زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

زلال طب شیمی

تولیدکننده ملزومات دندانپزشکی

زلال طب شیمی
دندان های مرتب و سالم نقش مهمی را در اعتماد به نفس شخص ایفا میکنند و موجب بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی او خواهند شد. ارتودنسی یکی از بهترین و رایج ترین روش های درمانی جهت مرتب کردن دندان ها است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و همچنین دندانپزشکان این روش

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

دندان های مرتب و سالم نقش مهمی را در اعتماد به نفس شخص ایفا میکنند و موجب بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی او خواهند شد. ارتودنسی یکی از بهترین و رایج ترین روش های درمانی جهت مرتب کردن دندان ها است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و همچنین دندانپزشکان این روش اصولی را جهت مرتب کردن دندان ها و قرار گرفتن دندان ها در جای مناسب خود توصیه می کنند. در این میان اما، یکی از سوالات رایج افراد برای انجام ارتودنسی این است که : ارتودنسی چند جلسه طول میکشد؟ در این مقاله به بررسی عواملی که تعیین کننده مدت زمان در درمان ارتودنسی هستند، می پردازیم. با ما همراه باشید …

شروع درمان ارتودنسی دندان : از مشاوره تا درمان

شروع ارتودنسی شامل مراحل متعددی است که تمامی مراحل، نیازمند صبر و همکاری شما با دندانپزشک متخصص ارتودنسی در جهت نتیجه گیری بهتر و درمان با کیفیت تر هستند.

در جلسه اول ویزیت و مشاوره ارتودنسی، دندانپزشک متخصص ارتودنسی تمامی فاکتور های مهم مثل بررسی دقیق دندان ها، نحوه روی هم قرار گرفتن دو فک بالا و پایین، بررسی میدلاین یا خط میانی دندان ها و … مورد ارزیایی قرار می دهد.

در جلسه مشاوره اولیه ارتودنسی، تشخیص صحیح روش مورد نیاز ارتودنسی مخصوص دندان ها و برنامه ریزی جهت شروع ارتودنسی به وضوح به چشم می آید.

بعد از مشاوره، انجام برنامه ریزی و تهیه تصاویر فتوگرافی و رادیولوژی از دندان، درمان ارتودنسی آغاز شده و زمان جلسات بعدی مراجعه منظم جهت بررسیِ میزان جا به جایی و حرکت دندان ها توسط متخصص ارتودنسی تعیین می شود.

مراحل اولیه درمان ارتودنسی، تعیین کننده طول درمان ارتودنسی

هر مرحله از ارتودنسی می تواند تعیین کننده زمان کلی برای طول دوره درمان ارتودنسی باشد. از آنجایی که ارتودنسی دندان با هر روشی که انجام شود (ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی شفاف) با هدف مرتب شدن و زیبایی دندان هاست، لازم است ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی با استفاده از تجهیزات خاصِ این درمان، میزان جا به جایی دندان ها و فک را تخمین زده و از آن ها استفاده کند.

استفاده از تجهیزات ارتودنسی باید طبق تازه ترین روش های درمانی باشند و برای پاسخ به سوال ارتودنسی چند وقت باید بماند، پزشک با توجه به روش ها و تجهیزات مورد استفاده زمان تخمینی را اعلام می‌کند.

عوامل موثر و تعیین کننده در طول دوره درمان ارتودنسی

از آنجایی که سوال اکثر افراد این است که ارتودنسی چند جلسه طول میکشد، باید گفت ارتودنسی نیازمند همکاری و صبر خود شخص است . ارتودنسی بین 1 تا 4 سال طول میکشد، این طول دوره ارتودنسی بستگی به میزان بهم ریختگی دندان و ناهنجاری فک های فرد دارد.

موارد زیر بر تعداد جلسات ارتودنسی تاثیر گذارند:

  • سن شخص : یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در اینکه ارتودنسی چند جلسه طول میکشد، سن است. هر چه سن شخص کمتر باشد فرم دهی فک و تغییر موقعیت و جا به جایی دندان ها مناسب تر است و فرم دهی استخوان فک نیز راحت تر صورت میگیرد. طول دوره درمان ارتودنسی در سنین کودکی و نوجوانی نسبت به بزرگسالی کاهش میابد.
  • اینکه ارتودنسی در چند جلسه انجام میشود بستگی به این نکته دارد که دندان های شما چقدر بهم ریختگی دارند؟ انتخاب روش ارتودنسی و تجهیزات مورد استفاده در ارتودنسی بستگی به این دارد که میزان بهم ریختگی و شلوغی دندان ها چقدر هست و یا چقدر از هم فاصله دارند.
  • طول دوره درمان ارتودنسی به این نکته بستگی دارد که شیوه همپوشانی یا روی هم قرار گرفتن دندان های بالا و پایین تا چه میزانی است.
  • رعایت نکات بهداشتی : یکی از مواردی است که شاید در درجه اول کم اهمیت اما مهم و اساسی تلقی شود تمیز نگه داشتن و عدم وجود عفونت لثه و پوسیدگی دندان است. در صورتی که هریک از دندان ها یا لثه دچار مشکل شوند، طول دوره ارتودنسی نیز افزایش میابد.
  • عادت های فردی : برخی افراد دارای عادتی هایی هستند که میتواند بر مدت زمان ارتودنسی تاثیر بگذراند، مثل عادت دندان قروچه یا به فشار دادن دندان ها، که میتواند درمان ارتودنسی را مختل کند و طول درمان را طولانی مدت کند.
  • همکاری: همکاری خود فرد یعنی پیگیری مراجعات هر ماه و سروقت حاضر شدن در کلینیک جهت چکاپ دوره ای نیز از عوامل اثر گذار در این نکته است که ارتودنسی چند وقت باید بماند. میزان مراجعات منظم و بررسی و تغییر در روند درمان همگی میتوانند تخمین زننده این باشند که ارتودنسی چند جلسه طول میکشد.

آیا طول دوره درمان ارتودنسی برای همه یکسان است؟

خیر، اینکه ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد باید گفت طول درمان ارتودنسی در هر شخص متغیر است و به مواردی که در بالاتر اشاره کردیم بستگی دارد. هر فرد با ویژگی های خاص دندانی، شرایطی و میزان ناهنجاری فکی سن و شرایط فیزیکی متفاوت است که این موارد همگی در پاسخ سوال ارتودنسی چند جلسه طول میکشد تاثیر گذار هستند.

ارتودنسی چند ساعت طول میکشد؟

در جلسه شروع درمان ارتودنسی، از زمان آماده سازی دندان تا نصب براکت های فلزی روی دندان ها و آموزش نحوه رعایت بهداشت دندان و نگهداری از آن ها از یک تا سه ساعت ممکن است به طور انجامد.

جمع بندی و نتیجه گیری درباره اینکه ارتودنسی چند جلسه طول میکشد؟

درمان ارتودنسی یک درمان شخصی و متفاوت از لحاظ روش و طول دوره درمانی است. روش ارتودنسی با توجه به میزان بهم ریختگی دندان در هر فرد تفاوت دارد و نمی‌توان یک قانون کلی برای همه در نظر گرفت.

طول دوره درمان ارتودنسی با توجه به سن، میزان بهم ریختگی دندان، شرایط فکی و شرایط فیزیکی متغیر است و در تمامی این نکات، رعایت بهداشت کلی دهان و دندان یک امر مهم در تعیین طول دوره درمان ارتودنسی هستند.

همکاری شخص جهت مراجعات منظم و پیروی دستورالعمل های پزشک می‌تواند به سرعت بخشیدن در روند درمان ارتودنسی کمک بسیاری کند. ارتودنسی درمانی است نیازمندِ صبر، حوصله و همکاری بیشتر خود شخص، بنابراین با رعایت دستورالعمل های متخصص ارتودنسی در نتیجه گیری هرچه بیشتر و بهتر موثر واقع شوید و تجربه یک لبخند زیبا با دندان های سالم را به خود هدیه دهید.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.