود رنگ و بافت مورد استفاده قرار می گیرند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.